Dodaj do ulubionych

Maryja w dżinsach i golfie

02.06.21, 18:57
Podobno Maryja w dżinsach i golfie obraża "uczucia religijne" chrześcijan:
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,27158385,niemcy-maryja-w-dzinsach-podzielila-wiernych-jak-mozna-cos.html#s=BoxOpImg7
Obserwuj wątek
   • privus Re: Maryja w dżinsach i golfie 02.06.21, 22:51
    Filozofia katolicka i postępowanie biskupów składają się na całość majestatu ukatoliczania parafian. Zresztą, sama filozofia katolicka w wielu miejscach też brzydko zalatuje. Religia jako taka zajmuje wysokie miejsce tylko w życiu niewielkiej części społeczeństwa. Reszta to osoby obojętne religijne i co najwyżej ze zdziwieniem popatrzą na takie dziwactwa. Zawsze i wszędzie tak było.
  • privus Re: Maryja w dżinsach i golfie 05.06.21, 21:44
   W tym czasie nie było nie tylko dżinsów, ale nawet spodni. Po prostu niezgodne z otrzymanym przekazem i tyle. Ale dlaczego nie może ukazać się wiernym dzisiaj w bardziej modnych dżinsach, tego nie wiem.
    • edico Re: Maryja w dżinsach i golfie 25.06.21, 22:51
     Trudno wyobrazić sobie większą sprzeczność niż ta między faktyczną matką Jezusa a przedmiotem jej kultu w katolicyzmie. Wydaje się być to wręcz monstrualną sprzecznością. Niestety katolicy nie są w stanie dostrzeć tej sprzeczności między faktyczną matką Jezusa a przedmiotem uprawianego kultu. Dzisiaj chyba jedyną rzeczą, jaką Dziewica-Matka ma wspólnego z innymi kobietami, jest to, że płacze, zazwyczaj nad swym zmarłym synem i nad grzechami tego świata.

     W XVI wieku pruderyjni katoliccy mieszczanie zmusili boską Dziewicę do schowania piersi z powrotem do stanika. Kościół tak wrzaskliwie gardłujący dzisiaj o prawach natury zrobiłby dobrze, gdyby przywrócił obrazy Marii karmiącej Jezusa piersią.
     Celsus w II w. n.e. o cudownym poczęciu Maryi-Dziewicy w II w. n.e. wspomina: "Biedna wiejska dziewczyna, którą sąsiedzi niezbyt szanowali. Mąż jej, z zawodu cieśla, wypędził ją, dowiódłszy jej cudzołóstwa z żołnierzem (przyp. mój - legionu rzymskiego Panterą). ... Wypędzona błąkała się tu i ówdzie i we wstydzie porodziła tajemnie".

     Być może wcale nie taka z niej była święta dziewica, jak to mówią księża.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka