Dodaj do ulubionych

Więźniowie niewiedzy

04.04.22, 14:55
Przysłowie wloskie mówi „Il sapere rende liberi, è l’ignoranza che rende prigionieri°.Po polsku „ Wiedza daje wolność, to ignorancja czyni więźniami”.Doskonałe i prawdziwe.Wladimir Iljicz Uljanow powiedział „byt kształtuje świadomośc”.Warunki w których się żyje w ogromnym stopniu wpływają na możlowość otrzymania wykształcenia, wiedzy, możności rozumowania itd.Dlatego „pasterze ludzkich trzód”, sukienkowi pedofilscy zboczeńcy kościła rk robią absolutnie wszystko, aby wiedza i postęp nie dotarły do wierzących, aby te „owieczki” nie wyszły poza ogrodznie i znalazły tam zielone pastwiska bez czarnych psów, aby te „owieczki” nie zdały sobie sprawy, że kiedy ci „pasterze” je rżną, robią to jedynie dla własnej przyjemności, a nie aby sprawić przyjemność owieczkom.Wg mnie zalicza się do przestępstwa wmuszanie ex cathetra nauki „nie” prawdy i strachu do niedojrzałych mózgów dzieci, zamiast uświadomienia związanego z życiem seksualnym, historią róznych religii, zbrodni popełnianych przes Świętą Inkwizycję, wojen religijnych które powodowały miliony ofiar aby krk (przestępczo pedofilsko zboczony) mógł utrzymywać władzę i pieniądze.
Dzisiaj rano, jak zawsze zrobiliśmy spacer z psem.Czas piękny, super wiosenny, pola usłane kwiatami, słońce.Potem pojechałem po kurczaka z rożna dla kota i psa, a po drodze wziąłem. wprost od producenta, skrzynkę z 30 karczochami i 5 kg pomarańcz.
Poprzez ogromne, panoramiczne okna salonu mój wzrok z jednej strony ginie na styku horyzontu z lazurowym morzem, z drugiej obejmuje porcik żeglarski, zatokę, z żagłówkami, panoramę miasta.Drzewa cytrynowe i mandarynkowe w ogrodzie są pełne żółtych owoców.Wojna, śnieg, zimno, błoto, jak dociągnąć do 1-szego to nie nasze problemy.Mam minimum do spokojnej-jak na razie- egzystencji.Otwieram laptopa i lączę się z całym światem.
Orbana potwierdzo na 4-ty mandat.Polak, Węgier dwa bratanki........Mam gorącą nadzieje, że te „więzy rodzinne” rozerwią się i do RP wejdzie wiedza, zburzy mury umysłowe robiące więźniami jej mieszkańców, wygoni czarnych po odebraniu in nieruchomości, własności wszystkich które arbitralnie zostały darowane czarnym aby mieć korzyści polityczne i osobiste.Amen
Byt kształtuje świadomośc.Do macierzy nie wrócę.Tam jest czarno i zimno.Wczoraj, w niedzielę, wyprzedził mojego kl B nowiutki Merc GLE na warszawskich numerach.On chyba nie wróci do czerni i zimna.
Obserwuj wątek
  • kociak40 Re: Więźniowie niewiedzy 04.04.22, 15:17

   W oczach czytających jesteśmy bezmyślni, kiedy piszemy to, co myślimy.

   "Jak zawsze zrobiliśmy spacer z psem" - mim ...

   Z zasady tym, którzy wychodzą na psy nie przyznaje się nagród.
  • edico Re: Więźniowie niewiedzy 04.04.22, 16:23
   Niewiedza jest punktem wyjścia do kształtowania się wszelkiego rodzaju fanatyzmów czy idealizmów środowiskowych. W tak powstających gremiach wolność czy współudział w zarządzaniu staje się jedynie naiwnym abstrakcyjnym domniemaniem.
  • feelek Re: Więźniowie niewiedzy 04.04.22, 16:30
   mim1656avo: .....
   ..
   ... to fajmie myśleć, po marksistowsku, mówić ateistyczny/ antyklerykalny pacierz jak się opuściło bezpowrotnie macierz i siedząc sobie za ogromnymi panoramicznymi oknami, jedząc karczochy, smaczliwki myśleć, że są problemy, które was nie dotyczą ....
   ..
   ... to znany i mocno wqwiający objaw - ma tak miliony tych, co obserwują Polskę już tylko z perspekrywy 1500- 20 000 km. Z perspektywy sadu mandarynkowego śnią te swojeTANGERINE DREAMs, pouczają tych mniej sprytnych frajerów, co nie potrafili i zostali gdzie śnieg, błoto i "...pedofilscy zboczeńcy w sutannach...".
   ..
   ....a możeby tak odpie....lić się od niej ( : Polski) raz na zawsze?
   ..
   .... łatwiej im będzie wtedy znosić te niekończące się dni, miesiące, lata ....
   ... tyle ich jeszcze, a tu tylko alkohol i dragi?
    • mim1656awo Re: Więźniowie niewiedzy 14.04.22, 18:38
     feelekRe: Więźniowie niewiedzy04.04.22, 16:30
     mim1656avo: .....
     ... to fajmie myśleć, po marksistowsku, mówić ateistyczny/ antyklerykalny pacierz jak się opuściło bezpowrotnie macierz i siedząc sobie za ogromnymi panoramicznymi oknami, jedząc karczochy, smaczliwki myśleć, że są problemy, które was nie dotyczą ....
     .., pouczają tych mniej sprytnych frajerów, co nie potrafili i zostali gdzie śnieg, błoto i "...pedofilscy zboczeńcy w sutannach...".
     ....a możeby tak odpie....lić się od niej ( : Polski) raz na zawsze?
     .... łatwiej im będzie wtedy znosić te niekończące się dni, miesiące, lata .... tyle ich jeszcze, a tu tylko alkohol i dragi?
     -------------------------------------------------------------------------------------------------
     Komentarze feeleka i futerkowca są prawdziwymi reakcjami na niesprawdzoną wiadomość. „siedzę za panoramicznymi oknami itd”.Feelek jest rozzłoszczony że „sprytny frajer” (którym byłbym ja) nie zostaje w błocie i śniegu lecz cieszy się łatwym życiem w pięknej, super panoramicznej willi nad morzem śródziemnym (320 m2 pokrytych i 80 m2 balkonów i tarasów, z 4-ma łazienkami itd.) i byłoby najlepiej, gdyby się odpie...lił od Polski na zawsze, potem wylenialec pisze codzienne głupstwa typu wymiana żon i telewizorów.
     Dodam „Bóg widzi wasze grzechy i surowo was ukarze”
     Wy, feelek i kociak (może kociak chyba nie, on wydaje się ciut bardziej ...+...od feelka) wzięliście to co napisałem za prawdopodobne.Na jakiej podstawie?Jedyna pewność, to wasza nieznajomość.Jesteśmy, z żoną, emerytami, ex nauczycielami języków obcych w liceum.Mamy domek po teściach, a jeżdziliśmy po Europie z racji zawodowych, by szlifować języki.Moja emerytura to 2500 na miesiąc, nie 25000 na miesiąc.Podopbnie z religią kościoła r.k (pedofilsko przestępczego).Podaje ludziom informacje nie odpowiadające prawdzie i rządzi ich umysłami.Prawdziwe reakcje na nieprawdziwe wiadomości.Jak w religii.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka