Dodaj do ulubionych

Jak Watykan Zniszczył Polskę

15.09.21, 23:42
Cel był i jest nadal prosty i i niezmienny: podporządkować władzę świecką Kościołowi by objąć niepodzielnie rządy dusz i wyłudzać kasę. Kościół zawsze będzie zwalczał silną władzę, bo od słabych, zmuszonych do szukania poparcia z ambony da się wyłudzić więcej. Polska była areną, poligonem tej walki. Niestety, w naszym przypadku wygrał ten Kościół. Za osłabienie państwa i podporządkowanie go temu Kościołowi zapłaciliśmy cenę straszliwą, najwyższą w Europie.
www.poganin.eu/antyteizm/jak-watykan-zniszczyl-polske
Kościół praktycznie nie płacił podatków a i dzisiaj biorąc pod uwagę kwoty zasilające Kościół z państwa stanowią jeśli nie fikcję, to zpełny margines. Przerażenia budzi fakt, że mimo tych doświadczeń ponownie wpuszczono Kościół do szkół.
Czy mamy oczekiwać powtórki?
Mam nadzieję, że Czarnek swymi decyzjami przeleje ten religijny kielich goryczy.
Obserwuj wątek
   • mim1656awo Re: Jak Watykan Zniszczył Polskę 24.09.21, 18:09
    Temat wątku interesuujący, prawie teza na pracę doktorską.Obejmuje historię, socjologię, psychologię, psychiatrię, ekonomię, prawo.Potrzeba by kilkaset stron, aby dać syntyetyczną i ciekawą odpowiedź.Nauka, wiedza, postęp, poziom oświecenia obywateli (jaki % obywateli RP rozumie to co czyta lub słyszy?) i religia głoszona przez Krk to są antytezy.Piekielny ogień Krk i woda nauki, postępu, wiedzy, globalnej informacji (nie zapominajmy, że tylko od 100 lat wiadomo dlaczego słońce świeci) – zwłascza obecnie - skutecznie go gasi.Krk był absolutną potęgą światową do czasów Wielkiej Rewolucjii Francuskiej.Był niezależnym państwem, a kto nie zgadzał się z doktrynami był palony żywcem na stosie.Religia Krk została wmuszona ludzkości pod karą śmierci.I to ci przestępcy i mordercy w sutanach nazywali „ewangelizacją”.Od 1870 Watykan został zredukowany do -+ 0,5 km kwadratowego.Pozostała ogromna władza psychologiczna nad prostymi i nieoświeconymi ludźmi.Taki koncern o światowym zasięgu w czasach kiedy analfabetyzm obejmował 80% - 90% ludzkości.Kapilarna obecność agencji na terenie – zwanych plebaniami - pozwalała Krk na absolutną kontrolę terenu i opinii.
    Krk zginął jako terytorialne państwo lecz utrzymywał, i jeszcze utrzymuje, potęgę władzy i zdobywania ogromych dóbr materialnych i niematerialnych, pieniędzy, które szły i idą rzeką z kieszeni wiernych.Dzieciom wbijano do głów grzechy, winy, strach, spowiedź, odpuszczenie aby podporządkować przyszłych wiernych, potem pracujących na rozpuszczony, zboczony kler żądny władzy, pieniędzy i przywilejów z samego faktu bycia klerem.Szamańskie obrządki, rytuały itd. trzymały i trzymają wiernych w stałym kontakcie z klerem lokalnym.
    Wizerunek władz rządzących państwem i kleru, rączka w rączkę pozwalał i pozwala na utożsamienie w oczach obywateli tych dwóch odrębnych systemów jako unitarne.
    Załóżmy że, w suwerennym państwie funkcjonuje doskonała maszyna organizacyjna dysponująca dziesiątkami tysięcy obywateli tego kraju, którzy – de facto – pracują na inters innego, suwerennego, państwa pozbawionego terytorium.To mogłaby być symbioza w której obie strony ciągną korzyści.Krk nie nadaje się do symbiozy, on, Krk jest pasożytem.Pasożyt jest egoistą, doprowadza do osłabienia organizmu którym się odżywia.Pasożyt, Krk, nie jest zainteresowany dobrobytem ekonomicznym i umysłowym obywateli kraju w którymk pasożytuje.On chce mieć władzę absolutną nad całym krajem poprzez symbiozę z systemem społecznym, rządzącym w danym państwie.Kler zmienia się w system ustawodawczy (jedynie na własną korzyść) a system rządzący wykonuje polecenia kleru, aby mieć poparcie w wyborach i zniszczyć moralnie wizerunek opozycji.Że taka symbioza władzy z klerem, lub odwrotnie, doprowadza do zahamowania rozwoju suwerennego państwa, do wstecznictwa i prowokuje stałe, kaleczące, uwarunkowania psychiczne dzieci, młodych i obywateli nie interesuje ani kleru, ani władzy.Oni operują logiką : teraz zabrać (zrabować) jak najwięcej, potem, po nas niech będzie potop.
    Pozostaje pytanie: czy przyjdzie czas, kiedy władze śledcze, sąd, postawią pod oskarżeniem tych, którzy świadomie, w XXI wieku doprowadzili do zniszczenie kraju i obywateli aby tylko i jedynie ciągnąc osobiste korzyśc materialnei?Jeśli w 2021roku wierzyli w cuda, cudeńka, ducha św zapładniającego dziewicę wśród dziewic itd.to znaczy, że nie byli na wysokości pozycji i władzy jaką mieli i za to mogą karnie odpowiadać, a jeśli nie wierzyli to znaczy, że byli normalnymi oszustami milionów obywateli dla własnej korzyści i za to też mogą karnie odpowiadać.
    • edico Re: Jak Watykan Zniszczył Polskę 24.09.21, 19:13
     Międzynarodowy Trybunał Karny niejednokrotnie osądzał już zbrodnie Kościoła. Nie bez kozery Benedykt XVI zwijał błyskawicznie manatki ze stolca papieskiego przed uprawomocnieniem się wyroku. Aktualnie pozycje jego niby formalnego następcy-zastępcy w Kościele jest co najmniej nie wiadoma. Niby jest tym papieżem, ale nie jest. Wynika to nie tylko tego, że jest tolerowany przez biskupów ale także z tego, że dokumenty Stolicy Apostolskiej podpisuje ... Benedykt XVI.

     W Średniowieczu wierni o Biblii i Kościele tylko to, co chcieli im powiedzieć księża z ambony. Czy po setkach lat ta sytuacja się zmieniła?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka