Dodaj do ulubionych

Papież Franciszek... obraża uczucia religijne Pol.

08.10.21, 17:08
Jest to jeden z wielu przykładów, jak głupota popędza głupotę. Jest bardzo źle, jeśli jeszcze biorą w tym udział organy państwowe. Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście bada sprawę słów papieża Franciszka umieszczonych na tęczowej fladze. Prokuratorzy mają ustalić, czy głowa Kościoła katolickiego... obraża uczucia religijne Polaków :)

w Warszawie złożono zawiadomienie do prokuratury z powodu tęczowej flagi, na której dwóch mężczyzn umieściło słowa papieża Franciszka "Bóg kocha cię takiego, jakim jesteś". Sprawą obrazy uczuć religijnych zajmuje się Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście. Mając na uwadze fakt, że polski Kościół bardziej interesuje się czyimś łóżkiem jak własnym ołtarzem, właściwie tego typu zjawisko od dawna już nie dziwi.

Kuriozalnym jest natomiast fakt, że obrażeni religijnie wraz z prokuraturą zajmują się tą sprawą po słowach najważniejszego człowieka w tym Kościele papieża Franciszka, który odniósł się do tej kwestii słowami: "b]Homoseksualiści mają prawo być częścią rodziny. Są dziećmi Boga i mają prawo do rodziny. Nikt nie powinien być z tego powodu upokarzany i marginalizowany, nikt nie powinien cierpieć z tego powodu[/b]".

Fundamentalistyczna paranoja nabiera barw tęczy :)
Obserwuj wątek
  • edico Bunt rad parafialnych w kościołach 08.10.21, 17:39
   Kongregacja Nauki Wiary w Rzymie zakazała udzielania błogosławieństwa parom homoseksualnym.
   W odpowiedzi na te opinie, kapelan Burkhard Hose i ksiądz Bernd Mönkebüscher (zdeklarowany homoseksualista) rozpoczęli kampanię „mehrSegen” i zaprosili wszystkich księży do poparcia tej kampanii swoim podpisem

   Również członkowie rady parafialnej w miejscowości Emmerich wezwali wiernych do sprzeciwu wobec stanowiska Kongregacji Nauki Wiary w sprawie błogosławieństwa związków jednopłciowych. Sprzeciw wobec takiego stanowiska rady zgłosił jej polski członek. Podobny bunt trwa w Dülmen, gdzie na budynku kościoła i w jego wnętrzu powywieszano tęczowe flagi. Informują także o „pomyśle, aby zawiesić flagę dumy (sześciokolorową flagę LGBT – red.) na wieży kościoła”.

   Ani mnie ziębią ani grzeją czyjeś skłonności, Jednak - jak widać - w samym Kościele katolickim dogmatyczny fanatyzm swą homofobią przegrzał wytrzymałość materiału.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka