Dodaj do ulubionych

Czym dla ciebie jest forum religia?

07.05.21, 14:55
...bo dla mnie to rodzaj knajpy, empiku, pubu, gdzie tak z 10 osób zagląda w wolnej chwili, aby zobaczyć o czym jest rozmowa...
..
... emocje opadły sprzed kilku lat gdy fr bardziej przypominało ubojnię, ale taką przedpotopową, nie z taśmami wiszących gołych ofiar, a bardziej taką, gdzie masarze czekają z tasakami na ofiarę, co nieopatrznie wejdzie na forum...
..
... obecnie gości z siekierami wymiotło,
... wokół stolików - wątków kręci się co najwyżej kociak - na kształt gostka ze szkicownikiem próbuje coś namalować... słowami...( z rozmaitym skutkiem).
..
.. A, no są niby tacy 2 kolesie, co mają misję...
1 udaje nazistę/esesa/ NSDAPgenose/KLkommandoman, ale nikt już nie bierze go tu serio.
2 to prawdziwy misjonarz od Rydzyka. Misjonarz megaprzeklejeń, co mu za nie płacą i z tego żyje ( sam to stwierdził, ostatnio coś go zechlało...).
..
W sumie - jest tu nienajgorzej - warto wpaść na filiżankę cudzych przemyśleń.
Obserwuj wątek
    • wawrzanka Re: Czym dla ciebie jest forum religia? 07.05.21, 17:32
      Dla mnie miłym przerywnikiem w pracy, a czasem zaplanowanym guilty pleasure. Na fb jest wiele różnych grup tematycznych, gdzie rozmowy odbywają się na bieżąco, widać imiona, nazwiska i zdjęcia wszystkich uczestników rozmowy, można "lajkować", wyrażać smutek, gniew, współczucie, sympatię. Ikonki, gify i zdjęcia są bardzo przydatne. Rozmowa dzieje się w czasie rzeczywistym, jest dynamiczna i spontaniczna. Tutaj tego nie ma. Ale i tak bardzo lubię to forum. To już retro Internetu. Ta formuła też ma swój urok, a forum niepowtarzalny charakter ze względu na "wypróbowane towarzystwo" jak to kiedyś określiła Pocoo.
        • wawrzanka Re: Czym dla ciebie jest forum religia? 08.05.21, 21:28
          Jest tu paru dziadersów, owszem. Cytując Nikodema Dyzmę "nie będę wskazywać palcami". Babers - żeński odpowiednik dziadersa? Ciekawe słówko. Aczkolwiek na tym forum nie występuje. Jest to gatunek nader rzadki. Do najbardziej znanych przedstawicielek zaliczyłabym dwie posłanki: Beatę Kempę oraz Pawłowicz.
          • feelek Re: Czym dla ciebie jest forum religia? 08.05.21, 22:46
            ?BABCIERS?
            ..
            PS.
            Dziaders/Babciers to nie jest negatywne.
            Przynajmniej w moim środowisku [pierwszy etap senioratu, wiek: 50/60].
            Sąsiad np. się przedstawia per: "Stary Dziad, miło mi."
            ..
            Tam nie wiem.
            Dopiero przywykam.
            Do miejscowego UTW [ Uniwersytet Trzeciego Wieku] przyjmują po 50.
            Btw.:
            1. co to są: pierwszy, drugi wiek?
            2. czy są wiek: czwarty, piąty, szósty?

PS2.: Kempa? Pawłowicz? Ale to jest jakiś inny gatunek.
            Rzadki.
            Ekstrema rodzaju ludzkiego.
            Jak widać ekstrema czasem też rządzi.
            Czasem dość długo.
            Vide: bolszewicy, naziści.
            A ci nasi kto?
            narodowi etatyści, sorry: państwowcy
            • wawrzanka Re: Czym dla ciebie jest forum religia? 09.05.21, 08:33
              feelek napisał:

> ?BABCIERS?

Nie babciers. Jeśli już to babers od "baba". "Dziaders" pochodzi od słowa "dziad", a nie "dziadek".

> PS2.: Kempa? Pawłowicz? Ale to jest jakiś inny gatunek.
              > Rzadki.
              > Ekstrema rodzaju ludzkiego.

Wcale nie taki rzadki. Połowa moich nauczycielek w liceum należała do tego gatunku: głupawe, bez klasy, zawsze mające ostatnie słowo, nieskore do dialogu, ani do zrozumienia innego punktu widzenia. Są to właśnie cechy babersów i dziadersów. Wiek nie jest tu aż tak istotny, choć w polityce owszem, bo większość polityków to mężczyźni. Dziadersi.
              • awariant Re: Czym dla ciebie jest forum religia? 09.05.21, 09:32
                wawrzanka napisała:

> Wcale nie taki rzadki. Połowa moich nauczycielek w liceum należała do tego gatunku:
                > głupawe, bez klasy, zawsze mające ostatnie słowo, nieskore do dialogu ...

No to chyba miałaś pecha - u mnie grono nauczycielskie w liceum tylko formalnie,
                z racji wieku, należało do dziadersów i babercic. Większość była w wieku
                około- jeśli już nie postemerytalnym. Dziadostwo dotyczyło raczej młodszych
                roczników i zapewne było skutkiem selekcji negatywnej w zawodzie.
                • wawrzanka Re: Czym dla ciebie jest forum religia? 09.05.21, 09:46
                  awariant napisał:

> No to chyba miałaś pecha -

Nie wiem czy to pech, czy kwestia zasadnicza: chodziłam do liceum w małym miasteczku na Podlasiu. Nie ujmując niczego tej pięknej krainie trzeba uczciwie przyznać, że 30-25 lat temu nie była ona wylęgarnią intelektualistów, a przecież tacy powinni uczyć w szkołach.

> Dziadostwo dotyczyło raczej młodszych
                  > roczników i zapewne było skutkiem selekcji negatywnej w zawodzie.

Wierzę. Nauczyciele i nauczycielki w państwowych szkołach powinni zarabiać tyle, żeby ludzie wybierali ten zawód z pasji, a nie z konieczności.
          • spinoff Re: Czym dla ciebie jest forum religia? 16.05.21, 15:13
            wawrzanka napisała:

> Jest tu paru dziadersów, owszem. Cytując Nikodema Dyzmę "nie będę wskazywać pal
            > cami".

A ja sam się wskażę. Odkąd Polityka wyjaśniła mi, co znaczy "dziaders", znalazłem w końcu swoją szufladkę.
            Wychodzi z tego, że gros moich znajomych, czy wręcz środowisko to pepiniera dziadersów.
            • spinoff Re: Czym dla ciebie jest forum religia? 16.05.21, 17:02
              spinoff napisał:

> Polityka wyjaśniła mi, co znaczy "dziaders"

Jeszcze wkleję rzeczoną definicję z Polityki, bo przecież nie każdy ma:

to mężczyzna mniej konserwatywny od „dziada”, proeuropejski, zachowujący demokratyczne standardy, broniący konstytucji i praworządności, ale zarazem tkwiący, nawet nieświadomie, w starej patriarchalnej mentalności. Uważa się za umiarkowanego centrystę, przedstawiciela głównego nurtu, ale zdaniem krytyków takiej postawy nie zauważa on własnych ideowych uwikłań, tkwienia w obyczajowych stereotypach, tego, że postrzega dzisiejszą rzeczywistość kategoriami lat 80. i 90., kiedy najpierw walczył o nową Polskę, a potem ją umacniał. Krótko mówiąc, dziaders politycznie lokuje się w okolicach dawnej Unii Wolności, KLD, a potem Platformy Obywatelskiej, także tzw. starej lewicy.

Dziaders nie będzie śpiewał z Rydzykiem w Toruniu na rocznicach Radia Maryja, bo to wstyd, ale bywa jednak trochę „kościółkowy”, gdyż tak został wychowany i to w nim zostało. Jest liberalny, ale na sposób konserwatywno-liberalny („libek”), ma zatem swoje limity, bywa zapatrzony w gospodarkę, przedsiębiorczość, budżet, deficyt. Wszystko w nim się burzy przeciwko „rozdawnictwu”. Jest głęboko nieufny wobec rewolucji, woli „okrągłe stoły”. Nawołuje do spokoju i pragmatyzmu, ze sprawami drażliwymi, światopoglądowymi, raczej kluczy i zwleka. Krzywi się na radykalizm i niestosowne słownictwo, ale próbuje udawać, że mu się to podoba.

Ja tam może nie próbuję udawać, że ten "radykalizm" mi się podoba, ale faktycznie przynajmniej próbuję z niego nie kpić. Do tego dodam, że nie korzystam z twittera i facebooka, nie mam playstation, nie jeżdżę na hulajnodze, nie zbierałem nigdy psich kup, nie mam tatuaży...
              • feelek Re: Czym dla ciebie jest forum religia? 16.05.21, 18:18
                Ja z kolei,
                [poza tym, że:
                - nie jestem ani trochę kościółkowy,
                - ani trochę nie podoba mi się niestosowne słownictwo( zwł. w towarzystwie kobiet) i wcale nie udaję, że mi się podoba,
                poza tym w100%]
                odpowiadam definicji (zPolityki) DZIADERSA.
                A skoro tak to nie zamierzam z tym walczyć:
                - Dziaders, miło mi!
        • pocoo Re: Czym dla ciebie jest forum religia? 09.05.21, 09:36
          feelek napisał:

> [ właść. to 3, ale Vacię, pomimo jej oczywistych zalet, kto tu jeszcze pamięta?
          > [
          Ja. I szczerze mi jej żal, że świadkowie Jehowy, tak dobremu człowiekowi jak ona z premedytacją piorą mózg. Dla zbawienia? Zdecydowanie dla pieniędzy ładowanych tym darmozjadom w Ameryce. Jak zawsze. Jak w każdej "prawdziwej" religii na świecie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka