Dodaj do ulubionych

Wg rozkazu jaki otrzymał Mojżesz ad Pana

16.07.21, 13:18
Pan, Jahwe, Allelluja, halelu-Jáh – „wychwalajcie Jahwe” o Izraelici! Innych – nie Izraelijczyków -zabijcie.Tak.To rozkazuje wam Bóg.Bóg, wszechmogący, miłosierny, ojciec nasz (nie mój), który chleb nam daje i odpuszcza nam nasze winy, nie wodzi nas na pokuszenie itd. to miły, dobroduszny staruszek rysowany w zeszytach dzieci szkół podstawowych.”Módlcie się do Niego, rano i wieczorem, on taki dobry”.Lecz jeśli nie jesteście Izraelitami, to ten „miłosierny, wszwchmogący, dobroduszny Jahwe rozkaże aby Was zamordować.Was, wasze dzieci, waszych rodziców, wasze kobiety ciężarne, synów..Ten miłosierny Jahwe rozkaże aby ocalały tylko wasze córki dziewice.
Nie wierzycie mi? Oto co pisze Biblia tysiąclecia:

STARY TESTAMENT Księga Liczb
... 7 Według rozkazu, jaki otrzymał Mojżesz od Pana, wyruszyli przeciw Madianitom i pozabijali wszystkich mężczyzn. 8 Zabili również królów madianickich. Oprócz tych, którzy zginęli [w walce]: Ewi, Rekem, Sur, Chur i Reba - razem pięciu królów madianickich. Mieczem zabili również Balaama3, syna Beora. 9 Następnie uprowadzili w niewolę kobiety i dzieci madianickie oraz zagarnęli jako łup wszystko ich bydło, stada i cały majątek. 10 Spalili wszystkie miasta, które tamci zamieszkiwali, i wszystkie obozowiska namiotów. 11 Zabrawszy następnie całą zdobycz, cały łup złożony z ludzi i zwierząt, 12 przyprowadzili jeńców, zdobycz i łup do Mojżesza, kapłana Eleazara i całej społeczności Izraelitów, do obozu, który się znajdował na równinach Moabu, położonych nad Jordanem naprzeciw Jerycha. 13 Mojżesz, kapłan Eleazar i wszyscy książęta społeczności wyszli z obozu naprzeciw nich. 14 I rozgniewał się Mojżesz na dowódców wojska, na tysiączników i setników, którzy wracali z wyprawy wojennej. 15 Rzekł do nich: «Jakże mogliście zostawić przy życiu wszystkie kobiety? 16 One to za radą Balaama4 spowodowały, że Izraelici ze względu na Peora dopuścili się niewierności wobec Pana. Sprowadziło to plagę na społeczność Pana. 17 Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną. 18 Jedynie wszystkie dziewczęta, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, zostawicie dla siebie przy życiu

Czy Bóg Jahwe, ojciec Jezusa Chrystusa był rasistą? Nie, on nie był rasistą, był mordercą, serial killer, zabijał i kazał zabijać, był najgorszego rodzaju przestępcą przeciw ludzkości, najgorszym czymś, co nie można sobie nawet wyobrazić, biorąc pod uwagę zło jakie czynił.
Obserwuj wątek
  • wariant_b Re: Wg rozkazu jaki otrzymał Mojżesz ad Pana 16.07.21, 16:03
   mim1656awo napisał:

   > Nie wierzycie mi? Oto co pisze Biblia tysiąclecia:

   A czemu mielibyśmy nie wierzyć?
   Fikcyjny Jahwe realizował ówczesny realny ideał króla-władcy.
   Potęga władcy wynikała z podbojów i grabieży.
   Dobroć - z tego że pozwalał grabić i gwałcić swoim poddanym.

   Zresztą po co słowo "ówczesny"? XX wieczni wielcy przywódcy,
   jak Hitler i Stalin, realizowali ten sam schemat dobrego władcy.
   Dopóki nie upadli, czuli się równi bogom.
   I też kochali swój naród wybrany z pełną wzajemnością.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka