Dodaj do ulubionych

Jak leczyć religijnych psychopatów?

19.07.21, 17:38
Jak leczyć religijnych psychopatów? Takich jak np Czarnek?
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27344197,strajk-kobiet-protestuje-przed-ministerstwem-edukacji-gruntujemy.html#s=BoxOpMT
Obserwuj wątek
  • snajper55 Re: Jak leczyć religijnych psychopatów? 19.07.21, 19:13
   dbender napisał:

   > Jak leczyć religijnych psychopatów? Takich jak np Czarnek?
   > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27344197,strajk-kobiet-protestuje-przed-ministerstwem-edukacji-gruntujemy.html#s=BoxOpMT

   Tak jak religijni psychopaci usiłują zmieniać innym orientację seksualną. Pokazujesz napis "cnoty niewieście" i włączasz prąd. I tak do skutku. Skoro Pawłowowi udało się z psem...

   S.
  • edico Re: Jak leczyć religijnych psychopatów? 04.09.21, 13:06
   Psychopatia to specyficzny rodzaj zaburzenia osobowości charakteryzujący się przynajmniej trzema szeroko rozumianymi wymiarami:
   - aroganckim i kłamliwym stylem funkcjonowania interpersonalnego,
   - poważnymi deficytami rozumienia,
   - przeżywania i ekspresji emocji oraz mocno zaznaczoną impulsywnością zachowania.
   W leczeniu psychopatii stosuje się m.in. analogiczne rodzaje oddziaływań, jak w przypadku osobowości dyssocjalnej, czyli antyspołecznych zaburzeń osobowości.
   • pocoo Re: Jak leczyć religijnych psychopatów? 04.09.21, 17:32
    n4rmoorr napisał(a):

    > Ateiści twierdzą, że to religia ogranicza wolność, myślenie, rozum i racjonalne
    > spojrzenie na świat.

    Możesz głosić, że życie na ziemi istnieje 6ooo lat, Adama ulepił bóg z prochu ziemi i tchnął w niego dech żywota (cokolwiek ten dech znaczy, a potem z jego żebra wystrugał kobietę. Powstanie nowego człowieka to boski cud, a nie prymitywne zapłodnienie w wyniku kopulacji. Możesz to sobie pojmować swoim rozumem.

    > A przecież to właśnie religia zachęca do tego, by wiarę p
    > ogłębiać intelektem. Wiara wręcz domaga się intelektu.

    Jeżeli cokolwiek ogarniasz rozumem, to kończy się wiara, a zaczyna wiedza.
   • kociak40 Re: Jak leczyć religijnych psychopatów? 04.09.21, 20:05

    "religia zachęca do tego, by wiarę pogłębiać intelektem.
    Wiara wręcz domaga się intelektu." - n4rmoorr

    Nigdy nie słyszałem, ani nie widziałem (TV) aby jakiś duchowny zachęcał
    do poznania i zrozumienia Ogólnej Teorii Względności. Poznanie tego zakresu
    nauki, dokładnie precyzuje jak powstaje rzeczywistość we Wszechświecie.
    Żaden duchowny, bez względu na stanowisko w hierarchii, nie udzieli poprawnej
    odpowiedzi na pytanie - "dlaczego w całym Wszechświecie nie ma oddziaływań
    natychmiastowych?". Wiedza rzeczywista nie ma nic wspólnego z "intelektem"
    w Biblii.
   • edico Re: Jak leczyć religijnych psychopatów? 04.09.21, 23:08
    n4rmoorr napisał(a):

    > Ateiści twierdzą, że to religia ogranicza wolność, myślenie, rozum i racjonalne
    > spojrzenie na świat.
    Popełniasz ksenofobiczny błąd w stosunku do wszystkiego, co nie pochodzi z dualistycznych prawd głoszonych przez watykańskie głów mieniące się być zastępcami Boga.

    Racjonalizm światopoglądowy zakłada:

    Po pierwsze - optymistyczną wiarę w dobrą naturę ludzką, postęp społeczny i pozytywną rolę nauki, czego w żaden sposób nie można wywieźć ani z Biblii ani wszechobecnych na poziomie parafianina dogmatów religijnych.

    Po drugie - przeciwstawianie rozumowi (jako niepodważalnej sile pozytywnej) negatywnie ocenianych sentymentów i uczuć i wierze religijnej opartej na uprzedzeniach, wszelkich fanatyzmach czy dogmatach i arbitralnej władzy, co stawia katolicyzm z góry jako wroga postępu i wszelkich zmian zawłaszczonego parafialnego status quo.

    Masz oczywiście prawo do uznawania i głoszenia takich czy innych swoich poglądów, ale wprowadzanie pojęcia racjonalizmu do tej religii jeszcze nie tak dawno groziło by ci to szafotem lub stosem.
    "Przeto nie możesz wymówić się od winy, człowiecze, kimkolwiek jesteś, gdy zabierasz się do sądzenia. W jakiej bowiem sprawie sądzisz drugiego, [w tej] sam na siebie wydajesz wyrok, bo ty czynisz to samo, co osądzasz" (Rz 2,1). Te same słowa znajdziesz w różnych wersjach wydanej Biblii. Zresztą nic nie stoi na przeszkodzie, by każdy parafianin zdobył się na przeczytanie całego "Listu Pawła do Rzymian". Zapewniam.że nie przeszkodziło by zarówno świadomości jak i żadnej dyspucie na poziomie świadomego racjonalizmu. Jest to tylko kwestia odwagi wyjścia poza ramy wybiórczych cytatów i kazań przeznaczonych dla parafian na niedzielę.

    > A przecież to właśnie religia zachęca do tego, by wiarę pogłębiać intelektem.
    Raczysz sobie bardzo nie odpowiedzialnie dworować.
    Nawet najbardziej prymitywny intelekt zawsze stara się i będzie się starał w praktyce o potwierdzenie własnych doświadczeń. Nie znajduję żadnego uzasadnienia, dlaczego zwolennicy tej religii mają być pozbawieni nawet tego podstawowego prawa do własnego instynktu przypisanego nawet nie koniecznie tylko homosapiens. Rozumiem, że chcesz koniecznie zaistnieć na tym forum, ale na miłość boską z byle jakiego kościoła, chociaż podejmij próbę coś sensownego wyciągniętego z własnego intelektu a nie parafialnej młócki indoktrynacyjnej. Mam nadzieje, że na to stać każdego myślącego katolika. A do czego zachęca inelekt wiary kształtowany na poziomie parafianina wystarczy przytoczyć obrazy z organizowanego katolickiego różańca do granic Polski. Modły do granicznych drutów czy do ze zdziwieniem przyglądających się tym obrzędom przypadkowym przechodniom na plażach Bałtyku jest wystarczającym świadectwem o parafiańskim tym parafiańskim intelekcie. Myślę, że intencją tego forum nigdy nie była dyskusja o kondycji parafialnego intelektu, ale o kwestiach znacznie wykraczających to pojecie.

    > Wiara wręcz domaga się intelektu.
    Jeśli rzeczywiście ta wiara domaga się intelektu, dyskusja z wiernymi tej czy innej religii powinna opierać się na intelektualnych rozważaniach a nie indoktrynalnych insynuacjach. Jeśli rzeczywiście chciałbyś podyskutować w tych sprawach, powinieneś zwrócić uwagę na to, że głównym obiektem zainteresowaniem Kościoła katolickiego stała się d...a powiedzmy Maryni, a nie tym, co chce czy chciałby sobą reprezentować.

    Daruj więc sobie tego typu wrzutki. Na tym forum jest wielu ludzi posiadających znacznie większa ode mnie wiedzę w tym zakresie. Różnię się od nich w tym, że za nieuzasadniony zadany cios nie zostaje dłużny. Wszak nie broni mnie sankcjonowane przez państwo klauzula sumienia katolickiego, ale zapewniam ciebie, że swoje sumienie mają także talibowie, hindusi, muzułmanie itp. Dyskusja preparowana na poziomie sankcjonowanie jedynie sumienia katolickiego jest w mojej ocenie potwarzą dla tego kraju.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka