Dodaj do ulubionych

Czy zmartwychwstanie nie jest jakieś rozpaczliwe?

07.11.21, 20:46
Choć wiara w to najważniejsza w chrześcijaństwie. Przecież dobrej idei nie unieważnia zlikwidowanie nosiciela, raczej mówi o jej sile, że taki odpór wywoła i zabicie jednego jej nie powstrzymało.
Obserwuj wątek
  • n4rmoorr Re: Czy zmartwychwstanie nie jest jakieś rozpaczl 07.11.21, 20:53
   Maria Magdalena natomiast stała przed grobem płacząc. A kiedy [tak] płakała, nachyliła się do grobu i ujrzała dwóch aniołów w bieli, siedzących tam, gdzie leżało ciało Jezusa - jednego w miejscu głowy, drugiego w miejscu nóg. I rzekli do niej: «Niewiasto, czemu płaczesz?». Odpowiedziała im: «Zabrano Pana mego i nie wiem, gdzie Go położono». Gdy to powiedziała, odwróciła się i ujrzała stojącego Jezusa…” (J 20, 11-14).Ach te kobiety .www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://niezbednik.niedziela.pl/artykul/89/1-Tajemnica-Zmartwychwstania-Chrystusa&ved=2ahUKEwiAgKOng4f0AhUQrYsKHQ4SDn0QFnoECEEQAQ&usg=AOvVaw3m3G3QN14a30_sVK3Df4f9
     • n4rmoorr Re: Czy zmartwychwstanie nie jest jakieś rozpaczl 07.11.21, 22:04
      Kobiety znajdowały się na dnie drabiny społecznej. Uważano, że są odpowiedzialne za zło, które panuje w świecie. Jeśli przyłapano kobietę na rozmowie z nieznajomym mężczyzną w miejscu publicznym, niemal automatycznie zakładano, że musi ich łączyć pozamałżeńska relacja seksualna. W takim przypadku cała wina spadała na kobietę. Rozwód był najlżejszą karą, jakiej mogła się spodziewać.Kobietom nie pozwalano spożywać posiłków w tym samym pomieszczeniu co mężczyźni, odmawiano im prawa do edukacji w szkołach rabinackich, zakazywano im wstępu na wewnętrzny dziedziniec świątyni. Choć wydaje się to nie do wiary, każdy pobożny faryzeusz co ranka dziękował Bogu, że nie urodził się poganinem, niewolnikiem albo… kobietą..Jezus rozmawiał z kobietami. Odnosił się do nich życzliwie i z szacunkiem. Interesował się ich problemami. Pomagał im. Wyciągał je z opresji demonicznych, uzdrawiał je, uwalniał od wstydu i poczucia winy. Takie zachowanie wprawiało współczesnych Jezusowi Żydów w osłupienie. Rabbi z Nazaretu rozmawia z kobietą samarytańską – w świetle dnia! Jeszua całowany w stopy przez grzesznicę w domu wybitnego faryzeusza! Tego typu tytuły nie schodziły z pierwszych stron ówczesnych tabloidów.

      Jezus świadomie łamał zwyczaje religijne swoich czasów – po to, by docierać ze swoim przesłaniem do jak najszerszego grona słuchaczy. Wbrew obowiązującym wzorcom nie nauczał tylko w synagogach, gdzie słuchaliby Go głównie mężczyźni. Najchętniej przemawiał na otwartej przestrzeni, na zboczach wzgórz, na placach, przy studniach, a także w części świątyni dostępnej dla kobiet. Używał ilustracji, które każda kobieta mogła łatwo zrozumieć – zgubiona moneta, kwas chlebowy, zdesperowana wdowa.

      Chrystus nie tylko zapraszał kobiety, by przysłuchiwały się Jego nauczaniu. Wiele z nich wezwał po imieniu, by porzuciły grzeszne życie i naśladowały Go. Nie jest przypadkiem, że tak wiele spośród odnotowanych w Biblii spotkań Jezusa z konkretnymi ludźmi to rozmowy z kobietami. Spora część opisanych w ewangeliach uzdrowień dotyczyła przedstawicielek płci żeńskiej. Nic dziwnego, że wśród Jego najwierniejszych zwolenników i przyjaciół było tak wiele kobiet.Jak tu nie kochać Jezusa .www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://iflpolska.pl/biblia/jezus-i-kobiety/&ved=2ahUKEwiNp47Vkof0AhVDlosKHcn2A2gQFnoECAMQAQ&usg=AOvVaw23BaGDql9RGp7unGQy6mFH
     • snajper55 Re: Czy zmartwychwstanie nie jest jakieś rozpaczl 09.11.21, 17:04
      n4rmoorr napisał(a):

      > Nie wiem czy mu się to spodobało. Jezus wskrzesił trzy osoby: Łazarza, córkę Ja
      > ira i syna wdowy z Nain.To pamiętam .

      No to słabiutko. Bashobora wskrzesił dziesiatki osób.

      "Blisko 60 tysięcy osób weźmie udział w sobotnich rekolekcjach na Stadionie Narodowym. Przewodził im będzie charyzmatyk z Ugandy ksiądz John Bashobora, który rzekomo dokonał 27 wskrzeszeń. - Widziałem jedno wskrzeszenie. Pastor powstał z martwych po trzech dniach w kostnicy. Mogę podesłać wideo - przekonywał na antenie TVN24 poseł PO John Godson."

      wiadomosci.onet.pl/kraj/godson-widzialem-wskrzeszenie-powstal-z-martwych-po-trzech-dniach-w-kostnicy/0cz4t

      S.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka