Dodaj do ulubionych

Parafialna kronika religijna

06.09.21, 09:50
Parafianie z kościoła w Nowielinie (woj. zachodniopomorskie) żądają odejścia księdza proboszcza. Zablokowali wejście do kościoła dla proboszcza Edwara Masnego. Proboszcz uciekł na plebanię i wezwał policję. W stronę duchownego krzyczano:
- Niech ksiądz proboszcz się broni, niech nie ucieka jak szczur!
Zapowiedzieli, że to jeszcze nie koniec ich protestu
Obserwuj wątek
  • edico Re: Parafialna kronika religijna 16.09.21, 18:46
   Wierni chcą odwołania księdza ks. Andrzeja Adamiaka. Liczba podpisów pod żądaniem wiernych stale rośnie i obecnie przekroczyła 700. Doszło do przepychanek, interweniowała policja.
   Ksiądz biskup ordynariusz diecezji świdnickiej Marek Mendyk w końcu przyjrzy się sprawie kustosza Sanktuarium "Maria Śnieżna". Wierni od miesięcy apelują o jego zwolnienie i "zwrócenie" im kontroli nad losem świątyni. Ks. Andrzej Adamiak jest bardzo polaryzującą postacią. W przeszłości został skazany za porażenie paralizatorem jednego z turystów.
   www.onet.pl/informacje/onetwroclaw/sanktuarium-maria-sniezna-wierni-chca-odwolania-ksiedza-kustosza/8bjc3sc,79cfc278
  • edico bo nie chcą księdza w swoim kościele 20.09.21, 21:38
   Mieszkańcy niewielkich wsi, które pod swoją opieką ma ks. Edward Masny, w sobotę przyjadą autokarami do Szczecina, by protestować pod kurią. W drugiej połowie sierpnia przed kościołem w niewielkim Nowielinie doszło do ostrej kłótni. Zebrani pod świątynią wierni zabrali księdzu klucze do kościoła i zażądali, żeby opuścił parafię. Wczoraj doszło do kolejnej scysji. Do kościoła w Nowielinie ks. Edward Masny przyjechał w asyście policji. Na nagraniach dostępnych w internecie widać siekierę oraz szlifierkę kątową, którą duchownych przywiózł w torbie podręcznej.
   www.onet.pl/informacje/onetszczecin/nowielin-parafianie-nie-chca-ksiedza-bedzie-protest-pod-kuria-w-szczecinie/zztr4vk,79cfc278
  • privus Re: Parafialna kronika religijna 22.09.21, 16:36
   W kontekście śledztwa dotyczącego zarzutów o nadużycia seksualne pojawiły się zarzuty dotyczące procesów decyzyjnych i finansowych podejmowanych w trakcie zarządzania diecezją przez biskupa Christophera Alana Saundersa w Australii. Papież Franciszek zdecydował się na przyjęcie dymisji biskupa. Być może też zostanie awansowany na uświęconego sołtysa.
  • edico Do Bochni trafił ksiądz pedofil 29.09.21, 18:43
   Na parafię św. Mikołaja w Bochni (woj. małopolskie) trafił ksiądz skazany za molestowanie 12-latki.
   Grupa rodziców z tej parafii domaga się usunięcia stamtąd pracującego od niedawna duchownego.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka