Dodaj do ulubionych

Prawdziwe początki chrześcijaństwa.

21.06.21, 11:14
Jezus nie był bogiem tylko terrorystą.


www.poganin.eu/antyteizm/jezus-chrystus-czyli-mitra
Obserwuj wątek
  • jeepwdyzlu Re: Prawdziwe początki chrześcijaństwa. 21.06.21, 11:19
   Najsmaczniejsze kąski :-)


   W mitranizmie był bóg Mitra, ktory obiecał, że jeżeli będziemy spożywać ciało i krew byka będzie mial z tego powodu zbawienie w raju, a kto nie będzie słuchał pójdzie do piekła.

   Coś wam to przypomina chrześcijanie? Ewangelia Jana, rozdział 6 oznajmia nam niesamowite najbardziej prymitywne pogaństwo:
   53 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. 55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. 56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.   Kolejną kwestią jest chrzest. Charakterystycznym ubiorem kaplanów była czapka (frygijska), ktora dziś nazywa się mitra, spotykana na glowach biskupów chrześcijańskich.

   Kolejnymi atrybutami jest pierścien i laska pasterska. Pasterska dlatego, że cała ta religia wywodzi się od pasterzy. Pierścien i laska to również na dziś dzień atrybut biskupa chrześcijańskiego.

   Glównym kultem bylo jedzenie ciała i krwi, który to kult do dziś jest obchodzony w chrześcijaństwie i kościele katolickim.   Mitra walczył z bykiem, pokonal go ale i sam odniósl rany.

   Wiedząc, że umrze, spożywając ostatnia wieczerzę ze swoimi uczniami pił krew zabitego byka i spożywal jego ciało.

   Mitra umarl na skutek odniesionych ran ale po trzech dniach zmartwychwstał. Wrócił do swoich uczniów i dawał im wskazówki co zrobić aby dostąpili zbawienia.

   Jest też legenda związana z mitrą, że na weselu na które został zaproszony zabrakło wina. Cóż robił Mitra? Zamienił wodę w wino w beczkach z wodą.

   Gdy Mitra się narodził dziwnym trafem zajaśniała gwiazda w jego miejscu urodzenia i przyszlo trzech mędrców, którzy przynieśli mu złoto, mirrę i kadzidlo.

   Przypomnijmy zatem, że Mitra (1200 rok p.n.e) syn dziewicy, urodzony 25 grudnia, miał dwunastu uczniów i czynił cuda, zmartwychwstał po trzech dniach, nazywany prawdą i światłością.

   Oprócz Mitry były podobne kulty, wszystkie wcześniejsze od jezusa chrystusa.

   Attis (1200 rok p.n.e) -syn dziewicy, urodzony 25 grudnia, ukrzyżowany, zmartwychwstał po 3 dniach.

   Krishna (900 rok p.n.e), syn dziewicy, narodziny zapowiedziała gwiazda na wschodzie, czynił cuda i miał uczniów, zmartwychwstał.

   Dionizos (500 rok p.n.e); zrodzony z dziewicy 25 grudnia, czynił cuda, przemianiał wodę w wino, nazywany królem nad królami, początkiem i końcem, synem bożym, zmartwychwstał.   Horus, aż trzy tysiące lat przed Chrystusem - urodzil się 25 grudnia -jako syn dziewicy -jego narodziny zwiastowała gwiazda jaśniejąca na wschodzie -niemowlę zostało powitanie przez trzech króli -nauczał już jako dwunastolatek -w wieku lat trzydziestu przyjał chrzest -miał dwunastu uczniów z którymi wędrował -czynił cuda, uzdrawiał i chodził po wodzie -występował pod różnymi imionami takimi jak "prawda", "światłość" "syn boży", "baranek boży" - w wyniku zdrady Tyfona został ukrzyżowany - zmartwychwstał po trzech dniach
   • qwardian Re: Prawdziwe początki chrześcijaństwa. 21.06.21, 14:50
    Kiedy wam pupki miękną, używacie argumentu o oddawaniu Cesarzowi co cesarskie i nastawianiu drugiego policzka. To wy jesteście rewolucjonistami i terrorystami, Sowiecki Sojuz to wasz twór, ale się rozsypał jak domek z kart rozpirzony przez JPII, podrzędnego hollywódzkiego aktora jednym podpisem pijanego Jelcyna..
    • snajper55 Re: Prawdziwe początki chrześcijaństwa. 21.06.21, 17:13
     qwardian napisał:

     > Kiedy wam pupki miękną, używacie argumentu o oddawaniu Cesarzowi co cesarskie i
     > nastawianiu drugiego policzka. To wy jesteście rewolucjonistami i terrorystam
     > i, Sowiecki Sojuz to wasz twór, ale się rozsypał jak domek z kart rozpirzony pr
     > zez JPII, podrzędnego hollywódzkiego aktora jednym podpisem pijanego Jelcyna..

     Tak. My, ludzie, jesteśmy rewolucjonistami. Dążymy do poznania świata i żadne wyjaśnienia typu "tak chciało Mzimu" nas nie zadowolą. Będziemy badać, odkrywać i obalać fałszywe tezy, choćby były uświęcone przez setki kapłanów i strzeżone przez niezliczone armie. Żadne skamieliny nas nie powstrzymają.

     S.
     • n4rmoorr Re: Prawdziwe początki chrześcijaństwa. 22.06.21, 20:06
      pocoo napisała:

      > qwardian napisał:
      >
      > > Kiedy wam...
      >
      > Jesteś taki mądry, jak dziurawy gumofilc.
      Dlaczego go tak brzydko traktujesz.Mnie ładnie, Może ma tak że bezpłciowe ma 4podejście to kobiet.Nie raz go zaczepiły ale ignorant . Michaił Bułhakow
      Któż to ci powiedział, że nie ma już na świecie prawdziwej, wiernej, wiecznej miłości? A niechże wyrwą temu kłamcy jego plugawy język.
  • snajper55 Re: Prawdziwe początki chrześcijaństwa. 21.06.21, 11:57
   jeepwdyzlu napisał:

   > Jezus nie był bogiem tylko terrorystą.
   >
   >
   > www.poganin.eu/antyteizm/jezus-chrystus-czyli-mitra

   Bardzo ciekawe i zachęcam do lektury. Naprawdę warto. 🙂

   Jednak jest tam kilka potknięć. Rozbawiło mnie zdanie "Niestety z tym wiązały się konsekwencje takie jak obrzezanie, świętowanie soboty, a nie niedzieli, spożywanie innych potraw, i wiele innych restrykcji wraz z przyjęciem prawa Mojżeszowego." Grecy nie świętowali niedzieli. Dlaczego mieliby to robić??? Przecież nie byli chrześcijanami. 😁 To fajny przykład anachronizmu. Niektóre rzeczy są dla nas tak oczywiste, że automatycznie umieszczamy je tam, gdzie być nie powinny.

   PS. Grecy w tamtych czasach dzielili miesiąc na trzy 10 dniowe oktawy nie nazywając poszczególnych dni oktaw tylko je numerując.

   S.
   • jeepwdyzlu Re: Prawdziwe początki chrześcijaństwa. 21.06.21, 13:36
    Niestety z tym wiązały się konsekwencje takie jak obrzezanie, świętowanie soboty, a nie niedzieli, spożywanie innych potraw, i wiele innych restrykcji wraz z przyjęciem prawa Mojżeszowego.
    ---

    :-)

    Przy okazji.
    Ciekawe czy współcześni katolicy mają wiedzę jakim językiem mówił ich bóg?
    Jako żyd - po hebrajsku.
    Jako poddany Rzymu - po łacinie.
    Jako człek wykształcony (?) - władał greką.
    A językiem ulicy na Bliskim Wschodzie 2 tys lat temu był aramejski...
    • snajper55 Re: Prawdziwe początki chrześcijaństwa. 21.06.21, 17:15
     jeepwdyzlu napisał:

     > Niestety z tym wiązały się konsekwencje takie jak obrzezanie, świętowanie sobot
     > y, a nie niedzieli, spożywanie innych potraw, i wiele innych restrykcji wraz z
     > przyjęciem prawa Mojżeszowego.
     > ---
     >
     > :-)
     >
     > Przy okazji.
     > Ciekawe czy współcześni katolicy mają wiedzę jakim językiem mówił ich bóg?
     > Jako żyd - po hebrajsku.
     > Jako poddany Rzymu - po łacinie.
     > Jako człek wykształcony (?) - władał greką.
     > A językiem ulicy na Bliskim Wschodzie 2 tys lat temu był aramejski...

     Polscy katolicy pewnie uważają, że mówił po Polsku. W końcu jesteśmy narodem wybranym.

     S.
  • edico Re: Prawdziwe początki chrześcijaństwa. 22.06.21, 07:44
   Mitra nauczał o zbawieniu, podobnie jak Jezus. Syn Mitry przybywał w tym celu na ziemię, potem wracał do swojego boskiego ojca do niebios, podobnie jak Jezus. Wstępował w swoich wyznawców jako Duch Święty, podobnie jak Jezus w tekstach Nowego Testamentu.Autorzy chrześcijaństwa musieli dobrze sobie przyswoić cechy starego Ario-Indo-Irańskiego Mitry-Waruny-Mithry. Nie wspominając już już o takich szczegółach jak śmierć i zmartwychwstanie boga.
   • snajper55 Re: Prawdziwe początki chrześcijaństwa. 22.06.21, 17:17
    edico napisał:

    > Mitra nauczał o zbawieniu, podobnie jak Jezus. Syn Mitry przybywał w tym celu n
    > a ziemię, potem wracał do swojego boskiego ojca do niebios, podobnie jak Jezus.
    > Wstępował w swoich wyznawców jako Duch Święty, podobnie jak Jezus w tekstach N
    > owego Testamentu.Autorzy chrześcijaństwa musieli dobrze sobie przyswoić cechy s
    > tarego Ario-Indo-Irańskiego Mitry-Waruny-Mithry. Nie wspominając już już o taki
    > ch szczegółach jak śmierć i zmartwychwstanie boga.

    Trudno wszystko wymyślać od zera. Ludzie piszący bajdy o Jezusie zrzynali od tych, którzy pisali bajdy o Mitrze. Bajdy się sprawdziły, ludzie w nie uwierzyli, to po co je zmieniać i ryzykować, że nowe kłamstwo nie chwyci? Nawet głupiec nie we wszystko uwierzy.

    S.
  • mikesz5mikesz Re: Prawdziwe początki chrześcijaństwa. 22.06.21, 16:09
   ale w historii tych różnych Mzi Mziu było ho ho ho , chyba z pięć tysięcy , a każdy orginał nie bity , nówka panie ,
   a ludzie nadal nabierają się "na 3 karty" , "na wnuczka" , "na życie wieczne" , "na policjanta" , "na hydraulika" , "na cudowne garnki " , "na cudowny medalik" , "na cudowny kocyk" , "na wodę z cudownego żrodełka" ,itd
   część ludzi jest niepełnosprytna i na tym właśnie jadą ci różni tzw kapłani , popi , afrykańscy czarownicy , amazońscy zaklinacze , księża , pastorzy czy inni cadycy i szamani .
     • irma223 Re: Prawdziwe początki chrześcijaństwa. 22.06.21, 20:45
      Doczytałam do Krishny. Krishna był ósmym synem księżniczki Dewaki i jej męża Wasudewy. Aczkolwiek ze względu na to, że brat Dewaki odbierał jej każde dziecko, to Krishna został w cudowny sposób przeniesiony do łona pierwszej żony Wasudewy, Rohini. A potem został przekazany na wieś do rodziny pasterzy na wychowanie. Ale i tak Krishna był inkarnacją boga Wisznu, więc skoro miał dokonać przepowiedni, to jej dokonał. Gdyby chciał po swej - przypadkowej - śmierci powrócić na ziemię, to mógłby się na nowo urodzić. W hinduizmie to normalne.
    • irma223 Re: Prawdziwe początki chrześcijaństwa. 23.06.21, 00:02
     Przekonują mnie argumenty prof. Barta D. Ehrmana. Z nich wynika, że Jezus istniał i przynajmniej część swoich wypowiedzi wypowiadał po aramejsku, co zostało później - częściowo błędnie - przetłumaczone na grekę i tak zapisane w Ewangeliach. Reszta to już oczywiście dodatkowe baśniowe opowieści, po części skopiowane z opowieści o innych bohaterach i postaciach.
     • jeepwdyzlu Re: Prawdziwe początki chrześcijaństwa. 23.06.21, 00:30
      Jakiś Jezus istniał. Walczył.z Rzymem. Nie tylko militarnie, duzo wskazuje że świadomie kreował się na mesjasza - stąd cuda zapowiadane w biblii, wjazdy na osiołkach i próby zdobycia serca i władzy u ówczesnych żydów. Próba nieudana, bohater był lokalny, akcja toczyła się na peryferiach imperium. Kilka dekad po kaźni (stad smierć na krzyżu zarezerwowana dla buntowników - grupę sierot, braci i wspólników - ale ciągle jakiegos odłamu żydostwa - wsparła grupa cfaniaków pod wodzą Pawła. To oni wymyślili Jezusa na nowo,.dołaczyli wszystkie niezbędne atrybuty i świecidełka i stworzyli nową religię. Ciekawą, ale dalej, przez dwa wieki mało istotną..
      Potęgę dał chrześcijaństwu koncept sprzedania całego biznesu cesarzowi. To było innowacyjne i dopiero to dało turbo przyspieszenie..
      • snajper55 Re: Prawdziwe początki chrześcijaństwa. 23.06.21, 01:07
       jeepwdyzlu napisał:

       > Jakiś Jezus istniał. Walczył.z Rzymem. Nie tylko militarnie, duzo wskazuje że
       > świadomie kreował się na mesjasza - stąd cuda zapowiadane w biblii, wjazdy na o
       > siołkach i próby zdobycia serca i władzy u ówczesnych żydów.

       Wtedy było dużo mesjaszy, dużo dzieci dziewic, dużo nawet wierzyło że jest mesjaszami. Za czasów Robin Hooda dużo było napaści na gościńcach, dużo było rozbójników, podobnie jak za czasów Janosika. A bajarze pletli łącząc i mieszając zdarzenia, przypisując czyny dziesięciu - jednemu. Bo fajniej się opowiada o Janosiku niż o pięciu poślednich zbójcerzach.

       S.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka