Dodaj do ulubionych

Wyrok dla księdza.

02.06.22, 14:20
echodnia.eu/swietokrzyskie/skrzywdzil-14letnia-dziewczynke-byly-ksiadz-z-kielc-skazany-w-prawomocnym-wyroku/ar/c1-16410961 //
Obserwuj wątek
      • feelek Re: Wyrok dla księdza. 02.06.22, 23:05
        Ten wątek zawiera nieprawdę i jako taki powinien być skasowany, o co tu postuluję.
        [Ale: na Óślą Ławkę, nie : w niebyt!]
        ..
        ; skazany nie jest księdzem co jest w tytule wątku...
        ... od 11 lat ... nie jest .... skargę do sądu złożył .... miejscowy biskup...
        ..
        ps. ...znalazłem gdzieś taki fragment książki:
        " Mam 26 lat, skończyłem studia, jestem nauczycielem.
        Dostałem pracę w miejscowym gimnazjum.
        W jednej z klas niesłychanie podoba mi się dziewczyna.
        Co ja mówię: kobieta!
        Kobiecość wypływa z jej szkolnego mundurka wszystkimi szczelinami ...
        Gdy na nią patrzę, a musi mieć nie więcej niż 14 lat, wydaje mi się, że jest zupełnie naga ..."
        ...
        .ups ..... to ... "Łolita" Nabokova!
        ..
        fascynuje nas ww. czy odraża?
        to samo fascynuje co i odraża?
        zależy czy ze słusznych czy niesłusznych podstaw
        " cztery noooogi doooobreeee
        dwieeee złeeeee" [George Orwell: " Folwark zwierzęcy"]
        • wariant_b Re: Wyrok dla księdza. 03.06.22, 09:43
          feelek napisał:

> Ten wątek zawiera nieprawdę i jako taki powinien być skasowany, o co tu postuluję.
          > skazany nie jest księdzem co jest w tytule wątku...
          > ... od 11 lat ... nie jest .... skargę do sądu złożył .... miejscowy biskup...

Jeśli ktoś czyta treść postów nie zaglądając do załączonych artykułów sam sobie winien.
          Nie ma żadnych wątpliwości, że temat dotyczy byłego księdza oskarżonego o czyny,
          których dokonał będąc księdzem. Tłumaczenie, że zgłoszenia dokonał biskup
          (a faktycznie delegat biskupa kieleckiego ds. ochrony dzieci i młodzieży ks. Skrzypek)
          też jest bez sensu, bo dokonał tego 11 lat po ujawnieniu przypadku i 10 po wydaleniu
          księdza pedofila ze stanu duchownego przez Watykan. Łatwo się więc domyślić, iż
          wcześniej Kościół dogadał się z rodzicami dziewczynki i zatuszował sprawę, by nie
          trafiła do prokuratury (a tym bardziej do prasy). Zresztą delegat biskupa zgłosił więcej
          takich przypadków (pozostałe już przedawnione) i raczej nie tyle dobrowolnie, co po
          i w związku z filmem braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu", w którym przedstawiono
          m. in. sprawę innego księdza z tej diecezji, Jana A. Ksiądz Jan Anioł zmarł w 2020 roku,
          a w uroczystościach pogrzebowych udział wziął biskup kielecki ks. Jan Piotrowski.
          Podobno taka tradycja.
          • snajper55 Re: Wyrok dla księdza. 03.06.22, 13:16
            Poza tym wszystkim trzeba pamiętać, że zgodnie z kanonem 290 kodeksu prawa kanonicznego raz przyjęte święcenia kapłańskie nigdy nie tracą ważności. Dlatego pisanie w takim przypadku o "byłym księdzu" nie odpowiada prawdzie. Jest to ksiądz przeniesiony do stanu świeckiego. Taką osobę nadal obowiązuje celibat.

S.
            • ta Re: Wyrok dla księdza. 03.06.22, 14:06
              Ksiądz przeniesiony do stanu świeckiego może wystąpić o zwolnienie z celibatu.
              Sprawę rozpatruje się na najwyższym szczeblu w Watykanie.
              Dane o liczbie występujących z takim wnioskiem księży nie są oczywiście publikowane.

O takie zupełne wyzwolenie z pęt miał wystąpić syn pani Szydło. Nie zaprzeczano, nie potwierdzano.
              • snajper55 Re: Wyrok dla księdza. 03.06.22, 15:13
                ta napisała:

> Ksiądz przeniesiony do stanu świeckiego może wystąpić o zwolnienie z celibatu.
                > Sprawę rozpatruje się na najwyższym szczeblu w Watykanie.
                > Dane o liczbie występujących z takim wnioskiem księży nie są oczywiście publiko
                > wane.

Tak. To jest osobna procedura. Bez niej ksiądz przeniesiony do stany świeckiego nadal nie może chędożyć.

> O takie zupełne wyzwolenie z pęt miał wystąpić syn pani Szydło. Nie zaprzeczano
                > , nie potwierdzano.

Na księdzu przeniesionym do stanu świeckiego ciąży wiele ograniczeń, ponieważ święcenia kapłańskie są cały czas ważne.

S.
            • feelek Re: Wyrok dla księdza. 06.06.22, 10:48
              a PRAWDA to zawsze jednak PRAWDA.
              To jest:
              ...
              BYLY KSIĄDZ....
              OD 11 LAT

...
              to jakby o Księżnej Dianie pisać:
              " .... żona Księcia Karola zginęła w wypadku z Dodim Al Fayedem ..."
              ..
              KŁAMIECIE ....
              KŁAMALIŚCIE ....
              ... BĘDZIECIE?
              ....
              to już wyłącznie wasza i waszych sumień sprawa.
              ...
              .... czy używanie pojęcia sumienie to, dla was, jakiś anachronizm?
              ...
              PS. Czy antyklerykalizm zahaczający o zakłamanie to jakaś pseudopsychoterapia?
              ....
              Mnie nic takiego nie było, nie jest, nie będzie potrzebne: musicie dowalać KK, niezal. czy to prawda, cczy nie ....
              Bo przecież nieważne, że PEDOLA wywalił 11 lat temu biskup z księżostwa i biskup podał PEDOLA do sądu?
              ...
              Ww. ma jakieś odzwierciedlenie w tytule?
              "A po co?" Ważne aby czarnemu przyp ... lić.
              ...
              Uprzedzam!: takie praktyki są " kontrskuteczne"!
          • feelek Re: Wyrok dla księdza. 04.06.22, 01:56
            Wariant: ....
            ...
            Wiesz bo ja myślałem, że dążymy do PRAWDY.
            Teraz już wiem, że nie.
            ..
            PS. A taki tytuł może:
            ...
            "POLACY MORDUJĄ I GWAŁCĄ DZIECI "
            ..
            Przecież wiadomo, że chodzi o kilku Polaków, nie o wszystkich i wszyscy co to czytają, wiedzą, że o to chodzi.
            Kto by pisał
            ..
            " POLACY: ADRIAN Z. I JAN G. ZAMORDOWALI I ZGWAŁCILI 2 DXIECI"
            ..
            To i za długie i niepotrzebne ...
            • wariant_b Re: Wyrok dla księdza. 06.06.22, 22:31
              feelek napisał:

> Wiesz bo ja myślałem, że dążymy do PRAWDY.
              > Teraz już wiem, że nie.

Więc co według ciebie jest PRAWDĄ:
              - że ksiądz wykorzystał seksualnie 14-latkę, czy
              - że były ksiądz wykorzystał seksualnie 27-latkę?
              - że sprawa trafiła do prokuratury dopiero po 11 latach, czy
              - że sprawa trafiła do prokuratury już po 11 latach?

Jedno co na pewno jest prawdą - to, że w statystykach Ziobry nie będzie kolejnego księdza
              odbywającego wyrok więzienia za czyny pedofilskie. Bo to były ksiądz - podobno kierowca.
              Dlatego lepiej nie pozwalać dzieciom podróżować bez opieki - kierowcy mogą być niebezpieczni.

• feelek Re: Wyrok dla księdza. 26.06.22, 15:17
                wariant_b napisał: Więc co według ciebie jest PRAWDĄ .....
                ..........
                f.: zabawy faktami zostawiam panu:
                .......
                Czy tuzin to więcej niż 10 czy też 30 grudnia jest przed 31?
                ...
                Co z ww. jest prawdą?
                Sorry, nie mam czasu na ww.
                .....
                Prawdą jest, że w tytule artykułu jest nieprawda: w artykule nie ma wyroku na księdza.
                ....
                To o tyle ważne dla mnie, że idąc przez życie wolę prawdę - jest prostsza i bardziej honorowa.
                Hocki - klocki typu mam jakiś materiał przeciwko wrogowi i będę to szerzył, choć wiem, że to nie fair: przywalę byłemu ksiedzu, co go 10 lat temu wywalili, przywalę biskuppwi choć to ów wywalił pedała, więcej postawił tamtego przed sąd, doprowadził do procesu nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Więc daję tytuł " wyrok na księdza".
                ......
                Sorry beze mnie.
                Z kościołem nie mam i nie chcę mieć nic wspolnego od 20 lat.
                Nie po to jednak z tym kościołem zerwałem, aby robić takie rzeczy jak tu w tym wątku.
                • wariant_b Re: Wyrok dla księdza. 26.06.22, 15:56
                  feelek napisał:

> To o tyle ważne dla mnie, że idąc przez życie wolę prawdę...

Niech ci będzie - ksiądz zawinił, kierowcę posadzili.
                  W końcu mamy sprawiedliwość - ktoś musiał być ukarany.
                  • feelek Re: Wyrok dla księdza. 26.06.22, 16:50
                    wariant_b napisał: feelek napisał: To o tyle ważne dla mnie, że idąc przez życie wolę prawdę... Niech ci będzie - ksiądz zawinił, kierowcę posadzili. W końcu mamy sprawiedliwość - ktoś musiał być ukarany.
                    ......
                    f.: mamy odwracanie lota ogonem ....
                    ....
                    niech będzie!
              • edico Re: Wyrok dla księdza. 27.06.22, 13:54
                Szczególnie ta 17,5% powszechność katolicyzmu wśród całej ludności świata jest namacalną ostoją nieustającej prawdy katolickiej :)

Porównując przypadek katolicyzmu do nauczania w szkołach (począwszy od podstawówek do uczelni wyższych), każdy inny przedmiot, oprócz religii, jest uważany jako pożyteczny przez prawie 100% ludności świata. Oczywiście nie dotyczy to tych, którzy nie wiedzą co to jest matematyka, fizyka, itd
        • edico Re: Wyrok dla księdza. 23.06.22, 00:00
          Nadal bez odpowiedzi pozostaje pytanie, ile jeszcze zła ma wydarzyć się w Kościele, by katolicy wreszcie nabrali wątpliwości, czy ich Kościół naprawdę jest taki święty za jakiego się podaje. W końcu czy przynależność do tej organizacji oraz finansowanie jej nie oznacza wspólnictwa w tym procederze?
      • edico Re: Wyrok dla księdza. 27.06.22, 14:42
        snajper55 napisał:

> Tacy nadal będą odczuwać tak zwane powołanie.
        >
        > S.

Biblia sobie, teorie kościelne sobie, a życie - jak w przypadku tej „doskonałości wszystkiego, co było lub miało być bardzo dobre" — sobie. Zresztą sama „moralność" jest ulubionym słowem urzędników kościelnych, tyle że w ich w ich ustach staje się zwykłą dziwką.
        Słowa niestety nie wytrzymały próby czasu, a opisywane przez nie owo „wszystko bardzo dobre" w życiu codziennym okazało się nie mieć żadnych z mechanizmów przez Boga wbudowanej im wewnętrznej harmonii i doskonałości. Również późniejsza boska inicjatywa "świętych powołań kapłańskich" nie sprawdziła się w całej swej linii i przestrzeni. Wiele wskazuje na to, że „powołując" do życia bezczelnie bezkarną kapłańską „spółkę z nieograniczona nieodpowiedzialnością" wystraszył się ostatecznie skali rozpętanego zła. Zostawił rozgrzebany interes i jak za dawnych czasów spokojnie spakował manatki i wyjechał sobie na ryby pozostawiając uruchomionego „samograja" bez jakiegokolwiek ideologiczno-moralnego a także penitencjarnego nadzoru!

„Każda religia jest dobra, ale najgłupsza jest najlepsza".
        (Tzw. ojciec św. papież Aleksander VI)
    • pkt4a Re: Wyrok dla księdza. 22.06.22, 20:52
      Prawie puste seminaria duchowne , pustoszejące nowicjaty zakonne przygotowujące do fachu księdza , aresztowania księży za to czy owo , zrzucanie sutann , zrzucanie habitów i te pesele księży .
      Będzie potrzebny import księży na Podlasie z Filipin , Wybrzeża Kości Słoniowej , Wietnamu i Togo :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka