Dodaj do ulubionych

Kto w końcu rządzi w Watykanie?

02.05.21, 11:28
Wcześniej nawet pobłażliwe media katolickie w tym segmencie religijnym informujące o przestępstwach seksualnych wśród lefebrystów donosiły, że tu nawet "Krytyka soboru nie pomoże". Teraz w krytycznym artykule pod adresem watykanista dziennika "La Repubblica" Marco Politi napisał, że cofnięcie ekskomuniki wobec czterech biskupów lefebrystów nie jest łaską, lecz kapitulacją. Nowa era w stosunkach między lefebrystami a Watykanem jego zdaniem zaczyna się od kłamstwa. W drugim tysiącleciu chrześcijaństwa sobory w Trydencie i Vaticanum II są fundamentalnymi etapami w stosunkach między Kościołem, wiernymi i społeczeństwem.

Coś mi się wydaje, że rządzą wszyscy oprócz tego, który nominalnie powinien to robić. Czy nie jest to czasem skądś już znane?
Obserwuj wątek
   • edico Re: Kto w końcu rządzi w Watykanie? 02.05.21, 15:06
    Istnieje wiele przepowiedni dotyczących końca papiestwa i Kościoła rzymsko-katolickiego, w których żadna nie wspomina o emeryturze. Według niektórych interpretatorów Franciszek ma być ostatnim papieżem przepowiedzianym jeszcze przed wiekami. Interpretatorzy przepowiedni Malachiasza (XII w.) twierdzą, że Jorge Mario Bergoglio jako następca Benedykta XVI (opisywanego jako Gloria olivae) i faktem, że ten Petrus Romanus jest następnym po Gloria olivae a jednocześnie ostatnim hasłem na liście Malachiasza, ma być ostatnim papieżem zanim nastąpi koniec świata.

    Przerażająca jest także przepowiednia Piusa X zapowiada nadejście ostatniego papieża i koniec świata.
    "To, co widziałem, było straszne. Nie wiem tylko, czy chodziło o mnie, czy o mego następcę. Zobaczyłem papieża uciekającego z Watykanu pomiędzy trupami swoich kapłanów. Ukryje się on w jakimś nieznanym miejscu, lecz po krótkim czasie umrze śmiercią gwałtowną" – relacjonował później Pius X.

    Niesamowite proroctwo irlandzkiego świętego Malachiasza z Armaghi (żył w XII wieku i stworzył listę wszystkich przyszłych papieży) też mówi, że Franciszek będzie ostatnim papieżem.

    Nawet znany polski apologeta Tomasz Terlikowski twierdzi, że: następuje koniec papiestwa, które znamy.

    Otóż faktycznie Watykanu uciekł już Benedykt XVI na chwilę wcześniej, gdy Międzynarodowy Trybunał ds. Zbrodni Kościoła i Państwa wydał wyrok skazujący go na 25 lat pozbawienia wolności i konfiskatę wszelkich dóbr:
    www.odkrywamyzakryte.com/papiez-benedykt-xvi-wyrok/

    Wyliczono w nim wszelkie zbrodnie kościoła rzymsko-katolickiego, które nie były nigdy sądzone, a za które dr Joseph Ratzinger, jako były kardynał, a później papież Benedykt XVI był odpowiedzialny karnie i ma być ścigany dożywotnio, bez przedawnienia z mocy Prawa Międzynarodowego.

    To wszystko tłumaczy tak nagłą abdykację papieża Benedykta XVI, bardzo szybko zwołane konklawe oraz znaczącą wypowiedź biskupa Pieronka z połowy lutego 2013, w którym poinformował, że papież i kościół katolicki mają poważniejsze problemy niż pedofilia (musieli ustalać linię obrony oraz chronić siebie i swoje dobra, bo konfiskata majątku miała spaść właśnie na kościół). Po prostu przestał być formalnie urzędującym papieżem a odpowiedzialność pozostawił swemu następcy.

    Stolicą Apostolską w której urzęduje papież był i jest Watykan a nie zakon żeński w Rzymie, w którym przezornie urzęduje papież Franciszek a do Watykanu zagląda na gościnne występy. Jeśli do tego dodać, że Benedykt XVI podpisuje nadal dokumenty w imieniu Stolicy Apostolskiej, tzw prawda po katolicku nie zmienia swoich dawnych barw.

    Nie interesuje mnie, kto ma być tym ostatnim papieżem. Z podziwem jednak spoglądam na przewidywany w łonie samego kościoła proroczy koniec splamionej nie tylko krwią tej korporacji.
    • mim1656awo Re: Kto w końcu rządzi w Watykanie? 02.05.21, 17:28

     edico: Kto w końcu rządzi w Watykanie?

     Międzynarodowy Trybunał ds. Zbrodni Kościoła i Państwa wydał wyrok skazujący go na 25 lat pozbawienia wolności i konfiskatę wszelkich dóbr.
     ......pełna nazwa instytucji to Międzynarodowy Trybunał do spraw Przestępstw Kościoła i Państwa (The International Tribunal into Crimes of Church and State – ITCCS). W niektórych publikacjach przywołana jest wymiennie druga instytucja: Międzynarodowy Sąd Zwyczajowy w Brukseli (International Common Law Court of Justice in Brussels – ICLCJ).... Owy „sąd” nie jest instytucją związaną z żadnym państwem czy organizacją międzynarodową, nie sprawuje żadnej jurysdykcji. Jest osobliwie nazwanym blogiem, którego autor chce zyskać internetową sławę poprzez publikację niewiarygodnych i szokujących teorii spiskowych, niepopartych żadnymi dowodami. Kto jest autorem bloga? To Kevin Annett, były pastor Zjednoczonego Kościoła Kanady. Decyzja o usunięciu go z listy posługujących pastorów została podjęta w 1997 roku i jest dostępna na stronie Kościoła.
     Ten trybunał nie ma żadnej mocy prawnej.To rodzaj „żartu”.Odpowiedź na twoje pytanie jest prosta: w Watykanie rządzą interesy ekonomiczne, seksualne, żądza władzy, potęgi i mocy w stanie czystym.W Watykanie rządzi SZATAN. Co do katastroficznych przepowiedni zostawmy je Nostradamusowi, królowej Sabie i ojcu Klimuszce.Bergolio ma 84 lata, jest ostrożny, nie pije kawy, może ktoś kosztuje jego jedzenie przed podaniem, w każdym razie doczekamy się jego zastepcy i, prawdopodobnie, zmuszą ducha świetego do wzięcia łapówki lub zaszantażują go aby olśnił odpowiednio kardynałów.Będzie zabawa.
     • edico Re: Kto w końcu rządzi w Watykanie? 02.05.21, 19:49
      Prawda, lecz jak starożytni Rosjanie mawiali "no nie so wsiem" :)

      Prawdą jest też fakt, że Kevin zebrał mnóstwo dowodów tych niegodziwości, powołał sąd który uznał wszystkie oskarżenia za właściwe by wydać wyroki na tych satanistów (o co jest również oskarżany papież Franciszek).
      https://i0.wp.com/detektywprawdy.pl/wp-content/uploads/2016/02/franekrogi.jpg?resize=768%2C432&ssl=1
      Zainteresowani tym zjawiskiem interpretują to różnie, np:
      Tekst linku
      Nie to jest jednak istotne w tej sprawie, bo świadczy jedynie o atmosferze w okół kolejnego papieża

      Sprawą podnoszonych oskarżeń zajęły się też dwie amerykańskie organizacje - skupiająca ofiary księży pedofilów SNAP i broniąca praw konstytucyjnych CCR. Złożyły one w Międzynarodowym Trybunale Karnym w Hadze dossier liczące 20 tysięcy stron, z których wynikało, że papież i jego najbliżsi współpracownicy są bezpośrednio odpowiedzialni za tuszowanie skandali pedofilskich w Kościele.
      Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze jest organem niezależnym od ONZ i powstał w 2002 r. na podstawie traktatu podpisanego w Rzymie, by osądzać zbrodnie przeciw ludzkości i zbrodnie ludobójstwa. Watykan nie znalazł się w grupie 117 państw, które powołały ten organ do życia ze zrozumiałych względów. Stąd też podnoszone były wątpliwości, czy dochodzenie przeciwko papieżowi należy do kompetencji Trybunału. W każdym bądź razie Benedykt XVI przed uprawomocnieniem się wyroku posprzątał po sobie wszystko co tylko było możliwe uciekając z Watykanu.
    • edico Re: Kto w końcu rządzi w Watykanie? 01.06.21, 22:09
     mim1656awo napisał:

     > Kto w końcu rządzi w Watykanie? edico 02.05.21, 11:28
     >
     > Odpowiedź jest dziecinnie prosta: szefem Watykanu jest Franciszek, on rapresent
     > uje.W Watykanie - jak wszędzie, na całym świecie, drodzy forumowicze, - rządzą
     > pieniądze.

     U nas też mamy swojego "długopisa".

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka