Dodaj do ulubionych

Do wątku - Jezioro Tyberiadzkie...

14.09.21, 19:53
n4rmoorr napisał do snajper55

> Pieprzysz o czymś gdzie nie masz zielonego pojęcia.To jest cytat z biblii . Ale Ty i reszta to cieńkie bolki w tym > temacie.Jedynie Pocoo ma o tą znajomość jako jedyna na tym forum. Przeczytaj jeszcze raz ze
> zrozumieniem.Dwója koleżko

Tymi kilkoma skreślonymi zdaniami chcesz n4rmoorr przekonać, że chrześcijaństwo nie ma nic wspólnego z synkretyzmem?

Bardzo odważne to stwierdzenie i żadne zaprzeczanie nie wiele tu wnosi oprócz tego, że masz swój inny punkt widzenia.

Wielu wręcz twierdzi, że relacje dotyczące Jezusa zapisane w Nowym Testamencie są po prostu mitami powstałymi przez zapożzczenia różnych historii z pogańskich mitologii takich jak: historie o Ozyrysie, Dionizesie, Adonisie, Attisie czy Mitrassie. Odnosi się do m.in. do tych postaci mitologicznych wskazując, że są to dokładnie te same historie, jakie zostały przypisane Jezusowi Chrystusowi z Nazeretu w Nowym Testamencie.
Np. Dan Brown twierdzi w swoim „Kodzie Da Vinci”, że nic w chrześcijaństwie nie jest oryginalne.

Zresztą omawiane tu chrześcijaństwo bez trudu można podzielić na:
- chrześcijaństwo biblijne, oparte wyłącznie na naukach zapisanych w Starym Testamencie,
- chrześcijaństwo ojców Kościoła, w którym ojcowie Kościoła wprowadzili swoje nauki lub własną interpretację tekstów biblijnych. Przykładem takiego chrześcijaństwa jest obecnie tzw. Kościół Powszechny i obecny tam kult boga słońca Mitry, któremu - jak twierdzą niektórzy - zmieniono imię na Jezus Chrystus.

Te sporne 153 rybki tak na prawdę nie wiadomo jak je potraktować i zinterpretować, ponieważ nigdzie nie potwierdzone unisono występuje jedynie u Jana Ewangelisty. W moim przekonaniu ta ezoteryka jedynie wzbogaca biblijną mitologię.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka