Dodaj do ulubionych

Pijany ksiądz odprawia mszę - króciutki filmik

10.10.21, 21:50
www.youtube.com/watch?v=VYQCHr1275E
Długo zastanawiałem się czy facet ma problemy z alkoholem bo musi uczestniczyć we wspólnocie katolickiej w której są również zwolennicy radia maryja, więc w takim wypadku trudno nie pić. Czy z wręcz przeciwnego powodu czyli, że właśnie jest zwolennikiem kościoła biznesowo-politycznego i na poziomie podświadomym zaczyna wysiadać psychicznie i nie potrafi sobie uświadomić dlaczego tak się dzieje. A może jeszcze jakiś inny powód...
Od kilku tygodni zastanawiałem się czy warto przekazywać takie rzeczy (Nie będę osądzał czy Wy to zamieścicie na facebooku, czy przemilczycie), jednak wczoraj jeden z "katolików" który nie rozróżnia ogromnej różnicy pomiędzy inteligentniejszą częścią katolików a pro -rydzykowskimi katolikami uświadomił mnie że powinienem takie rzeczy zamieszczać. Po prostu trzeba zwalczać wszelkie niskie zachowania w tej instytucji aby jeszcze bardziej nie upadła. Podobnie jak trzeba zwalczać "katolików" którzy czerpią satysfakcję z podrzędnych zachowań polegających na docinaniu innym
Obserwuj wątek
    • feelek Re: Pijany ksiądz odprawia mszę - króciutki filmi 11.10.21, 00:37
      ...może za bardzo szukam zwykle 2 dna, ale czy księdzu nie ma problemu jakiegoś z hipoglikemią?
      Osobiście miałem takie doświadczenie: gościu na ulicy zataczał się, bełkotał, ludzie mieli go za pijanego, a to był cukrzyk co dostał ataku.
      ..
      Ale jak pijany ksiądz, to nic nowego.
      Feldkurat Katz, w Szwejku się kłania.
        • feelek Re: Pijany ksiądz odprawia mszę - króciutki filmi 11.10.21, 10:10
          zdaje się, że mszę można odprawić 1 dziennie,
          tam masz góra 100 ml,
          ale wspomniany feldkurat [kapelan] Katz zawsze z tęsknotą zaglądał na dno kielicha i miał pretensje, że mu niepotrzebnie rozcieńczają wodą,
          ciekawe czy abstynenci- księża nie mają problemu? albo co mają coś chorego i zwyczajnie nie mogą pić alkoholu?
          • snajper55 Re: Pijany ksiądz odprawia mszę - króciutki filmi 11.10.21, 10:27
            feelek napisał:

> zdaje się, że mszę można odprawić 1 dziennie,
            > tam masz góra 100 ml,
            > ale wspomniany feldkurat [kapelan] Katz zawsze z tęsknotą zaglądał na dno kieli
            > cha i miał pretensje, że mu niepotrzebnie rozcieńczają wodą,
            > ciekawe czy abstynenci- księża nie mają problemu? albo co mają coś chorego i zw
            > yczajnie nie mogą pić alkoholu?

"Według prawa kanonicznego kapłan może odprawić tylko jedną mszę św. dziennie, a drugą i trzecią jedynie za zgodą ordynariusza miejsca. Wyjątkiem są uroczystość Narodzenia Pańskiego i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, kiedy kapłan może odprawić trzy msze."

Na przełomie 2020 i 2021 w pewnych dniach mogli odprawiać nawet 4 msze w ciągu dnia. To już prawie pół litra wina. :)

www.rp.pl/kosciol/art8725801-ksieza-beda-mogli-odprawiac-wiecej-mszy-decyzja-z-powodu-pandemii

S.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka