Dodaj do ulubionych

"Ilość samobójstw wśród księży jest ogromna ..."

31.10.21, 09:19

"Ilość samobójstw wśród księży jest ogromna . Potrzebne w tej kwestii działanie . Wiele jest przypadków cichych , ale wołają o próbę znalezienia przyczyny " - ks.Daniel Wachowiak

???
Obserwuj wątek
      • mim1656awo Re: "Ilość samobójstw wśród księży jest ogrom 31.10.21, 15:48
        n4rmoorrSerio ?27.08.21, 18:02 Masturbacja to zdrowe podejście do życia .Często to robię i wcale się tego nie wstydzę.Setki mężczyzn i kobiet to robi .Nawet mężatki .Dla was to tabu dla mnie nie .Co Wy wiecie o życiu i zachowań człowieka .Jedynie to że kościół katolicki jest be
        n4rmoorrRe: "Ilość samobójstw wśród księży jest ogromna .31.10.21, 13:31
        Ile tych samobójstw jest czytam tu i na ematce też .Ile dokładnie ? Jakieś to mdłe ,wyrwane z
        kontekstu
        ------------------------------------------------------------------
        Oprócz ogłupienia – mamy przykład czytając powyższe brednie - prowadzi do samobójstw.Zakładać rękawiczki z papieru ściernego
              • feelek Re: "Ilość samobójstw wśród księży jest ogrom 23.11.21, 18:21
                takabylawolaboska napisała:

> kurna felek , ty piszesz jak poeta jakiś prawie
                ..
                .... aaaa tam, tak pomiędzy ruchami mopa ....
                ..
                PS. Dzisiaj była msza za mojego tatę, co umarł miesiąc temu. Powodując się tym, co widziałem kiedyś w pewnym kościele, postanowiłem pójść do komunii. Stanąłem w kolejce, w momencie gdy podszedłem do księdza wyciągnąłem przed siebie dwie ręce złożone w łódeczkę. Ksiądz położył mi komunikant na tej łódeczce. Gdy zamierzałem odejść, aby sobie z boku gdzieś połknąć opłatek, usłyszałem: - Nie, proszę w mojej obecności wziąć do ust! Ponieważ nie zrozumiałem o co mu chodzi, chciałem odejść. Chwycił mnie za rękę: - Takie jest prawo! Zdziwiony wziąłem opłatek do ust. Co sie będę szarpał?
                ..
                Dobrze że nie wiedział co było w tamtym kościele. Tam ksiądz powiedział: "- Zapraszam do stołu pańskiego wszystkich, co są w kościele. Także niepraktykujących, osoby innej wiary."
                Byłem bodaj jedynym wtedy, co nie uczestniczył w komunii.
                Nie znam niemieckiego.
                • ta Re: "Ilość samobójstw wśród księży jest ogrom 24.11.21, 16:55
                  Uczestniczyłam we mszy na uroczystości chrztu dzieci w Norwegii. Na tej samej mszy chrzczono troje dzieci w wieku 3 miesiące, 1.5 roku i 5 lat z różnych rodzin. Wszyscy goście/uczestnicy mszy byli witani w drzwiach kościoła przez pastora i jego małżonkę, z każdym pastor wymienił parę słów. Tych, których pastor nie znał wcześniej przedstawiano mu i poświęcał im nieco więcej czasu.

W czasie mszy dzieci uczestniczące przemieszczały się, gdzie sobie życzyły, część z nich rysowała w urządzonej obok(!) ołtarza przestrzeni dla nich ze stolikami, krzesełkami i przyborami do rysowania, część układała puzzle, część wędrowała pomiędzy gośćmi lub zwiedzała w swoim tempie kościół.
                  Nikt nie zwracał dzieciom na nic uwagi, a te zachowywały się bardzo spokojnie i cicho. Przystępująca do chrztu 1.5 roczna dziewczynka upodobała sobie stopnie ołtarza i tam spędziła cała mszę to siedząc, to leżąc, turlając się po podłodze i bawiąc się w chowanego w szatach pastora, gdy był w pobliżu.

Chrzczone dziecko pastor przedstawiał społeczności i powierzał całej wspólnocie opiekę nad nim.
                  Po uroczystości pastor z żoną żegnali gości w drzwiach kościoła i jak przy przywitaniu z każdym zamienili uśmiechy i parę słów.
                  Można miło i bez zadęcia.
                  • feelek Re: "Ilość samobójstw wśród księży jest ogrom 24.11.21, 17:10
                    ta: można miło i bez zadęcia.
                    ..
                    Oczywiście.
                    Nie będąc od 20 lat w kościele zastanawiałem się nad przystąpieniem do komunii.
                    Przecież jak wielu stąd mam za uszami, że przystąpienie do komunii to musi być ":w stanie łaski uświęcającej".
                    No, ale tak wymyślili jacyś ludzie.
                    Inni, ci z tej wyżej historyjki, wymyślili inaczej: jeśli masz dobre intencje, życzysz innym dobrze, zapraszamy cię do naszego stołu.
                    Mam dobre intencje, nikomu krzywdy nie zrobiłem, idę uczcić pamięć mojego zmarłego taty.
                    A ten tu łapie mnie za dłoń, jak przestępcę: - "-Masz przy mnie połknąć!"
                    Bo co ? Przestępca jestem jakiś?
                    Zrobiło mi się zwyczajnie przykro.
                    A co tam, przejmować się takim czymś?
                    Nie zamierzam.
                    • ta Re: "Ilość samobójstw wśród księży jest ogrom 24.11.21, 17:20
                      feelek:
                      Bo co ? Przestępca jestem jakiś?
                      Zrobiło mi się zwyczajnie przykro.
                      A co tam, przejmować się takim czymś?
                      Nie zamierzam.

Ksiądz być może bal się, że sprofanujesz - schowasz do kieszeni, wyrzucisz…kto go tam wie.
                      Założyłabym, że z najgłębszych przekonań i w dobrej wg. niego wierze czynił, zapomniałabym :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka