Dodaj do ulubionych

Podsumowanie pewnego papiestwa

29.08.22, 18:09
Być może to przedwczesne, ale kto wie?
Wiele wskazuje na to, że powoli kończy się epoka F1.
....
20 lat temu gdy opuszczałem Kościół Katolicki, ani mi było w głowie, że zjawi się ktoś taki, jak Franciszek.
Katolikiem bym przestał być i tak, ale nie o to chodzi.
Bergolio ( jakkolwiek obecnie robi rzeczy kompletnie niezrozumiałe jeślu idzie o Ukrainę to.... ) jego podejście do ludzi innych poglądów, każe mi napisać poniższe:
Papież Franciszek to nadzieja na przyszłość dla wszystkich: wierzących, niewierzących....
Przecież już zmienił podejście tak z 90% katolikow do niekatolików.
Nie uważacie?
Wy, moi anonimowi bracia , tak szanujący innych.
Oczywiście w imię tolerancji ... etc ....
Obserwuj wątek
    • kociak40 Re: Podsumowanie pewnego papiestwa 29.08.22, 22:25

feelek - "Oczywiście w imię tolerancji ... "

W imię tolerancji żeby być sobą, codziennie trzeba być kimś innym.
      • kociak40 Re: Podsumowanie pewnego papiestwa 30.08.22, 22:49
        @Admin

W czym było złamanie prawa lub regulaminu? Wyjaśnij to, bo nie rozumiem
        w czym problem. Może w tym, że w ogóle piszę na forum? Mogę nie pisać,
        w tym nie widzę problemu.
        • snajper55 Re: Podsumowanie pewnego papiestwa 30.08.22, 23:19
          kociak40 napisał:

> @Admin
          >
          > W czym było złamanie prawa lub regulaminu?

Przecież bardzo dobrze wiesz w czym. Cały czas w tym samym - złym stosowaniu znaków cudzysłowu. Robisz to specjalnie, aby drażnić feelka, a ja na coś takiego nie pozwolę.

S.
          • yadaxad Re: Podsumowanie pewnego papiestwa 31.08.22, 10:51
            Koty jako zwierzęta indywidualne, szybciej się uczą unikać niebezpieczeństwa.
          • kociak40 Re: Podsumowanie pewnego papiestwa 31.08.22, 14:49
            snajper55 napisał:

> kociak40 napisał:
            >
            > > @Admin
            > >
            > > W czym było złamanie prawa lub regulaminu?
            >
            > Przecież bardzo dobrze wiesz w czym. Cały czas w tym samym - złym stosowaniu zn
            > aków cudzysłowu. Robisz to specjalnie, aby drażnić feelka, a ja na coś takiego
            > nie pozwolę.

Przecież dobrze stosuję cudzysłów.

nazwa autora - " traeść ..." zamykam i to jest co należy do autora.
            następnie ... / ... im mój dopisek i całość zamykam " że skorzystałem
            z mojego dopisku do autora. Wszystko jest jak trzeba.
            Ja korzystam z forum tylko do swoich powiedzonek i jeżeli
            tobie się to nie podoba, tom trudno, więcej nie będę korzystał
            z tego forum, mam swoje.
            • qwardian Re: Podsumowanie pewnego papiestwa 31.08.22, 15:19
              Nie jesteś pierwszym, ani ostatnim, na Forum Kraj wykosił antypisowskiego forumowicza, który również zniknął zdegustowany.
            • snajper55 Re: Podsumowanie pewnego papiestwa 01.09.22, 13:05
              kociak40 napisał:

> Przecież dobrze stosuję cudzysłów.

Nie, nie stosujesz dobrze cudzysłowu. Cudzysłów nie składa się z trzech znaków ", tylko z dwóch. W tekście:

" tekst1 " tekst2 "

cudzysłów nie jest poprawnie zastosowany, gdyż nie wiadomo co jest cytatem, a co nie jest.

S.
              • kociak40 Re: Podsumowanie pewnego papiestwa 01.09.22, 15:59

czyli według ciebie poprawnie byłoby:

nazwa autora cytatu - "treść cytatu ... (jaki wykorzystuję" ... "mój dopisek".

teraz są 4 ", a nie jak poprzednio 3. Oto Ci chodziło? Przecież wszyscy (tylko bez feelka)
                wiedzą, że dopisek pochodzi ode mnie, który przypisałem do wykorzystanego cytatu.
                • snajper55 Re: Podsumowanie pewnego papiestwa 01.09.22, 19:16
                  kociak40 napisał:

>
                  > czyli według ciebie poprawnie byłoby:
                  >
                  > nazwa autora cytatu - "treść cytatu ... (jaki wykorzystuję" ... "mój dopisek".
                  >
                  > teraz są 4 ", a nie jak poprzednio 3. Oto Ci chodziło? Przecież wszyscy (tylko
                  > bez feelka)
                  > wiedzą, że dopisek pochodzi ode mnie, który przypisałem do wykorzystanego cytatu.

Używaj cudzysłowu w sposób prawidłowy - zaznaczaj cudzysłowem teksty cytowane, a nie swoje teksty.

S.
    • kociak40 [...] 30.08.22, 16:20
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • privus Re: Podsumowanie pewnego papiestwa 30.08.22, 17:35
        Los musi być okrutny, skoro feelek od 20 lat do dzisiaj nie może znaleźć swego miejsca skazując go na pątnicze pielgrzymowanie po forum
        • yadaxad Re: Podsumowanie pewnego papiestwa 30.08.22, 18:49
          Ludzie, którzy wierzą w boga, na ogół sobie radzą. Jak zaczynają wierzyć w kościół, to się wiją.
        • feelek Re: Podsumowanie pewnego papiestwa 30.08.22, 20:19
          privus napisał:

> Los musi być okrutny, skoro feelek od 20 lat do dzisiaj nie może znaleźć swego
          > miejsca skazując go na pątnicze pielgrzymowanie po forum
          • feelek Re: Podsumowanie pewnego papiestwa 30.08.22, 20:20
            privus: ......
            ......
            no comments
        • feelek Re: Podsumowanie pewnego papiestwa 30.08.22, 20:32
          privus ....
          ...
          sorry, ale nie pomogę osobie.
          Gdyby chciała podyskutować - to wtedy tak, a z pani/ pana problemami - to proszę spróbować gdzieś indziej.
          • privus Re: Podsumowanie pewnego papiestwa 30.08.22, 20:50
            Wybacz, ale ja się myję a nie drapię.
    • feelek Re: Podsumowanie pewnego papiestwa 31.08.22, 23:03
      Sorry, ale na przykładzie tego wątku,
      widać, że kontynuowanie jakiejkolwiek aktywności intelektualnej przy pomocy forum religia przestało mieć jakikolwiek sens.
      ...
      Nawet nie ma komu powiedzieć: cześć - było miło.
      • privus Re: Podsumowanie pewnego papiestwa 01.09.22, 19:38
        Swoista to aktywność intelektualna, która [referuje własne paznokcie w miejsce wody i mydła :)
        • edico Re: Podsumowanie pewnego papiestwa 05.09.22, 11:12
          Inteligencja i mądrość to nie jest to samo, chociaż wielu używa tych terminów zamiennie.
          Dzisiaj bardziej ceni się efektywność i wyniki, niż bezsensowne strzępienie gardła po próżnicy.
      • edico Re: Podsumowanie pewnego papiestwa 05.09.22, 10:24
        feelek napisał:

> Sorry, ale na przykładzie tego wątku,
        > widać, że kontynuowanie jakiejkolwiek aktywności intelektualnej przy pomocy for
        > um religia przestało mieć jakikolwiek sens.
        > ...
        > Nawet nie ma komu powiedzieć: cześć - było miło.

Taka aktywność na forum już dawno została odnotowana i niejednokrotnie oceniana. Niestety, zdolność do wnioskowania utkwiła w annałach historycznej przeszłości. Trafiłeś więc kulą w płot usiłując wykorzystywać to forum do realizacji własnych celów i ambicji religijnych.
        • feelek Re: Podsumowanie pewnego papiestwa 05.09.22, 17:11
          edico
          [ też: snajper/ wawrzanka/ privus// inni ....
          4 ostatnie akapity]
          ....
          wstęp: poniższe może się okazać ( mimowolnie!) nazbyt zaczepne formą, więc proszę o wyrozumiałość i doczytanie do końca.
          ...
          edico napisał: " Trafiłeś więc kulą w płot usiłując wykorzystywać to forum do realizacji wła snych celów i ambicji religijnych. "
          ...
          f. odp.: ... jedynym moim celem było zadawanie pytań i oczekiwanie na nie czyichkolwiek przemysleń na rózne tematy ...
          ....
          ...także przekazywanie innym swoich własnych przemyśleń, co oczywiste ....
          ....
          ponieważ jestem wyznawcą 1 - osobowej religii ( to taki żart), więc, z definicji, nie ma ona żadnych ambicji
          ...
          nie przypominam sobie abym uzyskał od pana jakąkolwiek odpowiedź na jakiekolwiek zadane przeze mnie pytanie
          ...
          więc też i nie oczekuję od pana, w zasadzie
          od początku jak się pan tu zjawia, jakiejkolwiek odpowiedzi na jakiekolwiek zadane pytanie
          ...
          mialeś pan, owszem, szansę, udzielać tych odpowiedzi, ale z niej nie skorzystałeś...
          ....
          ... czy nie dlatego bo wdaje się pan, jak tu wielu, w niepotrzebne ocenianie innych, przypisywanie innym ( jak pan mi tutaj) jakichś absurdalnych, pomysłów, które nie wiem skąd przychodzą ludziom do głowy?
          ...
          więc?
          ...
          więc przykro mi, ale to pańska sprawa co robisz z szansami, co ci je życie daje - jak tu zwyczajna międzyludzka wymiana przemyśleń na jakiś temat.
          ....
          ... ponieważ niczego od pana nie oczekuję, nie powinien pan mieć również, z tego powodu, jakichkolwiek wyrzutów sumienia.
          ....
          Ot; zwyczajnie, szkoda zmarnowanej szansy pogłębienia rozmaitych przemyśleń, co, dzięki internetowi obecnie jest o wiele prostsze niż kiedyś...
          ....
          ...
          .Szanowni!
          ... Dlaczego, do diabła, nie potraktujecie tego miejsca ( tego forum), jako okazji do , choćby częściowej próby odpowiedzi na pytania/ problemy, które, w wersjach serwowanych przez roxmaite ruchy religijne są obarczone jakimś totalnym anachronizmem ludzkich przemyśleń/ przekazu?
          ....
          Po co np. nieustannie analizujecie przekaz biblijny, wyciągacie z zawartych tam przesłanek, próby jakichś, z góry skazanych na ośmieszenie, wnioskowań?
          ...
          Ja nie jestem przedstawicielem żadnej religii. Jeśli nie nazwać czymś takim zbioru swoich WŁASNYCH ( i niczyich innych) przemyśleń. Także, w istotnej części powstałych w oparciu o tutejsze cudze [ nie moje -( sic!)] przemyślenia.
          ....
          Porzućcie nikomu do niczego niepotrzebne próby ośmieszania nieporadności moich sformułowań ( jestem zwyczajnym inżynierem mechanikiem) w imię niezerowej szansy wspólnego osiągniecia czegoś porządanego choć próby, choć w części, odpowiedzi na pytania, na które ... nie ma odpowiedzi.
          ....
          PS.... W powyższym nie ma śladu kpiny/ jakichkolwiek środków powszechnie uznawanych za powodujące odmienne stany świadomości.
          ....
          serdecznie/ bez uprzedzeń pozdrawiam
          - f.
          • privus Oj Filuś, Filuś 05.09.22, 20:47
            Forum to nie Seminarium Duchowne, by przez lata zajmować się nauczaniem jakiegoś samozwańczego niedokształconego inżyniera silącego się na klerykała. Zamiast smędzić tutaj na forum, zrób przynajmniej jakąś średnią szkołę i to wcale nie koniecznie dla tych wybitnie utalentowanych :)
            • feelek Re: Oj Filuś, Filuś 05.09.22, 22:43
              privus: "....."
              .....
              Dziękuję za pana odpowiedź.
              Tacy, jak pan to też ludzie.
              Choć są tacy, co uważają, że niekoniecznie tak jest.
              Rozumiem, że pan nie skorzysta z mojego zaproszenia do pogłębiania swojego wnętrza poprzez wzajemną wymianę swoich rozmaitych przemyśleń na różne tematy. Choć - zgoda -'nie można sobie tego -w pana wypadku - w żaden sposób wyobrazić.
              No nie to nie.
              • wariant_b Re: Oj Filuś, Filuś 05.09.22, 23:14
                Czy mógłbyś wreszcie ujawnić te tematy przemyśleń zamiast trzymać wszystkich w niepewności?
                • feelek Re: Oj Filuś, Filuś 06.09.22, 00:10
                  wariant_b napisał:

> Czy mógłbyś wreszcie ujawnić te tematy przemyśleń zamiast trzymać wszystkich w
                  > niepewności?
                  ...
                  Oczywiście.
                  Czekam na Twoje - związane z tematam tego wątku i natychmiast na nie odpowiadam.
                  Pzdr.
                  f.
                  • wariant_b Re: Oj Filuś, Filuś 06.09.22, 08:56
                    feelek napisał:

> Czekam na Twoje - związane z tematami tego wątku i natychmiast na nie odpowiadam.

Ależ proszę bardzo:

Być może to przedwczesne, ale kto wie?
                    Wiele wskazuje na to, że powoli kończy się epoka F1.
                    ....

Według mnie epoka F1 kończy się szybciej niż ci się wydaje
                    i być może w ogóle nie zdąży dotrzeć do Kościoła w Polsce.

Papież Franciszek staje się coraz mniej Franciszkiem, a coraz bardziej papieżem.

20 lat temu gdy opuszczałem Kościół Katolicki, ani mi było w głowie, ...

Nie mam pojęcia, co komu jest w głowie, a tym bardziej co było 20 lat temu.
                    • feelek Re: Oj Filuś, Filuś 06.09.22, 17:43
                      3 rzeczy zostaną po Franciszku:
                      1. religijna: wyjście naprzeciw ludziom innych poglądów: niekatolików. Daleka to droga do pełnego uczłowieczenia ideologii katolickiej, ale właściwa. Nie czuję się nijak wykluczony w otoczeniu, które bezceremonialnie robiło to jeszcze kilka lat temu. Robi to nadal, ale nie bezceremonialnie.
                      2. załatwienie skandali pedofilskich, zadośćuczynienie ich ofiarom,
                      3. absurdalny, niezrozumiały symetryzm wobec agresorów: jeżeli Ukraińcy całymi sobą chcą z Zachodem to ..." oni są winni wojnie." Co innego gdy mówi takie kuriozum mój wujek, co innego gdy przywódca jednego z większych światowych ruchów religijnych.
                      ..
                      I to ww. za moje podsumowanie Papiestwa Franciszka.
                      • yadaxad Re: Oj Filuś, Filuś 06.09.22, 19:44
                        Ludzie pewne śmierci przyjmują długo.
                      • privus Re: Oj Filuś, Filuś 06.09.22, 22:45
                        Nadal bzdurzysz. W tej religii po Franciszku pozostanie tyle samo, co po Stefanie VII. Aleksandrze VI czy Piusie IX zabraniającym wydobywania ropy naftowej z ziemi, którą Bóg tam umieścił, aby czarci w piekle mieli czym pod kotłami palić.
    • oszol-lom-z-rm Re: Podsumowanie pewnego papiestwa 07.09.22, 11:57
      Franek jest jeszcze gorszy od Jana XXIII
      • yadaxad Re: Podsumowanie pewnego papiestwa 07.09.22, 21:11
        Ale to dobrze, że watykan nie umie się znaleźć.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka