Dodaj do ulubionych

Następny apostoł pedofili już padł?

09.07.21, 20:07
Arcybiskup Wiktor Skworc złożył rezygnację z członkostwa w Radzie Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Powodem było postępowanie w Stolicy apostolskiej dotyczące tuszowania pedofilii wśród księży. Poprosił o wyznaczenie arcybiskupa koadiutora. To oznacza, że nadal będzie pełnił funkcję arcybiskupa, ale wspomagany przez duchownego, który zastąpi go w razie odsunięcia lub rezygnacji ze stanowiska.
wiadomosci.wp.pl/arcybiskup-skworc-zlozyl-rezygnacje-powodem-skandale-pedofilskie-6659386137176640a?utm_medium=push&utm_source=pushpushgo&utm_campaign=WPWiadomosci-push
Obserwuj wątek
  • privus Re: Następny apostoł pedofili już padł? 09.07.21, 20:50
   To nie jest żadna kara ale farsa w całym majestacie Kościoła katolickiego. Arcybiskup podejrzany o tuszowanie przestępstw seksualnych, w stosunku do którego prowadzone jest w tej sprawie międzynarodowe śledztwo, nie został nawet odsunięty od pełnienia obowiązków metropolity.

   Okazuje się, że nie tylko współpraca z tajnymi służbami za czasów PRL, nie tylko fala tajemniczych samobójstw księży, ale i tuszowanie pedofilii nie jest dla abp. Skworca podstawą do złożenia rezygnacji.

   Jest to po prostu śmianie się ofiarom w twarz i kpiny z dokonanych komuś krzywd. Moralność katolicka wydaje się nie mieć dna.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka