Dodaj do ulubionych

Kard.Marx: KrK tworzył zbrodniczy system

08.06.21, 21:42
.Stanisław Obirek: Kardynał Reinhard Marx podaje się do dymisji 04.06.2021
O tym kardynale już pisałem w Studio Opinii dwukrotnie. Raz po jego spotkaniu w Gdańsku, a drugi, gdy przyznał, że organizacja, do której należy tworzyła zbrodniczy system. Co więcej, deklaruje, że z tym trzeba coś zrobić. Teraz zaskoczył po raz trzeci podając się 21 maja do dymisji. Swoją decyzję tłumaczy tak: „Chcę, żeby to było jasne: Jestem gotów wziąć osobistą odpowiedzialność, nie tylko za swoje błędy, ale za instytucję Kościoła, którą pomagałem kształtować i formować przez dziesięciolecia”.
Moim zdaniem jest szczery i to należy uszanować. Na razie Franciszek dymisji nie przyjął. Czy któregoś z polskich hierarchów stać będzie na taki gest?
Po wczorajszych popisach retorycznych w Boże Ciało, gdy powrócili do swoich ulubionych chwytów retorycznych, czyli mowy nienawiści szczerze wątpię.
Ale jest i na nich sposób. Uparte i konsekwentne ujawnianie przewin, przede wszystkim tuszowania pedofilii podległego im kleru, które ich dyskwalifikują w świetle nowych przepisów kościelnych. Ale nie tylko o pedofilię chodzi przecież. Ten katalog jest długi, czas by zacząć go spisywać i to publicznie, by każdy miał w niego wgląd. Z kolegą przygotowujemy książkę pt. Gomora. Na pewno będzie użyteczna w tej trudnej pracy czyszczenia stajni Augiasza, jaką stał się już od dawna polski Kościół katolicki.

Komemtarze? Zarządać interwentu Interpolu i tozwiązać ten „zbrodniczy system”.Silne słowa kardynała Matxa.Wie co mówi.A rząd ciemnogrodu?Kolaboruje ze zbrodniczym systemem?

Obserwuj wątek
    • feelek Re: Kard.Marx: KrK tworzył zbrodniczy system 08.06.21, 21:54
      Czy ten kard. był jakimś krewnym Joahima Marxa, środkowego napastnika Ruchu Królewską Huta,
      czy też był może jakimś krewnym Karola Marxa, który uporządkował myślenie wolnomyślicieli, zamieniając je na myślenie trochę szybsze czyniąc z nich szybkomyślicieli?
    • snajper55 Re: Kard.Marx: KrK tworzył zbrodniczy system 08.06.21, 22:08
      mim1656awo napisał:

> .Stanisław Obirek: Kardynał Reinhard Marx podaje się do dymisji 04.06.2021
      > O tym kardynale już pisałem w Studio Opinii dwukrotnie. Raz po jego spotkaniu w
      > Gdańsku, a drugi, gdy przyznał, że organizacja, do której należy tworzyła zbro
      > dniczy system.

Kardynał antyklerykał. To już chyba pandemia antyklerykalizmu. Proboszczowie szczepią czy zarażają ministrantów?

S.
      • mim1656awo Re: Kard.Marx: KrK tworzył zbrodniczy system 13.06.21, 16:45

Strategie kardynała Marxa
        09.06.2021 Kryzys w Niemczech.Kardynał Marx szuka stanowiska w Rzymie
        La Nuova Bussola Quotidiana (dziennik dziennikarzy katolickich)
        Droga po której kardynał Marx chciałby wodzić synod niemiecki przypomina drogę Lutera, która poprowadziła do doskonale znanych już rezultatów. Jest jednak pewna różnica: celem zdymisjowanego arcybiskupa Monachium mogłoby być stanowisko Prefekta Kongregacji ds. Duchowieństwa lub Prefekta Kongregacji ds.Biskupów, miejsc które w Watykanie zaczynają się zwalniać.
        Wrćy o 500 lat wstecz. Na terenach obecnych Niemiec znajdziemy się w centrum skandalu związanego ze sprzedażą odpustów.Prawdziwy skandal, który nie kierował morza pieniędzy do skrzyń papieży, którzy w tym okresie finansowali budowę nowej, imponującej bazyliki Św.Piotra, lecz do bezdennych kieszeni biskupów i księci niemieckich.Jak np. arcybiskupa Alberta z Moguncji, który z banku potężnych Fuggerów wziął 30.000 złotych forinów pożyczki i - aby przedstawić podstawy do zwrócenia tej bajońskiej sumy - zapewnił własny aktywny udział w promocji odpustów na budowę rzymskiej bazyliki.Na ten cel szła, nie więcej niż połowa zebranych pieniędzy.W podobny sposób postępowali niemieccy księcia którzy, wyniuchawszy doskonały interes, pozwalali na sprzedaż odpustów na własnych ziemiach tylko po otrzymaniu znacznej części tak zebranych sum.
        W pierwszych latach XVI wieku, aby „rozpowszechnić” sprzedaż odpustów robiło się naprawdę wszystko. W kazaniach nie poświęcało się zbytniej uwagi na uczucia i intymne motywacje wiernych, którzy mieli zamiar skorzystać z odpustów przewidzianych w bulli Sacrosanctis Salvatoris et Redemptoris papieża Leona X.Kaznodzieje, przy każdej okazji, z czynnym udziałem wszyskich hierarchii kleru, zapewnieniali ludzi o „najpewniejszej” i „najskuteczniejszej” mocy odpustów dla dusz osób żywych i zmarłych.Tak dzień po dniu, przez miesiące i lata, Koścół, kler znaleźli się w centrum ogromnego skandalu którego nie można było ukryć czy negować.
        Potrzeba reformy była oczywista, lecz „rozwiązanie” Martina Lutera zrobiło o wiele większą szkodę.Jeszce dzisiaj ma się prawo pytać, dlaczego było tak nieodzowne obalenie 6-ciu sakramentów z 7-miu, celibatu kleru, ślubów zakonnych itd. aby rozwiązać problem znany jako „sprzedaż odpustów”.
        Podobne pytanie można by zadać kardynałowi Reihardowi Marxowi: z jakiej racji tak źle recytował w „teatrzyku”, który przygotował na osi Berlin-Rzym?Własnie, dlaczego niezaprzeczalny skandal gwałtów seksualnych na nieletnich musi być przedstawiany na niepewnej drodze synodalnej?Dlaczego iść drogą kościoła coraz bardziej sekularyzowanego, zmierzającego do protestantyzmu poprzez popieranie kapłaństwa kobiet, zniesienie celibatu, promowanie ideologii gender, jesli zgrupowania protestanckie i obecne instytucje mają podobne problemy?
        Tak, ponieważ Marx wskazuje ją jako jedyną drogę wyjścia z „martwego punktu” w którym osiadł na mieliźnie Kościól , aktualną drogę synodalną.Z padelni na ognisko.Jeśli jego przyznanie się do współudziału w aktualnym skandalu pedofilii, z racji niemożnośći czy nieumiejetności skutecznego zapobiegania jest szczere, w takim razie powinien był nie tylko podać się do dymisji, lecz także wstrzymać się z poradami dla innych.Lekarz, który nie umie leczyć samego siebie nie jest, z pewnością, tym, który może rozdawać innym porady i wskazania.
        Jasne, że strategia Marxa ma inne cele.Przede wszystkim, tak jak on sam zadeklarował: poprzez osobiste poparcie (endorsement) Drogi Synodalnej.Fakty ostatnich miesięcy przyhamowały ten proces.W Rzymie są też ci, którzy nie będą biernie przyglądać się, podczas gdy w Niemczech chce się, oficjalnie, zburzyć Kościól.Pomimo „rąk związanych z góry”, nie wszyscy są chętni na to, aby być wodzeni za nos poprzez wypowiedzi Batzinga (biskup Georg Batzing od 3 marza 2020 przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec) lub „słowne grzmoty z błyskawicami” kardynała Thomasa Sternberga (Przewodniczący Centralnego Komitetu Katolików niemieckich) i jego klaszczących dworzan.
        I tak, naprawdę daleko od poświęcenia dorobku życia za „owieczki”, ktoś pomyślał o teatralnym przedstawieniu własnego, wirtualnego, męczennictwa, aby zaofiarować się jako pozorny „kozioł ofiarny”.
        Okazało się to też doskonałym sposobem, aby poniżyć i odizolować kardynała Woelkiego (Rainer Maria Woelki Kolonia, 18.08 1956 , kardynał niemiecki;od 11 lipca 2014 arcybiskup Kolonii) oskarżonego o niudolność metod jakie zastosował wobec skandali seksualnych które zwaliły się na arcydiecezję w Kolonii.”Ostatnie polemiki i dyskusje wykazały, że pewni przedstawiciele Kościoła nie chcą wziąść (na siebie) tej współ-odpowiedzialności i również współ-odpowiedzialności Instytucjii (Kościoła).W konsekwencji odrzucają jakikolwiek rodzaj reformy i innowacji w odniesieniu do kryzysu spowodowanego gwałtami seksualnymi” zadeklarował kardynał Marx.Kto jest głównym obiektem tej wypowiedzi, nie podlega wątpliwości.W Niemczech, jest mała ilość biskupów którzy odrzucają reformy i innowacje Marxa i którzy zadecydowali, że wobec skandali seksualnych dymisje nie są znakiem współ-odpowiedzialności.
        Dulcis in fundo, oferta „ofiarna” arcybiskupa z Monachium może być „nagrodzona” tronikiem, jednym z tych, z ktorymi w Rzymie trzeba się liczyć.Prefekt Kongregacji ds. Kleru, kardynał Beniamino Stella przyszłego 18 sierpnia skończy 80 lat.Bardziej smakowite mogłoby być rządzenie Kongregacją ds.Biskupów, od 10 lat w rękach kardynała Marca Oulleta, 77 lat zaledwie skończonych.

Jak Szanowni Forumowicze widzicie -po przeczytaniu artykułu z katolickiego dziennika – kwestia kardynała Marxa pływa po wzburzonym morzu.Z jednej strony katoliccy opinioniści przedstawiają go jako kapłana, który poprzez samodzielne przybicie się do krzyża katolickiej pedofilii chce zostać męczennikiem i przez to osobiście, jak Chrystus, odpokutować za okrutne grzechy Kościoła, z drugiej strony opisują go jako sprytnego i bezpardonowego karierowicza, który umiejętnie wykorzystuje odpowiedni moment.Prawdopodobnie jest to efekt walki między różnymi „duchami świętymi”.Nie udało mi się w tej bratobójczej katolickiej wojnie domowej zauważyć obecności, śladu, cienia jakiegoś boga, chciałem napisać „szefa”.A proposito, może któryś z Szanownych Forumowiczów olśni mnie, co się z nim (bogiem) stało.Ostanim razem czytałem o nim a księdze kapłańskiej kiedy rozporządzał menù na obiad i kolację.Potem przepadł.Czy ktoś go potem widział?Może zmienil restaurację? (To jest całopalenie, ofiara spalana, miła woń dla Pana).Tajemnice wiary.
        Jeśli dodamy do tego prywatną opinię kardynała Marxa o Kościele daną prof. Obirkowi „ przyznał, że organizacja, do której należy tworzyła zbrodniczy system”. Co więcej, deklaruje, że z tym trzeba coś zrobić.Trudno mieć jasną opinie w kwestii Marxa.Zobaczymy.
        • mim1656awo Re: Kard.Marx: KrK tworzył zbrodniczy system 13.06.21, 16:46
          mim1656awoRe: Kard. Marx - „upadł autorytet biskupów”08.06.21, 21:14
          Kardynał Marx złożył listowną dymisje.Teraz Franciszek może:
          1.Zaakceptować.To oznaczałoby, że nie będzie reform.
          2.Nie zakceptować.To oznaczałoby, że zmieny będą przynajmniej omawiane.
          3.Zwlekać z odpowiedzią w oczekiwaniu na....ducha świetego?
          A Wasza opinia?
          pch24.pl/opinie/niemiecka-schizma-swiat-nagle-dostrzegl-fakty/
          Kard. Ruini modli się, aby nie doszo w Niemczech do schizmy ...

10 czerwca 2021 papież odrzuca dymisje Marxa.W liście pełnym wyrozumienia, lecz bardzo stanowczym Papież Franciszek odrzuca dymisję kardynała Reinharda Marxa, arcybiskupa Monachium i Frisingii.Pisze Papież „ kontynuuj tak jak proponujesz” lecz „jeśli myślisz, że potwierdzając twoją misję i nie akceptując twojej rezygnacji ten Biskup Rzymu (twój brat który cię kocha) nie rozumiałby cię, pomyśl o Piotrze przed Panem, kiedy, na swój sposób, przedstawił rezygnację: „oddal się ode mnie, bo jestem grzesznikiem” i wysłuchaj odpowiedzi: „ paś moje owce”.

Papież pisze, bardzo słusznie „paś moje owce”.Znaczy: moje owieczki masz, macie tylko i jedynie paść, zapewniać in żywność i dobrobyt.Nie strzyc i ...... , zwłaszcza te nieletnie obu płci.
          Tajemnica wiary kontynuuje.

Dodaję 4-tą możliwość, którą podają dziennikarze: mienowicie mógłby to być wcześniejszy „układ” (pod natchnieniem ducha świętego) między Franciszkiem i Marxem, aby zrobić reformy.
    • edico Re: Kard.Marx: KrK tworzył zbrodniczy system 01.07.21, 23:25
      Jeden z czołowych przedstawicieli Kościoła katolickiego monachijskiego arcybiskup kardynał Reinhard Marx (były przewodniczący niemieckiego episkopatu) ze skandalu dziesięcioleci nadużyć w Kościele katolickim w Niemczech w liście do papieża pisze o katastroficznych skutkach dla Kościoła spowodowanych polityką ukrywania pedofilii.
      "Dla mnie chodzi tu o współodpowiedzialność za katastrofę nadużyć seksualnych popełnionych przez ludzi Kościoła w ostatnich dziesięcioleciach" - pisze. Jest to sygnał dla wielu biskupów nie tylko w Niemczech. Twierdzi, że Kościół katolicki znalazł się w „martwym punkcie” swego posłannictwa.
      • snajper55 Re: Kard.Marx: KrK tworzył zbrodniczy system 02.07.21, 02:41
        edico napisał:

> "Dla mnie chodzi tu o współodpowiedzialność za katastrofę nadużyć seksualnyc
        > h popełnionych przez ludzi Kościoła w ostatnich dziesięcioleciach"
        - pisze.
        > Jest to sygnał dla wielu biskupów nie tylko w Niemczech. Twierdzi, że Kościół
        > katolicki znalazł się w „martwym punkcie” swego posłannictwa.

To nie jest sprawa ostatnich dziesięcioleci. To jest sprawa ostatnich kilkunastu stuleci.

Jakiego przesłania??? Kościół katolicki od swego zarania zajmuje się zdobywaniem władzy i bogactwa, aby jego hierarchowie mogli bezkarnie spełniać swe najbardziej wyuzdane zachcianki. A z powodu celibatu, są to zachcianki wynaturzone. Kościół katolicki to organizacja męskich odmieńców seksualnych, taka była "od zawsze" i trudno tutaj mówić o jakimś przesłaniu. Podobnie jak trudno mówić o przesłaniu włoskiej mafii czy o przesłaniu pruszkowskiej organizacji niejakiego Dziada.

S.
        • edico Re: Kard.Marx: KrK tworzył zbrodniczy system 02.07.21, 15:30
          Jest znacznie gorzej.
          Kościół Katolicki od początku swego Panowania sukcesywnie eksterminował ludzkość czyniąc na świecie więcej zła i przemocy niż jakakolwiek inna religia. Jest bez wątpienia największą terrorystyczną organizacją przestępczą o zasięgu międzynarodowym. Wiele faktów wskazuje na powyższe stwierdzenie
          Możemy nawet zadać sobie pytanie ile w dzisiejszej wierze jest tzw. czystej nauki miłości Jezusa a ile jest nauki wymyślonej przez człowieka i to w różnych formacjach religijnych?

Najsłynniejszy plac Campo di Fiori do dzisiaj jest placem niechlubnej działalności kościoła. Tysiące ludzi poniosło śmierć męczeńską ku uciesze i pysze katolickich duchownych. Dzisiejszy terror kościoła doprowadził do postanowienia Papieżowi Benedyktowi XVI zarzutów przed Trybunałem w Hadze.

Jeśli jakaś sekta tego rodzaju byłaby rozpowszechniona w dzisiejszej Afryce i zabraniała swoim członkom używania prezerwatyw pod groźbą ciężkich kar, to już dawno wszczęto by wobec przywódców takiej sekty postępowanie karne pod zarzutem spowodowania rozpowszechniania AIDS i wirusa HIV oraz doprowadzenia do przypadków śmiertelnych.

Czy może być inaczej tylko dlatego, że ta sekta nazywa się "Kościołem" a jej zwierzchnik uzurpuje sobie nieomylność?

Od kiedy zbrodnie przeciw ludzkości podlegają karze udawanie, że się tego nie widzi, nie jest już dopuszczalne:
          "Jeśli ktoś ma syna upartego i krnąbrnego, który nie słucha ani głosu swego ojca, ani głosu swojej matki, a choć oni go karcą, on ich nie słucha, to pochwycą go jego ojciec i matka i przyprowadzą do starszych jego miasta. I powiedzą do starszych miasta: Ten nasz syn jest uparty i krnąbrny, nie słucha naszego głosu, żarłok to i pijak. Wtedy wszyscy mężowie tego miasta ukamienują go i poniesie śmierć…" (5. Mojż. 18 - 21).

Takie teksty wydają się, jak wzięte wprost z epoki kamiennej. Jednak Kościół rzymskokatolicki uważa inaczej.
          W roku 1965 II Sobór Watykański postanowił, że na podstawie apostolskiej wiary księgi Starego i Nowego Testamentu obowiązują w całości z wszystkimi ich częściami, jako święte i kanoniczne, bo były pisane pod wpływem Ducha Świętego.

Paweł, czczony przez Kościół jako apostoł narodów, idzie jeszcze dalej, kiedy o innowiercach i zwolennikach innych kultów pisze: "Są oni pełni wszelkiej nieprawości, złości, chciwości, nikczemności, pełni są również zazdrości, morderstwa, zwady, podstępu podłości.. Oni, którzy znają orzeczenie Boże, że ci, którzy to czynią, winni są śmierci…" (Do Rzymian, 1.29 - 32).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka