Dodaj do ulubionych

Duch kościelne korporacji pedofilskiej ciągle żywy

14.08.21, 04:48
Podstawowym zarzutem wobec Kościoła wcale nie jest to, że zdarzają się księża pedofile. Problem polega na tym, że ta instytucja chowa i chroni sprawców, zamiast pomóc ofiarom. Z reguły wszystkie ujawniane fakty wywołują święte oburzenie i uruchamiają rozmaite mechanizmy wewnątrz-obronne, na czele ze wypieraniem się faktów − czyli usunięciem problemu ze świadomości religijnej (w tym także społecznej, a nie tylko indywidualnej).

Przykładem może być tu nieśmiertelna w swej wymowie opinia obronna powinowatego prałata z Tylawy abp. Michalika oskarżająca za pedofilię księży samych rodziców: "wiele tych molestowań udałoby się uniknąć, gdyby te relacje między rodzicami były zdrowe"... "Kościół w Polsce nie ma sobie aż tak wiele do zarzucenia, bo przypadki występowania pedofilii wśród duchownych nie przekraczają średniej krajowej. A tak w ogóle to pedofilski skandal był wprawdzie możliwy w Stanach Zjednoczonych czy w Europie Zachodniej, ale nie tutaj – w kraju, który wydał świętego papieża. Bo przecież „Polonia semper fidelis” – i dlatego pedofilia u nas „nie przejdzie”.

Również na takich samych zasadach należy potraktować bezczelny kit Episkopatu wyrażony na przykład ustami swego rzecznika ograniczającego to zjawisko do liczby 27 księży skazanych do tej pory za ten czyn prawomocnymi wyrokami. Głównym zarzutem wobec Kościoła wcale nie jest to, że bywają w nim pedofile, ale to, że Kościół ich krył i nadal kryje. Tzw. osoba duchowna reprezentuje w opinii publicznej jeszcze znacznie więcej niż samego siebie. Tym samym szkody wyrządzane przez pedofili kościelnych nabierają moralnie nadzwyczajnie negatywnego wymiaru. Nawet biorąc pod uwagę specyfikę katolickiej moralności. To samo można odnieść do wpływu Krk na gospodarkę, cywilizację i naukę.

Dlatego stanowisko edico wyrażane w wielu innych wątkach wydaje się w pełni uzasadnione a wypowiedzi stetryczałych hierarchów kościelnych w postaci skandalicznych słów bp. Długosza ws. pedofilii w Kościele można porównać jedynie do słów kryminalisty idącego w tzw. "zaparte". Właśnie w moim odczuciu tacy ludzie niszczą bezczelnie swym fanatyzmem religijnym ten Kościół nawet w oczach ludzi, którzy usilnie doszukują się jakichś pozytywów w tej teologii. Praktyka po prostu ją obraca ją w niwecz.
Obserwuj wątek
  • kociak40 Re: Duch kościelne korporacji pedofilskiej ciągle 14.08.21, 12:43
   Duchownych nie można pozbawić pedofilii, to tak jakby żaby chcieć
   odzwyczaić od bajora. Można sobie tu pisać o wyczynach pedofilskich
   kleru, oni się tym nie przejmują, to ich powołanie.
   • edico Re: Duch kościelne korporacji pedofilskiej ciągle 20.08.21, 16:58
    Pedofilia nabrała charakteru świętego powołania. Jak widać, wąchanie kadzideł nie zawsze przynosi pożądane skutki.
    • kociak40 Re: Duch kościelne korporacji pedofilskiej ciągle 20.08.21, 21:47

     "Jak widać, wąchanie kadzideł nie zawsze przynosi pożądane skutki." - edico

     Iluż zginęło zaczadzonych dymem kadzideł.
  • pkt4a Re: Duch kościelne korporacji pedofilskiej ciągle 20.08.21, 21:36
   Dlaczego na obrazach w kościołach jest tyle gołych dzieci / chłopców/ ????????????????????????????????

   ????????????????????????????????????????
   • n4rmoorr Jesteś wyjątkiem na tych forach 21.08.21, 06:17
    pkt4a napisała:

    > Dlaczego na obrazach w kościołach jest tyle gołych dzieci / chłopców/ ?????????
    > ???????????????????????
    >
    > ????????????????????????????????????????
    Wrócileś do swojego poprzedniego nicka.Na FK o niczym innnym nie piszesz tylko ośmieszasz kler .Taka twoja schiza.Choć to forum jest polityczne i krajowe Na obrazach sztuki sakralnej malowano nagie ciała bo nikt nie uważał wtedy by ciało ludzkie było tajemnicą.I to nie dzieci tylko aniołowie.Ale każdy widzi co chce.W średniowieczu nagość występowała w tematach o negatywnym znaczeniu np. wizerunkach Adama i Ewy w scenie Grzechu Pierworodnego czy grzeszników podczas Sądu Ostatecznego. Po wieku uśpienia nagość powróciła do łask, ukazując się coraz częściej na płótnach artystów. Największy rozkwit kobiecego aktu nastąpił w okresie włoskiego renesansu. Benvenuto Cellini stwierdził, iż „skoro ciało ludzkie jest najdoskonalszą z form, nigdy nie jest go dosyć”.Dla ciebie pojęcie tego to abstrakcja.
    • kociak40 Re: Jesteś wyjątkiem na tych forach 21.08.21, 11:09

     "I to nie dzieci tylko aniołowie." - n4rmoorr

     To by się zgadzało. Mieszkam obok kościoła (sanktuarium chociaż cudu nie było)
     i często widzę nisko przylatujące anioły do tego kościoła. Są bez ubrań tylko
     w kamizelkach odblaskowych, bo PZU nie chciało płacić za zderzenie z takim aniołem.
    • privus Re: Jesteś wyjątkiem na tych forach 03.09.21, 11:13
     n4rmoorr napisał(a):

     Po wieku uśpienia nagość powróciła do łask, ...

     Kościerlnych?
     www.youtube.com/watch?v=YNYPL6FOaDI

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka