Dodaj do ulubionych

Pocieszająca wiadomość.

28.10.21, 18:08
Lawinowo spada poparcie dla kościoła.Nie zaskakuje, że ci którzy aktualnie oceniają pozytywnie działalność kościoła w Polsce to przeważnie ludzie starzy, mieszkańcy wsi i miasteczek, i o niskim poziomie wykształcenia.
Wiara w cuda, cudeńka jest odwrotnie proporcjonalna do poziomu wylształcrnia i otwartego umysłu.

wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/7841378,cbos-kosciol-sondaz-przeciwnicy.html
Obserwuj wątek
    • mim1656awo Re: Pocieszająca wiadomość. 28.10.21, 19:17
      dunajec1Re:.28.10.21, 18:17
      Jak ci mlodzi ..........beda starzy to zaczna wierzyc w te cuda, w mysl porzekadla,
      "Jak trwoga to do Boga".
      ot i tak to sie kreci.
      kociak40Re: 28.10.21, 18:18
      Głupota w miarę rozwoju cywilizacji staje się groźniejsza.
      Prawdziwych bajek nie lubią słuchać nawet dziecy

Dobre dwa komentarze.Dunajcowi odpowiem że, bardzo prawdopodonbnie, kiedy ci, dzisiaj sceptyczni młodzi będą starzy – za -+ 50 lat - to krk (pedofilsko) będzie po implozji a nauka i wiedza tak daleko, że „powrót do przeszłości z cudami” nie będzie miał podstaw.Odnoszę się, z optyymizmem, do postępu w fizyce kwantowej i nauce.
      Kociak trafił w sedno.Głupota poparta technologią postępu cywilizacji jest bardzo niebezpieczna. To co wydawałoby się paradoksem , niestety może być prawdą z racji faktu, że obecnie postęp technologii (cywilizacji ?) wyprzedza dziesiątki (może setki ) lat postęp umysłowy.Inaczej, dzisiaj nie jest do wykluczenia, że stos na spalenie „czarownicy” członkowie kongregacji ds . wiary zapalą nie pochodnią lecz laserem.
      W każdym razie pozostaję optymistą.Z natury.
    • helena-maryla Re: Pocieszająca wiadomość. 28.10.21, 19:39
      Pocieszająca wiadomość

" Do zawodu księdza kształcą seminaria diecezjalne i seminaria poszczególnych zakonów . Księża zakonni stanowią około 1/3 wszystkich księży . W 2004 roku kleryków diecezjalnych i kleryków zakonnych było w sumie 7465. W 2012 roku było ich 4262. Natomiast ostatnie dostępne badania statystyczne podają, że w 2020 roku było już tylko 2556 kleryków. Czyli w ciągu ostatnich 15 lat liczba kleryków zmniejszyła się trzykrotnie. "
          • mim1656awo Re: Pocieszająca wiadomość. 29.10.21, 21:27
            Załączam linki do 2 ciekawych artykułów/wywiadów.Czas by kościól był pokorny, zdumiewające założenie jakoby ilość babć była wprost proporcjonalna do religijności młodzieży oraz – wg mnie słuszna uwaga – o roli protekcji systemu politycznego w czasach PRL przeciw okrutnym przestępstwom pedofilii ze strony kleru.Krk (pedofilsko) jest jeszcze silny, ale czy zaczyna być, obecnie, jak ogromy słoń,Tekst linku lecz na nogach które zaczynają, szybko, zamieniać się w glinę?

.....Może czas, by to oni dostosowali się do wiernych i świata, w którym żyją, a nie wierni do klerykalnej struktury, której grzechy i niedopatrzenia kładą się cieniem i na nich, i na postrzeganiu na świecie wiary, którą wyznają. Czas na Kościół pokorny.
            .....Może czas, by to oni dostosowali się do wiernych i świata, w którym żyją, a nie wierni do klerykalnej struktury, której grzechy i niedopatrzenia kładą się cieniem i na nich, i na postrzeganiu na świecie wiary, którą wyznają. Czas na Kościół pokorny.
            Po pierwsze, słabnie wychowanie religijne w rodzinach. Ten proces jest zapewne związany z coraz mniejszą obecnością babć w życiu rodziny..
            Podobno bierzmowanie jest teraz określane mianem sakramentu pożegnania z Kościołem..
            Kościół katolicki w czasach PRL-u nie prowadził szkół, internatów, ośrodków opieki, więc możliwości popełnienia różnego rodzaju wykroczeń i przestępstw były dużo mniejsze niż na przykład w Irlandii, Stanach Zjednoczonych, czy – jak ostatnio słyszymy – w Kanadzie, gdzie Kościół jako instytucja prowadził szkoły i ośrodki dla młodych ludzi
            Tekst linku
            • mim1656awo Re: Pocieszająca wiadomość. 01.11.21, 09:52
              Przyjemnie czytać przed obiadem, jak system przemocy, obłudy, kłamstwa, okrutnych przestępsw pedofiliii, mobbingu psychicznego dzieci i młodziezy rządzony przez zboczeńców w czarnych sukienkach zaczyna rozpier...lać się.Oni sami się zniszczą.Oby jak najszybciej.Smaczmnego.
              www.money.pl/pieniadze/kosciol-liczy-wiernych-z-roku-na-rok-jest-ich-coraz-mniej-to-juz-kryzys-6686331430410784a.html
                • mim1656awo Re: Pocieszająca wiadomość. 01.11.21, 16:40

Oglądam na antenie sat RAINEWS24 i czytam wiadomości które przesuwają się w dolnej części ekranu.Jest ich dużo,smutne, kto zabił starą, chorą, żonę by potem popelnić samobójstwo, czytam o włoskich chłopcach z Toskanii pobitych w Warszawie a w międzyczasie Joe Biden opowiada na G20 w Rzymie, poświęconemu zmianom klimatu ( prawie ignorowanym przez media polskie) o słonecznej przyszłości ludzkości ( nie było tam kleru, ale nie było też tam dzieci) potem jak piorun, oświetlenie i papież Franciszek: „tylko święci podtrzymują świat a nie pieniądze i władza”.Jeśli wierzy w to co mówi, to jest szalony, jeślli nie jest szalony, to ordynarnie kłamie.Papieże też mogą kłamać.Zapamietajcie to sobie.
                  Potem przechodzę na Focus, historia wszechświata 3-a część.Informują o galaktyce GN-108036 odległej 7, 213 lat świetlnych.Tam nie ma boga Jahwe który gonił po pustyni Izraelitów przez 40 lat a w międzyczasie odurzał sie dymem spalonego mięsa i tłuszczu.TAM TEŻ NIE MA KLERU KRK (PEDOFILSKO).Gdzie jest przystenek na autus aby tam dojechać?
                      • snajper55 Re: Pocieszająca wiadomość. 03.11.21, 20:39
                        yadaxad napisał(a):

> Człowiek nie widzi koloru fal, nie widzi tego co owady. Jakby widział to co czu
                        > je psi węch, to by widział na dwieście kilometrów. I to ma być jakaś podstawowa
                        > inteligencja wobec kosmosu?

Co innego inteligencja, co innego zmysły. Związki między jednym a drugim jest(?) niewielki. Każda istota odbiera swoje zewnętrze w specyficzny sposób - tymi zmysłami, które posiada.

S.
    • yadaxad Re: Pocieszająca wiadomość. 03.11.21, 14:53
      Starożytni Żydzi nie przepadali za "marnowaniem nasienia", ale homozwiązków nie lubili bardziej. Cudzołóstwo było najbardziej okropne w tym, że w kobiecie dochodziło do związku dwóch mężczyzn, bo wymieniali się w tym "naczyniu" nasieniem.
      • snajper55 Re: Pocieszająca wiadomość. 03.11.21, 20:42
        yadaxad napisał(a):

> Starożytni Żydzi nie przepadali za "marnowaniem nasienia", ale homozwiązków ni
        > e lubili bardziej. Cudzołóstwo było najbardziej okropne w tym, że w kobiecie d
        > ochodziło do związku dwóch mężczyzn, bo wymieniali się w tym "naczyniu" nasien
        > iem.

Nie patrz na Żydów jako na ludzi wierzących w Jahwe. Przed Jahwe też Żydzi istnieli i wierzyli w całkiem innych bogów. To tak jakby twierdzić, że starożytni Polacy czcili Jezusa. Jahwe jest jednym z wielu bogów wniesionych przez Żydów na ołtarze.

S.
      • adam.eu Re: Pocieszająca wiadomość. 11.11.21, 20:28
        yadaxad napisał(a):

> Starożytni Żydzi nie przepadali za "marnowaniem nasienia", ale homozwiązków ni
        > e lubili bardziej. Cudzołóstwo było najbardziej okropne w tym, że w kobiecie d
        > ochodziło do związku dwóch mężczyzn, bo wymieniali się w tym "naczyniu" nasien
        > iem.

Może nieco obok tematu.
        Żydzi podobno wierzą, że gdy partner śpi to zdrada nie jest grzechem.
        A to dlatego, ze sen to brat śmierci.
        Nie kojarzę, czy dotyczy to w równym stopniu obydwóch płci.
    • feelek Re: Pocieszająca wiadomość. 05.11.21, 01:22
      Rozumiem, że wątek założono po to, aby zauważyć, że " ... lawinowo spada poparcie dla kościoła".
      Domyślić się można, że chodzi o Kościół Katolicki.
      Ale czemu taki tytuł?
      Autora/ autorkę obchodzi los jakiegoś Kościoła i jeszcze na dodatek spadek poparcia dla tej instytucji jest dla niego/ niej wiadomością pocieszającą?
      Jeśli o mnie chodzi, to życzyłbym sobie, aby taka instytucja miała się jak najlepiej przez co rozumiem, aby przeszła różne transformacje dające jej przejrzystość finansową i obyczajową i w ten sposób znalazła się w XXI wieku.
      Mogłaby przejść jeszcze przemianę filozoficzną i znaleźć miejsce dla ateistów i wszelkich innych ludzi dobrej woli.
      Takie coś widziałem w Szwajcarii, gdzie do stołu Pańskiego ( komunii) ksiądz zaprosił WSZYSTKICH obecnych w kościele. Do komunii przystąpili, oprócz katolików protestanci, ateiści...
      Taki Kościół mnie cieszyłby - miejsce spotkań, dyskusji WSZYSTKICH ludzi dobrej woli.
      • snajper55 Re: Pocieszająca wiadomość. 05.11.21, 02:49
        feelek napisał:

> Rozumiem, że wątek założono po to, aby zauważyć, że " ... lawinowo spada poparc
        > ie dla kościoła".
        > Domyślić się można, że chodzi o Kościół Katolicki.
        > Ale czemu taki tytuł?

Domyślam się iż dlatego, że ją cieszy, jak i wielu innych ludzi, spadek liczby ludzi otumanionych przez organizację mężczyzn odmiennych seksualnie, czyli przez kościół katolicki. Godne to i sprawiedliwe gdy coraz mniej jest osób wierzących oszustom.

S.
        • feelek Re: Pocieszająca wiadomość. 05.11.21, 14:16
          Snajper: " ... domyślam się iż dlatego..."
          ..
          1. pytanie nie było do pana więc i nie musi się pan niczego domyślać,
          2. uważam, że ci, co wierzą( np. moja mama) wierzy Bogu, w którego wierzy, że nie jest on oszustem.
          3. W związku z ww. pana wypowiedź jest, wybaczy pan, kompletnie pozbawiona sensu:
          ja nie będę życzył źle komuś mi bliskiemu - jeśli ona wierzy w to w co wierzy, nie będę się cieszył z tego, że ma coraz mniej kolegów.
          Obawiam się, że pan tego nie zrozumie?
          • snajper55 Re: Pocieszająca wiadomość. 05.11.21, 14:52
            feelek napisał:

> Snajper: " ... domyślam się iż dlatego..."
            > ..
            > 1. pytanie nie było do pana więc i nie musi się pan niczego domyślać,

Ale każdy może na nie odpowiedzieć. Tak działa forum.

> 2. uważam, że ci, co wierzą( np. moja mama) wierzy Bogu, w którego wierzy, że n
            > ie jest on oszustem.

Ten bóg nie jest oszustem, bo nie istnieje. Jego kapłani którzy o nim plotą banialuki są oszustami. Jeśli do twojej mamy mówi nieistniejący bóg, to warto o tym pogadać z lekarzem.

> 3. W związku z ww. pana wypowiedź jest, wybaczy pan, kompletnie pozbawiona sens
            > u:
            > ja nie będę życzył źle komuś mi bliskiemu - jeśli ona wierzy w to w co wierzy,
            > nie będę się cieszył z tego, że ma coraz mniej kolegów.
            > Obawiam się, że pan tego nie zrozumie?

Jeśli koledzy mojej mamy by ją oszukiwali dla kasy, to ja bym się cieszył gdy miała takich kolegów jak najmniej.

S.
            • feelek Re: Pocieszająca wiadomość. 05.11.21, 19:41
              Snajper: " ...ten Bóg nie jest oszustem bo nie istnieje..."
              moja mama: " ... ten Bóg istnieje i nie jest oszustem..."
              ..
              ..no jak by tu panu powiedzieć ...
              ...zresztą, mówiłem: pan tego nie zrozumie...

PS. Ja również uważam, że taki b/Bóg, którego istnienie moja mama uważa za prawdziwe, nie istnieje. To dość bajkowy wytwór czyjejś wyobraźni...
              Przyczyna, Pole Siłowe, Nikt/ Nic-z-kim/ czym- da-się-rozmawiać,-o-coś-prosić.
              Ale ona uważa, że tak jest.
              Nie zamierzam, jak pan, jej tego zabierać.
              • snajper55 Re: Pocieszająca wiadomość. 05.11.21, 19:46
                feelek napisał:

> Snajper: " ...ten Bóg nie jest oszustem bo nie istnieje..."
                > moja mama: " ... ten Bóg istnieje i nie jest oszustem..."

No widzisz, to się zgadzamy że nie jest oszustem. Dokładnie tak samo jak krasnoludki czy Spiderman. :)

> ..no jak by tu panu powiedzieć ...
                > ...zresztą, mówiłem: pan tego nie zrozumie...
                >
                > PS. Ja również uważam, że taki b/Bóg, którego istnienie moja mama uważa za praw
                > dziwe, nie istnieje. To dość bajkowy wytwór czyjejś wyobraźni...
                > Przyczyna, Pole Siłowe, Nikt/ Nic-z-kim/ czym- da-się-rozmawiać,-o-coś-prosić.
                > Ale ona uważa, że tak jest.
                > Nie zamierzam, jak pan, jej tego zabierać.

Ależ oczywiście że nie ma sensu jej tego zabierać. Natomiast warto aby pijawki żyjące z tej jej wiary przestały się nią żywić.

S.
      • kociak40 Re: Pocieszająca wiadomość. 05.11.21, 12:27

"gdyby ludzie potrafili funkcjonować obok siebie" - adam.eu

Powinno być zabronione wieszanie psów na przeciwnikach politycznych oraz
        oczekiwać wynalazku krzywych zwierciadeł prostujące kręgosłupy polityczne.
        • mim1656awo Re: Pocieszająca wiadomość. 05.11.21, 17:01

feelekRe: Pocieszająca wiadomość.05.11.21, 01:22
          ...Jeśli o mnie chodzi, to życzyłbym sobie, aby taka instytucja miała się jak najlepiej przez co rozumiem, aby przeszła różne transformacje dające jej przejrzystość finansową i obyczajową i w ten sposób znalazła się w XXI wieku.
          Mogłaby przejść jeszcze przemianę filozoficzną i znaleźć miejsce dla ateistów i wszelkich innych ludzi dobrej woli.
          Takie coś widziałem w Szwajcarii, gdzie do stołu Pańskiego ( komunii) ksiądz zaprosił WSZYSTKICH obecnych w kościele. Do komunii przystąpili, oprócz katolików protestanci, ateiści...
          Taki Kościół mnie cieszyłby - miejsce spotkań, dyskusji WSZYSTKICH ludzi dobrej woli.
          ------------------------------------------------------------------------
          Feelek, pisze pięknie.Francuskie „LIBERTÉ, ÉGALITÉ, FRATERNITÉ”. Już 250 lat temu żądano – prawdopodobnie - tego samego.Kto nie zgadzał się, prawie zawsze, tracił głowę.Potem Karl Marx, Lenin, Stalin i kraje „demokracj ludowej”.Klasa rządząca posyłała dzieci do szkół/uniwersytetów zachodnich, bogactwo było punktem odniesienia.Większość miezkała w m3 i piła na umur.Dązenie do władzy, bogactwa, przewagi nad innymi należy do cech ludzkośći.Divide et impera, w odniesieniu do aktualnej sytuacji polityczne nie wymaga tłumaczenia.
          Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.
          Proponuje parafrazę, tej znanej już na całyn świecie dewizy:
          Bóg stworzył ludzi, religie uczyniły ich wrogami.

A może ludzie zostali stworzeni przez „złego”?Na jego obraz i podobieństwo?O ile to stwierdzenie może być tłumaczone jako absurdalne, właśnie z tej racji coś prawdziwego może w nim być.Coś, lub wszystko?Mówi się „to jest wcielony diabeł”.To „diabelski :czlowiek”/°diabelska kobieta° (zwróćcie uwagę na nie utożsamianie w polskim kobiety z człowiekiem).Szanowni Forumowicze, obejrzcie się dookoła i zauważcie , uprzejmie, ile osób – wg Was – ma w sobie ‘ coś diabelskiego? To „diabelskie nasienie”.
          Ojciec Gabriel Amorth, egzorcysta watykański, którego opiekunem duchowym był Ojciec Pio z Pietralcina (dzisiaj święty) tak opowiadał dziennikarzowi hiszpańskiemu Josè Maria Zavala, zwierzenia świętego ( w tym przypadku chodzi o tak zwaną 3 tajemnicę Fatimy) „Pewnego dnia Ojciec Pio powiedział mi z ogromnym bólem: czy wiesz Gabriel? To szatan wszedł w łono kościoła i w krótkim czasie będzie rządził fałszywym kościołem”.
          Mówi dalej ojciel Gabiel Amorth w odniesieniu do świetgo :” wielka apostazja wewnątrz kościoła, to było to, co go najbardziej bolało, problem który go dręczył i był w jego modłach i któremu poświęcił swoje cierpienie, ukrzyżowany przez miłość”.
          Wpis Feelka podoba mi się.Polecam mu/jej udać się do Szwajcarii z ciężką sakiewką.W 2020 roku, na referendum związanym z ograniczenie immigracji wypowiedzieli się „za”.
          • feelek Re: Pocieszająca wiadomość. 05.11.21, 19:56
            Mim1656avo: " polecam mu/ jej udać się do Szwajcarii z ciężką sakiewką... "
            ..
            Byłem kilka razy, zwiedziłem, nie wybieram się.
            To b. miły kraj, w którym wiele mi się podoba ( np. system rządów, gdzie po wyborach WSZYSTKIE partie tworzą rząd)/ a wiele - nie bardzo ( pralki nie włączaj po 22).

Zwyczajnie opisałem scenkę z tamtejszego kościoła ( katolickiego), która mi się spodobała i nie wiem co ma do tego ichnie ograniczenie imigracji.
            ..
            : chciałbym aby i u nas kościoły były miejscem, gdzie do stołu zasiadają ludzie bez względu na ich poglądy.
            • mim1656awo Re: Pocieszająca wiadomość. 09.11.21, 17:34
              feelekRe: Pocieszająca wiadomość.05.11.21, 19:56
              Mim1656avo: " polecam mu/ jej udać się do Szwajcarii z ciężką sakiewką... "
              Byłem kilka razy, zwiedziłem, nie wybieram się.
              To b. miły kraj, w którym wiele mi się podoba ( np. system rządów, gdzie po wyborach WSZYSTKIE partie tworzą rząd)/ a wiele - nie bardzo ( pralki nie włączaj po 22).
              Zwyczajnie opisałem scenkę z tamtejszego kościoła ( katolickiego), która mi się spodobała i nie wiem co ma do tego ichnie ograniczenie imigracji.
              .. chciałbym aby i u nas kościoły były miejscem, gdzie do stołu zasiadają ludzie bez względu na ich poglądy.
              -------------------------------------------------
              Zasadniczo zgadzam się z tobą.To piękny kraj, to bank świata.Tam mają władzę, nieograniczoną, trzej Bogowie: $, €, CHF.Potem są też bóstwa mniejsze.W Szwajcarii można robić aborcję, zmienić płeć, wziąść ślub między osobami tej samej płci, za pieniądze też masz tam eutanazję na życzenie.Krk nie protestuje.Trzej bogowie tego kraju są bardziej silni niż Jahwe , Jezus (pół bóg) oraz tysiące świętych na różną okazję.Tam posiadanie pieniędzy robi wszystkich równymi.
              Emigracja - poprzez - referendum została ograniczona w funkci osób potrzebnych do prostej pracy.
              Masz dobre serce.
              • feelek Re: Pocieszająca wiadomość. 09.11.21, 17:51
                Oprócz banków, proszę pani/ pana są tam również: przepiękne góry, które wielu widzi z okien swych mieszkań i domów, doliny, jeziora. Zwykli ludzie, nie jacyś milionerzy, jeżdżą tam na nartach, żeglują.
                ..
                Nie za dużo rozmowy o jakiejś otoczce, gdy chodziło przecież o coś zgoła innego: że tam, w kościele katolickim, ksiądz zaprosił do komunii WSZYSTKICH, co byli w kościele: także i ateistów, agnoatyków, protestantów, muzułmanów?
                ..
                Gdy tydzień temu byłem na pogrzebie w kościele w Polsce, ksiądz poświęcił dość czasu aby PROSIĆ obecnych, aby przyjęli komunię do ust.
                Zawiódł się, ale, oczywiście, nie o to chodzi.
                ..
                Doprawdy Himalaje to zbyt małe góry aby wyrazić różnicę między tymi dwoma postawami.
              • feelek Re: Pocieszająca wiadomość. 09.11.21, 23:06
                mim....: "... wziąść ślub między osobami tej samej płci..."
                ..
                Nie mogą ze sobą WZIĄĆ ślubu osoby tej samej płci bo nie będzie to ślub.
                Nazwij to ceremonią zawarcia związku partnerskiego między 2 osobami tej samej płci.
                Ślub mogą ze sobą WZIĄĆ osoby różnej płci.
                ..
                A jeśli kto się uprze aby taką ceremonię nazwać ślubem, to związek takich osób nijak nie doczeka się potomstwa.
                I na co komu taki " ślub"?
                ...a ot i mają problem: 2 mężczyzny nijak dziecka mieć ze sobą nie będą, ani 2 kobity...
                No nie da się i co im zrobić?
                Może takie związki nie mają przyszłości?
                Po co kombinować, skoro "... ljubaja baba iz bazara smożet imiet' riebionka...? [ po co kombinować, skoro dowolna baba z bazaru może mieć dziecko - " Psie serce" ]
                • feelek Re: Pocieszająca wiadomość. 09.11.21, 23:52
                  feelek napisał:
                  ..
                  "....Po co kombinować, skoro "... ljubaja baba iz bazara smożet imiet' riebionka...?
                  > [ po co kombinować, skoro dowolna baba z bazaru może mieć dziecko - " Psie ser
                  > ce" , Bułhakow, kwestia profesora Prieobrażenskiego,( sorry "Pshe serdsce", Nykytha Bulkhakov, kwestia profesora Phreobrazscchenskeho)
                  • spinoff Re: Pocieszająca wiadomość. 10.11.21, 10:59
                    feelek napisał:

> feelek napisał:
                    > ..
                    > "....Po co kombinować, skoro "... ljubaja baba iz bazara smożet imiet' riebion
                    > ka...?
                    > > [ po co kombinować, skoro dowolna baba z bazaru może mieć dziecko - " Ps
                    > ie ser
                    > > ce" , Bułhakow, kwestia profesora Prieobrażenskiego,( sorry "Pshe serdsce
                    > ", Nykytha Bulkhakov, kwestia profesora Phreobrazscchenskeho)

Michaił mu chyba było.
                    A znasz Szkarłatną Wyspę o czerwonych dzikusach, białych czarnuchach i czarnuchach o nieokreślonym kolorze skóry?
                • snajper55 Re: Pocieszająca wiadomość. 10.11.21, 09:04
                  feelek napisał:

> mim....: "... wziąść ślub między osobami tej samej płci..."
                  > ..
                  > Nie mogą ze sobą WZIĄĆ ślubu osoby tej samej płci bo nie będzie to ślub.
                  > Nazwij to ceremonią zawarcia związku partnerskiego między 2 osobami tej samej p
                  > łci.
                  > Ślub mogą ze sobą WZIĄĆ osoby różnej płci.
                  > ..
                  > A jeśli kto się uprze aby taką ceremonię nazwać ślubem, to związek takich osób
                  > nijak nie doczeka się potomstwa.
                  > I na co komu taki " ślub"?

Wiele małżeństw roznoplciowych też nie ma potomstwa. Potomstwo w żaden sposób nie jest związane ze ślubem. Ślub jest po to, aby ułatwić ludziom życie razem (wspólnota majątkowa itp).

S.
                  • mim1656awo Re: Pocieszająca wiadomość. 10.11.21, 12:05
                    eelekRe: Pocieszająca wiadomość.09.11.21, 17:
                    Doprawdy Himalaje to zbyt małe góry aby wyrazić różnicę między tymi dwoma postawami
                    --------------------------------------------------
                    Napisałem, że Krk (pedofilsko) w Szwajcarii, kler tego kościoła i jego ustosunkowanie się do realiów tego bogatego kraju są diametralnie różne od tego co klechy robią w ciemnogrodzie.Zauważył/ła to też forumowicz/ka feelek.Co mnie uderza, to – jak już pisałem, i co teraz podkreślam – w Szwajcarii, za pieniądze, jest dozwolone to, co w ciemnogrodzie jest przez Krk (pedofilsko) zabraniane, ba, wręcz nawet poprzez prawa i ustawy które kler rząda od władz.Aborcja, śluby gay, eutanazja, LGBT to co w katolickiej Polsce jest przestępstwem lub nie do pomyślenia, tam, w Szwajcari, przez ten sam Krk (pedofilsko) jest absolutnie tolerowane, kościół nie protestuje.Krk w Szwajcari jest słaby w stosunku do silnego, lecz w innym kraju silny w stosunku do słabszego.
                    Ale to takie rozważania.Acha, zapominałem: żaden bóg nie istnieje, religia głoszona przez Krk (pedofilsko) nie ma podstaw istnienie, podobnie jak cuda, cudeńka jakigoś tam Joshue zwanego (szumnie) jezusem.
                  • feelek Re: Pocieszająca wiadomość. 10.11.21, 21:33
                    Snajper:
                    feelek: "... związek takich osób nijak nie doczeka się potomstwa. I na co komu taki " ślub"?
                    >
                    "Wiele małżeństw roznoplciowych też nie ma potomstwa. "
                    Ale u małżeństw jest to nieskończenie razy bardziej peawdopodobne niż w związkach jednopłciowych
                    ..
                    "Potomstwo w żaden sposób nie jest związane ze ślubem."
                    No popatrz, a w mi znanych osobiście 657 małżeństwach - jest związane ze ślubem potomstwo.
                    Znam, owszem 3 takie związki gdzie dzieci nie ma - z rozmaitych powodów, w które nikt, z delikatności, nie wnika - nie jest wykluczone, że dzieci mieć nie chcą ( są i tacy).
                    ..
                    "Ślub jest po to, aby ułatwić ludziom życie razem (wspólnota majątkowa itp). "
                    ..
                    Pełna zgoda. Życie "na kartę rowerową"? Nic do tego nie mam, ale doświadczenie uczy, że jest mniej pewne, a przez to - mniej komfortowe.
                      • feelek Re: Pocieszająca wiadomość. 11.11.21, 00:15
                        kociak40 napisał:
                        > "Pełna zgoda..." - feleek
                        > ... Nie przekraczajmy granic wytrzymałości nawet wtedy, kiedy nie możemy wytrzymać.
                        >
                        Nie wytrzymujmy wtedy przekraczania granic, nawet kiedy nie ma na to pełnej zgody.
                      • feelek Re: Pocieszająca wiadomość. 11.11.21, 00:33
                        kociak40 napisał:

> " doświadczenie uczy, że ..." - feelek
                        >
                        > ... Ci są najbardziej samotni, którzy opuścili siebie.
                        >
                        ... samotni że siebie są którzy uczy doświadczenie najbardziej opuścili Ci ...
                    • snajper55 Re: Pocieszająca wiadomość. 11.11.21, 03:48
                      feelek napisał:

> Snajper:
                      > feelek: "... związek takich osób nijak nie doczeka się potomstwa. I na co komu
                      > taki " ślub"?
                      > >
                      > "Wiele małżeństw roznoplciowych też nie ma potomstwa. "
                      > Ale u małżeństw jest to nieskończenie razy bardziej peawdopodobne niż w związka
                      > ch jednopłciowych

No i co z tego? Możliwość posiadania dzieci nie jest warunkiem wymaganym przy braniu ślubu, a więc nie ma żadnych przeszkód aby pobrali się dwaj mężczyźni czy dwie kobiety

> "Potomstwo w żaden sposób nie jest związane ze ślubem."
                      > No popatrz, a w mi znanych osobiście 657 małżeństwach - jest związane ze ślubem
                      > potomstwo.

Nie, nie jest związane. Do ślubu nie trzeba potomstwa, do potomstwa nie trzeba ślubu. To są dwie całkowicie niezależne rzeczy.

> Znam, owszem 3 takie związki gdzie dzieci nie ma - z rozmaitych powodów, w któr
                      > e nikt, z delikatności, nie wnika - nie jest wykluczone, że dzieci mieć nie chc
                      > ą ( są i tacy).

A ja znam wiele osób które mają dzieci a nie mają ślubu. Bo jedno nie ma związku z drugim.

> "Ślub jest po to, aby ułatwić ludziom życie razem (wspólnota majątkowa itp). "
                      > ..
                      > Pełna zgoda. Życie "na kartę rowerową"? Nic do tego nie mam, ale doświadczenie
                      > uczy, że jest mniej pewne, a przez to - mniej komfortowe.

Nie na kartę rowerową tylko jako małżeństwo.

S.
                        • feelek Re: Pocieszająca wiadomość. 11.11.21, 20:32
                          kociak40 : " Ci, którzy się sparzyli ..."
                          >
                          ci, co się sparzyli, to żyją w parach, inaczej niż ci, co żyją w trójkach...
                          "... potem na gorącą miłość dmuchają"
                          - to jedna z możliwości
                          mogą też dmuchać ... metanem... choć to byłoby dość oryginalne ?

• feelek Re: Pocieszająca wiadomość. 11.11.21, 21:01
                        "... nie ma żadnych przeszkód, aby pobrali się dwaj mężczyźni czy dwie kobiety..."
                        ..
                        ... to oczywiste: nie ma żadnych przeszkód aby jakieś dwie kobiety pobrały się z dwoma jakimiś mężczyznami.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka