Dodaj do ulubionych

Czy fanatyzm religijny jest grzechem?

14.07.21, 18:09
Czy cnotą?
Obserwuj wątek
    • edico Re: Czy fanatyzm religijny jest grzechem? 18.07.21, 10:34
     W tej chwili Polska jest właśnie takim krajem fundamentalizmu religijnego, a sprawy Kościoła są często tematem tabu. Nie możność przezwyciężenia tej sytuacji jest związana z tym, że Kościół zaanektował praktycznie całą sferę przestrzeni publicznej. Zaanektował politykę i społeczeństwo obywatelskie. W małych miasteczkach praktycznie nie ma nic oprócz obecności Kościoła poczynając od święcenia wszelakich przybytków. Konieczność zmiany moralnego paradygmatu, o roli kobiet, o walce z nierównościami i wykluczeniami społecznymi itp. stała się rzeczą nieodzowną. Kto szuka moralności w Kościele, nie znajdzie jej, a ten kto szuka w Kościele strawy duchowej, wyjdzie głodny.

     Tak własnie wygląda fundamentalizm religijny w Polsce. Rygorystyczne przestrzeganie zasad i norm wyznaczonych przez doktrynę religijną, połączone często z narzucaniem tych zasad innym członkom społeczności niekoniecznie wyznającym tę samą religię lub przymusowym prozelityzmem obcym nie tylko religiom plemiennym czy etnicznym.
   • pocoo Re: Czy fanatyzm religijny jest grzechem? 18.07.21, 10:53
    edico napisał:

    > Nie w katolicyzmie.
    >
    No tak. Kazał ksiądz kupić różańce i odstraszać , czy nawracać nimi dziennikarzy z TVN. Więc kupili tandetne , najtańsze koraliki i rzucają na mikrofony z logo TVN.
    Cnota to, czy bezmózgowie?
   • mim1656awo Re: Czy fanatyzm religijny jest grzechem? 15.07.21, 19:58
    oszol-lom-z-rmRe: Czy fanatyzm religijny jest grzechem?15.07.21, 19:23
    ..... Fundamentalizm potępił św Jan Pawł II
    ......To nie są te diabły z rogami czy widłami a często noszą garnitury od Armaniego


    Ten „święty” w cudzysłowie JP II tuszował i ukrywał dziesiątki tysięcy okrutnych przestępstw pedofilii popełnionych i popełnianych nagminnie przez kler wszystkich szczebli KpK (kościoła pedofilsko katolickiego).Pod białą suknią miał garnitur Armaniego.Jak diabel, którego pan, panie oszoł.opisujesz.

    www.dw.com/pl/berliner-zeitung-kruszy-si%C4%99-mit-jana-paw%C5%82a-ii/a-55675639
   • edico Re: Czy fanatyzm religijny jest grzechem? 15.07.21, 20:16
    Nie tylko fundamentalizm religijny Jana Pawła II wobec niewierzących jest klarowny. Tylko zauroczeni polscy katoliccy intelektualiści, publicyści i politycy nie chcieli widzieć fundamentalizmu Jana Pawła II.

    Do dzisiaj jedni z nich popadają popadają w skrajny fundamentalizm, a inni z kolei w relatywizm moralny (dawniej uważany za antychrześcijański) przerabiając ten cały katolicyzm na swój strój i potrzeby. Argumentom tym towarzyszy wyobrażenie oraz przekonanie relatywisty jako człowieka immoralnego i nieograniczającego się żadnymi zasadami. Zwracano ci na tu uwagę już niejednokrotnie na wielu forach, na których hejtujesz.
     • edico Re: Czy fanatyzm religijny jest grzechem? 18.07.21, 00:52
      oszoloom.z.rm napisał:

      > To hejtujesz obrażasz katolików i nabijasz się z całej nauki kościoła !

      Sam przecież pisałeś, że po wielu latach sami katolicy zaczęli zarzucać fundamentalizn dla Jana Pawła II. Szkoda tylko, że do katolików dociera to tak późno. Jan Paweł II sam ustawił się po ciemnej stronie mocy potwierdzając za Piusem XII stanowisko Kościoła w sprawie praw człowieka. A dalej to już poszlo stosunkowo gładko i to przy akceptacji wiernych. Stwierdzam po prostu fakt. A że nauka kościoła zmienną jest jak kobieta nie wynika wcale z mojego stosunku do niej.
      • pocoo Re: Czy fanatyzm religijny jest grzechem? 18.07.21, 10:45
       edico napisał:

       > oszoloom.z.rm napisał:
       >
       > > To hejtujesz obrażasz katolików i nabijasz się z całej nauki kościoła !
       >
       > Sam przecież pisałeś, że po wielu latach...

       No nie wiem. Oszolom jest zbyt głupi aby zmieniać styl, a jest on bardzo widoczny.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka