Dodaj do ulubionych

katecheza domowa przyjaźń z dzięcmi....

27.09.22, 10:15
Jakiś czas temu podczas jazdy rowerem puszczałem muzykę i dzieci zaczęły mnie zaczepiać i mówiły chodź z nami zagrasz w piłkę, jeden pokazywał nogą że chce żebym z nimi grał w piłkę mimo że jestem dorosły. Dzieci te były bardzo przyjazne z daleka zaczepiały mnie żeby się ze mną przewitać posiadam takich przyjaciół że oni dają mi szacunek i mnie bardzo lubią a ja nawet nie wiem jak mają na imię. Wczoraj jeden chłopiec zaczepił mnie i powiedział o skuterze.
Przyjaciół mam dużo do tego stopnia że nawet gyby mi się przedstawili to bym zapomniał jak się nazywają.
A teraz przykładowo gdybym popełnił morderstwo to wtedy wszystkie odwrócili by się ode mnie. Jezus nauczał że tylkojeden przyjaciel jest prawdziwy i jest nim nasz anioł stróż. Anioł stróż nigdy od człowieka się nie odwróci i nigdy się nie obrazi nawet jeśli bedziemy tacy jak Hitler i to jest prawdziwa rola przyjaźni być przyjacielem zawsze bez względu na to czy ktoś popełnił mor oczywiście nikogo derstwo czy gwałty.
Bo czy te dzieci dalej chciały by się ze mną przyjaźnić gdybym zabił człowieka? Czy powedziały by wtedy że odwracają sie ode mnie na stałe jak myślicie? Po śmierci przyjaźń z innymi może stracic na wartości ponieważ ludzie którzy sie zabijają z powodu cierpienia i idą do czyśćca tracą wszystkich przyjaciół wśród ludzzi ale nie tracą anioła stróża.
Jezus nauczał że nie ma czegos takiego jak prawdziwy przyjaciel wśród ludzi. Jeśli uważacie że jest inaczej to zapytajcie swoich przyjaciół czy dalej by się chcieli z wami przyjaźnić gdybyście np podpalili komuś stodołę, gdybyście zabili człowieka. Czy wasi przyjaciele powiedzieli by wam że nic się nie stało gdybyście zabili człowieka?
Anioł stróż inaczej reaguje na takie rzeczy czyli:
Anioł stróż powie wam że nic się nie stało nawet jak popełnilibyście morderstwo.
Anioł stróż pozostanie wam wierny nawet jak popełnicie wielkrotne morderstwa.
Anioł stróż powie wam prawdę nawet wtedy gdy jest najbardziej bolesna.
Anioł stróż traktuje każde wasze złę zachowanie jak coś zupełnie normalnego.
To jestrola prawdziwej przyjaźni kiedy wasz przyjaciel popełnimorderstwo wted należy mu powiedzieć że nic się nie stało.
kiedy wasz przyjaciel doświadcza nieszczęścia to musicie wyznać mu prawdę nawet jak jest bardzo bolesna i to jest rola prawdziwej przyjaźni.
Tylko anioł stróż jest zdolny do powiedzenia człowiekowi że nic się nie stało kiedy człowiek odbiera życie drugiej osobie, tylko anioł stróż jest w stanie wyznać bardzo bolesną prawdę. To jest rola prawdziwej przyjaźni. Oczywiście nie mówię żebyście nie szukali przyjaciół ale w rzeczywistości macie tylko jednego prawdziwego przyjaciela i jest nim anioł stróż.
Obserwuj wątek
    • privus Re: katecheza domowa przyjaźń z dzięcmi.... 27.09.22, 13:33
      Następny natchniony pcha się a własną katechezą na afisz?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka