Dodaj do ulubionych

Biskupi katoliccy błogosławią pary jednopłciowe

20.09.22, 18:21
W końcu normalni biskupi w kościele katolickim:

"Biskupi w Belgii przedstawili we wtorek dokument, zgodnie z którym dopuszczalne jest błogosławieństwo par jednopłciowych."
"Dokument opublikowano na stronie Konferencji Episkopatu Belgii. Biskupi stwierdzili w nim, że Kościół chce być blisko osób homoseksualnych i być Kościołem przyjaznym, który nikogo nie wyklucza"

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28934109,belgijscy-biskupi-dopuszczaja-blogoslawienstwo-par-jednoplciowych.html#do_w=77&do_v=439&do_st=RS&do_sid=783&do_a=783&e=RelRecImg5
Obserwuj wątek
    • feelek Re: Biskupi katoliccy błogosławią pary jednopłcio 20.09.22, 20:25
      "jednocześnie powiedziano w dokumencie, że błogosławione pary jednopłciowe nie są tym co przyjeto uważać za małżeństwo".
      ...
      Nie ma w tym próby dyskryminacji: małżenstwo to żona, mąż...
      [choć może być np. żona i kilku mężów ( poliandria, spotykana w Tybecie)]
      ...
      pozostaje wymyslenie nazwy dla związku pary jednopłciowej.
      związek pary jednopłciowej: zwapaj? .... Kazik, jestem zwapajem Karola; Anka, zwapajka Marysi.
      ....
      Można, owszem: małżeństwo, żona, mąż, ale to przecież nie odpowiadałoby prawdzie.
      Jak kto żyje w konkubinacie nikt nie mówi, że to małżeństwo, żona, mąż, a konkubent, konkubentka...
      .....
      Ale jak kto zechce tak będzie i nazywał.
      • snajper55 Re: Biskupi katoliccy błogosławią pary jednopłcio 20.09.22, 21:28
        feelek napisał:

> "jednocześnie powiedziano w dokumencie, że błogosławione pary jednopłciowe nie
        > są tym co przyjeto uważać za małżeństwo".

No zgadza się. Małżeństwo dwóch kobiet czy małżeństwo dwóch mężczyzn nie jest tym, co przyjęto uważać za małżeństwo.

> Nie ma w tym próby dyskryminacji: małżenstwo to żona, mąż...
        > [choć może być np. żona i kilku mężów ( poliandria, spotykana w Tybecie)]
        > ...
        > pozostaje wymyslenie nazwy dla związku pary jednopłciowej.
        > związek pary jednopłciowej: zwapaj? .... Kazik, jestem zwapajem Karola; Anka, z
        > wapajka Marysi.

Po co wymyślać, skoro nazwa już jest - małżeństwo.

> Można, owszem: małżeństwo, żona, mąż, ale to przecież nie odpowiadałoby prawdzi
        > e.

Jakiej prawdzie by nie odpowiadało?

> Jak kto żyje w konkubinacie nikt nie mówi, że to małżeństwo, żona, mąż, a konku
        > bent, konkubentka...
        > .....
        > Ale jak kto zechce tak będzie i nazywał.

Małżeństwo nie jest konkubinatem a konkubinat - małżeństwem.

S.
        • feelek Re: Biskupi katoliccy błogosławią pary jednopłcio 20.09.22, 21:44
          snajper55 napisał: .....
          ...
          ... a, to pan...
          .....
          Kiedy pan przeszedł na katolicyzm?
      • wariant_b Re: Biskupi katoliccy błogosławią pary jednopłcio 21.09.22, 23:34
        feelek napisał:

> "jednocześnie powiedziano w dokumencie, że błogosławione pary jednopłciowe
        > nie są tym co przyjeto uważać za małżeństwo".

A po co nam małżeństwa?
        Związek cywilno-prawny nie musi być "uświęcony".
        • feelek Re: Biskupi katoliccy błogosławią pary jednopłcio 22.09.22, 00:21
          wariant_b napisał: 'A po co nam małżeństwa? "
          ...
          dlatego one są nie " wam", a tym, co im są potrzebne
          ....
          czy nie na tym polega liberalizm:
          każdy ma to czego potrzebuje:
          potrzebujący małżeństw mają je,
          niepotrzebujący - nie.
          • wariant_b Re: Biskupi katoliccy błogosławią pary jednopłcio 22.09.22, 23:46
            feelek napisał:

> dlatego one są nie " wam", a tym, co im są potrzebne

A dlaczego ci, co im są potrzebne, mają narzucać swoje potrzeby innym?
            Niech zawierają małżeństwa między sobą, jeśli to ich uszczęśliwi.
            • feelek Re: Biskupi katoliccy błogosławią pary jednopłcio 23.09.22, 08:30
              wariant_b napisał: feelek napisał: dlatego one są nie " wam", a tym, co im są potrzebne
              A dlaczego ci, co im są potrzebne, mają narzucać swoje potrzeby innym? Niech zawierają małżeństwa między sobą, jeśli to ich uszczęśliwi.
              ...
              Rozmawiamy o konkretnym zdarzeniu: biskupi belgijscy pobłogosławili pary jednopłciowe co znaczy: dobrze życzą homiseksualistom, co lączą się w pary.
              To gdzie tu: " narzucać swoje potrzeby innym"?
              • wariant_b Re: Biskupi katoliccy błogosławią pary jednopłcio 23.09.22, 11:42
                feelek napisał:

> Rozmawiamy o konkretnym zdarzeniu: biskupi belgijscy pobłogosławili pary
                > jednopłciowe co znaczy: dobrze życzą homiseksualistom, co lączą się w pary.

Włączyłem się do dyskusji odnosząc do twoich stwierdzeń:
                jednocześnie powiedziano w dokumencie, że błogosławione pary jednopłciowe
                nie są tym co przyjeto uważać za małżeństwo.
                ...
                Nie ma w tym próby dyskryminacji: małżenstwo to żona, mąż...
                ...
                pozostaje wymyslenie nazwy dla związku pary jednopłciowej.

Rozumiem deklarację biskupów która jest zgodna z prawem kanonicznym, niemniej
                niezgodna z prawem krajowym, które od 2003 roku dopuszcza małżeństwa jednopłciowe,
                a od 2006 roku również na adopcję dzieci przez takie małżeństwa.

W związku z tym w powyższych stwierdzeniach widzę zarówno próbę dyskryminacji ,
                jak i bezsens wymyślania nazwy dla małżeństw jednopłciowych - to są małżeństwa.

---
                Idę o zakład, że tobie wyobraźnia nie nakazała sprawdzić statusu par jednopłciowych w Belgii.
                Moja - tak.
                • feelek Re: Biskupi katoliccy błogosławią pary jednopłcio 20.11.22, 21:48
                  Wariant: " to są małżeństwa".
                  ....
                  Sorry, ale nie.
                  Małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny.
                  Podobnie ktoś może nazwać belki wielkości podkładu kolejowego zapałkami.
                  To może być zsbawne, ale też można to określić: głupie.
                  .....
                  Przecież wiadomo: chcielibyście, żeby związek 2 facetów był tym samym co związek faceta i kobiety.
                  Ale to nie jest tym samym: jednopłciowi nie mają i nie będą mieli biologicxnych dzieci.
                  .....
                  Nazwiecie to małżeństwem?
                  Slvp.
                  Od razu pojawi się określ. "małżeństwo". Tego nie przeskoczycie.
                  Zmiany?
                  Jak najb., ale nie wszystkie jakie komukolwiek przyjdą do głowy.
                  Małżeństwo jednopłciowców nie jest małżeństwem i nic na to nie poradzicie.
                  • yoma Re: Biskupi katoliccy błogosławią pary jednopłcio 20.11.22, 22:37
                    Małżeństwo jest to związek sformalizowany na zasadach określonych w prawie, pociągający za sobą pewne prawa i przywileje. Płeć nie ma tu nic do rzeczy, dzieci też nie.
      • yoma Re: Biskupi katoliccy błogosławią pary jednopłcio 20.11.22, 20:58
        Dlaczego akurat zwapaj?

Poza tym pary jednopłciowe akurat nie mają z tym problemów. Jestem Kasia, a to mój mąż Ania; jestem Ania, a to moja żona Kasia.

Problem natomiast mają pary różnopłciowe. Jestem Ania, a to mój partner? chłopak? towarzysz życia? niemąż? Felek.
    • snajper55 Re: Biskupi katoliccy błogosławią pary jednopłcio 20.09.22, 21:29
      ytartu napisał:

> W końcu normalni biskupi w kościele katolickim:
      >
      > "Biskupi w Belgii przedstawili we wtorek dokument, zgodnie z którym dopuszczaln
      > e jest błogosławieństwo par jednopłciowych."
      > "Dokument opublikowano na stronie Konferencji Episkopatu Belgii. Biskupi stwier
      > dzili w nim, że Kościół chce być blisko osób homoseksualnych i być Kościołem pr
      > zyjaznym, który nikogo nie wyklucza"
      >
      > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28934109,belgijscy-biskupi-dopuszczaja-blogoslawienstwo-par-jednoplciowych.html#do_w=77&do_v=439&do_st=RS&do_sid=783&do_a=783&e=RelRecImg5

Tonący brzytwy się chwyta. Kapłani zgodzą się na wszystko, byle zostać przy korycie i nie musieć pracować.

S.
      • cylicja Re: Biskupi katoliccy błogosławią pary jednopłcio 21.09.22, 07:21
        A co to znaczy "pracować"? Tyn na przykład chyba nie pracujesz.
        • snajper55 Re: Biskupi katoliccy błogosławią pary jednopłcio 21.09.22, 23:52
          cylicja napisał:

> A co to znaczy "pracować"?

No fakt, niektorzy nawet nie wiedzą co to znaczy.

> Tyn na przykład chyba nie pracujesz.

Pracuję. Mam to szczęście, że lubię to co robię.

S.
      • ytartu Re: Biskupi katoliccy błogosławią pary jednopłcio 15.10.22, 03:35
        snajper55 napisał:

> Tonący brzytwy się chwyta. Kapłani zgodzą się na wszystko, byle zostać przy kor
        > ycie i nie musieć pracować.
        >
        > S.

Tutaj akurat mało tracą.
      • takaprawda5438 Re: Biskupi katoliccy błogosławią pary jednopłcio 20.11.22, 22:00
        55 , o to to właśnie , cwane nygusy i nieroby , darmowe koryto im ucieka , darmozjady jedne
    • oszol-lom-z-rm Re: Biskupi katoliccy błogosławią pary jednopłcio 20.09.22, 22:12
      Patologia - to koniec kościoła w tym państwie - definitywny
      • feelek Re: Biskupi katoliccy błogosławią pary jednopłcio 20.09.22, 23:46
        oszol-lom-z-rm napisał: "Patologia - to koniec kościoła w tym państwie - definitywny "
        ....
        Nie, to początek traktowania wszystkich ludzi jak ludzi.
        Homoseksualiści to ludzie tak samo jak pan i ja.
        To o tyle uczciwe, że wśród księży też są homoseksualiści.
        Nikt panu nie każe ich lubić za ich homoseksualizm, ale szanować jako braci - tak.
        To każe panu pańska religia.
        Ups. pan przecież nie katolik.
        Zapomniałem.
      • snajper55 Re: Biskupi katoliccy błogosławią pary jednopłcio 21.09.22, 02:52
        oszol-lom-z-rm napisał:

> Patologia - to koniec kościoła w tym państwie - definitywny

Patologią jest człowiek wzywający do zbombardowania obecnych Niemiec, aby wyrównać rachunki.

S.
      • zaczarowanyogrod Re: Biskupi katoliccy błogosławią pary jednopłcio 22.09.22, 17:03
        Dlaczego patologia?
        • oszoloom.z.rm Re: Biskupi katoliccy błogosławią pary jednopłcio 23.09.22, 11:32
          no własnie przecież to mało realne by Niemce zapłaciły nam te 6 bln z kawałkiem, więc prędzej się rachunki wyrówna bombardując ich. Churchil kiedyś powiedział że Niemcy trzeba profilaktycznie bombardować co 50 lat
          • privus Re: Biskupi katoliccy błogosławią pary jednopłcio 15.10.22, 14:35
            W kościele oszołoma klerofaszyzm Luigiego Sturzo rozkwita w pełnej swej gali.
    • privus Re: Biskupi katoliccy błogosławią pary jednopłcio 23.09.22, 14:28
      ytartu napisał:

Jeśli tą normalność można mierzyć mamoną, to absolutnie nic w tej sprawia nie zmienia się od wieków.
      Żądni władzy trwonili i trwonią nadal pieniądze biednych parafian na własne potrzeby.
      • ytartu Re: Biskupi katoliccy błogosławią pary jednopłcio 29.10.22, 18:02
        privus napisał:

> ytartu napisał:
        >
        > > W końcu normalni biskupi w kościele katolickim:
        >
        > Jeśli tą normalność można mierzyć mamoną, to absolutnie nic w tej sprawia nie z
        > mienia się od wieków.
        > Żądni władzy trwonili i trwonią nadal pieniądze biednych parafian na własne pot
        > rzeby.

To inna sprawa. Mamonę lubią wszyscy.
    • privus Re: Biskupi katoliccy błogosławią pary jednopłcio 15.10.22, 14:29
      ytartu napisał:

Czy normalni, to nie wiem. Pewne jest natomiast to, że przynajmniej do niektórych docierają realia spoza konfesjonału.
    • privus Re: Biskupi katoliccy błogosławią pary jednopłcio 31.10.22, 16:58
      Obawiam się, że gotowi są zrobić wszystko, by utrzymać swój status i to wcale nie koniecznie tylko w dzisiejszym Kościele katolickim.
      • olszak-przytycki Re: Biskupi katoliccy błogosławią pary jednopłcio 31.10.22, 18:44
        Ciekawe jest to,że KK zmieniał się na przestrzeni wieków.
        Możliwe,że w przyszłości pójdzie za głosem swego lewicowego ludu i będzie błogoslawił pary jednopłciowe.
        Ty;lko islam nie zmienia swej doktryny i wiernie naśladuje Mahometa i Jego Towarzyszy.
        • edico Re: Biskupi katoliccy błogosławią pary jednopłcio 01.11.22, 18:55
          Nie wiem, co będzie z islamem i nie to w tej chwili jest najistotniejsze. Bolączką Krk rozkładającego go od wewnątrz jest przede wszystkim ignorancja praw i prawd nawet przez siebie głoszonych.
      • ytartu Może nawet pobłogosławia Kaczyńskiego? 05.11.22, 18:27
        privus napisał:

> Obawiam się, że gotowi są zrobić wszystko, by utrzymać swój status i to wcale n
        > ie koniecznie tylko w dzisiejszym Kościele katolickim.

Może nawet pobłogosławia Kaczyńskiego? Przecież pojedynczą osobę też można pobłogosławić.
        • edico Re: Może nawet pobłogosławia Kaczyńskiego? 07.11.22, 11:52
          W tym Kościele nie ma nic niemożliwego. Wzniosą na ołtarze każdego, kto przyczyni się do umocnienie bądź popularyzacji tej religii w życiu społecznym. Zresztą każdy biskup organizuje swoją trzodę na swój sposób i pożytek.
          • ytartu Re: Może nawet pobłogosławia Kaczyńskiego? 20.11.22, 20:01
            edico napisał:

> W tym Kościele nie ma nic niemożliwego. Wzniosą na ołtarze każdego, kto przyczy
            > ni się do umocnienie bądź popularyzacji tej religii w życiu społecznym. Zresztą
            > każdy biskup organizuje swoją trzodę na swój sposób i pożytek.
            >

Ciekawe jak to jest być biskupem...
            • yoma Re: Może nawet pobłogosławia Kaczyńskiego? 20.11.22, 21:00
              Mniej więcej tak, jak oszołem.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka