Dodaj do ulubionych

A może chrześcijaństwo się odrodzi?

13.09.22, 18:25
Większość forumowiczów jest zdania,że upadek religii jest bliski i nieunikniony.
Religia w Europie miała swoje upadki:Rewolucja Francuska,nazizm w Niemczech czy komunizm .
Przez dość długi czas na naszym kontynencie i w Ameryce Północnej rządzili liberałowie i socjaliści którzy niszczyli życie religijne i moralność chrześcijańską.
Od pewnego czasu daje się zauważyć wzrost znaczenia partii prawicowych które odwołują się w swym programie do cnót chrześcijańskich.
Skrajna,religijna prawica umacnia się.Jeśli trend utrzyma się to za 10-20 lat większość krajów szeroko pojmowanego Zachodu będzie rządzona przez religiantów.

Obserwuj wątek
  • zaczarowanyogrod Re: A może chrześcijaństwo się odrodzi? 13.09.22, 18:31
   Ja uważam że chrześcijaństwo nie upadnie. Są chrześcijanie. Może będzie ich mniej ale zawsze będą.
   • snajper55 Re: A może chrześcijaństwo się odrodzi? 13.09.22, 19:22
    zaczarowanyogrod napisała:

    > Ja uważam że chrześcijaństwo nie upadnie. Są chrześcijanie. Może będzie ich mni
    > ej ale zawsze będą.

    Tak samo kiedyś mówili wierzący w Zeusa.

    S.
    • olszak-przytycki Re: A może chrześcijaństwo się odrodzi? 13.09.22, 21:06
     Zdaje się,że nie zauważacie wzrostu znaczenia parrtii odwołujących się do nacjonalizmu i religii.

     "Trzęsienie ziemi w szwedzkiej polityce. Szokujące zwycięstwo wyborcze skrajnej prawicy
     - SD ma program partyjny czystego etnicznie szwedzkiego społeczeństwa, jest przeciwna wszelkiej wielokulturowości. Postrzega Węgry i Polskę jako kraje do naśladowania. To zwrot w stronę czegoś, czego Szwecja nie widziała od lat dwudziestych i trzydziestych - stwierdza Jonas Hinnfors, profesor polityki na Uniwersytecie w Göteborgu."
     • edico Re: A może chrześcijaństwo się odrodzi? 24.09.22, 16:18
      olszak-przytycki napisał(a):

      > Zdaje się,że nie zauważacie wzrostu znaczenia parrtii odwołujących się do nacjo
      > nalizmu i religii.
      >
      Wspólnota interesów Piusa XI I XII z Mussolinim też wśród katolików nie budziła zastrzeżeń. Wszyscy z nich łącznie z Hitlerem pogardzali demokracją.
  • oszol-lom-z-rm Re: A może chrześcijaństwo się odrodzi? 14.09.22, 14:56
   To będą religianci islamscy!
   • mim1656awo Re: A może chrześcijaństwo się odrodzi? 14.09.22, 15:30

    A może chrześcijaństwo się odrodzi?
    olszak-przytycki 13.09.22, 18:25Od pewnego czasu daje się zauważyć wzrost znaczenia partii prawicowych które odwołują się w swym programie do cnót chrześcijańskich.
    Skrajna,religijna prawica umacnia się.Jeśli trend utrzyma się to za 10-20 lat większość krajów szeroko pojmowanego Zachodu będzie rządzona przez religiantów.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Olszak porusza temat interesujący i bardzo aktualny.Dzięki olszak.Na tym forum są opinie tylko kilkunastu forumowiczów.Ich, nasze, moje opinie o upadku, (nie zaginięciu) KrK nie są, niestety, odniesieniem do opinii publicznej.
    Olszak, bardzo trafnie, przytacza hasło „bóg, Naród, Ojczyzna”.Wg mnie nie są to jedynie mgnielne „cnoty chrześcijańskie”, lecz odniesienie się do mentalności, sytuacji społeczno-politycznej ante lata 1980 - 1990 w Europie i post 1990 w RP.Brak murzynów zalewających Europę i tworzących getta, nie było Polaków myjących szyby samochodów na skrzyżowaniach.Były przestępstwa popełniane tylko przez lokalnych, nie było mafii nigeryjskiej, murzynów sprzedających narkotyki na każdym rogu ulicy, murzynów którzy rządzą parkingami, a jeśli nie płacisz po powrocie samochód będzie porysowany (sprawdziłem na sobie), prostytucja murzynek na peryferiach miast itp, itd.Obywatele krajów europejskich czują się zagrożeni we własnym środowisku do tej pory zorganizowanym, spokojnymm, bezpiecznym.Od lat, setki tysięcy, miliony uchodźców „ekonomicznych” z Afryki, Azji zalewają Europę i – zaczynając być względnie licznym- zaczynają podnosić głowę.Dodam, że muzulmanie są ekonomicznie wspierani przez kraje jak Arabia Saudyjska, aby budować nowe, ogromne, meczety.W niektórych miastach europejskich muzułmanie zamykają pewne ulice aby robić modły.Ludzie śwciekają się „ jakto, to nasza kraj, nasza ulica i ja, my nie możemy przejść bo ci robią obrządki. Nie je robią w ich domach” itd.Socjaldemokracja toleruję, perwica się wk..rwia, protestuje i otrzymuje poparcie.W jakim stopniu taka prawica jest chrześcijańsko religijna?Pokazywanie medalików, odnoszenie się do „niepokalanego serca Marii” (Salvini prawica włoska) są na efekt.
    Prawica polska jest skrajnym przykładem do ut des.Czy to finansuje Vladimir?Możliwe.Prawica włoska, która powinna dojść do władzy 26 września jest płodem nieudolności lewicy, zawsze zajętej bratobójczą walką, podczas gdy Włochy są zalewane murzynami i arabami którzy robią to co chcą włącznie z gwałtami, narkotykami, napadami, kradzieżami i zaaresztowani na drugi dzień są wolni, otrzymują dokument, aby w ciągu 7 dni opuścić Włochy i tym papierem czyszczą sobie d..pę.Włosi popierają prawicę nie z racji boga i KrK, lecz po prostu, aby mieć porządek (prawo, porządek i sprawiedliwość, skąd my to znamy?)Szwecja, kraj o wysokiej stopie życiowej, doskonale zorganizowany – do tej pory – zaczyna odczuwać pozbawianie specyficznej „jakości” narodowej.Szwecja nie jest chrześcijańska.Szwecja chce być szwecka, nie murzyńska czy arabska w szerokim tego słowa znaczeniu.OK na Niemców, Polaków, Anglików itp.a nie czarnych, którzy maja wszystko do podbicia i nic do stracenia.Umrzeć z głodu w Afryce lub walczy,ć w Europie.Stąd prawica, porządek, niekoniecznie biblia.Węgry są w -+ podobnej sytuacji.Bóg, naród, ojczyzna to, wg mnie, odniesienie do przeszłości jako systemu, nie do KrK.Są duże zmiany generacyjne.Młodzi nie ufają KrK i mają rację.To jest organizacja przestępcza.
    Co będzie za 10 – 20 lat?KrK nie zginie.Zostanie zredukowany do kilkunastu %.Z własnej winy.Nie będzie rządzony przez religiantów.Dzieki olszak za temat.
    • cylicja Re: A może chrześcijaństwo się odrodzi? 14.09.22, 19:27
     Natura nie znosi próżni, a człowiek potrzebuje transcendencji i oparcia duchowego. Czy to będzie chrześcijaństwo, czy inna religia.
     • snajper55 Re: A może chrześcijaństwo się odrodzi? 15.09.22, 15:09
      cylicja napisał:

      > Natura nie znosi próżni, a człowiek potrzebuje transcendencji i oparcia duchowe
      > go. Czy to będzie chrześcijaństwo, czy inna religia.

      Natura nie znosi próżni, dlatego nie powinno się wycinać nowotworów.

      Potrzebuje oparcia? Jakoś coraz więcej ludzi obywa się bez tego "oparcia" i przestaje wierzyć w bajeczki o duszyczkach, krasnoludkach, aniołkach i innych cudach. Jeśli ktoś aby funkcjonować potrzebuje wiary w swoją nieśmiertelność, to znaczy, że potrzebuje wizyty u terapeuty.

      S.
    • edico Re: A może chrześcijaństwo się odrodzi? 27.09.22, 16:45
     Chrześcijaństwo się nie odradza ale rozpada na coraz to nowsze schizmy. Trwa to już 2 tys. lat i nic w tej kwestii się nie zmienia. Struktury narosłe przez wieki rozkładają je na łopatki. Coś się kończy i coś zaczyna. Szczególnie widać to w jego największej schizmie, jaką jest katolicyzm.
   • privus Re: A może chrześcijaństwo się odrodzi? 03.10.22, 12:26
    Chrześcijaństwa jako takiego nie pogrąża tak wewnętrzna degrengolada, która staje się symbolem rozpoznawczym jego schizmy zwanej katolicyzmem.
  • qwardian Re: A może chrześcijaństwo się odrodzi? 15.09.22, 15:25
   Czy religia holocaustu się odrodzi i urządzi w styczniu przyszłego roku abrakadabra na terenie Auschwitz z Putinem und rabinami w rolach głównych, to jest pytanie, które mnie nurtuje..
  • wariant_b Re: A może chrześcijaństwo się odrodzi? 15.09.22, 15:49
   olszak-przytycki napisał(a):

   > Jeśli trend utrzyma się to za 10-20 lat większość krajów szeroko pojmowanego Zachodu
   > będzie rządzona przez religiantów.

   I wrócą dyktatury i wojny?

   • olszak-przytycki Re: A może chrześcijaństwo się odrodzi? 15.09.22, 18:08
    Współczesną cywilizację naukowo-techniczną stworzyły narody Północnej Europy.
    Jak na razie nie widać by narody Południa radziły sobie ze wzrostem gospodarczym.(Prócz państw surowcowych).
    Do tego by poruszać się w świecie współczesnym potrzebna jest odpowiednia inteligencja.
    Na przykładzie USA widać jak to z tym jest.
    Na samej górze Żydzi,za nimi Germanie,Francuzi,Północni Azjaci(Chińczycy,Koreańczycy,Japończycy),dalej Słowianie,dalej Latynosi a na samym dole Murzyni.
    Nie jestem rasistą ale już dawno temu ekonomiśći wykazali korelację między bogactwem a inteligencją wrodzoną narodów.

    Do chrześcijaństwa trzeba dojrzeć.Tu chodzi o moralność .W islamie jest ona opresyjna,w chrześcijaństwie łagodna.

    Ateizm nie proponuje jakiegoś ładu duchowego.Tu jest silna negacja wartości .Ateiści popierają lewicę lub liberalizm.

    Nie wiem czemu patriotyzm ,czyli umiłowanie własnej ojczyzny i własnego narodu ma być zly?

    Nacjonalizm może być prawicowy(z odwołaniem do religii) lub lewicowy(np.Niemcy w czasach Hitlera).

    Współczesne problemy z imigrantami biorą się stąd,że dawniej tuż po ekscesach hitlerowskich założono,że wszyscy ludzie są sobie równi.A tu okazało się,że Południowcy nie są w stanie funkcjonować w świecie naukowo-technicznym.Poza tym okazało się,że są bardziej agresywni.

    Niezadowolenie społeczeństw europejskich wykorzystały partie prawicowe .I wydaje się,że ich siła będzie w przyszłości wzrastać.Nie widać zaś by ateistyczna lewica była przeciwko Przybyszom.Dlatego jej rola będzie się zmniejszać kosztem partii bazujących na chrześcijańskim systemie społecznym.
    I
    • wariant_b Re: A może chrześcijaństwo się odrodzi? 15.09.22, 21:57
     olszak-przytycki napisał(a):

     > Dlatego jej rola będzie się zmniejszać kosztem partii bazujących na chrześcijańskim systemie społecznym.

     Mylisz się sądząc, że chrześcijański system społeczny może wrócić. Feudalizm skończył się.
     • olszak-przytycki Re: A może chrześcijaństwo się odrodzi? 16.09.22, 12:59
      Chrześcijaństwo jest elastyczne,potrafi się do każdego systemu społecznego dopasować.

      Lewica też może być ksenofobiczna ale ta obecna jest za multi-kulti.
      Co pozostaje sceptykowi jak nie poparcie partii chrześcijańskiej?
      • snajper55 Re: A może chrześcijaństwo się odrodzi? 18.09.22, 00:37
       olszak-przytycki napisał(a):

       > Chrześcijaństwo jest elastyczne,potrafi się do każdego systemu społecznego dopa
       > sować.

       Nawet do hitleryzmu potrafi się dopasować.

       S.
       • olszak-przytycki Re: A może chrześcijaństwo się odrodzi? 24.09.22, 20:47
        Możliwe.Tylko komunizm potrafił skutecznie chrześcijaństwo zniszczyć(jak też i inne religie).
        • snajper55 Re: A może chrześcijaństwo się odrodzi? 24.09.22, 23:33
         olszak-przytycki napisał(a):

         > Możliwe.Tylko komunizm potrafił skutecznie chrześcijaństwo zniszczyć(jak też i
         > inne religie).

         Kościół katolicki jest w tym dziele niszczenia chrześcijaństwa dużo skuteczniejszy od komunixku. Co widac choćby w Czechach, Irlandii, Hiszpanii czy Polsce. Nikt lepiej nie obrzydza chrześcijaństwa od kościoła katolickiego.

         S.
      • edico Re: A może chrześcijaństwo się odrodzi? 25.09.22, 06:48
       olszak-przytycki napisał(a):

       > Chrześcijaństwo jest elastyczne,potrafi się do każdego systemu społecznego dopa
       > sować.
       >
       Aktualnie odrodzone chrześcijaństwo w barwach tęczy jest najbardziej prawdopodobną alternatywą Watykanu.
       dorzeczy.pl/opinie/348922/nie-ma-przypadkow-kosciol-coraz-bardziej-w-barwach-teczy.html
   • edico Re: A może chrześcijaństwo się odrodzi? 24.09.22, 15:58
    Takie są przecież te utęsknione religijne tradycje.
   • edico Re: A może chrześcijaństwo się odrodzi? 27.09.22, 14:08
    wariant_b napisał:

    > olszak-przytycki napisał(a):
    >
    > > Jeśli trend utrzyma się to za 10-20 lat większość krajów szeroko pojmowan
    > ego Zachodu
    > > będzie rządzona przez religiantów.
    >
    > I wrócą dyktatury i wojny?
    >

    Wiara i religia były i są są głównymi źródłami przemocy w historii ludzkości.
  • privus Re: A może chrześcijaństwo się odrodzi? 23.09.22, 15:48
   Chrześcijaństwo jest wycyzelowanym teologicznym zlepkiem wielu innych religii. Z czego i do czego miało by się odradzać?
   • edico Kościół coraz bardziej w barwach tęczy 25.09.22, 09:50
    https://img.dorzeczy.pl/img/lobby-lgbt-w-kosciele-zdjecie-ilustracyjne/88/f0/535e8768e9b63c8d1ca2e0c2c522.jpeg
    Na obecnym synodzie o synodalności może dojść do następnej próby przeforsowania w Kościele agendy politycznego ruchu homoseksualnego.
    • olszak-przytycki Re: Kościół coraz bardziej w barwach tęczy 26.09.22, 12:52
     Sprawdza się to co napisałem.Teraz we Wloszech wygrywa skrajna prawica.
     • edico Re: Kościół coraz bardziej w barwach tęczy 27.09.22, 14:19
      Bezrefleksyjny faszyzm katolicyzmu ma za sobą długą historię, z której do dzisiaj nie wyciągnął należnych wniosków. Kolaboracja oraz współtworzenie faszyzmów i dyktatur przez Kościół i katolicyzm jest piętą achillesową, która wszelkimi metodami stara się wyciszyć i zapomnieć..
      • olszak-przytycki Re: Kościół coraz bardziej w barwach tęczy 27.09.22, 21:22
       Kościół katolicki ma swoją czarną historię,nie da się zaprzeczyć.
       Wygląda na to,że religie obecnie są na fali wzrostowej.Partie które odwołują się do mitów religijnych zdobywają wiele głosów.
       Ludziom znudziło się multi-kulti i gender.Chcą normalności.
       • privus Re: Kościół coraz bardziej w barwach tęczy 03.10.22, 15:07
        Zbyt giętki i chwiejny jest ten katolicyzm, by mógł się załapać na jakąś w miarę sensowną falę wzrostową. Sądzę, że także nie wszystkim sukienkowym bielmo niewolnictwa religijnego zasłania oczy.
       • edico Re: Kościół coraz bardziej w barwach tęczy 03.10.22, 21:18
        Jestem odmiennego zdania. Jest to raczej znany symptom dalszego rozpadania się katolicyzmu na kolejne schizmy wskazujące na miałkość katolickiego traktowania chrześcijaństwa.

        Przyczyny są ogólnie znane i inspirowane doktrynanalnymi naukami Krk:
        - Augustyna o sprawiedliwej wojnie,
        - św.Pawła i Augustyna o niewolnictwie,
        - Tomasza z Akwinu, uzasadnienie teologiczne tortury bliźniego, okaleczeń ciała aż do spalenia na stosie włącznie,
        nie pozostawiają nawet cienia wątpliwości na konstrukcji ideologii tej schizmy.
        Autotem tych katolickich nauk nie są ani komuniści, ani krasnoludki czy jakiś diabeł o nadanym takim czy innym imieniu.

        Nie chodzi tu o żadne multi-kulti, ale o fakt cywilizacyjno-religijnego wstecznictwa. Przekonany jestem o tym, że inteligentni ludzie nie odcinają się od rzeczywistości i nie udają, że czegoś nie ma. A takich i w Kościele katolickim jest coraz więcej. Po prostu przestają być fideistami nie udającymi głuchych i ślepych. Znam takich, którzy starają się poznać i zrozumieć tę rzeczywistość, mimo że jest okrutna i zaprzeczająca współczesnemu ucywilizowaniu. Do takich zagubionych fideistów na forum zaliczam m.in. zagubionego doszczętnie forumowego feeleka podejmującego próby reasumpcji katolicyzmu na swój własny i indywidualny "szcziot".

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka