Dodaj do ulubionych

Na co komu przedsoborowa msza po łacinie ?

01.08.21, 12:07
tygodnik.tvp.pl/55071618/po-co-komu-przedsoborowa-msza-po-lacinie
- tradycja to bardzo ważna rzecz. Mówi o nas kim jesteśmy. Papież Franciszek uderzając e ryt trydencki staje się Antychrystem!
Obserwuj wątek
        • mim1656awo Re: Na co komu przedsoborowa msza po łacinie ? 01.08.21, 16:47

wawrzankaRe: Na co komu przedsoborowa msza po łacinie ?01.08.21, 12:47
          ....... Oszołom, Ty się idealnie nadajesz na rycerza Chrystusa Króla. Zresztą ich liczba barwnie rośnie.

Za bardzo niedługo, z przeogromną przyjemnością, wg (dobrego) rozumowania wawrzanki będziemy słyszeć potężny głos : osła! Osła! Oddam(y) królestwo Chrystusa króla za osła!
          Szkoda, że Shakespeare już nie żyje.Ubawiłby się pisząc współczesnego Polaka I ze świtą.
          Nulla est gloria praeterire asellos, y-ha, y-ha!

P.S. W Watykanie walka wrze.Dwa koguty, to o jednego za dużo.Oni sami się niszczą/
            • mim1656awo Re: Na co komu przedsoborowa msza po łacinie ? 01.08.21, 18:20
              oszoloom.z.rmRe: Na co komu przedsoborowa msza po łacinie ?01.08.21, 17:13
              Kościół jest owczarnią a nie kurnikiem!
              --------------------------------------------------------------------------------
              Zgadzam się, kościól to jest owczarnia.
              Ach, żebyś ty tylko jescze umiała gotować, powiedział katabas, wychodząc z zagrody owieczek i zapinając spodnie.Y-ha, y-ha
              Uwaga, Benedykt XVI poddał się do dymisji, lecz nie abdykował!De facto, Watykan obecnie ma 2-ch papieży.Codziennie, powtarzam codziennie, włoskie media podają wiadomości o konflikcie teologicznym między Franciszkiem i Benedyktem XVI.Nawet mnie zaciekawiło to codzienne bombardowanie wiadomościami dotyczącymi innego państwa.Konflikt, jak zrozumiałem, odnosi się, przeważnie, do przyszłych decyzji episkopatu niemieckiego.Zobaczymy.Z jednej strony kościól zamknięty w średniowiecznych rytuałach, z drugiej strony kościół Franciszka „biedny dla biednych”.Który zwycięży?Jeśli chodzi o Polskę, nie mam wątpliwości.
                    • mim1656awo Re: Na co komu przedsoborowa msza po łacinie ? 02.08.21, 15:21
                      oszoloom.z.rmRe: Na co komu przedsoborowa msza po łacinie ?02.08.21, 13:24
                      ale ona nie wynika z działań kościoła tylko z działań ludzi świeckich kiedyś magnaterii potem komunistów a dziś liberałów
                      --------------------------------------------------------------------------
                      Jest Pan w błędzie.Z tego co Pan pisze wynika, że Pana wykształcenie jest mniej niż mierne, niewystarczające, stąd Pana opinie są jedynie jednostronne i pozbawione argumentów.Kościól rzymsko katolicki, przez setki i setki lat ściągał podatki z biednych, a tych, ktorzy nie płacili – mężczyzn, głowy rodziny - wysyłal do więzienia, natomiast niewiasty, żony skazanych przez miłościwy KrK, razem z dziećmi zostawali zmuszeni do pójścia, jako służący, do instytucji miłościwego KrK.Nie wierzy Pan w to co piszę? Udowodnij mi Pan, że się mylę.
                      Co do 10 najgorszych papieży, to odpisze nam Pan, że byli to agenci Kgb
                      Pana majaczenia oddają procent Pańskiego zawiedzenia postępowaniem kleru, wszystkich szczebli, (nagminna, okrutna, zboczona pedofilia in primis, bogacenie się in secundis) nalężacego do KrK.Oni oszukali Pana, ale nie tylko Pana, też miliony ludzi, którzy pokornie schylając głowy pracują na luksus kleru.Cóż, przedstawił się Pan jako oszołom.To mówi samo za siebie.Taki zostanie Pan do końca.Na naukę, wiedzę, rozwój umysłowy, krytyczne rozumowanie jest już za póżno.Pozdrawiam i proszę o wybaczenie za - czasami ironiczne - komentarze Pana wpisów.
                      P.S. Tak z ciekawości, czy Pan czytał Biblię Tysiąclecia?Przecież nie zna Pan nawet abc wiary chrześćjańskiej.
                      Tekst linkuTekst linku
                      url=https://kronikidziejow.pl/porady/10-najgorszych-papiezy-w-historii-daty-biografie-ciekawostki/]Tekst linku[/url]
                      • oszoloom.z.rm Re: Na co komu przedsoborowa msza po łacinie ? 02.08.21, 16:41
                        Jestem po prawie i socjologii - fakt na rynku pracy zwl po tym drugim jest kiepsko. Podatki ściąga każda władza czy to świecka czy każda inna wiec to żaden argument . Ci najgorsi papieże byli zawsze ze świeckiego nadania a co do luksusów popatrz na współczesnych miliarderów z reguły antyreligijnych (Gates im podobni)
                          • mim1656awo Re: Na co komu przedsoborowa msza po łacinie ? 03.08.21, 14:47
                            oszoloom.z.rmRe: Na co komu przedsoborowa msza po łacinie ?02.08.21, 16:41Jestem po prawie i socjologii ...
                            -------------------------------------------------------------------------------------------
                            Panie macenasie, dziękuję za komentarz.Podziwiam.Mieć dzisiaj dwa fakultety to nie dla wszystkich.Cóż, kiedy Pan pracował głową, ja popychałem taczki z cementem.C’est la vie.Kwestie prawne to dla mnie tabula rasa.Korzystam z tego szczęśliwego wyjawienia, aby zapytać Pana mecenasa, jeśli można, w jaki sposób mogą być ukarane dzieci i małoletni, ci którzy popelniają akty gwałtów seksualnych na niewinnym klerze polskiego KrK?Te perfidne, małe lecz sprytne i wynaturzone istoty przytulają się do mężczyzn którzy poświęcili swe życie Bogu, Jezusowi, Najświętrzej Maryi Pannie (zawsze dziewicy wśród dziewic), ubóstwu nieskończonemu miłosierdziu itd.A tu przychodzi taki niedorostek, na kolana księdza i zabiera się do niego.Jaką wg Pana mecenasa , przewidzieć karę?
                            Dziekuję za odpowiedź.Z szacunkiem. mim
                        • privus Re: Na co komu przedsoborowa msza po łacinie ? 11.08.21, 15:30
                          oszoloom.z.rm napisał:

> Jestem po prawie i socjologii ...

Hi...
                          Chyba w jakimś przyparafialnym ośrodku edukacji katolickiej. Obydwa te kierunki wymagają znajomości tematu, w którym zajmuje się stanowisko i logiki. Nic z tych rzeczy po twoich wpisach nie da się wyprowadzić.
    • privus Niefrasobliwość czy bezdenna głupota oszołoma? 11.08.21, 15:19
      oszoloom.z.rm napisał:

> tygodnik.tvp.pl/55071618/po-co-komu-przedsoborowa-msza-po-lacinie
      > - tradycja to bardzo ważna rzecz. Mówi o nas kim jesteśmy. Papież Franciszek ud
      > erzając e ryt trydencki staje się Antychrystem!

Et per identitatem problema Habes hic. In eos vectes et ipsorum lingua, et non opus est cotidiana vitae agni.
      Cotidie patiaris a scissura milia tales personae. Si sanatus fuerit clausa est in rebus.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka