Dodaj do ulubionych

W czwartek procesja Bożego Ciała..

31.05.21, 11:02
3 czerwca, centralna procesja eucharystyczna miasta Poznania jak co roku wyruszy z kościoła pw. Bożego Ciała na Strzeleckiej po Mszy św. o godz. 10.00 i tradycyjnie przejdzie ulicami: Krakowska, Garbary, Wielka, Chwaliszewo na Ostrów Tumski. Zawsze mam ten problem, bo ksiądz proboszcz wolałby, żebym uczestniczył w mojej lokalnej parafii, ale to jedyna szansa, żeby wspólnie się modlić z Arcybiskupem Stanisławem Gądeckim..
Obserwuj wątek
    • edico Re: W czwartek procesja Bożego Ciała.. 31.05.21, 11:13
      Znowu będzie wybielał Kościół ws. pedofilii?

W 2019 roku doszło do spotkania arcybiskupa z Januszem Szymikiem. Ofiara księdza-pedofila przekazała mu wszelkie informacje na temat swojego oprawcy. Abp. Gądecki nie zgłosił jednak tej sprawy do Watykanu.

"Stosujemy je w naszej poznańskiej archidiecezji, a Kościół – jako jedyna instytucja w naszej ojczyźnie – z całą powagą i konsekwencją stara się je egzekwować" – stwierdził abp Gądecki. Jego zdaniem "grzechy kapłanów, które należy zdecydowanie potępić, nie mogą dyskredytować samej misji kapłańskiej, która pozostaje wielka i czysta".
            • edico Re: W czwartek procesja Bożego Ciała.. 31.05.21, 18:05
              Odkąd meteorologia pamięta, nie było takiego Bożego Ciała, by gdzieś w Polsce nie grzmiało.
              I dzieje się to wcale nie bez przyczyny ! :)

Jest Prawo o ruchu drogowym" oraz "Prawo o zgromadzeniach". Jednak przepisów nie stosuje się do procesji, pielgrzymek itd., bo to regulują odrębne ustawy (Prawo o ruchu drogowym - art. 65 h, Prawo o zgromadzeniach - art. 15).
          • feelek Re: W czwartek procesja Bożego Ciała.. 31.05.21, 19:51
            edico napisał: " Kościół to przede wszystkim organizacja przestępcza. "
            ..
            no co pan pieprzysz?
            To jakby powiedzieć, że Państwo Polskie to organizacja przestępczą bo dziesiątki, setki tysięcy Polaków to rozmaici przestępcy.
            ..
            Taka antyklerykalna gadania jedynie dezawuuje problem: nazwij jeszcze księży esesmanami, kościół porównaj z gestapo...
            Będzie efektownie, ale " kontrskutecznie".
            • edico Re: W czwartek procesja Bożego Ciała.. 31.05.21, 20:18
              Katopisizm odkrył całkowicie swoją twarz i niczym już jej doprawiać już nie trzeba. Ok. 100 tys, siedzi w katolickiej Polsce więzieniach a pozostali czekają na zwolnienie miejsc. Drugie tyle przewija się w procedurach sądowych a jeszcze nie rozpoczęto skutecznego porządkowania tej sfery funkcjoinowania organizacji i fundacji.

A co do gestapo, to Kościół współpracował z nim nad wyraz skutecznie. Wystarczy uzmysłowić sobie, jak to ponoć poszukiwany przez wszystkie służby niemieckie kard Wyszyński udzielał wywiadu gestapo w Zakopanym. Pod jego tajną siedzibę w zakonie żeńskim podjechał wóz gestapo i po przesłuchaniu puścili go wolno. Tak zagorzałego katoliba powinno również zdziwić, jak to się stało, że na początku wojny Niemcy wywieźli do obozu koncentracyjnego w Dachau
              wszystkich z jego jego Seminarium Duchownym we Włocławku, oprócz niego samego.
              • feelek Re: W czwartek procesja Bożego Ciała.. 31.05.21, 22:24
                A to z jakiegoś seminarium we Włocławku wywieźli wszystkich kleryków ( prócz jednego) do Dachau?
                ..
                Pewno na Oktoberfest
                ..
                Nawet nie widzi jak się ośmiesza.
                Ktokolwiek, choćby i Stalin uwierzy w jego absurdzizmy, że Wyszyński współpracował z gestapo.
                ..
                A pewno w Powstaniu, jako kapelan powstańców stukając w grzejnik nadawał do gestapo...
                ..
                Ale z niego śmieszny leszczu...
                między pracą dla wywiadu, a udzielaniem wywiadu jest w języku. polskim jednak różnica...
                ..
                wywiadu to pani Górniak udziela Plotekowi, a nie Wyszyński - gestapu.
                ..
                GESTAPO: - Jakie też są najbliższe pańskie plany, panie Wyszyński?
                WYSZYŃSKI: - Well, well, planuję kilkumiesięczne tournee po Galilei i Egipcie. Wiadomo, coraz większym powodzeniem cieszy się numer 5 sprzed miesiąca: " "Uciekałem nocą przed Herodem, po co?"
                ...
                Już dałby sobie spokój.
                Czytać hadko.
                • edico „Ateneum Kapłańskie” też chwaliło Hitlera 01.06.21, 08:50
                  Proponuję rozważyć podstawowe kwestie, które od lat jest powielane w internecie tzn.:

- dlaczego polski Kościół katolicki pozwalał na takie publikacje w teologicznym, polskim miesięczniku?

- dlaczego przed 1939 rokiem pod redakcją rzeczonego kardynała, wkrótce błogosławionego Stefana Wyszyńskiego, dopuszczano się dawania fałszywego świadectwa, wręcz promowania polityki nazistowskiej?

"Trudno nie przyznać słuszności twierdzeniom Hitlera, że Żyd pozostał obcym ciałem w organizmie narodów europejskich. Głosząc idee wywrotowe, stojąc na czele ruchu komunistycznego, szerząc w literaturze hasła niemoralne. (…) Żyd zwalcza obcą jego psychice kulturę, wyrosłą na podłożu chrześcijaństwa."

"Dzisiejsza Trzecia Rzesza podjęła tytaniczną próbę realizacji wielkich idei, które mają przynieść odrodzenie ludzkości. (…) Rasizm kryje w sobie pewne zdrowe myśli, które dotychczas znane były tylko w szczupłym gronie lekarzy i biologów. Dziś przyszedł czas na ich rehabilitacj.

(Ateneum Kapłańskie redagowane przez kard. Wyszyńskiego, rok 1938, zeszyt I, str. 23)

Patrz również:
                  Prezydent Duda chwali włoskich faszystów z Forza Nuova

Jak widać, faszyzm katolicyzmu w tym kościele do dzisiaj jest na topie.
    • kociak40 Re: W czwartek procesja Bożego Ciała.. 31.05.21, 21:45

"W czwartek procesja Bożego Ciała ..."

Nigdy nie szedłem w takiej procesji, wstydził bym się iść z tymi dewotami.
      Z taką procesją mam pewne wspomnienia z dzieciństwa. W kościele, w bocznej
      nawie, stał jakiś drewniany święty. Figura była trochę większa od normalnej
      wielkości człowieka. Była pomalowana i to dość jaskrawymi kolorami.
      Cały rok stała ta figura w nawie, była zakurzona, nikt na nią większej uwagi
      nie zwracał. Musiało być przykro temu świętemu w niebie.
      Wszystko zmieniało się przed tą procesją. Był odkurzany, glans i połysk.
      W podstawie, na której stał, były otwory na drewniane nosiłki i był niesiony
      w każdej procesji tego święta. Ja chodziłem zobaczyć z chodnika, czy już
      go niosą. Niosły zawsze cztery stare dewotki, i trochę wokół niego panowała
      przepychanka, inne stare dewotki też chciały go ponosić i wyrywały sobie
      te nosiłki. Mnie to bardzo śmieszyło. Inną sprawą było wyjaśnienie jaki to
      święty, zapewne i ksiądz nie wiedział, bo zdania były podzielone.
      Jedne dewotki twierdziły, że to św. Antoni, a inne, że św. Józef. On sam
      nie wiedział kim jest. Modlitwy o łaskę do niego kręciły się, nie wiedziały
      gdzie mają lecieć. Jak zbudowano nowy kościół już jego nie było.
      • qwardian Re: W czwartek procesja Bożego Ciała.. 01.06.21, 08:10
        Z pewnością osoby uczestniczące w procesji są bardziej oddane (devouted z francuskiego), więc można nazwać nas dewotami. Nie każdy katolik jest przekonany o czczeniu składania ofiary (tym jest adoracja hostii) poza kościołem. Dla mnie niesiona monstrancja jest tronem przynależny władcy, którym jest Jezus Chrystus. To rodzaj mojego protestu wobec władzy świeckiej.
    • privus Re: W czwartek procesja Bożego Ciała.. 31.05.21, 23:39
      qwardian napisał:

> 3 czerwca, centralna procesja eucharystyczna miasta Poznania jak co roku wyrusz
      > y z kościoła pw. Bożego Ciała na Strzeleckiej po Mszy św. o godz. 10.00 i trady
      > cyjnie przejdzie ulicami: Krakowska, Garbary, Wielka, Chwaliszewo na Ostrów Tum
      > ski. Zawsze mam ten problem, bo ksiądz proboszcz wolałby, żebym uczestniczył w
      > mojej lokalnej parafii, ale to jedyna szansa, żeby wspólnie się modlić z Arcybi
      > skupem Stanisławem Gądeckim..
      >
      Ze sztandarami i transparentami PiS ?
    • n4rmoorr Re: W czwartek procesja Bożego Ciała.. 01.06.21, 05:47
      Podstaw dłoń lewą pod prawą niby tron, gdyż masz przyjąć Króla. Do wklęsłej ręki przyjmij Ciało Chrystusa i powiedz: „Amen”. Uświęć też ostrożnie oczy swoje przez zetknięcie ich ze świętym Ciałem, bacząc, byś zeń nic nie uronił. To bowiem, co by spadło na ziemię, byłoby utratą jakby części twych członków. Bo czyż nie niósłbyś złotych ziarenek z największą uwagą, by ci żadne nie zginęło i byś nie poniósł szkody? Tym bardziej zatem winieneś uważać, żebyś nawet okruszyny nie zgubił z tego, co jest o wiele droższe od złota i innych szlachetnych kamieni.
    • pocoo Re: W czwartek procesja Bożego Ciała.. 01.06.21, 09:27
      qwardian napisał:

> ... ale to jedyna szansa, żeby wspólnie się modlić z Arcybi
      > skupem Stanisławem Gądeckim..
      >
      Niemożliwe. Jedyna? Na pewno "na kucaka" przed bogiem te modły. Modlicie się do boga "w kucki" aby sobie kolan nie pobrudzić. A bóg co na to lekceważenie? Wszechpotężny i wszechwiedzący bóg, a katolicy go oszukują i zamiast klęczeć, kucają. Ty też? Czy na stojaka z Gądeckim?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka