Dodaj do ulubionych

A gdyby film Smarzowskiego pt "I-sza Komunia" ?

08.05.22, 09:23
Te suknie balowe , te fraki i stroje kelnerskie , ci zapijaczeni wąsaci wujkowie ostatni raz widziani 25 lat temu , te wyfiokowane nie widziane od 30-40 lat ciocie , no i te koperty , quady i co tam jeszcze
Byłby hit kinowy
-
"Ilość samobójstw wśród księży jest ogromna . Potrzebne w tej kwestii działanie . Wiele jest przypadków cichych , ale wołają o próbę znalezienia przyczyny " - ks.Daniel Wachowiak
Obserwuj wątek
  • kociak40 Re: A gdyby film Smarzowskiego pt "I-sza Komunia" 08.05.22, 10:37

   "ci zapijaczeni wąsaci wujkowie" - pkt4a

   Przywołałeś mi wspomnienie o moim wuju. Chlał, odkąd go pamiętam,
   na umur prawie codziennie. W największy upał latem, chodził w grubym
   waciaku i grubych portkach watowych, bo był to jego ubiór ochronny.
   Jak się przewracał, to nic sobie nie łamał. Często wisiał przewieszony
   na płocie, bo do furtki nie trafiał. Zawsze w kieszeniach miał butelki
   po wódce. Dziwnym jest to, że żył 92,5 lat i nigdy nie chorował. Umarł
   we śnie z pustą butelką obok. Ciotka do jego trumny włożyła pełną.
   • snajper55 Re: A gdyby film Smarzowskiego pt "I-sza Komu 08.05.22, 18:40
    kociak40 napisał:

    > Przywołałeś mi wspomnienie o moim wuju. Chlał, odkąd go pamiętam,
    > na umur prawie codziennie. W największy upał latem, chodził w grubym
    > waciaku i grubych portkach watowych, bo był to jego ubiór ochronny.
    > Jak się przewracał, to nic sobie nie łamał. Często wisiał przewieszony
    > na płocie, bo do furtki nie trafiał. Zawsze w kieszeniach miał butelki
    > po wódce. Dziwnym jest to, że żył 92,5 lat i nigdy nie chorował. Umarł
    > we śnie z pustą butelką obok. Ciotka do jego trumny włożyła pełną.

    Ciotka miała dobre serce... :)

    S.
    • edico Re: A gdyby film Smarzowskiego pt "I-sza Komu 08.05.22, 22:25
     snajper55 napisał:

     > Ciotka miała dobre serce... :)
     >
     Judaistyczna spuścizna dotycząca roli kobiet w tej religii nadal nadal ma się dobrze.
     "Wtedy zesłał Pan Bóg głęboki sen na człowieka, tak, że zasnął. Potem wyjął jedno z jego żeber i wypełnił ciałem to miejsce. A z żebra, które wyjął z człowieka, ukształtował Pan Bóg kobietę i przyprowadził ją do człowieka".
     (Ks. Rodz. 2x21,22)

     W języku angielskim jest wyrażenie "human being", które odpowiada polskiemu "istota ludzka" oraz wyrażenie "man", które odpowiada polskiemu "mężczyzna" albo "człowiek" .

     Mam wiele wątpliwości co do piosenkarskiego stwierdzenia, że "faceci to świnie", chociaż świnia' jest rodzaju żeńskiego. Czy faceci są raczej religijnymi wieprzami? Rozważania na ten temat pozostawiam religijnym erudytom.

     Powszechnie przecież wiadomo,ze "pies" jest największym przyjacielem człowieka..a kobieta jedynie towarzyszem. Uważam jednak ,że taka dyskusja jest bezprzedmiotowa i feruje pogląd panowania "człowieka " suwerennego (to se tu, to se tam) a jednocześnie pozwala przetrwać "towarzyszowi pospolitej niedoli", ponieważ podlega on instynktowi samo zachowania gatunku - czyli zasadzie zaistnienia i rozmnażania rodzaju ludzkiego. Błędne koło nie tylko z punktu widzenia religijnego, ponieważ pospolity "towarzysz" skrywa w sobie "maski" akceptowanych wartości a przede wszystkim nie redukowalną cząstkę własnego istnienia z boską przemocą, która sama w sobie się zamyka.

     Nie tylko ciotka może mieć takie przekonania.
  • edico Re: A gdyby film Smarzowskiego pt "I-sza Komunia" 08.05.22, 21:56
   Kościół funkcjonuje jak hipermarket. Sądząc po ilości punktów sprzedaży w przypadku Krk można mówić o sieci handlowej niż o pojedynczym sklepie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dominikanie podają się towar dla inteligenta, Ruch Światło Życie oferuje usługi dla zagubionej młodzieży, dla studenta zorganizowano Duszpasterstwo Akademickie, a dla starszej pani serwuje się audycję z Torunia. Na ludowo organizuje się nabożeństwa majowe, różańce przy kapliczkach, pielgrzymki do Lichenia itp.
   Zupełnie jak w sklepie — są regały z popularnym najtańszym towarem i te małe, ukryte gdzieś w kącie stoiska z wyrafinowanym produktem dla snobów. Przecież miłośnik Châteauneuf du Pape nie siada razem do stołu z konsumentem piwa VIP, jednak jeden i drugi kupują towar w tej samej sieci sklepów — tyle, że znajdują go na różnych nie dostępnych dla wszystkich półkach.
   Obawiam się, że zarząd sieci Krk w Polsce (czy nawet sam jej prezes rezydujący w Wiecznym Mieście) nawet gdyby odczuwał taką wolę (w co też szczerze wątpię, nigdy nie wypowie się krytycznie o fanach ćwierć-inteligentnego doktora nauk religijnych z Torunia) tak samo jak prezes Tesco nie zabroni wstępu do swoich marketów licznym amatorom najtańszych towarów własnej sieci. Byłoby to sprzeczne z interesem, którego Kościół nad wyraz preferuje bez względu na jego etyczne walory.
    • edico Re: A gdyby film Smarzowskiego pt "I-sza Komu 08.05.22, 22:27
     kociak40 napisał:

     >
     > "dla starszej pani serwuje się audycję z Torunia" - edico
     >
     > - kochamy ciebie słoneczko, największą twoją odwzajemnioną miłością do nas jest
     > twoja biżuteria!
     >
     Wpływająca z Kanady, która cudownie się dematerializuje :)
   • pkt4a Re: A gdyby film Smarzowskiego pt "I-sza Komu 09.05.22, 01:40
    Każdy proboszcz to franszyzobiorca punktu sprzedaży bliskowschodnich baśni z 1000 i jednej nocy , bajek i złudzeń a każdy biskup to lokalny officer sales manager zarządzajacy lokalną siecią franszyzobiorów sciągający umówiony i należny procent od każdego proboszcza czyli franszyzobiorcy . Tym ściagnietym łupem czyli procentem od sprzedaży officer sales manager zwany biskupem dzieli się z prezesem firmy z centralą nad Tybrem . Prostota i skuteczność tego biznesu jest zadziwiająco skuteczna .
    Te różne "tesca" i "żabki" zgapiły terytoriolną sieć franszyzową działającą z powodzeniem od około 1600 lat , mają jedynie inny bardziej konkretny towar do sprzedaży .

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka