Dodaj do ulubionych

Kanada pachnie dymem kościołów KrK

28.06.21, 10:26
Kanada. Pożary katolickich kościołów. To efekt odkrytych grobów?wczoraj, 19:21Świat
Cztery katolickie kościoły spłonęły w ostatnich dniach na terenie Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Wcześniej, przy byłych katolickich szkołach dla rdzennej ludności znaleziono ponad tysiąc ciał. Policja bada sprawę podpaleń. Do tej pory nikt nie został zatrzymany.
Kanada. Znaleziono 751 nieoznaczonych grobów
W sobotę, 26 czerwca, w ciągu godziny podpalone zostały dwa katolickie kościoły w indiańskich wioskach w regionie Kolumbii Brytyjskiej. Jak relacjonuje miejscowa policja oba zostały doszczętnie zniszczone. Służby nadal badają sprawę podpalenia w Penticsion i Oliver, oddalonych o około 50 km. Podpalenia mogą mieć związek z ostatnimi odkryciami.
W poprzednim miesiącu natrafiono na masowy grób przy dawnej katolickiej szkole z internatem. Spoczywało tam 251 ciał. Przed tygodniem w Saskatchewan, w kolejnej zbiorowej mogile znaleziono 751 ciał.
Jak podają media szkoły z internatem powstawały na terenie całej Kanady w XX i XX w. Trafiło do nich 150 tys. dzieci inuitów i metysów, które zostały odebrane swoim rodzicom. Rdzenna ludność miała w ten sposób asymilować się z mieszkańcami o białym kolorze skóry.
Tragiczną historię szkół dla rdzennych mieszkańców pierwszy raz udokumentowano w 2015 roku, gdy zakończyły się prace Komisji Prawdy i Pojednania na temat 150 lat działania 139 przymusowych szkół dla indiańskich, inuickich i metyskich dzieci. Komisja określiła w swoim raporcie działalność szkół jako "kulturowe ludobójstwo", opisując niszczenie języka i kultury, prześladowania i przemoc. Ostatnie szkoły, przez które przeszło ok. 150 tys. dzieci, zamykano dopiero w latach 90. XX wieku. Były one finansowane z federalnego budżetu i prowadzone przez Kościół katolicki (60 proc.) i Kościoły protestanckie (40 proc.).

Ma rację niemiecki kardynał Reinhard Marx: kościól katolicki był i jest organizacją przestepczą (jak informuje jeuita prof. Obirek).Módlmy się, wszyscy, aby ta przestepcza organizacja zdechła.Szybko.
Tekst linku
Obserwuj wątek
   • privus Re: Kanada pachnie dymem kościołów KrK 29.06.21, 11:00
    W kanadzie pogłębiają się nastroje antyklerykalne. Jak donoszą media, liczba ofiar koszmarnej przemocy, molestowania, tortur i zbrodni może iść w dziesiątki tysięcy. Rząd Kanady planuje kolejne poszukiwania i na ten cel przeznaczył 4,9 mln dolarów.
   • snajper55 Re: Kanada pachnie dymem kościołów KrK 28.06.21, 12:04
    qwardian napisał:

    > Ich rodziców wymordowały w holocauście władze Kanady...

    ...pozwalając na bezkarne działanie zbrodniczej organizacji jaką jest kościół katolicki. Dość pobłażania dla przestępców! Niech kolejne rządy nie popełnią błędu władz Kanady.

    S.
    • qwardian Re: Kanada pachnie dymem kościołów KrK 28.06.21, 15:21
     snajper55 napisał:

     > Niech kolejne rządy nie popełnią błędu władz Kanady.


     Obawiam się, że wszystkie trafią do piekła za ludobójstwo, przejęcie mienia Indian i haniebną próbę zrzucenia winy na kościół, któremy podrzucili umierające od chorób i głodu dzieci..
     • mim1656awo Re: Kanada pachnie dymem kościołów KrK 28.06.21, 16:01
      qwardian Re: Kanada pachnie dymem kościołów KrK28.06.21, 15:21
      snajper55 napisał: Niech kolejne rządy nie popełnią błędu władz Kanady.

      gwardian: Obawiam się, że wszystkie trafią do piekła za ludobójstwo, przejęcie mienia Indian i haniebną próbę zrzucenia winy na kościół, któremy podrzucili umierające od chorób i głodu dzieci..

      Tak, to juz jest arterioskleroza w zaawansowanym stanie. Prewentywne przyjęcie świętego sakramentu ostatniego namaszczenia jest juz pilne.Spowiedź niepotrzebna.Głupota nie jest grzechem
     • feelek Re: Kanada pachnie dymem kościołów KrK 28.06.21, 17:06
      Panie Qwardian czy też może zdążył pan przeczytać mój wpis, częściowo adresowany z zapytaniem do pana, zanim tutaj jakiś ktoś (bez personalizowania) go usunął?
      Jeśli tak, to proszę o odp. tak/nie na moje zawarte tam do pana pytanie.
      Jeśli nie, to poczekajmy, aż ktokolwiek (bez personalizowania) przestanie niszczyć tutaj atmosferę dyskusji i będzie można tu swobodnie rozmawiać, bez obawy, że komukolwiek przyjdzie do głowy tutaj mieszać i się ktokolwiek (bez personalizowania) przestanie wmieszać (wmieszywać?).
     • edico Re: Kanada pachnąca ludobójstwem Krk 19.07.21, 01:00
      qwardian napisał:

      > snajper55 napisał:
      >
      > > Niech kolejne rządy nie popełnią błędu władz Kanady.

      >
      > Obawiam się, że wszystkie trafią do piekła za ludobójstwo, przejęcie mienia Ind
      > ian i haniebną próbę zrzucenia winy na kościół, któremy podrzucili umierające o
      > d chorób i głodu dzieci..
      >
      >
      Papież Leon XIII uzasadnia karę śmierci słowami: „Kara śmierci jest niezbędnym i skutecznym środkiem dla osiągnięcia celu Kościoła, gdy buntownicy występują przeciw niemu i naruszają jedność duchową”.
   • mim1656awo Re: Kanada pachnie dymem kościołów KrK 28.06.21, 12:08
    qwardianRe: Kanada pachnie dymem kościołów KrK28.06.21, 11:11
    Ich rodziców wymordowały w holocauście władze Kanady, ci którzy przetrwali do dzisiaj to ich dzieci, część z nich zmarła, niestety.

    Czyżby już arterioskleroza? Tak wcześnie? Pewien forumowicz wziął, prewentywnie,, sakrament ostatniego namaszczenia.
     • edico Re: Kanada pachnie dymem kościołów KrK 28.06.21, 22:38
      Jest to konkretny artykuł stawiający problem otwarcie. Po prostu potomkowie Indian zastosowali katolickie metody zdobywania Ameryki. Nie odmawiam im tego prawa, skoro katolicyzm w Europie szerzony był podobnymi metodami. Wszak odbiega to znacznie od pojęcia dzisiejszych zasad etyki i od obowiązującego ucywilizowanego prawa, ale skoro Kościół poczynając przynajmniej formalnie od Piusa XII nie uznaje praw człowieka po przez ustanowionymi od siebie, traktuję to jako środowiskowy rykoszet nie znajdujący potwierdzenia należnych konsekwencji w ustawodawstwie państwowym.

      Jest to temat znacznie wykraczający poza dyskusję na forum, chociaż gdzieś należało by ją podjąć.
      Dla mnie na dzień dzisiejszy wzorcem rozwiązania problemu katolicyzmu jest przejęcie wszystkich obiektów sakralnych wybudowanych do 1905 r. przez państwo, które za opłatą dzierżawną udostępnia się środowiskom religijnym. Fakt opuszczonego przez Kościół i przyznanego przez jakiegoś Wilhelma tego terenu Placu Węglowego i od dawna zabudowanego, przekazywanie jakichkolwiek odszkodowań dla Kościoła przez władze po 1989 roku, w moim pojęciu jest jednym z wielu przekrętów wołających o weryfikację takich decyzji władz katolandu.
     • privus Re: Kanada pachnie dymem kościołów KrK 08.07.21, 22:51
      Katolickie szkoły miały zbudować "nowego Kanadyjczyka katolika". Ten potworny eksperyment zbudował jedną z najciemniejszych kart najnowszej historii katolicyzmu.

      Katolicka szkoła z internatem dla dzieci rdzennych mieszkańców Kanady (1950)
      ocdn.eu/pulscms-transforms/1/xGEk9kpTURBXy85MzA3MDcwMmU0NjA5MjFhMjczN2NlMjNlNWU4YzkyMy5qcGeTlQMAzKjNC6DNBoqTBc0DFM0BvJMJpmIyZGU3ZgaBoTAF/szkola-z-internatem-dla-dzieci-rdzennych-mieszkancow-kanady-1950.webp
   • privus Re: Kanada pachnie dymem kościołów KrK 15.07.21, 01:41
    Jako fanatyk nie jesteś w stanie zauważyć, że nie spotykamy się tutaj dla obłudnej mowy o nadstawianiu drugiego policzka. Wystarczy tych obelg, które otrzymują inaczej postrzegający rzeczywistość od oficjalnej strony hierarchii Kościelnej, aby "słodkości" każdego katolika przychodzącego tu nas ewangelizować traktować podejrzliwie, a jak jeszcze zacznie niestworzone rzeczy opowiadać to naprawdę zdzierżyć jest trudno.
    Dlatego wcale nie mam zamiaru poprawy i tolerowania wypisywania takich idiotyzmów rodzących się pod twoją czachą.

   • edico Re: Kanada pachnie dymem kościołów KrK 28.06.21, 20:52
    feelek napisał:

    > Czy w tym wątku można się wypowiedzieć?

    Na temat ognia piekielnego, który zaczyna płonąć w kościołach?

    W przeciwieństwie do tajemnicy sprawiedliwości i łaski wystąpiła przed wiernymi tajemnica grzechu Kościoła. A było przecież tyle groźnych przepowiedni biblijnych, przestróg, ostrzeżeń nie tylko z niebiesiech.
    I co?
    Po prostu przepowiednie zaczynają się spełniać. Trzeba czym prędzej nauczyć się myśleć a nie wciąż bezmyślnie powtarzać mantry jako lekarstwo na urojenia.
    • pocoo Re: Kanada pachnie dymem kościołów KrK 02.07.21, 09:23
     edico napisał:


     > W przeciwieństwie do tajemnicy sprawiedliwości i łaski wystąpiła przed wiernymi
     > tajemnica grzechu Kościoła. A było przecież tyle groźnych przepowiedni biblijn
     > ych, przestróg, ostrzeżeń nie tylko z niebiesiech.
     > I co?
     > Po prostu przepowiednie zaczynają się spełniać. Trzeba czym prędzej nauczyć się
     > myśleć a nie wciąż bezmyślnie powtarzać mantry jako lekarstwo na urojenia.

     No to zacznij myśleć. Czy był taki czas, kiedy nie mówiono, że to czasy ostateczne, gdyż przepowiednie spełniły się? Wieki temu "zgnilizna moralna" i barbarzyństwo rządziły światem. Armagedon. I co? Pstro.
     • edico Re: Kanada pachnie dymem kościołów KrK 02.07.21, 13:15
      Jeśli wychodzisz z założenia, że tylko armagedon jest w stanie unicestwić ten zbrodniczy fanatyzm religijny, to czekają ludzkość jeszcze ciężkie czasy. Tak się składa, że Bóg katolików nie zna w swym miłosierdziu żadnej wybiórczości.
   • edico Pomnik Jana Pawła II w Edmonton 29.06.21, 01:23
    privus napisał:

    > Dawniej Kanada pachnęła żywicą. Ale jeśli ktoś chce kształtować ją po swojemu,
    > to zbiera owoce. Wcześniej czy później (przyp. mój - natura) wystawia swoje rachunki.

    Ocenę tego zjawiska pozostawiam czytającym:
    www.tokfm.pl/Tokfm/7,103086,27262579,kanada-zdewastowano-pomnik-jana-pawla-ii-w-edmonton.html?fbclid=IwAR0cf8fQ5MBhC5WVFdvXhoudjBxFX5yQrv2Q87O0FyWbMMMY1C3NvTRZXTM
  • edico Re: Kanada pachnie dymem kościołów KrK 30.06.21, 15:22
   Po odkryciu masowych grobów dzieci zniszczono pomnik Jana Pawła II.
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,27271343,usa-po-odkryciu-masowych-grobow-dzieci-splonely-cztery-katolickie.html#s=BoxOpImg6

   Czy dopiero nagłośnione faktów "kulturowego ludobójstwa" budzi wśród katolików świadomość potrzeby pojednania z rdzenną ludnością?
   • snajper55 Re: Kanada pachnie dymem kościołów KrK 30.06.21, 16:58
    edico napisał:

    > Po odkryciu masowych grobów dzieci zniszczono pomnik Jana Pawła II.
    > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,27271343,usa-po-odkryciu-masowych-grobow-dzieci-splonely-cztery-katolickie.html#s=BoxOpImg6
    >
    > Czy dopiero nagłośnione faktów "kulturowego ludobójstwa" budzi wśród katolików
    > świadomość potrzeby pojednania z rdzenną ludnością?

    A w Polakach fakt ludobójstwa Żydów obudził potrzebę pojednania z Żydami, czy jedynie wywołał komentarze "Szkoda że nie wszystkich"?

    S.
   • n4rmoorr No i? 01.07.21, 05:23
    edico napisał:

    > Po odkryciu masowych grobów dzieci zniszczono pomnik Jana Pawła II.
    > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,27271343,usa-po-odkryciu-masowych-grobow-dzieci-splonely-cztery-katolickie.html#s=BoxOpImg6
    >
    > Czy dopiero nagłośnione faktów "kulturowego ludobójstwa" budzi wśród katolików
    > świadomość potrzeby pojednania z rdzenną ludnością?
    >
    W artykule przytoczone są ustalenia, poczynione przez dr. S. Hamilton, z Departmentu Anthropologii na Lakehead University w Thunder Bay, Ontario, które były użyte przez Truth and Reconciliation Commission do zaadresowania sprawy zmarłych dzieci, mieszkających w szkołach rezydencyjnych, i pogrzebanych na ternie szkół. To historia jakże inna niż obraz wykreowany przez media.
    Tym, którzy mają wątpliwpści, polecam jego raport:ehprnh2mwo3.exactdn.com/wp-content/uploads/2021/05/AAA-Hamilton-cemetery-FInal.pdf

    W artykule czytamy m.in.: "Coroczny raport rządu federalnego, którego autor - dr. Peter Bryce - Chief Medical Officer for Indian Affairs w 1906 roku, wskazuje na zakres kryzysu zdrowotnego Aborygenów.
    Autor zauważa: "Indiańska populacja Kanady miała śmiertelność ponad dwukrotnie większą niż w całej populacji Ale to jest za trudne dla Ciebie.
    • qwardian Re: No i? 01.07.21, 07:32
     Śmiertelność wśród dzieci indiańskich wynosiła 42 procent, ich rodziców wymordowano bez szansy pochówku na cmentarzu..
     • wariant_b Re: No i? 01.07.21, 11:44
      qwardian napisał:

      > Śmiertelność wśród dzieci indiańskich wynosiła 42 procent, ich rodziców
      > wymordowano bez szansy pochówku na cmentarzu..

      Śmiertelność dzieci w Europie niecałe dwa wieki temu była na podobnym poziomie,
      a na terenie obecnej Polski chyba jeszcze wyższa (prawie 50% za cały XIX wiek).
     • snajper55 Re: No i? 01.07.21, 18:23
      qwardian napisał:

      > Śmiertelność wśród dzieci indiańskich wynosiła 42 procent, ich rodziców wymordo
      > wano bez szansy pochówku na cmentarzu..

      Po pierwsze to proszę o źródło tych danych. Wiarygodne, a nie jakiś rasistowski blog.

      Po drugie śmiertelność dzieci była kiedyś bardzo duża, ale umierały głównie dzieci małe, po porodzie czy niedługo potem. Teraz tak to wygląda:

      "W 2016 r. każdego dnia umierało 15 000 dzieci poniżej 5. roku życia. 46% z nich (czyli 7000) w ciągu pierwszych 28 dni życia."

      unicef.pl/co-robimy/aktualnosci/dla-mediow/unicef-kazdego-dnia-umiera-7000-noworodkow
      A wtedy ten odsetek umierających mały dzieci był zapewne dużo wyższy.

      S.
       • edico Re: No i? 01.07.21, 22:49
        Mowa jest tu o szkołach przyklasztornych prowadzonych przez zakony w ostatnim stuleciu w większości administrowanych przez rzymski katolicyzm. Posłużyłeś się nieprawdziwymi danymi, ponieważ śmiertelność od roku 1900 spadła poniżej 20%. Mijanie się z prawdą nie jest dobrym argumentem w dyskusji i świadczy o lekceważeniu dyskutantów.

        System szkolny został stworzony w celu usunięcia rdzennych dzieci spod wpływu ich własnej kultury i asymilujący w dominującą kulturę kanadyjską, „zabić Indianina w dziecku”. W ciągu ponad stuletniego istnienia systemu około 30 procent dzieci tubylczych (około 150 000) zostało umieszczonych w szkołach z internatem w całym kraju.

        Już w latach trzydziestych XX wieku urzędnicy rządowi uznali, że system szkół z internatem nie zdał egzaminu. Propozycja rozbudowy szkół dziennych została odrzucona przez Kościół. W 1969 roku, po latach dzielenia się władzą z kościołami, państwo przejęła wyłączną kontrolę nad systemem szkół z internatem.
        Uczniowie w systemie szkół stacjonarnych byli narażeni na liczne nadużycia ze strony nauczycieli i administratorów tych szkół, w tym napaści seksualne i fizyczne. Cierpieli z powodu niedożywienia i surowej dyscypliny, która nie byłaby tolerowana w żadnym innym systemie szkolnym.

        Walory twoich wpisów są tak jednoznaczne, że komentarz staje się zupełnie zbyteczny.
        • qwardian Re: No i? 02.07.21, 07:11
         O wysokiej śmiertelności indiańskich dzieci i przyczyn zgonów dowiadujemy się ze źródeł parafialnych. To ja się pytam gdzie są pochowani Indianie plemienia Iroquoian skolonizowani przez Francję, od słownictwa których pochodzi nazwa Kanady. Wcześniej nazywała się Nowa Francja, Kanadyjczykami określano tubylców. To plemię zostało eksterminowane w całości..

         www.researchgate.net/publication/12894420_The_Historical_Roots_of_High_Rates_of_Infant_Death_in_Aboriginal_Communities_in_Canada_in_the_Early_Twentieth_Century_The_Case_of_Fisher_River_Manitoba
         • privus Re: No i? 02.07.21, 08:10
          To Francja ma odpowiadać za to, co w swych kazamatach robili katoliccy sukienkowi?
          Przecież edico wyraźnie napisał, że Kościół do roku 1969 bronił dostępu i ingerencji do swoich form i zasad ewangelizacji oświatowej dla Indian biorąc jednocześnie pieniądze od rządu za tę przestępczą działalność.

          Nie czytałeś, więc nie wklejaj tu swoich karkołomnych wypocin. Konkluzje zawarte nie tylko w podsumowaniu wskazanego treści linku potwierdzają stanowisko edica a nie twoje wypociny.

          Muszę przyznać, że ciężko pracujesz na ocenę swoich wpisów. :)
          Zresztą sama sygnaturka także świadczy o bardzo głębokich i odkrywczych. przeżyciach intelektualnych. :)
          • qwardian Re: No i? 02.07.21, 15:47
           privus napisał:

           > To Francja ma odpowiadać za to, co w swych kazamatach robili katoliccy sukienko
           > wi?


           W Polsce tam chowali wasze trzęsące się jak galaretka pośladki na widok SS-mana. W Kanadzie był przymus edukacji jak teraz w Polsce i nasze dzieci również cierpią z racji przemocy i uzależnień od nikotyny, bo w stu procentach tam się jej nauczyli..
           • mim1656awo Re: No i? 02.07.21, 17:35
            gwardianRe: No i?02.07.21, 15:47 W Polsce tam chowali wasze trzęsące się jak galaretka pośladki na widok SS-mana. W Kanadzie był przymus edukacji jak teraz w Polsce i nasze dzieci również cierpią z racji przemocy i uzależnień od nikotyny, bo w stu procentach tam się jej nauczyli..

            Po tym komentarzu jest oczywiste, że mulat nie udaje idioty.To rodzinne.Może zawsze popytać się, czy wiadomo kto to był?Gabriel? Wykluczone.Żołnierz amerykański?Możliwe.Tam byli murzyni.
           • privus Re: No i? 15.07.21, 11:10
            Bijesz rekordy swego prymitywizmu i dopuszczalnej ludzkiej głupoty nawet w warunkach inkwizycyjnej poprawności teologicznej.
         • pocoo Re: No i? 02.07.21, 08:46
          qwardian napisał:


          > To plemię zostało eksterminowane w całości..
          >
          Przez katolików tak, jak i każde inne.
       • snajper55 Re: No i? 02.07.21, 12:26
        qwardian napisał:

        > www.statista.com/statistics/1041693/united-states-all-time-child-mortality-rate/

        No i co z tego wynika? Czy dzieci poniżej 5 roku życia były oddawane do tych katolickich szkół?

        S.
        • qwardian Re: No i? 02.07.21, 21:27
         W sporządzonym raporcie w 1906 roku, odsetek zmarłych dzieci w indiańskich w szkołach wynosił 8 tysięcy na sto tysięcy ludności, to jest 8 procent, przy czym autor pisze, że każde dziecko przyjmowane do szkoły miało oznaki gruźlicy.

         In his 1906 annual report, Dr. Peter Bryce, the chief medical officer for Indian
         Affairs, outlined the extent of this Aboriginal health crisis, and noted that “the Indian
         population of Canada has a mortality rate of more than double that of the whole
         population, and in some provinces more than three times.” Tuberculosis was the
         prevalent cause of death. He described a cycle of disease in which infants and children
         were infected at home and sent to residential schools, where they infected other children.
         The children infected in the schools were “sent home when too ill to remain at school, or
         because of being a danger to the other scholars, and have conveyed the disease to houses
         previously free.”

         Dr. Bryce again raised the issue of tuberculosis in the schools in 1909. In that year, he
         and Lafferty undertook a detailed examination of all 243 students at seven schools in
         southern Alberta. Bryce prepared a report of their work, and concluded that there was a
         “marked” presence of tuberculosis among all age groups. In some schools, “there was not
         a child that showed a normal temperature.” He noted that, although they were not
         included in his study, four boys recently discharged from the High River, Alberta, school
         were in an “advanced state of the illness.” And, “in no single instance in any school
         where a young child was found awaiting admission, did it not show signs of
         tuberculosis.”

         Bryce also provided a national context for the school’s death rates. Using the statistics
         for the Shingkwauk Home in Ontario, the Sarcee school in Alberta, and the Cranbrook
         school in British Columbia for the period from 1892 to 1908, he calculated an annual
         2 Canada, Annual Report of the Department of Indian Affairs, 1906, 274–275.4
         death rate, from all causes, of 8,000 deaths per 100,000.

         Library and Archives Canada, RG10, volume 3957, file 140754-1, P. H. Bryce to F. Pedley, 5 November 1909
         • wariant_b Re: No i? 02.07.21, 23:21
          qwardian napisał:

          > W sporządzonym raporcie w 1906 roku, odsetek zmarłych dzieci w indiańskich
          > w szkołach wynosił 8 tysięcy na sto tysięcy ludności, to jest 8 procent ...

          Czyli jeszcze około 10 tysięcy bezimiennych grobów dzieci powinno dać się odnaleźć?
          Chyba, że te sto tysięcy ludności, to nie liczba dzieci w kościelnych szkołach
          (było ich około 150 tysięcy), a miara liczebności rodzimej ludności Kanady -
          wtedy należy spodziewać się jeszcze jakiś 30 tysięcy grobów dzieci.
          • qwardian Re: No i? 03.07.21, 09:04
           Nie, to znaczy, że 8 procent dzieci uczęszczających do szkoły zmarło, inne źródła określają tą liczbę na niecałe trzy tysiące. Cała populacja Indian wynosiła w tym czasie nieco ponad sto tysięcy.
           • snajper55 Re: No i? 03.07.21, 10:33
            qwardian napisał:

            > Nie, to znaczy, że 8 procent dzieci uczęszczających do szkoły zmarło, inne źród
            > ła określają tą liczbę na niecałe trzy tysiące. Cała populacja Indian wynosiła
            > w tym czasie nieco ponad sto tysięcy.

            Ciekawe ile dzieci zmarło w polskich niekościelnych podstawówkach. I gdzie je nauczyciele pochowali.

            S.
            • qwardian Re: No i? 03.07.21, 11:34
             W każdej PRL-owskiej przymusowej szkole powszechnej była kotłownia z piecem do opalania budynku obsługiwana przez dozorcę, dlatego wątpię, że dokopiesz się zwłok ludzkich z tlącym niedopałkiem w ustach..
             • mim1656awo Re: No i? 03.07.21, 21:28
              qwardianRe: No i?03.07.21, 11:34 W każdej PRL-owskiej przymusowej szkole powszechnej była kotłownia z piecem do opalania budynku obsługiwana przez dozorcę, dlatego wątpię, że dokopiesz się zwłok ludzkich z tlącym niedopałkiem w ustach.

              Mens sana in corpore sano.Tylko zwyrodniały umysł w kalekim ciele mógł poronić (nie porodzić !) takie zbrodnicze wymysły.Na leczenie jest już za póżno.Jedyne skuteczne rozwiązanie to.......Nie napiszę nawet tego, czego bym nie napisał, bo snajper mnie wykreśli.Zostawiam Szanownym Forumowiczom odgadnięcie tego, co chciałem napisać.
              • snajper55 Re: No i? 03.07.21, 21:49
               mim1656awo napisał:

               > Mens sana in corpore sano.Tylko zwyrodniały umysł w kalekim ciele mógł poronić
               > (nie porodzić !) takie zbrodnicze wymysły.

               Dobrze wiedzieć o czym śni taki czy inny uczestnik d=forum.

               OT. Znalazłem fajny mem:


               https://demotywatory.pl/uploads/201305/1368619365_jfr2jz_600.jpg

               S.
           • mim1656awo Re: No i? 03.07.21, 11:04
            qwardianRe: No i?03.07.21, 09:04Nie, to znaczy, że 8 procent dzieci uczęszczających do szkoły zmarło,

            Ewangelizacja prowdzona przez KpK (Kościół pedofilsko Katolicki) opierała się na prostym systemie: zakładano na szyję tubylca krzyżyk i stryczek i zmuszno do wyboru tego, co ma zostać na szyi.”Szkoly przymusowe”, gwałty na nieletnich, tortury fizyczne i psychiczne, głód, brak podstawowej opieki itd.Po prostu, siłą - w imię wszechmogącego boga i ewangelizacji - KpK przemocą porywał dzieci kanadyjskich indian, aby nie mogli przenieść kultury rodziców.Zbrodnie przeciw ludzkości popełnione przez KpK.Nawet gdyby tylko 1, powtarzam jedno, dziecko indiańskie zostało porwane rodzicom i doprowadzone do śmierci przez „miłosierny” kler KpK to nie zmieniło by przestępstwa przeciw ludzkości, jako systemu.Jakiś mulat rozważa, czy tych zabitych i torturowanych przez kler KpK kanadyjskich dzieci było 100 tysięcy, może 10 tysięcy lub tylko 8 tysięcy.Oglądałem z przyjemnością i satysfakcją film dokumentalny przredstawiający żołnierzy Armi Czerwonej, którzy wyciągali z jam i dziur trzęsących się ss -manów ubranych w szmaty z mundurów i którzy to -ze słusznym przerażeniem w oczach – błagali ruskich o litość trzymając w trzęsących się rękach napisy „hitler kaput”.Oni też.
            • qwardian Re: No i? 03.07.21, 11:42
             PK (Pedofilska Kanada) wymordowała ich rodziców. Tylko ich dzieci przetrwały, a te które zmarły zyskały godny pochówek.

             Nie mam nic przeciw Niemcom i Rosjanom, których przedstawiciele Ribbentrop-Mołotow podpisali ostateczne rozwiązanie..
      • wariant_b Re: No i? 02.07.21, 00:37
       snajper55 napisał:

       > Po drugie śmiertelność dzieci była kiedyś bardzo duża, ale umierały głównie
       > dzieci małe, po porodzie czy niedługo potem.

       Nie tylko - szczególnie duża była śmiertelność dzieci w wieku 1-5 lat,
       spowodowana chorobami lub złym odżywianiem.
       • kalllka Re: No i? 02.07.21, 09:31
        …Szczególnie w okresie letnim.
        Jeszcze w latach 50-tych XXw. najczęstsza przyczyna zgonów dziecięcych/ 0-5/ były biegunki-odwodnienie /zaraza dziecięca/ spowodowana b.złymi warunkami higieniczno- sanitarnymi.
        Zaraz za tymi przyczynami, śmierci dzieci w wieku 0-3-czasie wyksztalcania centralnego ośrodkowego systemu nerwowego ,szly choroby zakaźne- bakteryjne czy wirusowe zapalenia mózgu, szkarlatyna itp. Powojenne żniwo zbierała choroba Hainego- Medina / polio/ i gruźlica.
        Ich Przyczyn także należy upatrywać w powojennej ruinie systemow wodno kanalizacyjnych w miastach oraz b. złych warunkach życiowych np. niedożywieniu

    • edico Co zasiejesz, to zbierzesz katoliku 01.07.21, 20:14
     n4rmoorr napisał(a):

     > W artykule czytamy m.in.: "Coroczny raport rządu federalnego, którego autor - d
     > r. Peter Bryce - Chief Medical Officer for Indian Affairs w 1906 roku, wskazuje
     > na zakres kryzysu zdrowotnego Aborygenów.
     Niestety, wpis zupełnie naśladuje styl propagandy sowieckiej. Nie o australijskich Aborygenów tutaj chodzi, ale o niepodważalne fakty efektów katolickiej ewangelizacji Indian.

     > Autor zauważa: "Indiańska populacja Kanady miała śmiertelność ponad dwukrotnie
     > większą niż w całej populacji Ale to jest za trudne dla Ciebie.
     Nie przeczę, że mam stosunkowo wiele trudności transpozycji katolicyzmu na płaszczyznę, która mogła by się pogodzić z etyką. Myślę, że znacznie trudniejszym dla niektórych staje się spojrzenie prawdzie w oczy.

     Wybacz, ale rekigijna pauperyzacja katolickich retorsji w ndyskusji kończy się już od późnego średniowiecza kośczy sie]ę zawsze tam, gdzie zaczynamy dyskusję o fakty a nie miraże.
    • edico Re: No i? 19.07.21, 00:04
     n4rmoorr napisał(a):

     > Autor zauważa: "Indiańska populacja Kanady miała śmiertelność ponad dwukrotnie
     > większą niż w całej populacji Ale to jest za trudne dla Ciebie.

     Co autor uważa, to jest jego sprawa. Nie zmienia to jednak oceny o tej wybitnie "czułej opiece" Kościoła katolickiego nad dziećmi Indian przymusowo gromadzonych i ewangelizowanych w przykościelnych szkołach oraz internatach, skoro śmiertelność tych dzieci ma się wcale nie różnić od tej na wolności.

     Zapewne jest to wina Indian, że ich dzieci tak masowo umierały pod ścisłą opieką kościoła katolickiego.
     Za dziecięcą krucjatę też odpowiadają muzułmanie a nie katolicy?

     Papież Innocenty III zgodnie ze znanymi tradycjami Kościoła ocenił tę krucjatę słowami: „Te dzieci udzielają nam napomnienia; podczas gdy my śpimy, one wyruszają, by wyzwolić Ziemię Świętą”.

     Jeśli Twój humanizm i etyka wyłączają się w takich sytuacjach, problem człowieczeństwa w tak ewidentnym fanatyzmie pozostaje nadal otwarty.
  • n4rmoorr Re: Kanada pachnie dymem kościołów KrK 01.07.21, 05:17
   Powoli dochodzimy do krawędzi.
   W Kanadzie prymitywna dzicz pali kościoły i dewastuje pomniki, co dla znacznej części komentatorów w Polsce jest pretekstem do wszczęcia dyskusji o "zbrodniach" Kościoła Katolickiego.
   Tak jakby po atakach na synagogi i dewastacjach żydowskich cmentarzy właściwą reakcją była debata o paskudnych cechach narodu żydowskiego.
   Głupota, prostactwo i nieprzyzwoitość, ale też zanik instynktu samozachowawczego.
   • mim1656awo Re: Kanada pachnie dymem kościołów KrK 01.07.21, 09:46

    Przed miesiącem na terenie dawnej szkoły dla Indian w Kamloops w Kolumbii Brytyjskiej znaleziono zbiorowy grób, w którym znajdują się szczątki 215 dzieci. W środę odkryto kolejny, w którym płytko pod ziemią zakopano ciała 182 osóbi
    Teraz jacyś nasi rodzinni homo erectus z płonącym mieczem w ręce, bielmem na oczach i zamknietych uszach, napiszą, że te dzieci zmarły z „przejedzenia”.
    Podpalono inne 2 kościoły katolickie. ,.OFIARA SPALANIA MIŁA WOŃ DLA PANA”.
    MAm szczerą nadzieję, że Pan przez nastepne dni, tygodnie, miesiące i lata będzie miał w dostatku "MIŁĄ WOŃ SPALANIA".Kościołow jest w dostatku.

    Tekst linku
   • edico Re: Kanada pachnie dymem kościołów KrK 01.07.21, 19:24
    n4rmoorr napisał(a):

    > Powoli dochodzimy do krawędzi.
    Jeśli dochodzicie do krawędzi moralnej, to na pewno masz rację.

    > W Kanadzie prymitywna dzicz pali kościoły i dewastuje pomniki, ...
    Zasadnicze pytanie brzmi - Glaczego Kościól katolicki pozwala na taki prymitywizm moralny swoim wiernym? Krewni zamordowanych dzieci indian jak na razie palą tylko katolickie kościoły i do takich katolickich akcji jak w Czarnogórze, Jugosławi czy w Rwandzie za czasów JP2 nie dochodzi. Jak widać, stronę moralną Indian charakteryzuje znacznie wyżej postawiony humanizm, niż prezentujesz go tutaj łącznie z qwardianem.

    > Tak jakby po atakach na synagogi i dewastacjach żydowskich cmentarzy właściwą r
    > eakcją była debata o paskudnych cechach narodu żydowskiego.
    Mowa jest tutaj o paleniu kościołów katolickich za morderstwa katolicyzmu na dzieciach Indian a nie o synagogach.

    > Głupota, prostactwo i nieprzyzwoitość, ale też zanik instynktu samozachowawczego.
    Wręcz doskonale podsumowałers swój wpis.
   • pocoo Re: Kanada pachnie dymem kościołów KrK 02.07.21, 09:16
    n4rmoorr napisał(a):

    > Powoli dochodzimy do krawędzi.

    > Głupota, prostactwo i nieprzyzwoitość, ale też zanik instynktu samozachowawczeg
    > o.
    Czyżby?
    Nie ma takiego komputera, który pomieściłby w swojej pamięci zbrodnie dokonane w imieniu boga i najjaśniejszej panienki. Kiedy do świadomości ludzi dochodzą wszelkie zbrodnie na dzieciach i dorosłych oraz budynek, w którym pieprzą o bogu, jego miłosierdziu, o przykazaniu miłości do bliźniego i nieprzyjaciół, to chcą zrównać z ziemią tego demona hipokryzji i przepędzić kłamców "na cztery wiatry". Nie? Za wszystkie zbrodnie, ten bandycki Kościół powinien zostać zmieciony z powierzchni ziemi jak i każdy mający zbrodnie w swoich "ciemnych kartach historii". Słowo przepraszam, to może powiedzieć klecha puszczający bąki w czasie celebrowania mszy. Nie powie? A pewnie, że nie powie. Nawija wiernym śmierdzący "makaron na uszy".
   • edico Re: Kanada pachnie dymem kościołów KrK 07.07.21, 16:59
    Akty palenia kościołów katolickich świadczą o desperacji ludzi, którzy chcą, by Kościół wreszcie zabrał w tej sprawie głos. Obraz kleru katolickiego w Kanadzie już nigdy nie będzie taki sam. Mamy tu do czynienia z poważnym kryzysem katolicyzmu niezależnie od tego, jak sobie będziesz interpretował.

    A tymczasem nadal Watykan milczy. Nie padło dotychczas nawet słowo "przepraszam" .
    Bierność Watykanu w sprawie tragedii kanadyjskich dzieci nie jest wcale niczym nowym.
    O masowych nadużyciach wiedział już Jan Paweł II. Nie zrobił jednak nic, aby pomóc ofiarom maltretowania i wyciągnąć konsekwencje wobec ich oprawców funkcjonujących w jego Kościele. Zresztą nie tylko to milczenie kładzie się cieniem na jego pontyfikacie.
   • privus Re: Kanada pachnie dymem kościołów KrK 09.07.21, 09:28
    n4rmoorr napisał(a):

    > Powoli dochodzimy do krawędzi.
    Eo widać, słychać i czuć.

    > W Kanadzie prymitywna dzicz pali kościoły i dewastuje pomniki, co dla znacznej
    > części komentatorów w Polsce jest pretekstem do wszczęcia dyskusji o "zbrodniac
    > h" Kościoła Katolickiego.
    Czas najwyższy pozbyć nie tylko mgły panującej w tym Kościele od 2 tys. lat, ale także przewietrzyć ten Kościół od własnych dymów.

    > Tak jakby po atakach na synagogi i dewastacjach żydowskich cmentarzy właściwą r
    > eakcją była debata o paskudnych cechach narodu żydowskiego.
    Tematem wątku są tragiczne skutki stosowanych metod ewangelizowania ludności tubylczej a nie cechach narodowych. W tym wypadku można mówić o efektach skatoliczania wiernych w tej religii.

    > Głupota, prostactwo i nieprzyzwoitość, ale też zanik instynktu samozachowawczego.
    W tej ocenie przyznaję ci bezwzględną rację. Tylko sfanatyzowany prymitywizm religijny może sądzić, że trwające od 2 tys. lat zbrodnie nadal będą uchodziły bezkarnie.
  • edico Mroczna przeszłość kanadyjskich szkół katolickich 01.07.21, 19:52
   Nie rozumiem postawy Watykanu i samego papieża Franciszka, który bardzo milcząco (by nie powiedzieć wręcz defensywnie podchodzi do tego nie dającego się ukryć wyzwania o wychodzących na jaw faktach na temat szkół dla rdzennych Amerykanów, prowadzonych przez chrześcijańskich misjonarzy. To, że w Kanadzie pogłębiają się nastroje antyklerykalne trudno się dziwić.

   Mam poważne wątpliwości przyjmując nie tylko w dobrej ale nawet w najlepszej wierze. czy słowa legendarnego Jezusa mające wyznacze nowy kierunek etycznej moralistyki dla tej schizmy judaizmu Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego (Mt 28:19) mogły w sposób przeciwstawny zostsać tsak zdegenerowane wręcz zaprzeczające nawet człowieczeństwu w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

   Wczoraj pojawiła się informacja o kolejnych grobach. Dzięki użyciu georadaru w pobliżu miasta Cranbrook w Kolumbii Brytyjskiej odnaleziono 182 nieznane do tej pory szczątki dzieci katolicko edukowasnych dzieci.
   • snajper55 Re: Mroczna przeszłość kanadyjskich szkół katolic 02.07.21, 12:32
    edico napisał:

    > Nie rozumiem postawy Watykanu i samego papieża Franciszka, który bardzo milcząc
    > o (by nie powiedzieć wręcz defensywnie podchodzi do tego nie dającego się ukryć
    > wyzwania o wychodzących na jaw faktach na temat szkół dla rdzennych Amerykanów
    > , prowadzonych przez chrześcijańskich misjonarzy. To, że w Kanadzie pogłębiają
    > się nastroje antyklerykalne trudno się dziwić.
    >
    > Mam poważne wątpliwości przyjmując nie tylko w dobrej ale nawet w najlepszej wi
    > erze. czy słowa legendarnego Jezusa mające wyznacze nowy kierunek etycznej mora
    > listyki dla tej schizmy judaizmu Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody,
    > udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego
    (Mt 28:19) mogły
    > w sposób przeciwstawny zostsać tsak zdegenerowane wręcz zaprzeczające nawet czł
    > owieczeństwu w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
    >
    > Wczoraj pojawiła się informacja o kolejnych grobach. Dzięki użyciu georadaru w
    > pobliżu miasta Cranbrook w Kolumbii Brytyjskiej odnaleziono 182 nieznane do tej
    > pory szczątki dzieci katolicko edukowasnych dzieci.

    Uczniowie tego mitycznego Jezusa usłyszeli chyba: Idźcie więc i mordujcie wszystkie narody

    S.
   • privus Re: Mroczna przeszłość kanadyjskich szkół katolic 08.07.21, 10:13
    Postawa taka, jak zawsze - to nie my, to oni!

    Premier Kanady Justin Trudeau zwrócił się do kanadyjskich katolików, aby domagali się od Kościoła reakcji w sprawie odkrytych zwłok dzieci rdzennych mieszkańców. Zwrócił się także do papieża Franciszka, by Kościół wypłacił odszkodowania potomkom ofiar.

    W tej sprawie zabrał też przedstawiciel Oblatów Maryi Niepokalanej Ken Thorson sądząc, że przeprosiny ze strony papieża mogą być pomocne w procesie pojednania Kościoła z Indianami.
  • qwardian Jednak moi indiańscy bracia nie są głupi.. 03.07.21, 12:11
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,27284654,kanada-protestujacy-zniszczyli-pomniki-krolowej-wiktorii-i.html
   Powinni jeszcze zrzucić największego pedofila Justina Trudeau, bo to francuska kolonizacja dokonała ludobójstwa na Indianach, Brytyjczycy tam trafili dopiero w 1763 po Pokoju Paryskim, który kończył Wojnę Siedmioletnią.
   • edico Re: Jednak moi indiańscy bracia nie są głupi.. 03.07.21, 14:36
    qwardian napisał:

    > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,27284654,kanada-protestujacy-zniszczyli-pomniki-krolowej-wiktorii-i.html
    > Powinni jeszcze zrzucić największego pedofila Justina Trudeau, bo to francuska
    > kolonizacja dokonała ludobójstwa na Indianach, Brytyjczycy tam trafili dopiero
    > w 1763 po Pokoju Paryskim, który kończył Wojnę Siedmioletnią.

    Taka sama różnica, jak między sowieckimi bogami. Twoje motywacje potwierdzają tylko dzielący dystans cywilizacyjny zaściankowego parafianizmu od poglądów opartych na etyce a nie średniowiecznych dogmatach.
  • privus Głos episkopatu i polityków 04.07.21, 10:03
   Sprawa podpaleń kościołów może być powiązana z odkryciem ponad tysiąca grobów potomków rdzennych mieszkańców Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie.
   https://static.deon.pl/storage/image/core_files/2021/7/1/7076d2ee8a2db7b50f9b50622ec16d5a/JPG/deon/articles-thumb-xlarge-breakpoint-default/kanada-kolejne-pozary-kosciolow-glos-episkopatu-i-politykow.JPG
   Abp Brian Dunn z Nowej Szkocji prosił o zaangażowanie się wiernych w modlitwę za sytuację w Kanadzie. Tak, jakby modlitwa miała wszystko załatwić a może jeszcze przywrócić życie tym nieżyjącym z woli sług Kościoła.

   - Potępiam to, co wydaje się być kolejną brutalną zbrodnią nienawiści wymierzoną w społeczność katolicką - powiedział Jason Kenney, premier Alberty. Niestety, nic na temat zbrodni na dzieciach Indian.

   Do sprawy odniósł się wódz Indian Cowessess Cadmus Delorme, który powiedział, że „Papież musi przeprosić za to, co wydarzyło się w szkole Marieval”. .

   Z kolei abp Richard Gagnon z episkopatu Kanady napisał: „Z głębokim smutkiem i przykrością przeczytałem o miejscach pochówku na terenie byłej indiańskiej szkoły rezydencjalnej w Cowessess”.

   Jak widać, z kodów wyciśniętych w dzieciństwie trudno się uwolnić. Jemu jest smutno a winni to są tylko inni.
  • privus "Kulturowe ludobójstwo" - historia zbrodni 05.07.21, 22:25
   - Dzieci były zmuszane do nieludzkiej pracy. Absolutny reżim i przypadki molestowania dzieci przez księży i zakonnice (…) Zasada była taka: wykorzenić Indianina z dziecka – tak Małgorzata Bonikowska opisuje horror, jaki rozgrywał się przymusowych szkołach dla rdzennych mieszkańców w Kanadzie.
   www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/masowe-groby-dzieci-indian-w-kanadzie-kulturowe-ludobojstwo/82l0mwg,79cfc278
  • edico Czy Kościół poniósł jakiekolwiek konsekwencje? 05.07.21, 22:44
   Kilkanaście lat temu została podpisana umowa między ocaleńcami, państwem kanadyjskim i kościołami. Zapisano tam zobowiązania tych ostatnich. Chodziło przede wszystkim o zadośćuczynienie finansowe. Kościoły protestanckie w pełni wypełniły swoje zobowiązania, kościół katolicki nawet nie próbował.

   W ciągu 15 lat udało się zebrać jedynie 4 mln dolarów kanadyjskich z 25 mln przewidzianych w ugodzie. W tym samym czasie bez żadnych skrupułów buduje się kolejne świątynie – niedawno otwarty został kolejny kościół, znajdujący się zresztą blisko dawnej szkoły rezydencjalnej. Kosztował… 28 mln dolarów. Kilka dni temu głos zabrał prymas Kanady, ale jego oświadczenie było bardzo oględne. Owszem, wyraził ból z tytułu cierpienia dzieci, ale jednocześnie powiedział wprost, że nawet jeśli dochodziło do przestępstw, nie popełniali ich członkowie dzisiejszego Kościoła, więc nie on powinien za to odpowiadać.

   Papież, a raczej kolejni papieże, od lat umywają ręce. Jan Paweł II był w Kanadzie trzy razy już po tym, kiedy ujawniono skalę dramatu w szkołach rezydencjalnych. Nigdy nie odniósł się do tego w żaden sposób. Niestety, podobnie jest w przypadku Franciszka. Zarówno premier, jak i parlament Kanady występowali do niego w tej sprawie.

   Osobiście nie popieram niszczenia mienia. Miejsca kultu powinny stanowić zarówno dowód jak i pamiątkę przeszłości i być pod szczególną ochroną, ale absolutnie rozumiem ten gniew Indian. To wyraz głębokiej bezsilności i skrajnej desperacji wobec Kościoła katolickiego.
   • wariant_b Re: Kanada pachnie dymem kościołów KrK 15.07.21, 13:18
    oszoloom.z.rm napisał:

    > kiedyś tak pachniały krematoria obozowe.. jak widać nie wyciągnięto wniosków z przeszłości

    Wyciągnięto - krzyże ustawione przez Świtonia na żwirowisku w Oświęcimiu zostały usunięte,
    również skutkiem zdecydowanej interwencji Izraela. Żydom za bardzo kojarzyły się z holokaustem.
   • edico Re: Kanada pachnie dymem kościołów KrK 18.07.21, 10:07
    Nie tak dawno za czasów JP2 w Rwandzie palono w kościołach katolickich żywcem ludzi - też katolików. Tradycja trwa w najlepsze. W 385 r. po raz pierwszy katoliccy biskupi polecili ściąć innych chrześcijan z powodów wyznaniowych. Za spalenie ludzi (katolików) w kościele w Rwandzie skazany został prałat Athanase Seromba jako duchowny Kościoła katolickiego i zbrodniarz przeciwko ludzkości. Rola abp Henryka Franciszka Hosera w tych wydarzeniach do dzisiaj nie została wyjaśnione. Zresztą do dnia dzisiejszego pełni wcale nie poślednią rolę w Kościele katolickim.
  • edico Re: Kanada pachnie dymem kościołów KrK 18.07.21, 01:37
   Kanadyjskie Ministerstwo ds. Stosunków z Ludnością Rdzenną wezwało Kościół katolicki, a nawet samego papieża, aby przeprosił za sposób traktowania indiańskich dzieci w szkołach katolickich w XIX i XX w. Podstawą tych żądań są wyniki badań terenowych na miejscu dawnej szkoły katolickiej i internatu dla dzieci indiańskich w Kamloops w prowincji Kolumbii Brytyjskiej.
   Myślę, że Indianie mają już dość tego czekania na gesty Kościoła katolickiego. I chyba stąd biorą się dymy nad tymi kościołami.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka