Dodaj do ulubionych

Kiedy opuszczenie mszy nie jest grzechem?

16.04.22, 23:33
www.onet.pl/informacje/kai/kiedy-opuszczenie-mszy-swietej-nie-jest-grzechem/0hrjwmr,30bc1058
- dobre pytanie szkoda ze odpowiedz niejednoznaczna. Dla mnie gl argument to choroba inna kiedy jesteś w jakiejś niewoli a ten kto zniewala nie pozwala ci uczestniczyć we mszy...
Obserwuj wątek
    • feelek Re: Kiedy opuszczenie mszy nie jest grzechem? 17.04.22, 18:53
      Kiedy opuszczenie mszy nie jest grzechem? 0szolomm-z-rm 16.04.22, 23:33 - dobre pytanie szkoda ze odpowiedz niejednoznaczna. Dla mnie gl argument to choroba inna kiedy jesteś w jakiejś niewoli a ten kto zniewala nie pozwala ci uczestniczyć we mszy...
      ..
      Dla mnie ta odpowiedź jest prosta i jednoznaczna: zawsze.
      ..
      Podobnie jak Oszoła nieuczestniczenie w którejkolwiek modlitwie muzułmańskiej,
      nieobecność kogokolwiek w zebraniu partii XYZ,
      takie cośTEŻ nie jest grzechem.
    • snajper55 Re: Kiedy opuszczenie mszy nie jest grzechem? 18.04.22, 18:29
      Opuszczenie mszy nie jest grzechem, gdy nie wierzy się w religijne bajki. Nie jest wtedy grzechem także jedzenie mięsa w post, jedzenie w ciągu dnia w Ramadanie, jedzenie świniny, seks pozamałżeński, nieodbycie pielgrzymki do Mekki czy nieskładanie ofiar z ludzi. W skrócie - ateista to człowiek bezgrzeszny.

S.
      • feelek Re: Kiedy opuszczenie mszy nie jest grzechem? 18.04.22, 18:42
        snajper55 napisał: Opuszczenie mszy nie jest grzechem, gdy nie wierzy się w religijne bajki. Nie j
        > est wtedy grzechem także jedzenie mięsa w post, jedzenie w ciągu dnia w Ramadan
        > ie, jedzenie świniny, seks pozamałżeński, nieodbycie pielgrzymki do Mekki czy n
        > ieskładanie ofiar z ludzi. W skrócie - ateista to człowiek bezgrzeszny. S.

..
        ale
        ALE
        niech nikt nie pomyśli:
        chulaj dusza, piekła nie ma
        jest i nazywa się więzień
        więc jak:
        pobijesz żono męża (1/z) ze skutkiem klinicznym(>1),
        spalisz teściowej jej samochód (>2),
        pobijesz sąsiada pieska bo za głośno szczeka (1/z),
        to wiedz, że Białołęka/Wronki/Montelupich.... czekają.
        W nawiasach wysokość sankcji, z - zawiasy.
        Zawiasy w nawiasach.
    • edico Re: Kiedy opuszczenie mszy nie jest grzechem? 08.05.22, 23:45
      Grzechem jest każde przeciwstawienie się regułom obowiązującym w każdym wycyzelowanym środowisku. Kryminalny slang i jego tradycje są dobrym tego przykładem. Masz po prostu ten sam katolicki problem. Życie nie chcę się przystosować do Twoich religijnych wizji. Chyba każdy wędkarz ma większe szczęście na sukcesy do wyboru akwenów realizacji własnych nadziei, niż Twoje skowyczenie o pomyślność łowów na forach.

Z przykrością stwierdzam, że nawet polski dorobek intelektualno-religijny już dawno przekroczył horyzonty poziomu parafianizmu, którego stałeś się zakutanym zwolennikiem. Oceniał tego nie będę, ponieważ konstytucja Suchockiej daje Ci prawo serwowania najbardziej kosmologicznych sennych wrażeń, o czym nie jednokrotnie wyrażałem swój stosunek do takich kleptokatechetycznych Twoich wpisów.

Czym jesteś na tym forum w mojej ocenie?
      Ponoć na chwast najlepszy ponoć jest randap. Działa skutecznie pozbawiając rośliny dostępu do powietrza.

Sugeruję przy najbliższej okazji zablokować moderatorowi dostęp oszołoma do tego forum. Z tego, co zdążyłem sie zorientować, oszołom został zablokowany już na wielu forach i nie ma żadnego powodu, by zablokować domo nawiedzonego religianta na forum dyskusyjnym zajmującym się problemami nie tylko kilkoma zdrowaśkami po spowiedzi.
      Problem leży nie tylko w tym, że jestem nie tylko przeciwnikiem katolicyzmu w obecnym polskim wydaniu, ale także religijnym fałszowani świadomości gminu o historycznej przeszłości Polski. Oszołom - w moim przekonaniu - spełnia tu rolę kapuścianego głąba fermentującego w tradycyjnie wydeptywanej beczce. Dla nie znających tematu sugeruję sięgnięcie do annałów dawnej literatury.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka