Dodaj do ulubionych

Czy dzisiaj jakikolwiek ojciec, matka , dziadek..

15.10.21, 18:13

1.Oto wiadomość podana przez ANSA Rzym 14 pażdziernik 2021

Petycja on-line została skierowana do kardynała Gualtiero Bassetti przewodniczącego CEI (konferencji episkopatu włoskiego) poprzez change.org i w ciągu 24 godzin przekroczyła 500 podpisów.W petycji żąda się wszczęcia dochodzenia w stosunku do plagi przestępstw seksualnych w Kościele, podobnie jak postąpił episkopat we Francji, Niemczech, Irlandii, Austrii i Belgii.
„Chcemy aby niezależna komisja indagowała nad przestępstwami popełnionymi poprzez Kościół włoski”.To jest żądanie (claim) na zbieranie podpisów, którego promotorem jest Paola Lazzarini Orrù, wykonująca wolny zawód i mająca Doktorat w socjologii zrobiony przy Uniwersytecie Katolickim Sacro Cuore, która to przypomina że „kilka dni temu zostały opublikowane wyniki pracy niezależnej komisji nad przestępstwami seksualnymi w Kościele, powałanej przez Konferencję Episkopatu Francuskiego.
„Wstrząsający rozmiar przestępstw - ponad 200.000 niewinnych ofiar – daje do zrozumienia jak ważne jest wysłuchanie ofiar kleru i ujawnienie ogromu okrutnych przestępstw popełnionych przez księży”.
Kościół włoski – kontynuuje petycja na change.org – „ pomimo utworzenia struktur mających na celu zbieranie skarg ofiar zdeprawowanego kleru nie wydał zgody na powołanie niezależnej komisji która by zaczęła systematyczne i głębokie dochodzenie nad przestępstwami seksualnymi w naszym Kraju (Włochy mim1652) i to jest ogromne niedopatrzenie, biorąc pod uwagę fakt, że żadna akcje zapobieganie nie będzie skuteczna jeśli nie będzie znany prawdziwy rozmiar przestępstw seksualnych popełnianych na dzieciach przez kler Kościoła rzymsko katolickiego.Uważamy, że to poważne opóźnienie musi być zniesione - precyzuje petycja – i dlatego prosimy, jako ochszczeni i ochszczone, aby Konferencja Episkopatu Włoskiego jak najszybciej powołała niezależną komisje, podobnie jak zrobił to Episkopat Francji, komisję autorytatywną i niezależną”. Nasza ufność w nasz kościół, załamana ostatnimi skandalami. potrzebuje tej komisji.Wymaga tego wiara w Ewangelię.

Tekst linku2.Rzym, piątek 15 październik 2021 “La Repubblica” on line ( artykuł nie ma linku,tłumaczę mim1656)
„Pedofilia, la CEI (Konferencja Episkopatu Włoskiego) nie będzie robić dochodzenia”

Kościół włoski zamyka drzwi na hipotezę dochodzenia, aby ujawnić rozmiar pedofilii w naszym (Włochy mim1656) kraju.Po cyklonie który przyszedł z Francji, która powołała niezależne komisje na wzór USA, Australii, Irlandii, Niemiec, Austrii, Belgii i innych, dużo osób pyta się, czy także kościół włoski musi podać rozmiar przestępstw popełnianych na dzieciach.Zaczęło się zbieranie podpisów na change.org aby poprosic CEI o powołanie niezależnej komisji, podobnie jak to zostało zrobione w innych krajach.Kardynał Gualtiero Bassetti, przewodniczacy episkopatu włoskiego, odpowiada, że nie jest to dobra droga po której trzeba iść: ”To niebezpieczne stawiać czoło pladze pedofilii na podstawie statystyk” powiedział, „ według mnie badanie zjawiska pedofilii musi być zrobione naukowo, a nie poprzez dochodzenia.Obecnie zrobilismy rzecz bardziej ważną: jesli jest rzeka, która wylewa się z brzegów, trzeba wzmacniac te brzegi.Robimy, razem z Watykanem, bardzo ważne inicjatywy mające na celu zapobieganie pedofilii i monitorowanie w diecezjach, razem z ekspertami, którzy szybko będa oceniać przypadki”.
Czy dzisiaj, w świetle nagminnych, systematycznych i masowych gwałtach seksualnych popełnianych w całym świecie przez kler, księży i duchownych wszystkich szczebli Kościoła rzymsko katolickiego jest byłby jakiś ojciec, matka, dziadek który, który posłałby nieletnie dziecko do plebanii, na wycieczkę z wikarym czy nawet pozwoliłby na funkcje ministranta?Gwałty na dzieciach to dzisiaj setki i setki tysięcy nieletnich, niewinnych ofiar kleru Krk (pedofilsko).
W tym świetle, trybunały – jeśli nie chcą być współwinnymi za gwałty - powinny zakazać kontaktów kleru Krk z nieletnimi.
Obserwuj wątek
  • dunajec1 Re: Czy dzisiaj jakikolwiek ojciec, matka , dzia 15.10.21, 18:27
   Iiiiiii, przeciez to ksiedzoszki, swieci ludzie, jakze tak na nich najezdzac?
  • snajper55 Re: Czy dzisiaj jakikolwiek ojciec, matka , dzia 15.10.21, 18:28
   mim1656awo napisał:

   > Kościół włoski – kontynuuje petycja na change.org – „ pomimo utworzenia struktur mających na celu zbieranie
   > skarg ofiar zdeprawowanego kleru nie wydał zgody na powołanie niezależnej komisji która by zaczęła
   > systematyczne i głębokie dochodzenie nad przestępstwami seksualnymi w naszym Kraju (Włochy mim1656)

   Nie rozumiem co ma włoski kościół katolicki do powołania niezależnej komisji. Czy w Polsce gang pruszkowski mógł się nie zgodzić na prowadzenie przez prokuraturę śledztwa w swojej sprawie?

   S.
   • mim1656awo Re: Czy dzisiaj jakikolwiek ojciec, matka , dzia 15.10.21, 20:15
    snajper55 Re: Czy dzisiaj jakikolwiek ojciec, matka , dzia15.10.21, 18:28
    Nie rozumiem co ma włoski kościół katolicki do powołania niezależnej komisji. Czy w Polsce gang pruszkowski mógł się nie zgodzić na prowadzenie przez prokuraturę śledztwa w swojej sprawie?

    ........ „kilka dni temu zostały opublikowane wyniki pracy niezależnej komisji nad przestępstwami seksualnymi w Kościele, powałanej przez Konferencję Episkopatu Francuskiego.
    ------------------------------------------------------
    interpretuję, że episkopat Francji i episkopaty innych krajów - zainteresowane aby walczyć skutecznie z pedofilią - powołały niezależne komisje..Episkopat Włoch (CEI) nie chce tego.
    • snajper55 Re: Czy dzisiaj jakikolwiek ojciec, matka , dzia 15.10.21, 22:19
     mim1656awo napisał:

     > interpretuję, że episkopat Francji i episkopaty innych krajów - zainteresowane
     > aby walczyć skutecznie z pedofilią - powołały niezależne komisje..Episkopat Wło
     > ch (CEI) nie chce tego.

     Niezależne kojarzyło mi się z niezależnością od kościoła katolickiego. Jakoś nie widzę sensu istnienia komisji kościelnych badających kościelne zbrodnie. Sędziowie we własnej sprawie?

     S.
  • helena-maryla Re: Czy dzisiaj jakikolwiek ojciec, matka , dzia 16.10.21, 15:34
   eee tam komisje jakieś
   już w dniu immatrykulacji pieniek i utasa tasakiem ciach , łącznie z nabiałem
   • snajper55 Re: Czy dzisiaj jakikolwiek ojciec, matka , dzia 16.10.21, 21:57
    helena-maryla napisał:

    > eee tam komisje jakieś
    > już w dniu immatrykulacji pieniek i utasa tasakiem ciach , łącznie z nabiałem

    Wtedy to już tylko kobiety będą się zgłaszać do seminariów.

    S.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka