Dodaj do ulubionych

Czy fanatyzm religijny jest grzechem?

13.06.21, 10:00
Czy fanatyzm religijny jest grzechem? Czy może cnotą?
Obserwuj wątek
      • snajper55 Re: Czy fanatyzm religijny jest grzechem? 13.06.21, 21:46
        pocoo napisała:

> Jest grzechem śmiertelnym, gdyż prowadzi do zbrodni. Moja ciotka( anieli jej du
        > szę do nieba ponieśli), przywaliła siekierą w głowę swojej siostrze za to, że t
        > a nie chodziła w niedzielę do kościoła.

No to po katolicku ją potraktował.

"Jeśli twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją"

Jej siostra, nie chodząc do kościoła, wodziła ją na pokuszenie. Przez siostrę myślała zapewne aby też zostać w domu i nie iść na niedzielną mszę. No to wzięła siekierę i postąpiła tak jak jej bóg nakazuje.

S.
      • dbender Re: Czy fanatyzm religijny jest grzechem? 14.06.21, 19:03
        pocoo napisała:

> Jest grzechem śmiertelnym, gdyż prowadzi do zbrodni. Moja ciotka( anieli jej du
        > szę do nieba ponieśli), przywaliła siekierą w głowę swojej siostrze za to, że t
        > a nie chodziła w niedzielę do kościoła.

Czy musi prowadzić do zbrodni?
        • pocoo Re: Czy fanatyzm religijny jest grzechem? 14.06.21, 19:32
          dbender napisał:

> Czy musi prowadzić do zbrodni?

Fanatyzm religijny jest gorszy od faszyzmu. Jest bezwzględny i nie uznaje żadnych kompromisów.
          Prawie zawsze prowadzi do zbrodni, a ludobójstwa już nie roztrząsam. Dla boga wszystko, poza własnością fanatyka.
    • privus Re: Czy fanatyzm religijny jest grzechem? 19.06.21, 11:03
      Fanatyzm religijny to przede wszystkim choroba z czasów dziecięcej młodości. Właśnie wśród młodych zdobywa sobie najwięcej wyznawców, ponieważ w młodości idealizm najlepiej jednoczy się z głupotą. Stąd też wzięło się bezpardonowe wprowadzenie religii do oświaty. Fanatyzmowi towarzyszy ekstaza jako nieodłączny brak poczucia rzeczywistości. Często kończy się platonicznym praktykowaniem tego, co nakazuje religia. Nie ma to nic wspólnego z pojęciem grzechu jako przestępstwa religijnego. Bierze się po prostu z uwarunkowania genetycznego, rozwojowego czy środowiskowego, bądź wad i upośledzeń systemu nerwowego.

Fanatycy religijni niezmiernie rzadko rekrutują się z krajów nawet biednych, lecz z zakorzenioną tradycją swobód obywatelskich. Najwyraźniej możliwość gromadzenia się i protestowania w pokojowy sposób za aprobatą władz jest poważną alternatywą dla działalności fanatyków religijnych, których - jak się wydaje - można porównywać z handlarzami narkotyków.

• mim1656awo Re: Czy fanatyzm religijny jest grzechem? 19.06.21, 17:16
        privusRe: Czy fanatyzm religijny jest grzechem?19.06.21, 11:03 Fanatyzm religijny to przede wszystkim choroba z czasów dziecięcej młodości. Właśnie wśród młodych zdobywa sobie najwięcej wyznawców, ponieważ w młodości idealizm najlepiej jednoczy się z głupotą. Stąd też wzięło się bezpardonowe wprowadzenie religii do oświaty. Fanatyzmowi towarzyszy ekstaza jako nieodłączny brak poczucia rzeczywistości. Często kończy się platonicznym praktykowaniem tego, co nakazuje religia. Nie ma to nic wspólnego z pojęciem grzechu jako przestępstwa religijnego. Bierze się po prostu z uwarunkowania genetycznego, rozwojowego czy środowiskowego, bądź wad i upośledzeń systemu nerwowego.
        Fanatycy religijni niezmiernie rzadko rekrutują się z krajów nawet biednych, lecz z zakorzenioną tradycją swobód obywatelskich. Najwyraźniej możliwość gromadzenia się i protestowania w pokojowy sposób za aprobatą władz jest poważną alternatywą dla działalności fanatyków religijnych, których - jak się wydaje - można porównywać z handlarzami narkotyków.

Każdy rodzaj fanatyzmu, rozumiany jako całkowite uwarunkowanie życia osoby, osób dla jakiejkolwiek idei jest patologią psychiatryczną.Fanatycy religijni to są osoby border-line lub z jawnymi zaburzeniami psychiatrycznymi.Inaczej mówią: wariaci.Ten rodzaj fanatyzmu pozwala im na znalezienie „miejsca w życiu” którego do tej pory nie znależli,. własnie dlatego, że nie są osobami „normalnymi” lecz nie dostosowanymi do społeczeństwa które je otacza.Pozostaje pytanie, na które jeszcze nikt na tym forum mi nie odpowiedział: co to jest grzech?
        Odpowiem ja: to taki strach na wróble.I masy w to wierzą.
        • jacek_x Re: Czy fanatyzm religijny jest grzechem? 26.06.21, 08:41
          .Pozostaje pytanie, na które jeszcze nikt na tym forum mi nie odpowiedział: co to jest grzech?
          > Odpowiem ja: to taki strach na wróble.I masy w to wierzą.
          ============
          Trudno mi uwierzyć, żeby na przykład znawca katolickich doktryn pani Pocoo na forum tym pisząca od lat wielu nie znała "siedmiu grzechow glownych"
          Zdumionemu młodemu człowiekowi , autorowi powyższego dylematu przypomnę :

Grzechy główne w polskim tłumaczeniu Katechizmu Kościoła Katolickiego:
          Pycha.
          Chciwość
          Nieczystość
          Zazdrość
          Łakomstwo.
          Gniew.
          Lenistwo lub znużenie duchowe.

• pocoo Re: Czy fanatyzm religijny jest grzechem? 26.06.21, 09:33
            jacek_x napisał:

> Trudno mi uwierzyć, żeby na przykład znawca katolickich doktryn pani Pocoo

Najmniej się na tym znam i niewiele mnie te "doktryny" obchodzą.

> Grzechy główne w polskim tłumaczeniu Katechizmu Kościoła Katolickiego:
            > Pycha.
            > Chciwość
            > Nieczystość
            > Zazdrość
            > Łakomstwo.
            > Gniew.
            > Lenistwo lub znużenie duchowe.
            >
            A którego katolika one obchodzą?
            Dla mnie zastanawiająca jest "nieczystość". Dbam o siebie i higienę .Nie wiem co oznacza, ale pozostałe mnie nie dotyczą. Jestem świętą na ziemi? Nie chcę.
            • jacek_x Re: Czy fanatyzm religijny jest grzechem? 26.06.21, 10:32
              > A którego katolika one obchodzą?
              > Dla mnie zastanawiająca jest "nieczystość". Dbam o siebie i higienę .Nie wiem c
              > o oznacza, ale pozostałe mnie nie dotyczą. Jestem świętą na ziemi? Nie chcę.
              +============
              Trudno mi w to uwierzyć.
              Jeżeli to prawda to kandydatów na męża trudno jest Pocoo odpędzic od siebie.
              Sam jestem zainteresowany,
              • pocoo Re: Czy fanatyzm religijny jest grzechem? 26.06.21, 10:49
                jacek_x napisał:

> Trudno mi w to uwierzyć.

Jesteś niewierzący?

> Jeżeli to prawda to kandydatów na męża trudno jest Pocoo odpędzic od siebie.

Mąż to kula u nogi.

> Sam jestem zainteresowany,

A ja Tobą nie. Nie masz pojęcia, czy w łóżku staję się demonem.
              • n4rmoorr Drogi Jackux 26.06.21, 10:54
                jacek_x napisał:

> > A którego katolika one obchodzą?
                > > Dla mnie zastanawiająca jest "nieczystość". Dbam o siebie i higienę .Nie
                > wiem c
                > > o oznacza, ale pozostałe mnie nie dotyczą. Jestem świętą na ziemi? Nie ch
                > cę.
                > +============
                > Trudno mi w to uwierzyć.
                > Jeżeli to prawda to kandydatów na męża trudno jest Pocoo odpędzic od siebie.
                > Sam jestem zainteresowany,
                Nie wiem skąd się urwałeś .Ale zostaw ta kobieta to zło same pies jest spoko. "Bycie inteligentnym jest zobowiązujące. Wszyscy oczekują, że palniesz coś głupiego."
                Jan Jarmuż
                • edico Re: Drogi Jackux 26.06.21, 11:54
                  n4rmoorr napisał(a):

> Nie wiem skąd się urwałeś .Ale zostaw ta kobieta to zło same pies jest spoko. "
                  > Bycie inteligentnym jest zobowiązujące. Wszyscy oczekują, że palniesz coś głupi
                  > ego."

I właśnie to zrobiłeś.

"... wielka jest różnica między tolerowaniem jakiejś religii a pochwalaniem jej. (Montesquiwu)
                  • n4rmoorr Zaliczam cię do przyjaciół 26.06.21, 12:14
                    edico napisał:

> n4rmoorr napisał(a):
                    >
                    > > Nie wiem skąd się urwałeś .Ale zostaw ta kobieta to zło same pies jest sp
                    > oko. "
                    > > Bycie inteligentnym jest zobowiązujące. Wszyscy oczekują, że palniesz coś
                    > głupi
                    > > ego."
                    >
                    > I właśnie to zrobiłeś.
                    >
                    > "... wielka jest różnica między tolerowaniem jakiejś religii a pochwalaniem jej
                    > . (Montesquiwu)
                    >
                    Tylko mniej inteligentnych .Ale nie wszyscy muszą być tacy sami.To była parafraza.Nie było cię na tym forum jak pisałem z pocoo .I co to jest za kobieta.Żadne panie jacusiowe tego nie zepsują.Amen .
                    • edico Re: Zaliczam cię do przyjaciół 26.06.21, 13:01
                      Widocznie zaliczam się do tych mniej inteligentnych, bo parafrazę rozumiem jako odwoływanie się do czegoś ogólnie znanego, co w tym wypadku nie ma miejsca. Oczywiście poza stosunkiem tej religii do kobiet, gdzie sam Jezus też nie może stanowić żadnego przykładu.

Przemyślę, potupię, dam Zeusowi na wino i może uda mi się gdzieś dodatkowo nabyć trochę tej wzniosłej inteligencji :)
          • edico Re: Czy fanatyzm religijny jest grzechem? 26.06.21, 09:34
            Obawiam się, że nie tylko zna i może powiedzieć na ten temat o wiele więcej. Problem polega nie na rozlicznych grzechach wyliczanych przez katolicyzm, ale na etycznej stronie tej religii. Niestety, sekciarska moralność to nie jest jeszcze nie etyka.
              • mim1656awo Re: Czy fanatyzm religijny jest grzechem? 26.06.21, 10:42

jacek_xRe: Czy fanatyzm religijny jest grzechem?26.06.21, 08:41
                mim :Pozostaje pytanie, na które jeszcze nikt na tym forum mi nie odpowiedział: co to jest grzech?
                Odpowiem ja: to taki strach na wróble.I masy w to wierzą.
                ============
                Trudno mi uwierzyć, żeby na przykład znawca katolickich doktryn pani Pocoo na forum tym pisząca od lat wielu nie znała "siedmiu grzechow glownych"
                Zdumionemu młodemu człowiekowi , autorowi powyższego dylematu przypomnę :
                Grzechy główne w polskim tłumaczeniu Katechizmu Kościoła Katolickiego:
                Pycha.
                Chciwość
                Nieczystość
                Zazdrość
                Łakomstwo.
                Gniew.
                Dziękuję za „młodemu”.Zawsze sprawia przyjemnośc.Czy zdumionemu? Nie, to co tutaj wylicza Jacek (a może Placek, byli do siebie podobni jak dwie krople wody i do tego złodzieje) to są postępowania, które charakteryzują absolutnie cały kler Kościoła pedofilsko Katolickiego.Nihil sub sole novum, lecz od kilkunastu lat nie mogą juz tego starannie ukrywać.Możliwe, że ci zboczeni panowie, aby bardzo dokładnie nauczyć wiernych czym są te „grzechy” wyliczone uprzejmie przez Jacka (lub Placka), poświęcili się i własnym przykładem pokazują im (wiernym) czego nie robić, jak nie postępować.W takim przypadku to byłyby akty absolutnego osobistego poświęcenia dla dobra ludzkości.
                Krótko.Grzechy KpK nie istnieja.To są czyste wymysły kleru, aby trzymac pod kontrolą masy.Nic więcej.Istnieją, natomiast przestępstwa przewidziane w kodeksie karnym, cywilnym, drogowym itd. i odnośne kary.Można więc robić absolutnie wszystko, podkreślam absolutnie wszystko to, co nie jest dokładnie zabronione przez prawo.
                W odniesieniu do Jacka (lub Placka) to proszę cię, uprzejme, o nie wpadanie w gniew po przeczytaniu mojego komentarza, nie bycia zazdrosnym, nie gaszenia gniewu łakomstwem.Polecam ci mycie rąk po nieczystości.Inaczej nie potrafisz.To grzech.
              • edico Re: Czy fanatyzm religijny jest grzechem? 26.06.21, 10:46
                By nie być powierzchownym i zabawnym, zabaw się w analityka najbardziej znanych koncepcji etycznych w historii i przenieś je na podwórko XXI wieku.

Między tabletem a laptopem, Twitterem a Facebookiem, światem awersji do ograniczeń i nakazów jest dosyć spore pole do wyboru. Z powodzeniem możesz wskazać, gdzie jest arystotelesowski złoty środek między dwiema wadami - nadmiarem i niedostatkiem. Taki punkt widzenia raczej nie jest popularny ze względu na wszechobecny nadmiar wszystkiego, gdzie rzadko spotkać można - o ile rzeczywiście występuje - uniezależnienie się od ograniczeń i potrzeb cielesnych, by osiągnąć oczekiwany stan harmonii i równowagi. A o tym właśnie mówił Platon.

Na pewno nie jest nią moralność katolicka, tak jak nie jest nia moralność złodzieja.
              • n4rmoorr Re: Czy fanatyzm religijny jest grzechem? 26.06.21, 11:06
                jacek_x napisał:

> Czy istnieje jakaś etyka uniwersalna? Jezeli tak to jakie są jej zasady ?
                Ty nie jesteś jacku x od zadawania pytań ty masz się prosić o nie. Na FE jest też taki januszek xx coś tam .Nie umieją kurna jakiś fajnych nicków znaleźć .Cześć jestem stefan xxl .Dalajlama przedstawił następujące trzy punkty:

Wspólne doświadczenie
                Zdrowy rozsądek
                Ustalenia naukowe. Sprawi ci to kłopot .Ale nie martw się wspieram cię . Ostatecznie w obliczu śmierci głupota i mądrość są tak samo bezradne."
                Mirosław Welz
                • jacek_x Re: Czy fanatyzm religijny jest grzechem? 26.06.21, 11:38
                  (...) "Z prawdami chrześcijańskimi było też połączone wiele zabobonów, ale różnica polegała na tem, że zabobony wierzących ludzi naszej sfery były im zupełnie niepotrzebne, nie wiązały się z ich życiem, były także tylko swego rodzaju epikurejską rozrywką; zabobony zaś wierzącego roboczego ludu były do tego stopnia związane z ich życiem, że niepodobna było sobie wystawić ich życia bez tych zabobonów, — były one nieodzownym warunkiem ich życia. Całe życie wierzących naszego koła było zaprzeczeniem ich wiary, a życie całe ludzi wierzących i pracujących było potwierdzeniem tego celu życia, które dawała wiara. Zacząłem przyglądać się życiu i wierzeniom tych ludzi i im więcej się przyglądałem, tem bardziej się przekonywałem, że oni mają prawdziwą wiarę, że wiara ich jest im niezbędną i że ona tylko daje im cel i możność życia. W przeciwieństwie do tego, co widziałem w naszej sferze, w której możliwem jest życie bez wiary i gdzie na 1000 ledwie jeden uważa się za wierzącego, w ich sferze ledwie jeden niewierzący znajdzie się na tysiące (...) - Lew Tołstoj,  1882 rok
                  • n4rmoorr No i stało się Hołownia prowadzi 26.06.21, 11:57
                    jacek_x napisał:

> (...) "Z prawdami chrześcijańskimi było też połączone wiele zabobonów, ale różn
                    > ica polegała na tem, że zabobony wierzących ludzi naszej sfery były im zupełnie
                    > niepotrzebne, nie wiązały się z ich życiem, były także tylko swego rodzaju epi
                    > kurejską rozrywką; zabobony zaś wierzącego roboczego ludu były do tego stopnia
                    > związane z ich życiem, że niepodobna było sobie wystawić ich życia bez tych zab
                    > obonów, — były one nieodzownym warunkiem ich życia. Całe życie wierzących nasze
                    > go koła było zaprzeczeniem ich wiary, a życie całe ludzi wierzących i pracujący
                    > ch było potwierdzeniem tego celu życia, które dawała wiara. Zacząłem przyglądać
                    > się życiu i wierzeniom tych ludzi i im więcej się przyglądałem, tem bardziej s
                    > ię przekonywałem, że oni mają prawdziwą wiarę, że wiara ich jest im niezbędną i
                    > że ona tylko daje im cel i możność życia. W przeciwieństwie do tego, co widzia
                    > łem w naszej sferze, w której możliwem jest życie bez wiary i gdzie na 1000 led
                    > wie jeden uważa się za wierzącego, w ich sferze ledwie jeden niewierzący znajdz
                    > ie się na tysiące (...) - Lew Tołstoj,  1882 rok
                    "Tołstoizm w swoim aspekcie religijnym bazował na Nowym Testamencie – bezpośrednich naukach Jezusa, odrzucając pozostałe pisma Biblii. ... Chrześcijaństwo tołstoiści traktowali jako naukę etyczną, odrzucając prawdziwość cudów i wydarzeń nadprzyrodzonych. Tołstoj odrzucił również całą tradycję apostolską.Prawda to pani Jacusiowa ?
                • edico Re: Czy fanatyzm religijny jest grzechem? 26.06.21, 12:25
                  Kompleks Mesjasza jest stanem psychicznym, podczas którego nim nawiedzony uważa, iż został wybrany lub przeznaczony do ocalenia pewnej grupy osób lub nawet całej ludzkości.

RELIGIA i WIARA to dwie różne rzeczy. Ustosunkowujesz w swych wpisach się jedynie do wiary, której prawdziwości dowieść nie jesteś w stanie w żaden sposób. Przecież miłość nie skazuje nikogo na cierpienie. A samo jest motto tej tej wiary stanowi o miłości do bliźnich. Świat, na który przychodzimy przecież z głoszonej nieodłącznej miłości, a nie z gwałtu i przemocy.

Możesz więc z wolnej nie przymuszonej woli i wyboru w tym świecie 98% glempowskiego skatoliczenia Polaków: albo podjąć ryzyko i spłodzić dziecko, które będzie musiało zmagać się ze złem tego świata, które niestety wciąż pewni ludzie jedynie słowami głoszą miłość a czynią zło, albo się w ogóle nie rozmnażać. Jeśli do tego dołożyć katolicką moralność, kompleks Edypa masz za darmo w ramach religijnej promocji :)
          • n4rmoorr A czy głupota drogi jackux jest grzechem? 26.06.21, 11:20
            jacek_x napisał:

> .Pozostaje pytanie, na które jeszcze nikt na tym forum mi nie odpowiedział: co
            > to jest grzech?
            > > Odpowiem ja: to taki strach na wróble.I masy w to wierzą.
            > ============
            > Trudno mi uwierzyć, żeby na przykład znawca katolickich doktryn pani Pocoo na f
            > orum tym pisząca od lat wielu nie znała "siedmiu grzechow glownych"
            > Zdumionemu młodemu człowiekowi , autorowi powyższego dylematu przypomnę :
            >
            > Grzechy główne w polskim tłumaczeniu Katechizmu Kościoła Katolickiego:
            > Pycha.
            > Chciwość
            > Nieczystość
            > Zazdrość
            > Łakomstwo.
            > Gniew.
            > Lenistwo lub znużenie duchowe.
            >
            Sciągnąć sobie z neta to każdy januszek potrafi tfu jacuś. Bóg jest sprawiedliwy mądrzejszym dał więcej rozumu a głupszym mniej Chwalić pana.
              • n4rmoorr Re: A czy głupota drogi jackux jest grzechem? 26.06.21, 12:05
                jacek_x napisał:

> Czy mozesz "bez neta" podać wieksza liczbę siedmiu tak zwanych grzechow głównyc
                > h. Bardzo jestem ciekaw :-)
                W XII w. żył św. Bernard z Clairvaux, wielki mistyk i zakonnik, który został poproszony o napisanie dzieła o pokorze. Odpowiedział jednak, że na ten temat nie czuje się godny pisać, ale może podzielić się swoimi doświadczeniami na temat pychy. Tak powstał traktat „O stopniach pokory i pychy”.Ciekawość to pierwszy stopień do piekła pani jacuś .Z tą zagranicą było przegięcie tak jak czepianie się Pocoo.
                • edico Re: A czy głupota drogi jackux jest grzechem? 26.06.21, 12:47
                  Może w miejsce puszczania swych religijnych fanaberii ustosunkujesz się do takich zagadnień jak: "trupi synod", papież korsarz, życiorysu papież zwany "przestępcą doskonałym, najmłodszy papież liczący zaledwie 18 lat, czy najkrótszy pontyfikat trwającego aż 5 dni?

Czy zwykła przyzwoitość nie nakazuje najpierw samemu zapoznać się z materiałem nauczania, zanim zacznie pouczać się innych?

Obawiam się, że nie wielu znajdziesz tu zainteresowanych swoimi mistykami religijnymi a wróżeniem z fusów też nikt tu się nie zajmuje.
                  • jacek_x Re: A czy głupota drogi jackux jest grzechem? 26.06.21, 17:10
                    edico napisał:

> Może w miejsce puszczania swych religijnych fanaberii ustosunkujesz się do taki
                    > ch zagadnień jak: "trupi synod", papież korsarz, życiorysu papież zwany "przest
                    > ępcą doskonałym, najmłodszy papież liczący zaledwie 18 lat, czy najkrótszy pont
                    > yfikat trwającego aż 5 dni?
                    ========
                    Starałem się dyskutowac (powyżej ) z inną osobą i takie kwestie nie były jeszcze poruszane.
                    Najmloodszy papież (lat 18) i tak mial 5 lat wiecej niż święta Jadwiga, ktora wyszla z mąż z Jagiełłę.
                    Uważam, że ludzie zbyt mlodzi nie powinni sprawować takich funkcji politycznych. Wtedy system byl inny i chyba nikt nie miał nic przeciwko.
                    • edico Re: A czy głupota drogi jackux jest grzechem? 26.06.21, 20:28
                      Pytanie nie było kierowane do Ciebie, ale masz rację. Też tak uważam, że młodzi powinni cieszyć się przywilejami młodości a nie brać się za domen z racji doświadczenia nie tylko życiowego przynależną ludziom dojrzałym. W przeciwnym razie nie tylko popełniają błędy, ale także zbyt szybko głupieją wchodząc w trans miraży nie mogąc sobie poradzić z obiektywną rzeczywistością.
    • pawellaktsencbdgfdfhnv Re: Czy fanatyzm religijny jest grzechem? 26.06.21, 13:12
      Największym grzechem popełnianym przez wyznawców KK jest ignorowanie własnego człowieczeństwa czyli homo sapiens- człowiek rozumny. Wyznawcy KK ciągle jednak idą w zaparte wybierając irracjonalność religijną czyli przeciwieństwo rozumności. I zamiast rozwijać się poprzez rozum, poznawać siebie i rzeczywistość coraz bardziej zmniejszając ilość cierpienia to kultywują irracjonalność, wybierając otępienie i cierpienie. Takie zachowanie to nie jest zachowanie homo sapiens. Nie jesteście jednak sami, Islam i Judaizm też faszerują swoich wyznawców dużą dawką irracjonalnych wierzeń, gdyż wszystkie te trzy religie powstały w jednym i tym samym celu. Zatrzymania u wyznawców rozwoju ich rozumności poprzez aplikowanie jegoż przeciwności- irracjonalnej wiary. Wszystko to po to, by Państwo mogło łatwiej manipulować społeczeństwem i wymuszać na nim czasami nie łatwe zachowania. Np. wojna dla ludzi w pełni rozumnych jest nie do zaakceptowania i takie społeczeństwo(a) nie wypełniałoby egoistycznych zamiarów rządzących. KK zatem wykonywał przez 2 tyś lat. wspaniałą robotę dla władców europejskich i krew się lała jak chciała. W Polsce KK za tą robotę nie płaci podatków i jeszcze dostaje sporo kasy z publicznych pieniędzy. Życie jest piękne, fascynujące i można być super szczęśliwym i ludzie rozumni to potwierdzają, mało tego- oni również wiedzą, iż jedyny Bóg zamieszkuje tylko Teraźniejszość i poprzez coraz większy wgląd w naturę rzeczywistości nawiązują z Nim bezpośrednie połączenie doświadczając wieczności.
      Wasza wiara Was zniewala, zasmuca, ogranicza, otępia i do tego serwuje największe kłamstwo w historii, czyli zmartwychwstanie Waszych dusz i życie wieczne. I Wy głupi nie wiecie, że życie wieczne już macie, ale by się o tym przekonać to trzeba rozwijać się w rozumie, osiągając coraz większy w siebie wgląd. Otrząśnijcie się w końcu, bo ileż można razy wybierać zniewalające i poniżające życie. KK Was tresuje na posłusznych baranków, atakując Wasz największy dar od Boga czyli rozum, odbiera Wam, więc człowieczeństwo i możliwość szczęśliwego i pełnego życia.
      Zrozumcie, że KK to wcielone zło, bez żadnych zasad moralnych, ich wiara w Boga to dla nich żart. Pedofilia to dla nich żaden problem, gdyż ludzi traktują przedmiotowo, dziecko to dla nich tylko mięso. Ci ludzie przez 2 tyś lat świadomie otępiali masy społeczne a ilość spowodowanego cierpienia jest dla nich bez znaczenia. Wy czytający to Katolicy jesteście dla nich tylko kolejnym bydłem do tresowania i otępienia....uff mam nadzieję, że był to przekaz wyraźny. Wychodźcie z tego dramatu i zmieniajcie świat na lepsze, rozwijając rozumienie siebie i rzeczywistości od razu dostaniecie wiatr w żagle. Im bardziej będziecie świadomi tym bardziej będziecie szczęśliwsi. I jest jeszcze wisienka na torcie, która cały czas na Was czeka. Jak rozpoznacie ducha w sobie to wyjdziecie na spotkanie Bogiem w wiecznym Teraz :) Brzmi nieźle ? To nie zastanawiać się, spalcie Biblię i zacznijcie prawdziwe rozumowe życie :))
      • n4rmoorr Re: Czy fanatyzm religijny jest grzechem? 26.06.21, 13:40
        Takie tu było spokojne forum.A teraz tu piszą jacyś nawiedzeni..Ja to mam manię przyciągania różnych takich.Gdy tu pisałem to na moje forum Czewa wpadali różne koltery i reszta bandy.Wtedy gdy te fora funkcjonowały .Nie było admina .To hulali a najlepsze.Nie można się było odpędzić .Jeszcze jakiś za mną chodzi.
        • edico Re: Czy fanatyzm religijny jest grzechem? 26.06.21, 14:42
          Jak może być spokojnie podczas zabiegów o intronizację ks. Piotra Natanka na króla Polski? :))

Zwolennicy intronizacji Chrystusa na króla Polski pod Sejmem. Ks. Natanek i czerwone peleryny.
          Chcieli wręczyć ogromny krucyfiks politykom.
          https://bi.im-g.pl/im/7d/fc/19/z27247485V,W-Warszawie-odbyl-sie-religijny-marsz-pod-Sejm-zwo.jpg

twitter.com/i/status/1408050110311829504

Czy nie powinieneś wspierać te ambitne wysiłki i dążenia księda Natanka zamiast tkwić tu na forum :)
      • mim1656awo Re: Czy fanatyzm religijny jest grzechem? 27.06.21, 14:47

pawellaktsencbdgfdfhnvRe: Czy fanatyzm religijny jest grzechem?26.06.21, 13:12

Wpis ciekawy, interesujący, dobrze się czyta, syntetyczny, nie „przyklejony”, lecz produkt własnego rozumowiania, wiedzy i doświadczenia. Pawellaktsencbdgfdfhnv pisze prawdę.Chapeau.Z wyjątkiem tylko i jedynie, jednego zdania, pierwszego, w którym pawellaktsencbdgfdfhnv wyjawia swoją prawdę, aby potem budować na niej całą resztę roumowania.Złe fundamenty, potem cały budynek upada.Zdanie pawe...... które kontestuję to:

„Największym grzechem popełnianym przez wyznawców KK jest ignorowanie własnego człowieczeństwa czyli homo sapiens- człowiek rozumny.”

Honor dla pawe......, lecz stwierdzenie „homo sapiens- człowiek rozumny.” Nie odpowiada prawdzie.Absolutna większość ludzkości, wg mnie -+ 99% to nie są homo sapiens, lecz jedynie i tylko homo erectus, ergo dlatego te religie.Takie erectusy to tylko jedzą, piją, rozmnażają się itd.Prymityzn w stanie czystym.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka