Dodaj do ulubionych

Co można wojewodzie to nie tobie smrodzie

15.06.21, 14:23
Nicole Makarewicz Czwartek, 29 kwietnia 2021
Amerykański episkopat pracuje nad dokumentem, w którym biskupi mają jasno wyrazić opinię, że prezydent USA Joe Biden i inni katoliccy politycy popierający prawo do aborcji nie powinni przyjmować komunii - informuje Associated Press.Jak podała agencja, stanowisko w tej sprawie ma być przedmiotem obrad posiedzenia Konferencji Amerykańskich Biskupów Katolickich (USCCB) w czerwcu
Jak powiedział AP jeden ze zwolenników dokumentu, abp Kansas City Joseph Naumann, tekst miałby "sprecyzować stanowisko USCCB, że Biden i inne osoby publiczne o podobnych poglądach nie powinni przystępować do komunii".
„Ponieważ prezydent Biden jest katolikiem, stwarza to dla nas wyjątkowy problem (...) Jak może mówić, że jest pobożnym katolikiem, jednocześnie robiąc rzeczy, które są sprzeczne z nauczaniem Kościoła?” - tak wyraził się hierarcha Joseph Naumann.

Watykan 14 czerwiec 2021.
Watykan swraca się oficjalnie do biskupów konerwatywnych USA, aby nie negowali św.komunii prezydentowi USA Joe Bidenowi, który oficjalnie popiera aborcję.Jak podaje ojciec Antonio Spadaro, jezuita, dyrektor „Civiltà Cattolica° i autorytatywny doradca papieża „Interesem Watykanun jest, aby admowa biskuów na św.komunię Joe Bidena nie była wykorzystana jako broń polityczna” mówi Spadaro w wywiadzie dla NYT.Dodaje „Eucharystia nie jest nagrodą dla świętych, lecz chlebem dla grzeszników” i dodaje „tak wielokrotnie powiedział papież Franciszek”.
Komentarze? Zbyteczne.Jak w tytule „co można wojewodzie....”.Jak to tobrze i wygodnie być jakimś księdzem w ciemnogrodzie, aktualnej kolonii Watykanu.
Obserwuj wątek
  • kociak40 Re: Co można wojewodzie to nie tobie smrodzie 15.06.21, 23:01

   "Watykan zwraca się oficjalnie do biskupów ... " - mim1656awo

   .... zdarza się, że biskup, a nawet kardynał, jest pijany jak szewc.
  • mim1656awo Re: Co można wojewodzie to nie tobie smrodzie 19.06.21, 18:05


   Biden i komunia. Amerykańscy biskupi chcą publicznie upokorzyć prezydenta
   Data publikacji: 19.06.2021, 1
   Ta konferencja episkopatu USA przejdzie do historii jako spektakl obłudy. Sfrustrowani ultrakatoliccy biskupi USA – wbrew papieżowi Franciszkowi i wbrew swoim wiernym – przygotowali plan publicznego upokorzenia prezydenta Joe Biden’a, drugiego w historii USA prezydenta-katolika. Planują przygotowanie dokumentu, który teoretycznie odmawiałby mu prawa do przyjmowania komunii.
   Stosunkiem głosów 73 proc. za, 24 proc. przeciw amerykańscy biskupi postanowili przygotować specjalne stanowisko ws. komunii. Ma ono „wyjaśnić” katolickie nauczanie dotyczące sakramentu i tego, kto może, a kto nie powinien go przyjmować. Sprawa ma źródło w badaniu z 2019 roku, z którego wynikało, że tylko jedna trzecia amerykańskich katolików wierzy w katolicką naukę o przeistoczeniu, a reszcie jest bliżej ewangelikom. Raport leżał jednak w szufladzie, dopóki w wyborach prezydenckich nie wygrał Joe Biden. Osobiście bardzo religijny, uczestniczący regularnie we mszy świętej, jest najbardziej praktykującym prezydentem od czasów baptysty Cartera. Wydawałoby się, że gorliwy katolik (w przeciwieństwie do Johna F. Kennedy’ego, też katolika, ale i kobieciarza) spotka się z życzliwością amerykańskich biskupów. Nic podobnego.
   Źródło: Newsweek.pl
   Oto komentarz Prezydenta USA: „to jest kwestia prywatna, i nie sądze, że wydarzy się.” (odmowa Eucharystii).
   Tak zareagował Joe Biden po dowiedzeniu się o decyzji biskupów USA; dwie trzecie (155) zatwierdziło dokument, 55 było przeciwnych, 6 wstrzymało sie od głosowania.Propozycja pozbawienia Prezydenta USA prawa do eucharystii została poparta przez część najbardziej konserwatywną episkopatu USA i uwidoczniła głęboki rozdział w kościele amerykańskim i oddalenie się od pozycji papieża Franciszka.Biden jest drugim prezydentem katolikiem USA po JFK – i najbardziej oddanym „głównym komandantem” razem z Jimmy Carterem – i Eucharystia była żródłem siły w trudnych momentach w życiu.

   Znowu jesteśmy na początku wariactwa.Grupa osób, publicznie i platealnie idzie przeciw najbardziej potężnemu obecnie człowiekowi.To kwestia polityczna (wg mnie).Za 4 lata będą wybory i Trump ręce zaciera.Jestem ciekawy ile im dał (Traump).Przestępstwa pedofilii na drugi plan.Teraz – ale to tylko moja opinia – Joe zawoła zaufanych z CIA i FBI i rozkaże poszperanie w życiu prywatnym tych biskupów (155).Jest też inny aspekt: Joe Biden pozbawiony prawa do Eucharystii nie powinien (może) spotkać się w Watykanie z Papieżem lub spotkać go w razie ewentualnej wizyty w USA.Co to wszystko ma wspólnego z Bogiem? Nic, nie ma nic wspólnego.
  • mim1656awo Re: Co można wojewodzie to nie tobie smrodzie 20.06.21, 11:20
   ANSA Rzym 20 czerwiec 2021 h. 9,43 News
   USA:Biden idzie na mszę po odmowie eucharystii przez biskupów ponieważ wyraża zgodę na aborcję.
   Joe Biden poszedł regularnie do kościoła, w swoim mieście Wilmington także w tą niedzielę, po wyzwaniu rzuconym mu przez amerykańskich biskupów katolickich, którzy mają na celu zabronienie eucharystii dla polityków, którzy wypowiadają się za aborcją, tak jak on.Prezydent i firts lady Jill wzięli udział w mszy w kościele St.Joseph on the Brandywine a potem udali sie na grób pierwszej żony Prezydenta e jej dwóch synów.
   W piątek, Biden dał wrażenie, że wyklucza możliwość, aby byla mu zabroniona eucharystia, określając ją jako „kwestię prywatną”.Teraz amerykańscy biskupi muszą jasno wyrazić się kto będzie mógł a kto nie, otrzymać eucharystię.W 2019 roku pewien biskup z kościoła katolickiwgo w South Carolina odmówił jej Bidenowi, z racji jego pozycji w stosunku do aborcji.
   Rozwiązanie dylematu mogłoby być proste: zabronienie dawania eucharystii przez kapłanów pedofilów.Spis może, w ciągu kilku godzin, dać CIA lub FBI.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka