Dodaj do ulubionych

Halelu-Jàh.Wychwalajcie Jahwe!

13.07.21, 19:19
Alleluja, podczas św. mszy brzmi doskonale.Pokorny poddany tubylec europejskiej kolonii watykańskiego Kpk (kościoła pedofilsko katolickiego) nie wyobraża sobie, że to chodzi o Jehowę.Jeśli, Szanowni Forumowicze, znudziły Was książki Karola Maya i tańce indian przed totemami, a natomiast zaciekawiają Was starożytne (bardzo starożytne) pieśni wojenne, oto służę Wam na srebrnej tacy PSALMY.(tylko pewne wersety).

W psalmach Jahwe jest przez Izraelitów (sic !, tylko i jedynie przez Izraelitów) obśpiewywany jako przywódca wojskowy.Ten, który ze szczególną uwagą opiekował się powierzonym mu rodzie, plemieniu Izraelitów, tylko i jedynie Izraelitów.Najpierw ten Jahwe „wytresował” ich do absolutnego połuszeństwa, potem pomagał im w wymordowaniu wszystkich „nie Izraelitów”.Stąd, Izraelici pełni strachu przed „wodzem” i wdzięczni mu za otrzymanie dóbr i ziem innych plemion wymordowanych przez „mieskończenie miłościwego ojca naszego wszechmogącego” poświęcają mu dziękczynne pieśni pieśni wojenne, nazywane psalmami.

Psalm 136
1 Alleluja.
Chwalcie Pana, bo dobry,
bo Jego łaska na wieki.
2 Chwalcie Boga nad bogami,
bo Jego łaska na wieki.
10 On Egipcjanom pobił pierworodnych,
bo Jego łaska na wieki..
18 On uśmiercił królów potężnych,
bo Jego łaska na wieki.
21 A ziemię ich dał na własność,
bo Jego łaska na wieki -
22 jako dziedzictwo słudze swemu Izraelowi,
bo Jego łaska na wieki.

1.(2) Ciekawi mnie: „Chwalcie Boga nad bogami”.Znaczy, że byli też inni bogowie.Bardziej jasno niż tak.
2. Miłosierny Jahwe zakatrupił Egipcjan, zabił królów z łaski swojej a potem dał łupy wojenne Izraelitom.Nie dziwię się, że pieją :Jego łaska na wieki”.
Może ktoś oświeci mnie, dlaczego tego przestępcę przeciw ludzkości kpk każe nam nazywać go „miłosiernym ojcem naszym” ?
Tajemnice wiary.
Obserwuj wątek
    • k-w-9 Re: Halelu-Jàh.Wychwalajcie Jahwe! 13.07.21, 21:04

@mim1656awo

To był czas milczenia i samotności Boga,a ludzie opuszczeni,zagubieni, czasem świrowali ze strachu przed innymi,
      jako wyjątkowi,wywyższeni i mordowali potencjalnych wrogów,a Bóg mógł tylko rozpaczać w poczuciu bezsilności,
      bo gdyby ludzie nie byli tak dzicy i nie wierzyli na swój sposób w swoich Bogów,choć to był ciągle jeden Bóg,
      to Bóg by chronił swoje dzieci,gdyby byłe wierne sprawiedliwemu życiu w miłości,
      a te dzieci by nie musiały mordować innych plemion,bo nie miałyby w pobliżu wrogów,
      zresztą Bóg by tak zadbał o ich życie na Ziemi,by więcej nie było zła na Ziemi w innych narodach,
      ale to będzie przyszłość,bo wcześniej był masowy analfabetyzm intelektualny ludzi,
      i sprawiedliwe życie i świadoma wiara w Boga była niemożliwa
      • kociak40 Re: Halelu-Jàh.Wychwalajcie Jahwe! 14.07.21, 14:30

@k-w-9

Z tego co nam przekazujesz na forum wynika, że wszystko wiesz o tym Bogu.
        Wiesz dlaczego milczy, że bardzo cierpi, że rozpacza w bezsilności, kiedy przemówi,
        itd. Mając z nim kontakt, do tego czasu jak przemówi, doradź temu Bogu aby zażywał
        Relanium lub Validiol, to Go trochę uspokoi, szybciej przemówi. Mnie ciekawi co
        wtedy powie i komu, w jakim języku? Możesz nam to bliżej wyjaśnić?
        • mim1656awo Re: Halelu-Jàh.Wychwalajcie Jahwe! 14.07.21, 16:15
          ociak40Re: Halelu-Jàh.Wychwalajcie Jahwe!14.07.21, 14:30@k-w-9
          kociak do k.-w-9 ; Z tego co nam przekazujesz na forum wynika, że wszystko wiesz o tym Bogu.
          Wiesz dlaczego milczy, że bardzo cierpi, że rozpacza w bezsilności, kiedy przemówi,
          itd. Mając z nim kontakt, do tego czasu jak przemówi, doradź temu Bogu aby zażywał
          Relanium lub Validiol, to Go trochę uspokoi, szybciej przemówi. Mnie ciekawi co
          wtedy powie i komu, w jakim języku? Możesz nam to bliżej wyjaśnić?

Kociak jest miłosierny lecz ,prawdopodobnie, nie wszechmogący.Pan przemówił do kw9 przez telepatię i tam było razem ich jeszcze 2-ch, oprócz „miłosiernego ojca naszego” stąd zamieszanie.Do uspokojenia „ nieskończenie miłosiernego” można też spalić jagniątko „ofiara spalana, miła woń dla Pana”.De gustibus....

Psalm 18

10 Nagiął On niebiosa i zstąpił,
          a czarna chmura była pod Jego stopami.
          11 Lecąc cwałował na cherubie
          a skrzydła wiatru Go niosły.
          15 wypuścił swe strzały i rozproszył wrogów,
          cisnął błyskawice i zamęt wśród nich wprowadził.
          38 Ścigam mych wrogów i dopadam,
          a nie wracam, póki nie zginą
          48 Bóg, który zapewnia mi pomstę
          i poddaje mi narody

Ciekawie jest opisane zejście Pana „cwałował na cherubinie....cisnął błyskawice”.A może ten cherubin to był Harrier synów Albionu?
          Tak przy okazji, ten Jahwe to on sobie tych Izraelitów sam nie wybrał, oni zostali mu powierzeni przez wyższego Elohim, który rozdzielił plemiona na ziemi między swymi synami, a Jahwie dał Izraelitów.
          Syn „szefa” miał diametralnie inny punk widzenia w odniesieniu do stosunków międzyludzkich :31 Drugie jest to: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Nie ma innego przykazania większego od tych». 32 Rzekł Mu uczony w Piśmie: «Bardzo dobrze, Nauczycielu, słusznieś powiedział,
          Po prostu normalny konflikt miedzy generacjami. Syn nie słucha ojca, co jak wiadomo, źle się kończy (kto nie słucha ojca, matki ten słucha..., choć bardziej mi się podoba :nie da ci ojciec, nie da ci matka, tego co może dać ci sąsiadka.....wspaniały słodki pączek).
          Alleluja, Alleluja ...dlaczego mam/y wychwalać Jehowę jeślii nie jestem/śmy Izraelitami?Może ktoś mi to wyjaśni”
          • mim1656awo Re: Halelu-Jàh.Wychwalajcie Jahwe! 14.07.21, 18:30
            Psalm 137
            8 Córo Babilonu, niszczycielko,
            szczęśliwy, kto ci odpłaci
            za zło, jakie nam wyrządziłaś!
            9 Szczęśliwy, kto schwyci i rozbije
            o skałę twoje dzieci
            8 Bóg, który zapewnia mi pomstę
            i poddaje mi narody,
            Rozbicie o skałę
            Nic dadać.Modlitwa, pieśń wojenna, dziękczynna i prosząca o zabicie poprzez roztrzaskanio o skałę dzieci wroga, mrozi krew w żyłach.Może nie wszystkim forumowiczom.Tu są także ci, którzy popierają takie morderstwa poprzez Allelluja, Alleluja aby potem rozdzielać plemnik na 4 – ry części w obłędnej obronie nienarodzonego życia.
            Takie psalmy należą to św. mszy.Zapamiętajcie to.Allelluja, Bóg zapewni Wam zemstę, zawsze jeśli jesteście Izraelitami.W przeciwnym razie brać dzieci za ręce i pędzić tam, gdzie nie ma skał.Allelluja! Halelu-Jáh! Chwalcie Jahwę!Miłosiernego Boga wszechmogącego, ojca waszego.Mojego nie, z pewnością.
    • edico Re: Halelu-Jàh.Wychwalajcie Jahwe! 14.07.21, 20:49
      Nihil novi. Jezus też wychwalał swojego Jahve. Nie Jezusowi też należy przypisywać judaistyczną schizmę zwaną chrześcijaństwem a jego kuzynowi Janowi. Faktycznym ideologiem tej religii jest Szaweł upatrujący w niej źródło walki z Rzymem, a twórca organizacyjnym jest cesarz Konstantyn Wielki. Następni "religijnie oświeceni" uzbrajali tę religijną schizmę w metody walki z innymi poglądami.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka