Dodaj do ulubionych

Ząb za ząb to nie religia Papieża Franciszka..

25.08.22, 14:42
Zresztą żaden żołnierz rosyjski nie podłożył bomby pod samochodem ukraińskiej dziewczyny, mam nadzieję, że lokalni hipokryci przypomną sobie słowa Chrystusa o nadstawianiu drugiego policzka..

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,28830213,tomasz-terlikowski-o-slowach-papieza-franciszka-zla-to-polityka.html
Obserwuj wątek
  • snajper55 Re: Ząb za ząb to nie religia Papieża Franciszka. 25.08.22, 14:55
   qwardian napisał:

   > Zresztą żaden żołnierz rosyjski nie podłożył bomby pod samochodem ukraińskiej d
   > ziewczyny, mam nadzieję, że lokalni hipokryci przypomną sobie słowa Chrystusa o
   > nadstawianiu drugiego policzka..
   >
   > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,28830213,tomasz-terlikowski-o-slowach-papieza-franciszka-zla-to-polityka.html

   Chrześcijanie to hipokryci bo nie chcą nadstawiać drugiego policzka. Ta religia już tak ma, że zmusza ludzi do hipokryzji.

   S.
   • qwardian Re: Ząb za ząb to nie religia Papieża Franciszka. 25.08.22, 21:21
    Czy Papież Franciszek podłożył Tobie bombę pod samochodem za systematyczne szczucie na Kościół Katolicki?
  • edico Re: Ząb za ząb to nie religia Papieża Franciszka. 26.08.22, 00:00
   Tutaj powinieneś zdecydowanie zrobić rozróżnienie pomiędzy swoją wiarą a religią. Do jedności było i nadal jest daleko. Nie sądzę też, by najbliższa przyszłość była w stanie przynieść jakiejś sensowne zmiany w tej judaistycznej schizmie.
   Wydaje mi się, że temat dyskusji na tym forum oscyluje wokół tego drugiego. Subiektywnie dużej mierze możesz mieć rację. Ludzie są tylko ludźmi i często działają z "nieboskich" pobudek, np. egoistycznych, pałając rządzą akceptacji własnej logiki, sukcesu lub władzy itp. i papieże też się w to zachowanie nie tylko czasami się wpisują. "Przewodnik Katolicki" nazywa jednak papieża najwyższym zwierzchnikiem Kościoła katolickiego. Niestety - jak potwierdza historia, od samego początku swego istnienia eksperyment chrześcijańsko-katolicki był taką samą wielką pomyłką, jak bolszewizm w Rosji. Władcy imperium rzymskiego, którzy popierali tę religię i faktycznie przyczynili się do jej zwycięstwa, obiektywnie rzecz biorąc, należą do grona najbardziej niegodziwych tyranów wszechczasów (wystarczy prześledzić żywoty „wielkich" katolickich: Konstantyna, Teodozjusza oraz ich dzieci). Wśród nich można znaleźć także wielu papieży.
   Czy Franciszka możesz umieścić w tym gronie?

   Papież Franciszek jest głową międzynarodowej korporacji religijnej zwanej Kościołem rzymskokatolickim oraz katolickich Kościołów wschodnich, biskupem Rzymu, zwierzchnikiem Stolicy Apostolskiej oraz głową państwa Watykan. Tomasz Terlikowski twierdzi, że papież jest zastępcą Chrystusa a z kolei ksiądz Sowa, że jego następcą. Papież mieszka skromnie, a nie w apartamentach jak kardynałowie. Tradycja nakazuje zamieszkiwanie papieża w Watykanie, co w wypadku Franciszka nie ma miejsca. Wydaje się, że na dzień dzisiejszy wyczerpał swoje możliwości konfrontacji funkcjonowania tej religii z prawdą i zabetonowaną w soborze nicejskim z 325 roku, który nie miał nic wspólnego z kanonem Nowego Testamentu. Przynosi to niestety określone skutki nawet w statystyce kościelnej i to nie od dnia dzisiejszego.

   Wydaje się, że jesteś na najlepszej drodze do stworzenia swojego gwardiańskiego katolicyzmu, ale jego popularyzacja poza Kościołem katolickim nabiera charakteru prymitywnego kabaretu odgrywanego w przypadkowej stodole.
  • oszol-lom-z-rm Re: Ząb za ząb to nie religia Papieża Franciszka. 26.08.22, 09:53
   Za to rusek bez mrugnięcia okiem jest w stanie zastrzelić bezbronna matkę czy dziecko
   • qwardian Re: Ząb za ząb to nie religia Papieża Franciszka. 26.08.22, 09:59
    Ale Polska tym ruskim nie wysyła broni i amunicji, jestem całym sercem za Banderowcami, ale jako katolik nie mogę się zgodzić na metody terrorystyczne, gdzie kobiecie podkłada się bombę pod samochód. Ja bym tego nie zrobił nawet, gdyby mojemu dziecku to zrobili, ale Putin jest z innej kultury więc wkrótce zobaczymy odwet.
    • yadaxad Re: Ząb za ząb to nie religia Papieża Franciszka. 26.08.22, 14:03
     Ona nie była kobietą, tylko człowiekiem, który zaangażował się w tę rozgrywkę i po tej stronie z takim przesłaniem. Zresztą mało prawdopodobne, że to nie była wewnętrzna ruska akcja.
   • edico Rusek to jeszcze nie katolik oszołomie 26.08.22, 16:59
    oszol-lom-z-rm napisał:

    > Za to rusek bez mrugnięcia okiem jest w stanie zastrzelić bezbronna matkę czy d
    > ziecko

    Oblężenie chrześcijańskiej Antiochii przez wojska pierwszej wyprawy krzyżowców potwierdza tą specyficzną wrażliwość katolików na losy bliźniego i chrześcijanina. Dzieje Apostolskie twierdzą, że to właśnie tam uczniów Chrystusa pierwszy raz nazwano „chrześcijanami”. Pierwsze wspólnoty chrześcijańskie powstały w Rzymie, Aleksandrii, Konstantynopolu, Jerozolimie i Antiochii. Oprócz Rzymu, żadne z tych miast nie uniknęło mieczy krzyżowych krucjat. Antiochia stanęła na drodze pierwszej krucjaty zorganizowanej po apelu Urbana II w roku 1095. To starożytne miasto dla chrześcijan miało szczególne znaczenie. Było ono założone przez św. Piotra i uważano je za pierwszą stolicę arcybiskupstwa.
    Wcześniej do dantejskich scen doszło po zdobyciu muzułmańskiego miasta Ma’arrat an-Nu’man. „Nasi gotowali dorosłych pogan w kotłach, a dzieci nadziewali na rożny i pożerali upieczone” – pisał kronikarz Radulf z Caën. „Zabili w okrutny sposób wielką liczbę ludzi. Zabrali ich dobytek. Uniemożliwili dostęp do wody, którą im sprzedawali. Wielu zmarło z pragnienia… żaden majątek nie ocalał. Zniszczyli mury miasta, spalili jego domy...” – relacjonował pochodzący z Aleppo Ibn al-’Adim. Następnie przyszło kolej na Antiochię.
    • qwardian Re: Rusek to jeszcze nie katolik oszołomie 26.08.22, 18:56
     Wyprawa krzyżowa na Konstantynopol była wywołana pogromem osób łacińskiego pochodzenia w Konstantynopolu. Wyprawy przeciw muzułmanom, były rezultatem okupacji przez nich Hiszpani i francuskiej Akwitanii..

     pl.wikipedia.org/wiki/Masakra_%C5%82acinnik%C3%B3w_(1182)
     • edico Re: Rusek to jeszcze nie katolik oszołomie 26.08.22, 19:16
      qwardian napisał:

      > Wyprawa krzyżowa na Konstantynopol była wywołana pogromem osób łacińskiego poch
      > odzenia w Konstantynopolu.

      I dlatego krzyżowcy najeżdżali Konstantynopol razem z Arabami ;)

      > Wyprawy przeciw muzułmanom, były rezultatem okupacji
      > przez nich Hiszpani i francuskiej Akwitanii..

      Kapitalne uzasadnienie dla brutalnego zburzenia zarówno pierwszego patriarchatu chrześcijańskiego jak i jego i kościoła w Antochii.
      Doskonały przykład chrześcijaństwa po katolicku.
      • qwardian Re: Rusek to jeszcze nie katolik oszołomie 27.08.22, 06:47
       Soczysty kop w tyłek dla każdego, kto prześladuje Kościół Watykański..
       • yadaxad Re: Rusek to jeszcze nie katolik oszołomie 27.08.22, 07:55
        Raczej Watykan pracuje usilnie na potężny kop w tyłek od ludzi, których łączy ludzkość.
       • edico Prawdziwy obraz kościoła-prześladowcy? 28.08.22, 10:24
        A co zrobić z Kościołem, który przez 2 tys lat prześladuje innych?

        Źródła pogańskie o prześladowaniach w sposób wcale nie dwuznaczny wyjawia stricte religijne przyczyny tego zjawiska. Tacyt - wielki historyk rzymski pisząc o prześladowaniach (Roczniki XV 45) wyraźnie i bez owijania w bawełnę.
        "
        Późniejszy historyk Swetoniusz w "Żywoty Cezarów" wylicza zasługi Nerona, dla przywrócenia porządku w mieście po pożarze:
        "Ukarano śmiercią chrześcijan, rodzaj ludzi, którzy hołdują przesądowi nowemu i niebezpiecznemu."
        Ówcześni chrześcijanie byli głównie ludźmi z najniższych warstw społecznych (niewolnicy, kobiety, biedota miejska), przeważnie pochodzenia wschodniego. Już sam fakt, że ruch wywodził się z Galilei — głównej bazy wszystkich praktycznie żydowskich powstań antyrzymskich — budziło w Rzymianach wielkie podejrzenia.
        Z kolei w Vita Claudi pisze, chrześcijanie niedługo przed prześladowaniami Nerona zostali najpierw wypędzeni z Rzymu edyktem Klaudiusza z 49 r. "On, Klaudiusz, wypędził Żydów z Rzymu, którzy podżegani przez pewnego Chrestosa [ma się tu na myśli Chrystusa] wszędzie wzniecali niepokoje".
        Późniejsze lata historii tego Kościoła niestety, ale potwierdziły tamte spostrzeżenia.
  • edico Re: Ząb za ząb to nie religia Papieża Franciszka. 30.08.22, 12:47
   Co prawda nie jest on z mojego podwórka, ale nie należy do tych :apostołów Watykanu", którzy ubabrali swe ręce krwią prześladowanych.
   • yadaxad Re: Ząb za ząb to nie religia Papieża Franciszka. 30.08.22, 12:59
    To nie jest takie pewne, ma swój cień w Argentynie.
    • privus Re: Ząb za ząb to nie religia Papieża Franciszka. 30.08.22, 21:22
     To fakt. Bergoglio współpracował z juntą Argentyńską, która m.in. dokonała masakry w kościele Świętego Patryka w dzielnicy Belgrano w Buenos Aires. Fama głosi, , że Pio Laghi udzielił im nawet komunii. Dziennikarz Horacio Verbitsky ujawniając afery korupcyjne junty argentyńskiej Horacio Verbitsky: Milczenie. Tajne stosunki Kościoła Katolickiego z argentyńską dyktaturą wojskową), w maju 2012 roku udzielił ciekawego wywiadu argentyńskiemu dziennikowi „Tiempo”, w którym powiedział, że wyspa El Silencio będąca własnością Kościoła, nie była to jedynym obóz koncentracyjnym junty zorganizowanej na terenach kościelnych,
     • yadaxad Re: Ząb za ząb to nie religia Papieża Franciszka. 31.08.22, 11:37
      Przecież mógłby być ogólnikowy i nikomu nie podpadać będąc wstrząśniętym, jakiejś kasy zabraknie?
      • yadaxad Re: Ząb za ząb to nie religia Papieża Franciszka. 31.08.22, 11:38
       Interesy banku watykańskiego są bardzo ciemne.
       • edico Re: Ząb za ząb to nie religia Papieża Franciszka. 31.08.22, 12:37
        Ta właśnie wygląda przestrzeń molalności katolickiej.
        • yadaxad Re: Ząb za ząb to nie religia Papieża Franciszka. 31.08.22, 12:58
         Chyba jasne, widać, że watykanowi nie moralność chodzi. Ratuje jak się da tron pod du, a wierni nie wiedzą czy dać du proboszczowi, czy mu ją obić.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka