02.08.22, 15:24
Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
Obserwuj wątek
    • wariant_b Re: Czy religie twierdza ze słońce krąży wokół zi 02.08.22, 17:13
      Popatrzmy, jak to wygląda u innych:

faktopedia.pl/498067
      Wg ankiety przeprowadzonej przez NSF w 2005 r. na próbie ok. 25 tys.
      mieszkańców Unii Europejskiej 34% z nich nie wierzy w teorię heliocentryczną,
      a 30% z nich w teorię ewolucji.

natemat.pl/92269,az-1-4-amerykanow-mysli-ze-to-slonce-krazy-wokol-ziemi
      Jeden na czterech Amerykanów myśli, że to słońce krąży wokół Ziemi. Dokładnie:
      aż 26 proc. przebadanych przez Amerykańskie Stowarzyszenie Rozwoju Nauki.
      Tylko 48 proc. badanych myśli, że ludzie wyewoluowali z wcześniejszych gatunków.
      Czyli aż 52 proc. Amerykanów myśli, że źródło pochodzenia człowieka jest inne.

space24.pl/nauka-i-edukacja/coraz-wiecej-rosjan-wierzy-w-ruch-obiegowy-ziemi-wokol-slonca
      Ponad 90 procent Rosjan uważa, że Słońce jest centrum Układu Słonecznego, a Ziemia
      wykonuje względem niego ruch obiegowy - ogłosiła moskiewska uczelnia. Jak dodała,
      w porównaniu z ostatnim badaniem przeprowadzonym 18 lat temu, odsetek ten wzrósł
      o 8 punktów procentowych.

• feelek Re: Czy religie twierdza ze słońce krąży wokół zi 02.08.22, 22:45
        bierzemy udział w dyskusji pod tytułem:".... [ ...]..."
        ......
        [...] to inaczej:
        ..../ zero/ null/ nix....
        : ....dyskusja pod tytułem: " zero/ nic"
        ... może ...coś dla ateistów?
        ....
        : życie-> śmierć-> nic/ zero...
        .....
        mi pasuje: żyję, umieram, koniec...
        - dodaje motywacji do codziennej działalności:
        każdy dzień jest jeden, jutro już dzisiejszego dnia nie będzie...
        • wariant_b Re: Czy religie twierdza ze słońce krąży wokół zi 02.08.22, 23:44
          feelek napisał:

> bierzemy udział w dyskusji pod tytułem:".... [ ...]..."

Bierzemy udział w dyskusji: Czy religie twierdza ze słońce krąży wokół ziemi
          Ocenzurowanie postu tytułowego nie zmienia tytułów odpowiedzi: "Re: ...", a mało
          kto się wysila, żeby wymyślić oryginalny tytuł dla swojej wypowiedzi.

W poście tytułowym oszołom zalinkował informację, że:
          Rosyjska państwowa sondażownia przeprowadziła badanie na temat wiedzy naukowej
          Rosjan. Wynika z niego, że jedna trzecia obywateli Federacji Rosyjskiej uważa, że Słońce
          krąży wokół Ziemi, a jedna piąta, że ludzie żyli na planecie wraz z dinozaurami.

Niestety, komentarz był na właściwym poziomie, więc post został ocenzurowany.

Czy jest jeszcze coś, czego nie rozumiesz?
          • feelek Re: Czy religie twierdza ze słońce krąży wokół zi 03.08.22, 00:35
            wariant_b napisał: " Czy jest jeszcze coś, czego nie rozumiesz?"
            ....
            tylko 1 rzeczy:
            czy to pisze wariant, czy ktoś inny, któremu podejście do rzeczywistości zmieniło się na tyle, że nie widzi drobnej, subtelnej zabawy słownej gdy ktoś ( sam nie wiem kto) usunął tytuł, który wariant zna, a ja - nie ( bo i skąd mam go znać, skoro go nie ma) i w zamian proponuję dyskusję: co ateista ma nieateistom do powiedzenia o jego ( ateisty) wyobrażeniu o niczym [ ...], co zdaniem ateisty ( ale nie tylko, bo także moim - agnostyka) jest po czyjejś śmierci.
            • wariant_b Re: Czy religie twierdza ze słońce krąży wokół zi 03.08.22, 01:01
              feelek napisał:

> czy to pisze wariant, czy ktoś inny, któremu podejście do rzeczywistości zmieniło się na tyle,
              > że nie widzi drobnej, subtelnej zabawy słownej gdy ktoś ( sam nie wiem kto) usunął tytuł...

Nie widzę drobnej, subtelnej zabawy słownej - przysłonił ją widok niepotrzebnej kolejnej
              osobistej rozgrywki feelka z moderatorem forum.
              • feelek Re: Czy religie twierdza ze słońce krąży wokół zi 03.08.22, 01:30
                wariant_b napisał: "Nie widzę drobnej, subtelnej zabawy słownej - przysłonił ją widok niepotrzebnej kolejnej osobistej rozgrywki feelka z moderatorem forum.
                .....
                1. sorry, ale tam nie ma żadnej z nikim rozgrywki
                2. bo może panu wyświetla się co innego- u mnie zamiast tytułu jest [ ...]
                3. to dziwne, dziwaczne: ktoś wykasował tytuł - zwykle skutkuje to wysłaniem takiego czegoś na osła -
                4. a tu nic po raz pierwszy spotykam takie coś
                5. myślałem ze to zabawa: kogoś , kto ma władzę - może tak zrobić, że zostawia wątek z tytułem [ ....]
                6. jak wątek ma tytuł " ....[...]...." to znaczy nic/ zero/null
                można na forum religia dyskutować o tym co dla kogo znaczy "... nic..."?
                NIE MOŻNA!
                ......
                PS. Dla pana warianta jest tu jakaś " ..... rozgrywka...." i ".... niepotrzebna....."?
                .......
                Zgodnie z zaleceniami Konfucjusza NIE ŻYCZĘ p. Wariantowi aby kiedykolwiek, jak ja, był tu , na forum, ofiarą oszustw. Wtedy zdarzyłoby się, że ktoś napisałby, że się p. Wariant czepia.
                "....niepotrzebnie...."

• feelek Re: Czy religie twierdza ze słońce krąży wokół zi 02.08.22, 23:38
        wariant_b napisał: ".... Popatrzmy, jak to wygląda u innych: Wg ankiety przeprowadzonej przez NSF w 2005 r. na próbie ok. 25 tys. mieszkańców Unii Europejskiej 34% z nich nie wierzy w teorię heliocentryczną, a 30% z nich w teorię ewolucji...."
        ......
        ale to jakieś nieporozumienie: wierzyć/ nie wierzyć można w coś z definicji niesprawdzalnego - jak można mówić, że się nie wierzy w coś, co zostało tak udowodnione jak to, że np. szklanka jest ciałem stałym, a nie płynnym?
        ......
        Owszem, mam bliską osobę, która na stwierdzenie, że autostrady w Polsce w 3/4 sfinansowała UE odpowiada: " a ja w to nie wierzę...".
        Ale to przecież objaw ciemnoty, nie wiedzy/ wiary w cokolwiek.
        • wariant_b Re: Czy religie twierdza ze słońce krąży wokół zi 03.08.22, 00:09
          feelek napisał:

> ale to jakieś nieporozumienie: wierzyć/ nie wierzyć można w coś z definicji niesprawdzalnego
          > - jak można mówić, że się nie wierzy w coś, co zostało tak udowodnione

Twórcy Biblii dysponowali tym samym zestawem zmysłów, co ludzie współcześni,
          jeśli nie bardziej wyostrzonymi, ze względu na silniejszą naturalną selekcję.
          Jak dla mnie naturalne jest wrażenie zmysłowe, że wszystko kręci się wokół Ziemi.
          Dopiero nauka stwierdziła, że to złudzenie optyczne, taka kosmiczna fatamorgana.
          Wprawdzie już za czasów cywilizacji starożytnych, ale do tzw. cywilizacji łacińskiej
          vel chrześcijańskiej, dotarło to dopiero za sprawą Kopernika i jego następców.
          Oszołom twierdzi, że za sprawą nieistniejącego już KGB i Putina Rosjanie wierzą,
          że jest inaczej - czyli dziwnym trafem, tak jak napisano w Biblii.

Więc podałem, że Biblię znają i traktują dosłownie nie tylko niewykształceni Rosjanie.
          A przy okazji (wyniki badań z tego samego okresu), że badania ankietowe mogą dawać
          taki wynik, jakie były intencje zadających pytanie - albo 35% albo niespełna 10%.
        • wariant_b Prośba do moderatora 03.08.22, 22:46
          Bądź tak dobry i odcenzuruj na jakiś czas post tytułowy, bo wygląda na o, że feelek
          nie da sobie wytłumaczyć, że tematem wątku jest:
          Czy religie twierdza ze słońce krąży wokół ziemi
          a post tytułowy został wycięty za interpretację artykułu prasowego
          i będzie kocił kolejne wątki o tym, że nie wie o czym ma pisać.

----

feelek napisał:

> B. przepraszam, ale ten wątek ma absurdalną konstrukcję.
          > jaki jest tu temat dyskusji?
          > dlaczego tego tematu NIE MA?
          >
          .
          > Trudno dyskutować gdy temat jest tu:
          > [....]
          • feelek Re: Prośba do moderatora 03.08.22, 23:34
            wariant_b napisał:
            " Bądź tak dobry i odcenzuruj na jakiś czas post tytułowy, bo wygląda na o, że feele nie da sobie wytłumaczyć, że tematem wątku jest: Czy religie twierdza ze słońce krąży wokół ziemi a post tytułowy został wycięty za interpretację artykułu prasowego..."
            .........
            ......
            ....nieprawda,
            tytuł tego wątku jest:
            ......
            " [...] ".
            .........
            Mam prawo wchodząc tutaj na forum religia twierdzić, że to jest wątek, którego tematem jest:
            .......
            nic
            ......
            nic to też dobry temat do dyskusji..
            ..... np.
            Kiedy to wymyślono - pojęcie zera, zdaje się, że pojęcie zera wymyślili .... któż by inny .... Chińczycy....zauważyć, że Rzymianie mieli z tym problem, skoro nie ma zera wśród rzymskich liczb...
            ......
            Nic jest też dobrym tematem do dyskusji na forum religia
            ......
            ...... a pan panie Wariant nie jest, bo być nie może autorem tych 500 limeryków - utworów, gdzie purenonsens jest gdzieś " ... między wierszami..."
            [ ... stwierdzenie: " ....między wierszami..." to nie jest dosłowne bo nic między wierszami limeryka w istocie przecież nie ma, to oznacza, że tam są słowa, których czytający musi się domyślić....pozdrawiam].

• feelek Re: Prośba do moderatora 04.08.22, 02:32
                wariant_b napisał: No i kocisz te wątki o niczym i kocisz. Raz napisałeś - i powinno wystarczyć.Może przejdź wreszcie do tematu; Czy religie twierdza ze słońce krąży wokół
                > ziemi
                ....
                .....
                B. przepraszam, ale to mnie nie interesuje: "... czy te religie twierdza ze słońce ...etc..
                etc ....?"
                ......
                Interesuje mnie natomiast tytułowy temat tego wątku, cytuję: " [...]".
                Ww. naprawdę wydaje mi się ciekawe, choć wiem, rozumiem, jak temat ten powstał i wiem, że przypadkiem.
                Przypadkiem powstał temat dyskusji - IMHO -'ciekawy i nie jest to, jak pan sugeruje " ... niepotrzebny spór z Moderacją" bo niczego takiego tunie ma.
                ....
                PS. co to: " ....kocisz..." . Pytam jako hobbysta języka - jego nowych wcieleń.
                ...czy też może pan panie Wariant to stworzył od obecnej tu na fr osoby kociak?
                Kociak - koci?
                Nie wiem, nie czytam, omijam ....
                ...
                PS2. wstąpi p. Wariant na forum humorum....?
      • snajper55 Re: Czy religie twierdza ze słońce krąży wokół zi 02.08.22, 18:17
        wariant_b napisał:

> Przy okazji - kiedy wreszcie doczekamy się nowego tłumaczenia Biblii,
        > w którym płaska Ziemia nie byłaby centrum wszechświata?

Ty uważaj, bo ktoś cię pozwie o obrazę uczuć religijnych. Biblia to Słowo Boże. Chcesz boga chrześcijan poprawiać??? Boga poprawiać mogą tylko jego kapłani, co zresztą wielokrotnie robili, a bóg pokornie przyznawał I'm rację.

S.
      • feelek Re: Czy religie twierdza ze słońce krąży wokół zi 03.08.22, 00:44
        wariant_b napisał: Przy okazji - kiedy wreszcie doczekamy się nowego tłumaczenia Biblii, w którym płaska Ziemia nie byłaby centrum wszechświata?
        .....
        ....a po co jakiekolwiek tłumaczenie biblii ateiście?
        ....
        biblię trzeba, jak to robi 99,99% wierzących, odłożyć na półkę .... i niech sobie tam stoi.
        ....
        nie może być takiego tłumaczenia bo byłoby to przecież najczystsze fałszerstwo
        ....
        .... albo to taka przewrotność postulującego tłumaczenie, aha ...

• cylicja Re: Czy religie twierdza ze słońce krąży wokół zi 03.08.22, 08:30
        Co prawda, Biblia nic na ten temat nie mówi, ale to już nieistotny szczegół w internetowych dyskusjach.

Natomiast początek Księgi Rodzaju jakoś dziwnie zbieżny jest z naukową teorią Wielkiego Wybuchu:

"Wtedy Bóg rzekł: «Niechaj się stanie światłość!» I stała się światłość"

i z początkiem życia naZiemi

"Potem Bóg rzekł: «Niechaj się zaroją wody od roju istot żywych>"

wariant_b napisał:

> Przy okazji - kiedy wreszcie doczekamy się nowego tłumaczenia Biblii,
        > w którym płaska Ziemia nie byłaby centrum wszechświata?
        • wariant_b Re: Czy religie twierdza ze słońce krąży wokół zi 03.08.22, 13:08
          cylicja napisał:

> Natomiast początek Księgi Rodzaju jakoś dziwnie zbieżny jest z naukową teorią
          > Wielkiego Wybuchu:
          > "Wtedy Bóg rzekł: «Niechaj się stanie światłość!» I stała się światłość"

Raczej nie, więc zacytujmy więcej:
          1:1
          Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię.
          1:2
          Ziemia zaś była bezładem i pustkowiem: ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód,
          a Duch Boży unosił się nad wodami.
          1:3
          Wtedy Bóg rzekł: Niechaj się stanie światłość! I stała się światłość.
          1:4
          Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności.
          1:5
          I nazwał Bóg światłość dniem, a ciemność nazwał nocą. I tak upłynął wieczór i poranek - dzień pierwszy.

Teza, że Ziemia istniała przed Wielkim Wybuchem jest nie do utrzymania.
          Zresztą, wedle ks. Hellera, Bóg również nie mógł istnieć wcześniej.
          A poza tym Słońce i gwiazdy powstały dopiero dnia czwartego, tuż po roślinach.

A "początek życia na Ziemi" (według ciebie) nastąpił dopiero dnia piątego.
          Więc powstałe wtedy życie pewnie mogło się żywić martwą roślinnością,
          bo przecież rośliny nie były żywe - bo i po co?

Choć, jeśli wierzyć drugiej wersji Genesis - człowiek został ulepiony przed roślinami,
          by kopać rowy i nawadniać glebę. I to dla niego Bóg stworzył rośliny i zwierzęta.
          A na koniec nawet kobietę imieniem Ewa, by pomoc dla człowieka była.
          Dlatego Adam opuścił ojca swego i matkę swoją i połączył się z Ewą, by popełnić
          grzech pierworodny, gdyż po zjedzeniu jabłka z Drzewa wiedział, jak się to robi.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka