Dodaj do ulubionych

Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin?

20.06.21, 14:56
Minister edukacji Przemysław Czarnek na początku czerwca (2021) zaproponował zmiany na liście lektur obowiązkowych i uzupełniających w szkołach:

- „Lolek. Opowiadania o dzieciństwie Karola Wojtyły” Piotra Kordyasza (klasy 1-3);

- André Frossard – „Nie lękajcie się! Rozmowy z Janem Pawłem II” (klasy 7-8);

- Jan Paweł II, „Przekroczyć próg nadziei” (licea ogólnokształcące i technika);

- Jan Paweł II, „Tryptyk rzymski”, „Pamięć i tożsamość” (fragmenty), „Fides et ratio” (fragmenty, klasy z rozszerzonym językiem polskim)

- Karol Wojtyła – „Przed sklepem jubilera” (klasy z rozszerzonym językiem polskim)

Porównując opowiadania Kordyasza o Wojtyle z inną lekturą o ważnej przecież historycznej postaci, jaką kiedyś była obowiązkowa w polskich szkołach - opowiadania Aleksandra Kononowa o Leninie - jawi się wręcz druzgocą ocena poczynań ministra Przemysława Czarnka. Bohater zalecanych przez niego lektur szkolnych jest pokazany w uderzająco podobny sposób. Sprawia to wręcz wrażenie podjęcia kolejnej już fanatycznej walki na ideologiczne dzwony.

Dla porównania warto sięgnąć do obowiązkowej lektury szkolnej z lat 50-tych ub. wieku, np. A. Kononowa (oryginalnie wydane w ZSRR w 1939 roku) "Lenin w Poroninie" (polskie wydanie Warszawa 1950 r.).

Od małego Ulianowa do wielkiego Leniuna :)

Dokąd więc prowadzi ten katopisizm?
Obserwuj wątek
        • mim1656awo Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 20.06.21, 19:05

jeepwdyzluRe: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin?20.06.21, 15:12
          Dokąd więc prowadzi ten katopisizm? Poza Unię.
          Jeśli Pis zwycięży w wyborach w 22 i 23 - Polexit będzie przesądzony.
          Już jesteśmy na zadupiu Europy, a z Pisem staniemy się prowincjonalnym, śmiesznym kraikiem. Na dekady...
          edicoRe: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin?20.06.21, 15:22 Widzę to w bardziej ciemnych barwach. Czy zawarty sojusz Polskiego Kościoła nie przypomina z Rosyjska cerkwią nie przypomina czasem współdziałania polskich biskupów z Targowicą?

Hipoteza Polexitu jest mieczem Damoklesa dla tubylców tej kolonii watykańskiej.PiS ma - wg mnie – dużą szansę na wygranie wyborów.Ma wspaniałego sojusznika: KrK z tysiącami agencji kapilarnie ulokowamych w każdym kawałeczku kolonii.Oni, czarni i ich sojusznicy wiedzą że, „bój to będzie ostatni”.Z każdej ambony, przy każdej okazji, na każdej spowiedzi itd. będzie wbijane do głów tubylców głosowanie na PiS bo „Bóg tak chce”.Partia rzuci na wagę wszystkie przyrzeczenia ekonomiczne jak emerytury podwojone, podatki w dół, pensje dla gospodyń aby zajmowały się dziećmi itp. Itd.Pieniądze nie są ich.Muszą wygrać oni plus kler.Razem są potęgą.Potem, będą też pieniądze z Recovery, a RP zarządała 23,9 miliardów Euro jako dotacje i 12,1 miliardów Euro jako pożyczka.Sakiewka będzie bardzo ciężka, a kto ma sakiewkę ten kupuje i ma to co chce.Jest też kwestia referendum, aby tubylcy kolonii wypowiedzieli się o Polexicie (jeśli na to pozwolą).To będzie akcja perswazji, woda na młyn Muchomora.Ubić 2 gołębie jednym strzałem.
          Czy Europa ma interes, aby ta kolonia zdobyła samodzielność?Interesy ekonomiczne?I tak, nawet teraz, jest to kraj w którym firmy światowe, europejskie, produkują za niskie ceny, jak w Rumunii.Polexit oznaczałby jeszcze niższe ceny.Sąsiad wschodni chce mieć Europę poza RP i nie będzie się biernie przyglądał.Prawdopodobnie Europa zostawi tą kolonię watykańską jej losowi, aby, ewentualnie, wkroczyć w finale, kiedy walka bratobójcza i bieda wykończą tych, którzy nie mieli i nie będą mieć, aby pozwolić uciec, tym nielicznym którzy mieli i pomnożyli x10, 15, 20 itd. własne bogactwa.
          Wizja apokaliptyczna? W przypadku wygrania PiS-u, może tak.W porzypadku przegrania (nielicznymi głosami) będzie walka wewnętrzna i „podstawianie nóg”, wszędzie i na każdym kroku aby doprowadzić do upadku.Tak źle i tak niedobrze.
    • qwardian Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 20.06.21, 20:53
      Jan Paweł II, aktor Reagan i żelazna dama z Wlk. Brytanii rozpirzyli komunizm największego żydowskiego zbrodniarza w historii tej planety Ilijcza Blancka o pseudonimie Lenin. JPII był świetnym politykiem i aktorem, ale kiepskim Papieżem, jego świętość zupełnie nie przypadła mi do gustu w formie idola na masowych imprezach. Papież Benedykt jest skromny i z nim się identyfikuję..
      • snajper55 Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 20.06.21, 21:11
        qwardian napisał:

> Jan Paweł II, aktor Reagan i żelazna dama z Wlk. Brytanii rozpirzyli komunizm n
        > ajwiększego żydowskiego zbrodniarza w historii tej planety Ilijcza Blancka o ps
        > eudonimie Lenin. JPII był świetnym politykiem i aktorem, ale kiepskim Papieżem,
        > jego świętość zupełnie nie przypadła mi do gustu w formie idola na masowych im
        > prezach. Papież Benedykt jest skromny i z nim się identyfikuję..

Ale przyznasz, że pedofili dobrze, a co ważniejsze, skutecznie bronił. Nie to co ten obecny, burzący podwaliny Kościoła Katolickiego. Powinni mu pomnik postawić: "Wielkiemu Papieżowi - pedofile".

S.
      • jeepwdyzlu Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 20.06.21, 23:02
        Jan Paweł II, aktor Reagan i żelazna dama z Wlk. Brytanii rozpirzyli komunizm największego żydowskiego zbrodniarza w historii tej planety Ilijcza Blancka o pseudonimie Lenin.
        ----
        Lenin nie był żydem. Żydem był jego dziadek od strony matki, ale ożenił się z prawosławną i dzieci (matkę Lenina) wychowywal po chrześcijańsku. Dziadkowie od strony ojca - oboje prawosławni.
        Jeep
              • jeepwdyzlu Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 21.06.21, 01:21
                szanuję również setki tysięcy żołnierzy żydowskiego pochodzenia w armii moich teutońskich braci, którzy walczyli z międzynarodowym komunizmem.
                ---
                setki tysięcy to nie...
                150 tysięcy.

Naprawdę utożsamiasz się (teutońscy bracia) z żołnierzami III Rzeszy i jej sojuszników?
              • feelek Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 21.06.21, 02:09
                Panie q....!
                ?Pan niemiec?
                ( : wspominasz pan: "... teutońskich braci...").
                W takim razie gratuluję znajomości polskiego...
                ... to podobno jeden z najtrudniejszych europejskich języków...zaraz po baskijskim...
                [.... wiele z niego mogliby czerpać Niemcy ( nie mylić z: niemcy, ani z mcy) w niemieckim, bo dużo tam naleciałości - anglicyzmów, np. bilet to już nie fahrkarte, a ticket.]
                ..
                A co, po 1945, nie wywieźli do Vaterlandu?
                Zapomnieli?
                Bo to już nie Posen.
                Poznaj, że to Poznań.
                  • feelek Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 03.07.21, 01:33
                    jeepwdyzlu napisał:
                    [bo feelek napsal: " Panie q....!?Pan niemiec?" ]Polak, Niemiec, Francuz - piszemy WIELKĄ literą.To wiedza z II klasy podstawówki. Panie wyższe wykształcenie...
                    ..
                    f.: - A nie, panie niższe wykształcenie.
                    pan (bo nie: Pan) nie wiesz, bo i skąd masz wiedzieć, że pisać małą, nie wielką literą jest czymś zamierzonym. Przy czym nie można tu jednym tokiem wymieniać: "... Polak, Niemiec, Francuz - z przyczyn historycznych. Poczytać mu archiwalia z czasów IIWW. Niemiec jeszcze długo będzie się PISYWAĆ ( bo nie: PISAĆ), przy różnych okazjach, małą literą.
                    ..
                    I wiedz pan [ bo nie: Pan] jeszcze jedno: to my wyznaczamy normy co, jak, kiedy się pisze...
                    my: Adaś, Julek, Cypek i ja...
                    ...
                    - nam mówić, a jemu słuchać.
                    ..
                    PS. Oot: pisać na tym forum to wymaga determinacji. Ot przyjdzie jakiś ktoś i wytnie...
                    ..
                    W sumie to: I don't care ( mam to w ....)
                    • jeepwdyzlu Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 03.07.21, 01:53
                      Felek teraz pisze w 3 osobie.
                      I zapewne uważa że to oryginalne i zabawne...
                      Ostatni raz spotkałem kogoś tak fatalnie posługującego się polszczyzną ze 30 lat temu na Podlasiu.

A co do Niemców - teoja zemsta jest spóźniona. Owszem, od 1945 do 1951 pisaliśmy niemcy z małej litery.
                      Ale od 1952 skończyliśmy.
                      Ty nie?
                      Powiem ci szczerze: nie obchodzi mnie to.

Piszesz fellek do mnie:
                      " wiedz pan [ bo nie: Pan] jeszcze jedno: to my wyznaczamy normy co, jak, kiedy się pisze...
                      my: Adaś, Julek, Cypek i ja...
                      ...
                      - nam mówić, a jemu słuchać."
                      ---

Zła energia pana przepełnia, aż żal patrzeć.
                      Miłego weekendu!
                      Jeep
          • snajper55 Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 21.06.21, 02:14
            privus napisał:

> Żydostwo qwardian wywodzi nie z pochodzenia, ale ze sprzeczności ze swoimi mohe
            > rowymi poglądami :)

Faktycznie, dla niektórych moherowych każdy niemoherowy to Żyd, pedał, mason i cyklista.

Ktoś nie wie dlaczego Żydzi często są łączeni z cyklistami?

S.
    • feelek Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 21.06.21, 10:54
      Pytanie tytułowe wątku jest kto był lepszy z 2 osobistości XXw., które obie są mi obce - ani komunizm, ani katolicyzm mi nijak nie leżą.
      ..
      Jednak porównywanie ich obu może być interesujące.
      ..
      Myślę, że w porównaniu Lenin - Wojtyła, lepszy był Wojtyła:

1. walczył o wolność i ją wywalczył, przyłożył skutecznie rękę do upadku komunizmu,
      2. nie wprowadzał dyktatury, jak Lenin, ludzie wokół idei reprezentowanej przez Wojtyłę gromadzili się dobrowolnie, nikt im niczego nie kazał
      ..
      na niekorzyść Wojtyły w tej rywalizacji wpływa jego polityka tuszowania pedofilii, która spowodowała rozkwit tej pochodnej rewolucji seksualnej lat 60 XXw. w kręgach kościelnych wielu krajów.
      ..
      Ja kompletnie nie rozumiem jak ludzie inteligentni, jakimi są hierarchowie ( każdy biskup/ kardynał ma tytuł co najmniej doktora, zna 6- 8 języków) mogli tak głupio kombinować - zamiatać pedofilię pod dywan.
      ..
      Myślę, że jak i mnie, nie mieściło się im to w głowach - nikt nie wziął realnie pod uwagę tej pochodnej celibatu, nikt z nich - ludzi Kościoła nie przemyślał skutku pozbawienia setek tysięcy mężczyzn ( często atrakcyjnych fizycznie) możliwości życia seksualnego, możliwości zaspokajania popędu erotycznego.
      ..
      Doprawdy nie wiem jak miałoby wyglądać porównanie kogoś odpowiedzialnego za setki / tysiące ofiar pedofilii z kimś odpowiedzialnym za 10 milionów ofiar rewolucji bolszewickiej.
      ..
      Lenin, co pamiętamy z opowiadania Zoszczenki, rzucił palenie, gdy jego matka stwierdziła, że z tego są duże koszty.
      Po prostu- odłożył paczkę papierosów na bok i nigdy więcej nie zapalił.
      ..
      Wojtyła nie miał niczego takiego w życiorysie.
      • snajper55 Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 21.06.21, 17:40
        feelek napisał:

> Pytanie tytułowe wątku jest kto był lepszy z 2 osobistości XXw., które obie są
        > mi obce - ani komunizm, ani katolicyzm mi nijak nie leżą.
        > ..
        > Jednak porównywanie ich obu może być interesujące.
        > ..
        > Myślę, że w porównaniu Lenin - Wojtyła, lepszy był Wojtyła:
        >
        > 1. walczył o wolność i ją wywalczył, przyłożył skutecznie rękę do upadku komuni
        > zmu,

O nic nie walczył. Starał się powiększyć władzę Kościoła katolickiego i to mi się w pewnym stopniu udało.

> 2. nie wprowadzał dyktatury, jak Lenin, ludzie wokół idei reprezentowanej przez
        > Wojtyłę gromadzili się dobrowolnie, nikt im niczego nie kazał

Nie wprowadzał, on kierował dyktaturą, jaką jest Kościół katolicki.

> na niekorzyść Wojtyły w tej rywalizacji wpływa jego polityka tuszowania pedofil
        > ii, która spowodowała rozkwit tej pochodnej rewolucji seksualnej lat 60 XXw. w
        > kręgach kościelnych wielu krajów.
        > ..
        > Ja kompletnie nie rozumiem jak ludzie inteligentni, jakimi są hierarchowie ( ka
        > żdy biskup/ kardynał ma tytuł co najmniej doktora, zna 6- 8 języków) mogli tak
        > głupio kombinować - zamiatać pedofilię pod dywan.

Doktorat na KUL na temat świętości świętego Pawła świadczy o inteligencji???

A co mieli robić ze zboczeniami, jakimi przeżarty jest Kościół katolicki od samej góry, samego dołu? Ten kościół jest organizacją mężczyzn odmiennych seksualnie i nie ma się co dziwić, że członkowie organizacji Murzynow mają czarna skórę.

> Myślę, że jak i mnie, nie mieściło się im to w głowach - nikt nie wziął realnie
        > pod uwagę tej pochodnej celibatu, nikt z nich - ludzi Kościoła nie przemyślał
        > skutku pozbawienia setek tysięcy mężczyzn ( często atrakcyjnych fizycznie) możl
        > iwości życia seksualnego, możliwości zaspokajania popędu erotycznego.

Ależ nikt tych mężczyzn nie pozbawial możliwości życia seksualnego. Celibat jedynie ukrywał ich brak zainteresowania kobietami. Cała ta organizacja była nastawiona na zaspakajanie tych odmiennych żądz i ich ukrywanie. No i zdobywanie władzy pozwalającej te żądze zaspakajać i ukrywać.

> Doprawdy nie wiem jak miałoby wyglądać porównanie kogoś odpowiedzialnego za set
        > ki / tysiące ofiar pedofilii z kimś odpowiedzialnym za 10 milionów ofiar rewol
        > ucji bolszewickiej.
        > ..
        > Lenin, co pamiętamy z opowiadania Zoszczenki, rzucił palenie, gdy jego matka st
        > wierdziła, że z tego są duże koszty.
        > Po prostu- odłożył paczkę papierosów na bok i nigdy więcej nie zapalił.
        > ..
        > Wojtyła nie miał niczego takiego w życiorysie.

Na temat kazdej osoby otaczanej kultem jednostki wymyśla się takie bajeczki przeznaczone dla dzieci i dorosłych ubogich duchem. Takie jak ta o Odnośnie.

S.
        • jeepwdyzlu Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 21.06.21, 18:55
          Wojtyła nie stronił od kobiet.
          Miał kilka poważnych związków i podobno nawet dziecko.
          Do historii przejdzie jako papież słaby.
          Cofnął Kościół o wiek do tyłu.
          Chciał i musiał. Tylko dlatego go wybrali. Poprzednika, reformatora otruto.
          Wojtyła od pierwszego dnia pontyfikatu do ostatniego też bał się otrucia. Stąd polskie zakonnice obsługiwały kuchnię, zakupy. Na przyjęciach nic nie jadł.
          A że tolerował lobby pedofilsko homoseksualne? A miał wyjście? To 90% hierarchów i wpływów...
        • feelek Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 22.06.21, 12:38
          Snajper: " .... O nic nie walczył..."
          ..
          to pana, dość oryginalna teza, rzadko spotykana także i na lewicy( opinie: Aleksego, Cimoszewicza, Kwaśniewskiego..) panie.... lewaku?
          ..
          historycy ( Paczkowski, Dudek Eisler, żeby wymienić tych kilku najlepszyvh), " sowietolodzy" ( Zbigniew Brzeziński, żeby wymienić tego, co z Wojtyłą "nie wywalczył", że pańscy ideowi przyjaciele-od-tysięvy-muzeów- ateizmu nie wprowadzili sił- zbrojnych- ateizmu do Polski w grudniu 1980) się by z panem nie zgodzili, że Wojtyła ".... nie walczył..."
          ..
          Poruszenie milionów w 1979 mówiąc im aby się ruszyli i rozp.... pana przyjaciół.
          Oni tak zrozumieli słowa: " ....niech zstąpi duch .... i odnowi oblicze... tej ziemi..."
          Co tęż oni i zrobili.
          Dzięki Wojtyle.
          ..
          Jemu to pan panie Snajper wolność zawdzięczasz, ale ci COŚ zabrania to przyznać.
          Ciekawe CO?
          Zakłamanie?
          • jeepwdyzlu Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 22.06.21, 12:55
            Jemu to pan panie Snajper wolność zawdzięczasz
            ---
            Znowu to knajackie ty i pan.
            Rzeczywiście fellek oddalony od literackiej polszczyzny.

Tak czy siak pan fellek wyzsze wykształcenie myli się. Nie Wojtyła rozpierdolił komunę ale Reagan. I oficerowie KGB którzy sie uwłaszczyli na majątku
            • snajper55 Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 22.06.21, 13:37
              jeepwdyzlu napisał:

> Jemu to pan panie Snajper wolność zawdzięczasz
              > ---
              > Znowu to knajackie ty i pan.
              > Rzeczywiście fellek oddalony od literackiej polszczyzny.
              >
              > Tak czy siak pan fellek wyzsze wykształcenie myli się. Nie Wojtyła rozpierdoli
              > ł komunę ale Reagan. I oficerowie KGB którzy sie uwłaszczyli na majątku

Niestety, ale suweren się buntuje gdy nie ma chleba a nie wolności. Co widzieliśmy za komuny i widzimy dziś. Suweren to owieczki godzące się na pasterza i psy pasterskie, co kościół katolicki od lat wykorzystuje.

S.
            • feelek Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 22.06.21, 13:46
              jeepwdyzlu napisał:
              .."Jemu to pan panie Snajper wolność zawdzięczasz ..."
              ..
              ...czy ktoś coś tu mówi?
              A to pan grzeczny inaczej
              ..
              ... ja mógłbym się zwyczajnie nie zgodzić, choćby i z panem Poniewieram-Kobiety, ale tylko wtedy gdyby zszedł ze swego kucyka chamstwa...
              Co ja mówię kucyka...
              Z konika szachowego chamstwa gdyby zszedł pan Poniewieram-kobiety...
              • jeepwdyzlu Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 22.06.21, 15:56
                jeepwdyzlu napisał:
                .."Jemu to pan panie Snajper wolność zawdzięczasz ..."
                ..
                ...czy ktoś coś tu mówi?
                A to pan grzeczny inaczej
                ..
                ... ja mógłbym się zwyczajnie nie zgodzić, choćby i z panem Poniewieram-Kobiety, ale tylko wtedy gdyby zszedł ze swego kucyka chamstwa...
                ----
                Snajper usuń proszę post w którym fellek UDAJE, że mnie cytuje.
                Standartowy już u niego chwyt z kłamliwymi cytatami. Naruszenie regulaminu.
                Co do poniewierania kobiet ostrzegam fellek, że jeśli będziesz dalej sugerował że PONIEWIERAM kobietami ( nie kobiety panie wyższe wykształcenie)- czekać cię będzie droga prawna.
                Nie życzę sobie z twojej strony żadnych komentarzy tego typu. Drugiego ostrzeżenia nie będzie.
                J.
            • feelek Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 22.06.21, 13:58
              snajper55 napisał:
              ...
              > Co? Przywiązanie do prawdy nie pozwala mi kłamać, że ktokolwiek zawdzięcza woln
              > ość Wojtyle. S.
              ...
              Gdyby nie następstwo zdarzeń:
              1. kazanie Wojtyły : " ... niech zstąpi duch..." 1979
              2.strajk w Gdańsku 1980
              3. 10 mln "Solidarność" 1981
              4.Okrągły Stół 1989
              ... to g... byś miał, nie wolność, panie Snajper....
              ..
              odpowiedz sobie:
              1. gdzie się wszystko zaczęło i dlaczego w Polsce?
              2. czy był 2- gi taki kraj komunistyczny z taką pozycją Kirche?
              Połącz sobie ww. .
              Postaraj się być obiektywny...
              ...
              I co?
              Nic?
              Nie było , w twym mniemaniu, ni nanograma pozytywnego wpływu KK abyśmy odzyskali wolność?..
              ..
              17.12.1981 dlaczemu wbiegliśmy do Kościoła św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, gdzie ZOMO za nami nie pobiegło?
              No?
              Panie S. ?

• feelek Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 22.06.21, 16:47
                  Olej_ Mikrusie [ uwaga: to żart]: [- - -"- ] ( Ust. Zak. Publ. Tr. Niep. Kontr.z 12. 13.14)
                  ..
                  I jeszcze ów przekręca historię, aby wyszło na jego...
                  W ten sposób stawiając sprawę:

1.Zaczęło się 1 sierpnia 1944 w Warszawie.
                  2. 1944 -1963 (!) beznadziejny opór polskich grup partyzanckich i bandyckich skierowany przeciw " demokracji inaczej".
                • snajper55 Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 22.06.21, 21:34
                  jeepwdyzlu napisał:

> gdzie się wszystko zaczęło i dlaczego w Polsce?
                  > ---
                  > W NRD.
                  > 17.06.1953.
                  > Potem Węgry 56. Praga 68.
                  > A na koniec Gorbaczow 1985.
                  > I upadek muru w Berlinie. 1989

Uważam że zaczęło się 17 lipca 1789 roku, gdy zaatakowano Bastylię. To był początek obalania kościelno-krolewskiej dyktatury, a inaczej mówiąc to był początek walki o demokrację, w której wszyscy są równi. 231 lat walki i tylko częściowy sukces, jeszcze dużo przed nami i przed następnymi pokoleniami.

S.
                    • snajper55 Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 22.06.21, 23:34
                      jeepwdyzlu napisał:

> Uważam że zaczęło się 17 lipca 1789 roku, gdy zaatakowano Bastylię.
                      > ----
                      > To fakt.
                      > Ale jesli tak to też 31.10.1517
                      > Tezy Marcina Lutra.
                      > Koniec wszechwładzy Watykanu i początek nowej ery. Narodziny nowoczesności.

Nie zgodzę się. Luter był tylko reformatorem a nie rewolucjonistą. On chciał innej dyktatury a nie wolności.

S.
                      • jeepwdyzlu Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 22.06.21, 23:40
                        Nie zgodzę się. Luter był tylko reformatorem a nie rewolucjonistą. On chciał innej dyktatury a nie wolności.
                        ---
                        Wazne jaki był efekt. Dzięki protestantom skończył się feudalizm, nastała era odkryć i wynalazków, wiedza przestała być kontrolowana przez kościół... Bez tych zmian świat byłby calkiem inny.
              • snajper55 Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 22.06.21, 17:00
                feelek napisał:

> odpowiedz sobie:
                > 1. gdzie się wszystko zaczęło i dlaczego w Polsce?
                > 2. czy był 2- gi taki kraj komunistyczny z taką pozycją Kirche?

Zaczęło się w ZSRR 11 marca 1985 r, gdy wybrano Gorbaczowa na I Sekretarza.

Po polsku pisze się kościół a Polska nie była krajem komunistycznym.,

S.
          • edico Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 25.06.21, 06:41
            feelek napisał:

> Jemu to pan panie Snajper wolność zawdzięczasz, ale ci COŚ zabrania to przyznać
            > .
            A może jedynie "Świętemu Przymierzu” Reagana i Jana Pawła II, na które Regan wyasygnował 50 mln $?
            Za czyjeś pieniądze cudzymi rękami nie trudno jest coś tam pokręcić. Poinformuj jeszcze, ile z tych reganowskich dolarów rzeczywiście dotarło do Solidarności.
            Sam Regan na składane gratulacje zwycięstwa stwierdził, że: To nie był mój sukces, ale całego teamu.
            Nie brakuje też przesłanek, że CIA już na październikowym konklawe 1978 r. zakulisowo wspierała kandydaturę Karola Wojtyły, posługując się wpływowymi w Watykanie kręgami Opus Dei i Zakonu Kawalerów Maltańskich. Blisko Opus Dei orbitował wiedeński kardynał Franz König jako główny rozgrywający na konklawe a zarazem sprężyna napędowa kandydatury Wojtyły.

Lenin zrobił swoje za niemieckie pieniądze a Wojtyła za amerykańskie. Wybrałeś Wojtyłę, bo Niemców mniej ta operacja kosztowała?
        • feelek Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 22.06.21, 16:37
          snajper55 napisał:

> Nie wprowadzał, on kierował dyktaturą, jaką jest Kościół katolicki.
          ..
          Już nie ośmieszaj się bardziej niż jesteś śmieszny panie snajper...
          ..
          zapytam tak:
          Czy jak chodziłeś do Kościoła, to cię do tego zmuszano?
          Bo mnie - nie.
          No to ja jestem za taką " dyktaturą".
          ..
          " Dyktatura" KK to rodzaj ładu korporacyjnego.
          Z tego, co wiemy, z korpo zawsze można wyjść.
          Znam dziesiątki tych, co tak zrobili: Obirek, Tymoteusz Szydło, z tych powszechnie znanych...
          ..
          A czy z systemu ci miłego, z kom- korpo można było wyjść?
          Odpowiedzią, jeśli jej nie znasz, niech ci będą kierunki podkopów pod Murem Berlińskim.
          Owszem, odnotowano 1 z zachodu na wschód...
          ..
          W Latającym Cyrku Monty Pytona...
          ROTFL
          • snajper55 Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 22.06.21, 17:12
            feelek napisał:

> Czy jak chodziłeś do Kościoła, to cię do tego zmuszano?

A jakie to ma znaczenie??? Nie na tym polega dyktatura, że kogoś zmuszają by gdzieś chodził.

> Bo mnie - nie.
            > No to ja jestem za taką " dyktaturą".

To akurat bardzo dobrze wiem. Bronisz tej dyktatury ze wszystkich sił.

S.
            • feelek Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 23.06.21, 00:19
              feelek napisał:
              Czy jak chodziłeś do Kościoła, to cię do tego zmuszano?
              ..
              Snajper:
              A jakie to ma znaczenie??? Nie na tym polega dyktatura, że kogoś zmuszają by gdzieś chodził.
              ..
              feelek:
              A takie to ma znaczenie, że chodzi o definicję.
              W tym wypadku definicję słowa: dyktatura.
              Dyktatura, to jak pamiętam z kl. V szkoły podst. to system, który do czegoś zmusza.
              Trudne, tak mi się wydaje, nazwać dyktaturą system, który polega na dobrowolnym uczestnictwie.
              ..
              Więcej uczestnictwie, które polegało na wielomilionowym proteście . Że dobrowolnym proteście, to chyba oczywiste - jak niby ta " dyktatura" miałaby kogokolwiek zmuszać do udziału w protestach, gdy np. 3V1986 zostaliśmy spałowani przy wyjściu z Katedry na wawskim Starym Mieście? No, to mi "dyktatura"!
              ..
              PS. Skąd się wywodzi wiedza u waści?
              Z KPURS [Kurpiowsko- Podkarpackiego Uniwersytetu Rolniczo - Sochologicznego]?
              Bez urazy dla Kurpiów i Podkarpacian - słabe wywiedzenie wiedzy, jak widać.
              ..
              Choć, jasne! nazwijmy wolność niewolą, cenzurowanie wolną wypowiedzią, ministerstwu pokoju nakarzmy prowadzenie wojen i mamy...
              ..
              ... no co mamy?
              ..
              TADAM!
              ..
              "Rok 1984"
              [ by G. Orwell]

• jeepwdyzlu Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 23.06.21, 00:40
                Fellek znakomicie wykształcony bojownik o wolność. Do dzis z dumą nosi blizny.po.zomowskich pałach...
                Cześć i chwała bohaterom. Brawo. Ja w latach 80tych chodziłrm na randki, słuchałem trójki i w dupie miałem politykę.
                Więc szapoba...

A w sprawie dyktatury czy tez jak mniemam dobrowolności nauczania religii pan fellek absolwent zajebistych szkół niestety się myli...
                Nauczanie religii zależy na od urodzenia. Gdyby pan fellek_absolwent_chujwieczego urodził się np.w Dżakkarcie albo Dubaju - biłby pokłony 7 razy dziennie klęcząc w stronę Mekki...
                • feelek Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 23.06.21, 01:31
                  j:
                  ..
                  Fellek znakomicie wykształcony bojownik o wolność. Do dzis z dumą nosi blizny.po.zomowskich pałach...
                  Cześć i chwała bohaterom. Brawo. Ja w latach 80tych chodziłrm na randki, słuchałem trójki i w dupie miałem politykę.Więc szapoba...
                  ..
                  f:.
                  .... mógł ów, jak my, robić i jedno, i drugie...
                  ... my nie politykę, a dyktatorów mieliśmy w d...
                  .... to głupie, wiem...
                  ... jakaś tam wolność ....
                  ... gdy wiadomo:

... nawet szynka była lepsza za Gierka...
                  : Malboro, kurtki "Margines", buty z "Chełmka"
                  do "enerde" się jeździło ...
                  ...co się chce się było robiło!
                  A na Świecie? Się było! ... za obierka.

• feelek Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 23.06.21, 02:08
                  f:
                  ..
                  > > Dyktatura, to jak pamiętam z kl. V szkoły podst. to system, który do czegoś zmusza.
                  ..
                  s:
                  ..
                  > To źle pamiętasz, gdyż każda władza do czegoś zmusza. Demokratyczna też.
                  ..
                  f:
                  ..
                  Ale demokracja w odróżnieniu od dyktatury polega na tym, że zmuszanie jest do rzeczy, na które publiczność dobrowolnie się zgadza: wybiera przedstawicieli, którzy ustanawiają prawo, którego przestrzeganie jest wymuszane siłą. W istocie mamy "dyktaturę", ale taką, która została wyłoniona poprzez wolne wybory. Jest więc wolą większóści. Natomiast dyktatura niedemokratyczna jest wolą dyktatora - uzurpatora, lub jakiejś grupy, ale nie większości.
                  ..
                  W KK czy nie ma wolnych wyborów szefa ?
                  ..
                  Inaczej było, owszem, w Średniowieczu, gdy władza hierarchicxna zmuszała fizycznie: od maluczkich po aż Cesarza, co musiał truchtać do Canossy, albo - jak H8 - do KA ( Kościoła Anglikańskiego), gdzie była wolność? Thomas More byłby innego zdania.
                  ..
                  W uczestniczeniu w rytuałach religijnych KK trudno mówić o innej " dyktaturze" niż wyżej opisana. Co innego w KM [ Kościele Muzułmańskim], gdzie MUSISZ: wierzyć, bo inaczej jest skrót o głowę ( Afganistan)..
                  ..
                  Trudno nie stwierdzić, że jest jak wyżej: ktoś komuś każe? Raczej coś: strach, zabobon ...
                  Ale to jest WOLNY wybór..
                  ..
                  Zdaje się, że z przyjęciem ww. do wiadomości wielu tutaj ma problem.
                  ..
                  Jest podobnie jak z polityką: "... jak normalny ktoś może głosować na PiS?!" Ja , członek PO od 15 lat ( zalegam ze składkami) oświadczam, że może. Akceptacja ww. to warunek konieczny demokracji.

• privus Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 24.06.21, 20:33
            feelek napisał:

Dla oceny obecnej sytuacji nie ma żadnego znaczenia, czy snajper55 chodził do kościoła czy też nie. Jeśli nawet chodzi, to w przeciwieństwie do ciebie kościół z niego już dawno wyszedł. Sprawę stawia jasno, twardo bez bigoterii udawanej jazdy na dwóch niebiańskich rydwanach.
            • feelek Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 24.06.21, 21:32
              privus,

> feelek napisał: Czy jak chodziłeś do Kościoła, to cię do tego zmuszano?
              >
              P: Dla oceny obecnej sytuacji nie ma żadnego znaczenia, czy snajper55 chodził do kościoła czy też nie.
              ..
              F: to nieporozumienie: nie chodzi o ocenę obecnej sytuacji, tylko o definicję pojęcia dyktatura oraz tego, czy dyktaturą jest Kościół Katolicki, a jeśli tak to w jaki sposób się to odbywa.
              Ja twierdzę, że KK nie jest dyktaturą, skoro współpraca z nim jest na zasadach dobrowolności.

P: Jeśli nawet chodzi, to w przeciwieństwie do ciebie kościół z niego już dawno wyszedł.
              ..
              F: Jeśli nawet "kościół z niego wyszedł", to co z tego?
              ..
              P: "Sprawę stawia jasno, twardo bez bigoterii udawanej jazdy na dwóch niebiańskich rydwanach."
              ..
              F: Tu chodzi, panie, o prawdę, a nie o to, czy ktoś stawia jakąś sprawę twardo czy miękko.
              ..
              O PRAWDĘ.
              ..
              Mi z kolei wisi i powiewa czy ktoś moją chęć stawiania sprawy jasno i twardo: że najważniejsza jest w jakiejś sytuacji prawda, nazwie tak lub inaczej.
              ..
              Pan deklarujesz się, czy " wyszedł, czy nie wyszedł z Ciebie Kościół?" No to współczuję.
              A wg jakich kryteriów?: Plujesz co rano na Biblìę, czy jak?
              ..
              Bo wiesz, jak nie, to będziesz nieprawdziwym kimś, z kogo nie wyszedł z niego uczciwie kościół, twardo i w sposób zdecydowany, jak na prawdziwego antyklerykała, antyteistę przystało.
              ROTFL

• edico Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 05.07.21, 07:39
            feelek napisał:

> zapytam tak:
            > Bo mnie - nie.
            > No to ja jestem za taką " dyktaturą".
            > ..
            Ależ oczywiście masz rację. Nie ma przecież nic lepszego na tym bożym świecie, jak sojusz parafialno-chłopski i dyktatura katopeoletariatu :)
      • privus Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 21.06.21, 22:09
        feelek napisał:

> Doprawdy nie wiem jak miałoby wyglądać porównanie kogoś odpowiedzialnego za set
        > ki / tysiące ofiar pedofilii z kimś odpowiedzialnym za 10 milionów ofiar rewol
        > ucji bolszewickiej.

Pontyfikatowi Wojtyły przypisuje się nie tylko sprawowanie kierowniczej roli w zbrodniczej korporacji pedofilskiej obejmującej cały świat, ale także milion ofiar rzezi dokonanej na katolickich Tutsich w Ruandzie.
        • feelek Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 23.06.21, 02:21
          privus:
          ..
          " ... także milion ofiar rzezi Tutsich w Rwandzie ..."
          ..
          feelek:
          ..
          wielu przypisuje się wiele rzeczy. Jak można Wojtyle przypisać śmierć miliona ludzi w walkach plemiennych?
          Jak?
          Pallotyni biegali z maczetami po Rwandzie z rozkazu Wojtyły?
          ..
          Nie wchodząc w powszechnie znane szczegóły -' to jakby wszystkich Ukraińców winić za rzeź wołyńską.
          ..
          ? Czy nie jest to wymaganie odwagi od każdego świadka zbrodni i obwinianie go za to, że nie przyszedł z pomocą?
          • jeepwdyzlu Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 23.06.21, 08:36
            wielu przypisuje się wiele rzeczy. Jak można Wojtyle przypisać śmierć miliona ludzi w walkach plemiennych?
            Jak?
            Pallotyni biegali z maczetami po Rwandzie z rozkazu Wojtyły?
            ---
            Można.
            Wojtyła był papieżem. Odpowiada za ówczesną politykę kościoła.
            Nie. Pallotyni nie latali z maczetami.

Papież Franciszek "ponowił błaganie o Boże przebaczenie za grzechy i uchybienia Kościoła i jego członków, w tym księży, zakonników i zakonnic, którzy ulegli nienawiści i przemocy

opinie.wp.pl/papiez-franciszek-przeprosil-za-postawe-kosciola-podczas-ludobojstwa-w-rwandzie-abpa-hosera-nie-stac-na-taki-gest-6103801736831617a
            • feelek Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 24.06.21, 10:15
              "... można..."
              ..
              Wszystko można.
              ..
              A takie AK w IV'1943 nie poszło na pomoc Judejczykom w W-wie.
              Anielewiczowi Mordechajowi, Edelmanowi Markowi ...
              Ludobójcy!
              Wypisz wymaluj zarzut jak w Rwandzie gotowy.
              Nie poszli na pomoc = wymordowali.

Zresztą są przecież takie zarzuty: mam dziadka, ojca ludobójców - nie pospieszyli na pomoc, a mieszkali o 20 m od wejścia do getta ("...gieta...") koło "Pasty" na Zielnej.

Ludobójcami są tu Churchill, Roosvelt: mieli przecież samoloty, spadochroniarzy...
              ...nie zrobili nic.
              Rien.
              Karskiemu na jego apel Roosvelt rozłożył ręce:
              " Well, Mr. Karski, we' ll do absolutely nothing!"
              • jeepwdyzlu Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 24.06.21, 11:17
                A takie AK w IV'1943 nie poszło na pomoc Judejczykom w W-wie.
                Anielewiczowi Mordechajowi, Edelmanowi Markowi ...
                Ludobójcy!
                Wypisz wymaluj zarzut jak w Rwandzie gotowy.
                Nie poszli na pomoc = wymordowali.
                ---
                Ależ oczywiście że to skandal i czarna karta w historii AK! Mogli podesłać broń w sensownych ilościach a nie 30 rewolwerów(!)

Ludobójcami są tu Churchill, Roosvelt: mieli przecież samoloty, spadochroniarzy...
                ...nie zrobili nic.
                ---
                To też prawda! Gdyby zbombardowali tory prowadzące do obozóe - Niemcy mieli by swiadomośc, ze Alianci WIEDZĄ...
                • feelek Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 24.06.21, 12:43
                  jeepwdyzlu napisał:

F:
                  ..> A takie AK w IV'1943 nie poszło na pomoc Judejczykom w W-wie. Anielewiczowi Mordechajowi, Edelmanowi Markowi . Ludobójcy!
                  > Wypisz wymaluj zarzut jak w Rwandzie gotowy.
                  > Nie poszli na pomoc = wymordowali.
                  > ---
                  ..
                  JwD:
                  ..> Ależ oczywiście że to skandal i czarna karta w historii AK! Mogli podesłać broń w sensownych ilościach a nie 30 rewolwerów(!)
                  >
                  ..
                  F:
                  .. Ludobójcami są tu Churchill, Roosvelt: mieli przecież samoloty, spadochroniarzy
                  > ...nie zrobili nic.
                  > ---
                  ..
                  JwD:
                  ..
                  To też prawda! Gdyby zbombardowali tory prowadzące do obozóe - Niemcy mieli by
                  > swiadomośc, ze Alianci WIEDZĄ...
                  ..
                  F:
                  ..Takie to i zarzuty, jaki poziom zarzutmena...
                  Roosvelt powiedział Karskiemu: " Nie zrobimy nic, panie Karski, kompletnie nic! "
                  ? Był antysemitą/ ludobójcą/ kim tam jeszcze?
                  Ależ oczywiście - Na poziom tutejszych dyskusji, zapewne tak...
                  Roosvelt, może i zbyt cynicznie, ale szczerze powiedział, że nie mogą NIC ZROBIĆ.
                  Statystycy, fachowcy od wyliczeń, wyliczyli, że potęgi jaką tworzyła się USA, nie jest stać na wysyłanie samolotów do symbolicznych i samobójczych jednocześnie w znaczeniu akcji.
                  ..
                  Kogóż to jeszcze wysłaliby w bój po 80 latach, siedząc wygodnie rozparci w fotelach?
                  Najlepiej swojego kota/ poduszkę/ wpisany długopis!
                  ..
                  Ech.... specjaliści od śniegu i mas....
          • edico Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 23.06.21, 16:50
            A co robił tam w tym czasie aktualnie jeden z najważniejszych obecnie ludzi polskiego kościoła abp Henryk Franciszek Hoser?

Dlaczego do dzisiaj chroni tajemnicę tego co zrobił, a czego nie zrobił on sam i Kościół katolicki w Rwandzie w 1994 roku i wcześniej w trakcie i przed ludobójstwem miliona osób. Komu następnemu będzie rysowana taka śmierć?
            W Gikondo, gdzie służył ksiądz Hoser doszło do masakry tysięcy osób.

Co prawda sam Hoser wyjechał z Rwandy kilka miesięcy przed rozpoczęciem rzezi i wrócił zaraz po, kiedy ziemia wciąż uginała się od miliona świeżych trupów. Mówi się też tam Hoserze, że pomagał wtedy ewakuować z Rwandy duchownych, którzy mieli niebawem być ścigani za popełnienie zbrodni. Nie wiem, czy to prawda, ale takie są fakty a nie pobożne życzenia.

Duchowni katoliccy biernie przyglądali się śmierci parafian. Ważniejsza była dla nich ochrona Najświętszego Sakramentu, a nie pomoc wiernym. Wiadomo też, że w niektórych kościołach, duchowni brali czynny udział w zabijaniu Tutsi. Niektórzy zostali za to skazani przez międzynarodowy trybunał. Przed polskim kościołem w Gikondo zabito ok 70-80 osób.

Czarną sławą okryły się dwie siostry benedyktynki, Consolate Mukangango i Julienne Mukabutera, które służyły w klasztorze Sovu. Siostry dostarczyły Intehamwe benzynę i wraz z nimi podpaliły budynek, w którym ukrywało się ok. 500 Tutsi. Znany jest także przykład Athanasego Seromby, którego Międzynarodowy Trybunał Karny dla Rwandy skazał w marcu 2012 r. na dożywocie. Katolicki ks. Athanase Seromba z parafii parafii Nyange w prefekturze Kibuye wziął aktywny udział w zajściach z dnia 16 kwietnia 1994, podczas których milicje Hutu zburzyły kościół wraz z około 1500-2000 chroniących się w nim Tutsi a następnie wymordowały niedobitków, uznany został winnym śmierci 1,5 tys. uciekinierów, którzy schronili się w jego kościele.

W kwietniu 94 wybuchł z pełną mocą tlący się od dziesiątek lat konflikt etniczny między Tutsi a Hutu. A przecież nastąpiło to po utajnionym spotkaniu - jak donosiły media - JP2 z przywódcą bojówek Hutu Paul'em Kagame.

Trzeba w tym miejscu powiedzieć znacznie szerzej, cały kościół katolicki, jest poważnie uwikłany w rwandyjskie ludobójstwo. Także postawa Jana Pawła II była w tej sprawie niestety nie tylko zawstydzająca.
            • snajper55 Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 23.06.21, 17:40
              edico napisał:

> Duchowni katoliccy biernie przyglądali się śmierci parafian.

"Wenceslas Munyeshyaka (ur. 30 lipca 1958 w komunie Ngoma, prefektura Butare, Rwanda) – rwandyjski duchowny Kościoła katolickiego skazany zaocznie za zbrodnie popełnione w trakcie ludobójstwa w Rwandzie. Od 1995 roku przebywa we Francji, gdzie od 2001 roku posługuje jako ksiądz w parafiach w Gisors i w dolinie Epte."

Czyż takie przeniesienie mordercy mogło mieć miejsce bez wiedzy i zgody papieża? Kto był wtedy papieżem? Jan Paweł II, obrońca morderców i pedofili.

S.
            • feelek Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 24.06.21, 17:04
              p. internauta edico: "Nie wiem, czy to prawda, ale takie są fakty ..."
              ..
              " ... z całym spokojem mógł Szwejk wypowiedź (...) nazwać bałwanieniem do kwadratu."
              [Jaroslav Haśek - "Przygody dobrego wojaka Szwejka..."]
              p. internauta edico: reszta wypowiedzi- j.w. [za Szwejkiem]
              ..
              Mamy tu poziom dyskusji...
              ... a w krakowskiem to świnia z sołtysem wygrała....
              ...no fakt, że karta jej przyszła....
          • privus Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 25.06.21, 07:07
            feelek napisał:

> wielu przypisuje się wiele rzeczy. Jak można Wojtyle przypisać śmierć miliona
            > ludzi w walkach plemiennych?
            > Jak?
            > Pallotyni biegali z maczetami po Rwandzie z rozkazu Wojtyły?
            > ..
            Niestety takie są fakty parafialny intelektualisto i Pallotyni mieli w tym także swój niepodważalny udział.
            Kim trzeba być bezczelnie zamieniając zbrodniarza na świadka popełnionej zbrodni?
            W żadnym wydaniu nie mieści się to w pojęciu umiłowania prawdy.
            • feelek Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 25.06.21, 12:30

Privus: "...Niestety takie są fakty parafialny intelektualisto...
              ..
              Feelek:"... ty sam patałach, ty swołocz..." [ " Piłkarski poker..."
              w kościele nie byłem, prawda, 20 lat...
              ... ale nie będę pytał kiedy ów był, aby nie naruszyć owego, etosu " całkowitego wyjścia z kościoła... "
              Niedużo, ach kiedy odpuszczą sobie antyklerykałowie nazywanie innych jakimiś swoimi absurdyzmami?
              ...
              P: "Pallotyni mieli w tym także swój niepodważalny udział...."
              ..
              1.Jaki? Rżnęli Tutsich?
              2.Poda źródło?
              Ale takie: Wyrokiem Sądu/ Trybunału w Hadze... etc... nie jakieś Lipnie stwierdzenia chorych z nienawiści?
              Jak nie, to sorry, ale będzie jego oskarżenie miało taką samą " wartość", jak oskarżanie Polaków o udział w Holokauście/ Shoah
              ..
              P: > Kim trzeba być bezczelnie zamieniając zbrodniarza na świadka popełnionej zbrodni?
              ..
              f: j.w. [ źródło, pls.]

• privus Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 25.06.21, 12:43
                Byłeś czy też nie byłeś w tym swoim kościele, nie ma to absolutnie żadnego znaczenia dla prezentowanej tutaj własnej postawy. W każdym bądź razie bździsz jak stara zramolała dewota pozbawiona kontaktów z realiami istniejącej rzeczywistości.
                • feelek Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 25.06.21, 13:21
                  A ja uważam, że ma.
                  Znaczenie.
                  Bo jeśli ów oficjalnie latasz z baldachimem za pjoboscem, , a poza tym w zaciszu zakrystii siada i pisze swe odważne antyklerykalne epistoły, to ja bym to nazwał pi....leniem wicedziadetsa.
                  I tak już niech pozostanie: pi.....lenie wicedziadersa
                  ..
                  PS. Ależ ja jestem w swoim kościele.
                  Cały czas.
                  To Kościół feelkistów dnia jedenastego ( inne dni są już pozajmowane).
                  Niestety dla wicedziadersów miejsca w nim nie ma.
                  B. mi przykro.
                  (ROTFL)
              • edico Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 04.07.21, 23:04
                feelek napisał:

> Feelek:"... ty sam patałach, ty swołocz..." [ " Piłkarski poker..."
                > w kościele nie byłem, prawda, 20 lat...
                Pozostawiam sprawę poziomu kultury wypowiedzi bez należnej ewaluacji przyjmując, że tylko na taką cię stać. b

> ... ale nie będę pytał kiedy ów był, aby nie naruszyć owego, etosu " całkowiteg
                > o wyjścia z kościoła... "
                Czyli czcigodny religiancie, byłeś więc członkiem mafii kościoła katolickiego dokonanującej zbrodni na Tutsich. Ludobójstwo w Rwandzie w Rwandzie trwało w ciągu około 100 dni od 6 kwietnia do lipca 1994, a więc zaledwie 27 lat temu i milczałeś zgodnie z obowiązującymi zasadami w mafii sycylijskiej. I co na to twoje oklepane sumienie?

Całkowite wyjście z Kościoła?
                Nie wydaje mi się, byś stał się groźnym aniołem dla Kościoła. Mentalnie tkwisz w nim powyżej uszu. Wystąpienie z Kościoła jest możliwe tylko zgodnie z prawem kanonicznym. Jeśli tego nie dokonałeś, jesteś niestety przestępcą bez wyjścia :)
                Jest to więc drugie dokoinane świadomie przestępstwo objęte odpowiednimi sankcjami.

> P: "Pallotyni mieli w tym także swój niepodważalny udział...."
                Niestety, znowu bzdurzysz jak chłopiec w krótkich spodenkach. Polak abp Henryk Hoser wywodzi się z zakonu Pallotynów patronując ewangelizacji mieszkańców tego kraju z ramienia Watykanu i upoważnienia papieża.
                Awansowany na arcybiskupa ad personam od 2005, sekretarz pomocniczy Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów i przewodniczący Papieskich Dzieł Misyjnych w latach 2005–2008, biskup diecezjalny warszawsko-praski w latach 2008–2017. Od 2017 r. arcybiskup senior diecezji warszawsko-praskiej oraz wizytator apostolski w Medziugorie od 2018.

Pozostaje ci jedynie wracać do przedszkola w celu uzupełnienia wakującej wiedzy.
          • privus Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 04.07.21, 07:27
            feelek napisał:

Jak można Wojtyle przypisać śmierć miliona ludzi w walkach plemiennych?
            > Jak?

Jak to jak? W ramach ewangelicznych zasług katolicyzmu. Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego każdy papież jest odpowiedzialny za organizację i funkcjonowanie Kościoła. Ludobójstwo dokonywane było m.in. w samych kościołach katolickich i trudno winić za to bogobojne dzieło hinduizm czy buddyzm. Z resztą sami rwandyjscy biskupi w specjalnym przesłaniu uznali nie kwestionowaną rolę Kościoła katolickiego w ludobójstwie. Natomiast Watykan do dzisiaj opiera się wezwaniom, by przeprosić za udział swoich duchownych w masakrze Tutsich.

Wagary z niedzielnej szkółki też wychodzą bokiem?
    • k-w-9 Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 21.06.21, 21:34
      Lenin wyzwolił lud z ciemnoty i dał im masowe podstawowe wykształcenie na początku,
      a K.Wojtyła chciał przywrócić fałszywą świętość swojej religii,
      by lud znowu powrócił do analfabetyzmu i nie był świadomy bytu w świeckim państwie.

Kiedyś religią rządziła arystokracja i jej celem było utrzymanie ciemnoty ludu w państwie w imię Boga,
      i teraz do tego samego celu dąży Ordo iuris,by uprzywilejowane klasy z narodu odzyskiwały przywileje,
      które z powodu rewolucji ludowej utraciły, ale już w dużym stopniu odzyskały,
      bo u nas nie brakuje potomków pańszczyźnianych z awansu społecznego,
      a ich ułomne wykształcenie nie wyzwoliło ich ze zniewolenia klasowego i wypinają tyłki,
      i działają na szkodę społeczeństwa,bo "pan" musi być,żeby oni mogli dowartościować się,
      skoro na poczucie godności nie pozwala im fałszywa wiara w Boga,
      którą dziedziczą po przodkach analfabetach,których religii uczyli księża,
      którzy zostali ukształtowani tak by utrzymać lud w ślepym posłuszeństwie jaśniepańskim,
      w imię Boga w religii należącej i zarządzanej przez arystokrację, która wstydu nie miała,
      by wykorzystywać Jezusa jako boga,by chronić swoje niesprawiedliwe przywileje,
      bo dopóki lud żył w ciemnocie,to nie buntował się,a bunty które były to mniej znaczące,
      bo lud nie był świadomy obłudnej religii i swego prawa do świadomego bytu,
      a te bunty były zawsze wytłumione i dopiero rewolucja ludowa skutecznie obaliła
      jaśniepańskie rządy i lud uczył się sprawiedliwego życia,ale dziedziczył też obłudną religię,
      i nie rozumiał,że miał prawo do sprawiedliwego życia w imię swojej wiary w Boga,
      i dlatego rewolucja ludowa nie pokonała w pełni niesprawiedliwości,
      bo politycy pod maską ateistów naśladowali swoich panów i mieli namiastkę władzy
      nad ludem ciągle ciemnym,bo uwięzionym w obłudnej religii,
      a ich religia nie uczyła prawa do sprawiedliwego życia,więc nie odnaleźli się w państwie ludowym.

I tak rewolucja okazała się utopią,
      bo jeszcze nikt na świecie nie pokonał obłudnych religii,
      ponieważ władzy Boga na Ziemi jest tyle ile świadomości wiary u wiernych,
      a jak do tej pory,to było niemożliwe.
      • edico Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 22.06.21, 07:34
        k-w-9 napisała:

> Lenin wyzwolił lud z ciemnoty i dał im masowe podstawowe wykształcenie na począ
        > tku,
        > a K.Wojtyła chciał przywrócić fałszywą świętość swojej religii,
        > by lud znowu powrócił do analfabetyzmu i nie był świadomy bytu w świeckim państ
        > wie.
        >

Problem fatalnej w swym wydaniu zaściankowości polskiego katolicyzmu wynika z wielu uzupełniających się wzajemnie i widocznych na co dzień przyczyn. Na dzień dzisiejszy religię tę wyraźnie niszczą pod każdym względem przede wszystkim pazerni księża zaangażowani w politykę.

Jeśli do tego uwzględni się niepodważalny fakt, że przemoc, przekraczanie wszelkich granic nie jest żadną dewiacja, w którą wpadł główny nurt Kościoła, ale porządek wprost wynikający z jego dogmatów. Nie bez kozery też w pierwszych latach swego religijnego tryumfu po roku 1989 Rydzykowi nadano miano Ojce Boksera.

Zresztą sami twórcy tej religii zbyt prymitywnie sklecili całą ideę chrześcijaństwa. Każdy myślący człowiek łatwo dojdzie do wniosku, że fundament tej religii jest zbiorem nonsensownych absurdów i sprzeczności, o których nie raz już wspominano na rym forum.

Np. skoro Jezus był bogiem to można oczekiwać od niego, że zrobiłby lub powiedział coś, czego nie mogli zrobić zwykły człowiek.
      • edico Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 18.07.21, 01:24
        Ty też jesteś takim cudem bezmyślnego fanatyka funkcjonującego w parafialnym stereotypie prawicowym, wstecznym, bogoojczyźnianym (bóg, honor, ojczyzna). Dzięki takiemu katolicyzmowi ludzkość funkcjonuje w
        permanentnym rozbiciu między prawdą kościelną a nie dającymi się podważyć faktami. Cel uświęca środki: dla dobra Kościoła można stosować tortury, egzekucje, inkwizycję, polityczne morderstwa...
          • edico Re: Kto był lepszy - Wojtyła czy Lenin? 18.07.21, 09:45
            Wręcz ,przeciwnie. Jest to właśnie taka tradycja Kościoła rzymsko katolickiego.

Już rzymski filozof Celsus poświadcza fałszowanie i modyfikowanie treści Ewangelii, które i tak, w jego opinii, dalej są pełne sprzeczności. (`Przepisywali i przerabiali Pisma Święte z ich pierwotnej postaci i usunęli wszystko, co pozwalało [rewizjonistom] na odparcie zarzutów') [Alethes logos/ Orygenes]

Już w II w. n.e. wyznawcy chrystianizmu zaczynają głosić nauki o wiecznym dziewictwie Maryi, o czym wcześniej nikt nigdy nie słyszał.

Św. Augustyn (twórca pierwszej doktryny filozoficznej kościoła katolickiego) naucza, że niewolnictwo to stan zgodny z naturą (czyli odwrotnie niż prawnicy i myśliciele rzymscy) i przekonuje niewolników chrześcijańskich, że ich położenie jest zgodne z wolą Bożą. którą sam tworzy na własne potrzeby. Stanowisko to podtrzymał Jan Paweł II uzależniając prawa człowieka od woli bożej. Jakiekolwiek powoływanie się tutaj na Stary Testament jest wybitnym przykładem allegorii świata przedpotopowego. Do takich zalicza się mordowanie pogan i plądrowania ich świątyń przez chrześcijan itp. Papież Sergiusz III mordując swoich poprzedników (Leona V i Krzysztofa) i dzięki protekcji Teodory Starszej obejmuje papiestwo jest kolejnym przedstawicielem tak tworzonej woli bożej.
            Zresztą sam Sergiusz umiera "nagłą śmiercia", a jego miejsce zajmują kolejno trzej figuranci z nadania Teodory, a zarazem, jej kochankowie: Anastazy III (911-913), Lando (913-914) i Jan X (914-928). Po tym pontyfikacie głównie skrzypce w polityce papieskiej należą już wyłącznie do Marozji.

Nie bronię tu komunizmu, ale osądzanie go o wszelkie zło tego świata może rodzić się tylko w głowach oszołomów. Aby nie było nieporozumień, to zarówno Stalin jak i Hitler byli wychowankami szkół kościelnych. Na twoim miejscu przed każdym wpisem na forum wcześniej z rozpędu uderzył bym głową w pierwszy lepszy przydrożny kamień o słusznej wielkości.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka