Dodaj do ulubionych

Bez kary za tęczową Matkę Boską

25.09.21, 17:26
Sąd uznał, że intencje zostały celowo wypaczone lub niezrozumiane przez 40 skarżących.
I słusznie.
Bez względu na to, Drang nach Osten jest niemiecki czy katolicki, w obydwu wypadkach wonieje faszyzmem.
tvn24.pl/katowice/czestochowa-sad-uznal-ze-matka-boska-w-teczowej-aureoli-nie-obraza-uczuc-religijnych-i-umorzyl-postepowanie-5427655
Obserwuj wątek
  • snajper55 Re: Bez kary za tęczową Matkę Boską 25.09.21, 20:05
   Tęcza już dawno była dla kościoła katolickiego problemem. W 1611 roku Antonio de Dominis, dalmatyński jezuita i filozof przyrody, opublikował w Wenecji traktat, w którym dowodził, że tęcza ma związek ze słońcem i deszczem. Kościół katolicki zaś uważał tęczę za cud, którego ludzką miarą mierzyć nie wolno – i nie ma po co. Kościół ogłosił Dominisa heretykiem, a ten uciekł do Londynu, gdzie opublikował antykatolicką książkę i przeszedł na anglikanizm.

   Kilka lat później pokajał się wprawdzie i wrócił do Rzymu, ale po śmierci przychylnego mu papieża Grzegorza XV inkwizycja postanowiła sprawdzić, czy naprawdę zmienił poglądy. W efekcie Dominis zmarł po roku okrutnych przesłuchań w więzieniu. Ale i to nie zakończyło procesu – kontynuowano go z udziałem zwłok. Wreszcie uznano Dominisa powtórnie za heretyka i skazano na wieczne męki piekielne. Zwłoki naukowca zostały wydobyte z trumny, były włóczone przez ulice Rzymu, aż wreszcie spalone na placu Campo di Fiori, gdzie spłonął również Giordano Bruno.

   Na podstawie:
   krytykapolityczna.pl/nauka/kaja-puto-7-wielkich-osiagniec-ludzkosci-ktorym-sprzeciwial-sie-kosciol/
   S.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka