Dodaj do ulubionych

Jestem dumny, że brałem w tym udział

06.10.21, 15:20
"Czy jestem dumny z tego, że byłem w Gdańsku i brałem w tym udział? Tak, jestem dumny. To był nasz obowiązek. ..." - odpowiada Konrad Korzeniowski w czasie sądowej rozprawy na pełnomocniczka oskarżycieli zarzucających o znieważenie pomnika Henryka Jankowskiego.
Znowu odezwała się religijna obraza uczuć, tym razem do pomnika kościelnego pedofila.
oko.press/jestem-dumny-proces-oskarzonych-o-obalenie-pomnika-jankowskiego/
Obserwuj wątek
    • snajper55 Re: Jestem dumny, że brałem w tym udział 06.10.21, 18:10
      edico napisał:

> "Czy jestem dumny z tego, że byłem w Gdańsku i brałem w tym udział? Tak, jes
      > tem dumny. To był nasz obowiązek. ...
      " - odpowiada Konrad Korzeniowski w c
      > zasie sądowej rozprawy na pełnomocniczka oskarżycieli zarzucających o znieważen
      > ie pomnika Henryka Jankowskiego.
      > Znowu odezwała się religijna obraza uczuć, tym razem do pomnika kościelnego ped
      > ofila.
      > oko.press/jestem-dumny-proces-oskarzonych-o-obalenie-pomnika-jankowskiego/

Tak dla porzadku. Znieważenie pomnika nie ma nic wspólnego z obraża uczuc religijnych.

S.
      • privus Re: Jestem dumny, że brałem w tym udział 06.10.21, 18:31
        Teoretycznie chyba tak. Ale w praktyce ogarnąć przestrzeń obrazy uczuć religijnych wydaje się być tylko kwestią uznania obrażonego.

Bo co można powiedzieć o procesie sądowym w Białymstoku wniesionym przez obrażoną, która nie widziała zaskarżonej sztuki a tylko słyszała o niej?
        Jak można ocenić ciąganie po sądach Nieznalską za jej "Pasję"?
        Czy karykatura Lars Vilksa obrażała uczucia jego otoczenia, czy też nie?

Nie mam na to jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ w taki sam sposób należało by potraktować uczucia występujące we wszelkich religiach, schizmach czy do przedmiotów czczonych religijnie.

Gdzie są granice tego kontrowersyjnego kitu wciśniętego do kodeksu karnego?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka