Dodaj do ulubionych

Zaprawdę powiadam Wam, że Mzimu to też bóg

10.08.21, 02:00
Prawdziwa twarz dzisiejszego Kościoła katolickiego wymaga obmycia z fałszu, cynizmu, obłudy i wszelkich innych historycznych narośli i praktyk. Wyznaniowy monopol tej sekty chrześcijańskiej w naszym kraju pozwala na bezkarne manipulowanie przez nią przez nią wiernymi przez ich niestety ogromną niewiedzę i blokowanie strachem możliwości analizowania oczywistej i niepodważalnej rzeczywistości.

Jest wiele powodów negujących katolicyzm jako organizację etycznie kuriozalnego systemu religijnego. Zdecydowanym fałszem jest przedstawianie katolicyzmu, jako najstarszego nurtu w chrześcijaństwie. Pierwotne kościoły już dawno przestały istnieć, a z obecnych Kościołów najstarsze są orientalne i asyryjskie, które trzymają się starych doktryn potępionych zarówno przez Rzym jak i Konstantynopol w V w. n.e.. Współczesny katolicyzm, to nic innego jako ugruntowany przez wieki "papizm" powstały w wyniku długotrwałej schizmy wobec prawosławia. Zdecydowanie też nie jest także nurtem jednolitym, ponieważ w jego łonie istnieje wiele różnych sekt tego nurtu. Większość jako tzw. "posoborowcy" jest bardzo zliberalizowana. Pozostałe sekty tworzą odrębne struktury niepodległe papieżowi, np. starokatolicy, mariawici, polskokatolicy, konklawiści, sedewakantyści, palmarianie...

Współczesny katolicyzm tak głośno powołujący się na "tradycję" już dawno od nich odszedł tworząc nieustannie przez wieki nowinkarskie dogmaty oraz własne interpretacje ciągle narastającego przedmiotu teologicznego sporu, jak np. znany dogmat o nieomylności papieskiej. Wiele wskazuje również na to, że pierwszym papieżem był najprawdopodobniej dopiero niejaki Damazy w IV w. n.e., jednak w tym czasie nikt by nawet nie pomyślał o takich ekstremach jak wspomniana nieomylność papieska. Jego poprzednicy prezentują się raczej tutaj jako późniejsze uzupełniające domalowywanie postaci do tworzonej tradycji katolicyzmu. Pierwsze takie zastrzeżenia i wątpliwości budzić może nawet już sama analiza "Listu Pawła do Rzymian" poddająca wątpliwości, czy Piotr - o ile w ogole taki istniał - postawił chociaż swą nogę w Rzymie. Warto zastanowić się też nad tym, czy papież Leon X nie był ateistą, który oszukiwał naiwne "owieczki"?

Prawdą jest także, że Kościół rzymski mordował niewinnych ludzi, a liczba ofiar była i jest tuszowana do dnia dzisiejszego. Jednakże nie o ilość tu chodzi, lecz o jakość i formy organizacji tego procederu wyznaniowego!

Niechęć wobec rozwoju nauki towarzyszy temu Kościołowi już od jego powstania Do III stulecia n.e. biblioteka aleksandryjska zachowała swoją pozycję jako jedno z ważnych ogniw nie tylko miejscowej administracji, a jej pracownicy korzystali ze swoich przywilejów nadanych w okresie rzymskich Ptolemeuszy. Jeszcze w V wieku Aleksandria miała status ośrodka kulturalno-oświatowego. Za doszczętne zniszczenie biblioteki obwinia się obecnie chrześcijan, a nie muzułmanów - też wyznawców tego samego Boga.

Majątek Kościoła katolickiego powstał w wyniku sfałszowania donacji cesarza Konstantyna Wielkiego a samo Państwo Kościelne utworzone zostało na mocy fałszywego dokumentu w VIII w., przy czym obecny Watykan powstał na mocy traktatów z faszystami. Na faszyzm katolicyzmu wydaje się wskazywać szereg publikacji poświęconych temu problemowi do czasów najnowszych. Na powiązania z tym nurtem wskazywać może tworzenie młodzieżowych organizacje tworzonych po parafiach na początku lat 90-tych ub. w., czego odzwierciedlenia można było znaleźć nie tylko w informacjach internetowych.

Uważam, że osnową bytu nie są i nie mogą być tworzone pod własne potrzeby iluminacje dogmatycznych objawień służących propagandowej manipulacji. W tej kwestii nawet teilhardyzm w New Age nie tworzy niczego ani nowego ani odkrywczego. Delikatnie mówiąc niezbyt poprawna kompilacja ksiąg jaką jest Biblia, w dalszym ciągu tworzy dogmaty całkowicie jej przeczące!

Pewne dosyć ciekawe światło na temat takich rozważań może rzucić ogólna wizja świata i człowieka na przykładzie ateistów, buddystów i katolików w opracowaniu Sylwii Wojas: "Ból- skandal czy błogosławieństwo?"; Instytut psychologii UKSW
Obserwuj wątek
  • wariant_b Re: Zaprawdę powiadam Wam, że Mzimu to też bóg 10.08.21, 12:22
   Inaczej ujmując zagadnienie - Rewolucja Francuska (umownie) przetrąciła
   kręgosłup Kościoła Katolickiego, którym był sojusz tronu z ołtarzem
   i feudalny ustrój społeczny - kwestionując jego wszystkie trzy elementy.
   Katolicyzm stał się kaleki - nie nadąża za rozwojem społecznym, którego
   już nie kontroluje - może go tylko negować i starać się opóźniać, co czyni.
   Żadne z późniejszych dokonań cywilizacyjnych nie powstało z inicjatywy
   Kościoła lub przy jego współudziale, a często wręcz wbrew jego stanowisku.

   Dla porządku: Sylwia Wojas: Ból - skandal czy błogosławieństwo?
   • privus Re: Zaprawdę powiadam Wam, że Mzimu to też bóg 10.08.21, 14:12
    Trzeba jednak pamiętać o tym, że zrobili to właśnie wierzący katolicy mający wystarczający przesyt dominacji tego kościoła nad każdym skrawkiem ich doczesnego życia. Wydaje się, że katolicy wcześniej czy później zostaną ostatecznie zmuszeni do dokończenia tego dzieła na swoich a nie korporacyjnych warunkach dyktowanych jeszcze z za kulis klątw czy kratek konfesjonałów.

    W polskiej literaturze zwracał na to uwagę biskup Ignacy Krasicki opisując niuanse z życia kościoła. Już wówczas najprawdopodobniej przygotowywał nie tylko siebie ale także i swoich czytelników na bardzo ostrą i wyraźną krytykę panującej atmosfery wszechobecnej obłudy i zakłamania życia społeczno-religijnego. Nie należy przemilczać także faktu, że był księciem biskupem warmińskim, księciem sambijskim, słusznie nazywano go księciem Kościoła oraz księciem polskiej literatury oświeceniowej. Często jednak zapomina się o tym lub całkowicie przemilcza, że biskup Ignacy Krasicki był też prymasem Polski. Niestety, jego twórczość nie trafiła pod strzechy, a w dzisiejszej edukacji kształtowanej pod dyktando fanatyzmu religijnego już o nim zupełnie nie słychać.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka