Dodaj do ulubionych

KrK: Dr Jekyll i Mr. Hyde

02.05.21, 10:25
Przeszło już 135 lat od publikacji horroru Stevensona „Dziwny przypadek doktora Jekylla
i pana Hyde’a”.Od1885 do dzisiaj to tylko dwie generacje.Tamtejsze realia i dzisiejsze to tak jak porównać colt single action z pojazdem perseverance i jego helikopterem ingenuity na Marsie.Dr Jekyll zestarzał się.Inne otoczenie, inny styl. Dzisiaj to przestarzały obrazek.Jedyne to co zachował przez 135 lat to maniakalna uwaga na zachowanie pozorów.Zachowanie w społeczeństwie opinii i twarzy jako porządny, szacowny, szanowany i respektowany obywatel godny szacunku i zaufania, przykład dla iinych, właśnie on, dr Jekyll.Mr Hyde nie zestarzał się przez te lata.Teraz jak i przedtem jest gwałcicielem, rozpustnikiem, napastnikiem, kłamcą, wykorzystującym ludzi dla własnej satysfakcji, chuci itd.To sprawia mu niegraniczoną i niepohamowaną przyjemność: mieć niograniczoną władzę nad innymi.Tą książkę czyta się dzisiaj z takim samym zainteresowaniem jak 135 lat temu i podziela się ten sam wstręt do mr.Hyda’a jaki wzbudzał on 135 lat temu.
KrK miał zawsze dwie osobowości: Dr Jekylla i Mr. Hyde’a, tylko że osobowość Hyde’a była zawsze ukrywana „tylko nie mów nikomu” , „ o tym nie trzeba mówić”, „ to sprawy wewnętrzne kościoła” itd.Milionom poddanych tej tiranii psychicznej (dzisiaj) i fizycznej, włącznie z masowymi morderstwami i torturami (tylko do -+ 200 lat temu) była przedstawiana wizja kościoła dobrego, miłosiernego, opiekuna słabych i to wszystko podprawione szamańskimi rytułałami, aby umocnić obraz tej instytucji jako pośrednika między „tym który nagradza i karze (po śmierci poddanego).Od niespełna -+ 15 lat zaczynają wychodzić na jaw, poprzez wszystkie media, lawinowo, przestępstwa wszelkiego rodzju popełniane przez kler z okropną pedofilią na czele, nagminnym homoseksualizmem księży, biskupów, kardynałów, korupcja w Watykanie, przywłaszczanie pieniędzy ze świetopietrza, szantarze,walka o władzę, chorobliwe, wręcz patologiczne pożądanie nieogranicznonej władzy nad innymi i żądania od nich absolutnego posłuchu z jedynej racji samego faktu że to ksiądz, biskup, kardynał itd. który zapewni ci , po śmierci, wieczny raj jeśli jesteś posłuszny (tych nie posłusznych kościół rzymskokatolicki wymordował poprzez wojny, podboje, świętą inkwizycję), lub wieczne piekło jeśli podnosisz głowę.
A teraz ta cała kurtyna milczenia opadła.Dla ludzi inaczej młodych to zaskoczenie, początkowo nawet shock „jak to możliwe, że ON pedofil ?”.To geje?!, homoseksualiści?!, gwałcą dzieci obu płci?!
Zakończę, podając komentarz abonata we włoskiej gazecie on line, po obejrzeniu w TV programu dziennikarza śledczego „Forum” RAI 3, więc obejrzało go koło 5 - 6 milionów widzów, programu poświęconego finansom Watykanu, prania bajońskich sum pieniędzy (przynoszone w walizkach i potem IOR robił przekazy), szantażów.Jednym słowem:bagno.Oto komentarz:
user213143 da 2 giorni (tłumaczę) „Po zobaczeniu wczoraj kolejnego odcinka Report nie wierzę już temy facetowi ubranemu jak kardynał, te skandale, księża którzy gwałcą nieletnich, kradną miliony, muszą skończyć z kazaniami aby pić wodę podczas gdy oni piją wino, od wczoraj moje wątpliwości wzosły jeszcze więcej i nie wiem komu dać pierwsze miejsce, czy wybrać pomiędzy mafią, camorrą, politykami i kościołem?

Interesujące, bo to w katolickich Włochach, siedzibie Watykanu.Telewizja państwowa puszcza takie programy śledcze i miliony ludzi to widzą i wyciągają wnioski.Mr Hyde nie może już się ukrywać za maską dr. Jekylla.
Obserwuj wątek
    • edico Re: KrK: Dr Jekyll i Mr. Hyde 02.05.21, 11:45
      Jest to odnowa po staremu, czyli cicha odnowa traktatu ołtarza ze wspierającym go tronem. Skoro przywraca się na łono Kościoła rzymskokatolickiego "Bractwo Kapłańskie Świętego Piusa X" powołanego z inicjatywy Marcela Lefebvre’a, trudno liczyć na to, że watykańscy zwolennicy perwersji skłonni są do zmiany swej twarzy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka