Dodaj do ulubionych

Rydzyk przed sądem idzie w zaparte

30.06.21, 16:42
Dzisiaj odbyło się przesłuchanie oskarżonych w procesie fundacji Lux Veritatis. W tym – jej założyciela, ojca Tadeusza Rydzyka. Zapytany przez mec. Zaborowskiego kategorycznie zaprzeczył, aby widział wcześniej wniosek fundacji Watchdog Polska o udostępnienie informacji publicznej. Podkreślił, że nie jest nawet zobowiązany do udzielania odpowiedzi, ponieważ fundacja Lux Veritatis nie należy do podmiotów publicznych. Poruszyła go pytania dotyczące m.in. kwestii dochodów czy stanu cywilnego – jak wyjaśnił, nie widzi sensu ich zadawania w przypadku osoby duchownej, która nie może wstąpić w związek małżeński i pozostaje na utrzymaniu wspólnoty:
"Nie posiadam nic. (...) Ksiądz katolicki jest zawsze sam" – podkreślał o. Tadeusz Rydzyk
blob:<a href="www.o2.pl/31960a06-9b50-45b2-a626-5710235d4fd7[/video]" target="_blank" rel="nofollow">www.o2.pl/31960a06-9b50-45b2-a626-5710235d4fd7
Obserwuj wątek
   • edico Re: Rydzyk przed sądem idzie w zaparte 01.07.21, 21:27
    Kary za NARUSZENIE NIETYKALNOŚCI (art. 217 k.k.). Ta dolegliwość w chwili obecnej przestała mieć już zastosowanie nie tylko z uwagi na upływ czasu.
    Proponowane przez MS nowe rozwiązania sprawią, że wyroki nie będą zapadały łącznie w oparciu o najwyższą przewidzianą karę, ale będą się sumować, co pozwoli sądom na wymierzenie kary za kilka przestępstw w wysokości np. 100 lat pozbawienia wolności. W związku z tym zaostrzeniu ulegną również zasady dotyczące warunkowego zwolnienia z więzienia.

    !00 lat więzienia w sukience było by chyba właściwym rozwiązaniem dla ludzi wyraźnie kpiących sobie z prawa i etycznych zasad współżycia.
  • edico Narasta konflikt Rydzyka z zakonem Redemptorystów 02.07.21, 23:36
   Rydzyk osiągnął wiek 75 lat już rok temu. Jest dla duchownych wiek emerytalny. Koncesją radiową posiada jednak zakon redemptorystów. Chociaż zakon redemptorystów ma koncesję na nadawanie rozgłośni, to związana z radiem i telewizją Trwam fundacja Lux Veritatis zarejestrowana jest na o. Rydzyka jako na osobę prywatną. Wskutek takiego stanu prawnego redemptoryści i Kościół mogą być pozbawieni wszelkich praw do dzieł, które powstały wokół fundacji Lux Veritatis. W tej sytuacji przejście Rydzyka na emeryturę byłoby ciosem w aktualną politykę Kościoła i rządu. Między zakonem a Rydzykiem trwa obecnie przeciąganie liny (kto kogo a kolejni politycy Zjednoczonej Prawicy stają po stronie ojca Rydzyka. Nie trudno zresztą domyśleć się przyczyn takiego stanu. Finansowanie nie tylko z budżetu czyjegoś prywatnego interesu może mieć swoje konsekwencje.
   • edico Re: Narasta konflikt Rydzyka z zakonem Redemptory 05.07.21, 17:51
    W procesie karnym ojca Rydzyka i dwojga jego najbliższych współpracowników dochodzi do dziwnych zdarzeń, a prokuratura wciąż "usilnie dąży" do tego, aby proces jak najszybciej spadł z wokandy. Sąd jest nieugięty, prowadzi go dalej i być może zakończy już za kilka tygodni.
    Kolejna rozprawa powinna się odbyć na początku sierpnia. W procesie zostało do przesłuchania jeszcze trzech świadków: szef Watchdoga oraz dwójka osób zatrudnionych w fundacji Lux Veritatis.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka