Dodaj do ulubionych

katecheza domowa dobro i zło

29.09.22, 09:35
Wielu ludzi patrzy na świat w czarno-białych barwach a to duży błąd. Ludzie uażają że każde zabójstwo to zły czyn lub czyn nienawiści poniekąd mają rację ale nie do końca. Istnieją zabójstwa czynione z przemocy domowej Czyli z jednej strony niewyobrażalnie zły czyn ale należy jednoczeście pamiętać że zabójstwo jest lepszym rozwiązaniem niż samobójstwo dlatego lepiej będzie dla ofiary przemocy jeśli zabije kata niż samą siebie. Za zabicie kata po śmierci będzie jej odpuszczone a za popełnienie samobóstwa zazwyczaj idzie się do piekła lub czyśćca.
Może być też takie zabójstwo kiedy jest czynione z rozkazu Boga tak było np: w sytuacji Noego któremu Bóg kazał zabić małe dziewczynki ale Noe nie zabił ich ponieważ zadanie od Boga było zbyt trudne.
Ludzie widzą że każde zabójstwo jest złę ale to nie do końca jest prawdą poieważ istniejecoś więcej niz tylko dobro i zło. Np: żółty kolor nie jest kolorem ani czarnym ani białym. Tak samo jest w uczynkach zabijając złodzieja czynimy zło dla złodzieja i jednocześnie dobro dla ofiary kradzieży.
Gdybym zagrał z dziećmi w piłkę to miał bym uznanie wśród dzieci a jeiblia dnocześnie stracił bym zaufanie u dorosłych. Czyli dobro i zło to tylko paradoks ponieważ Czyniąc jednym dobrze innym czynimy źle.
Nawet zabójstwo może być w roli hobby ale czy zabójstwo jest dobre czy złe zależy od ludzkiego serca. W starym testamencie Bóg wiele razy kazał zabijać człowieka np: Abrahamowi kazał zabić syna. Znęcanie się nad zwierzętami może się przyczynić do zniszczenia ziemi jak i do oczyszczenia ziemi. Czyli krzywdzenie zwierząt moze być grzechem ale może być też dobrym uczynkiem. Składanie ofiary Bogu ze zwierząt jest dobrym uczynkiem ale samo zadawanie Bólu ze zwierząt jest złym uczynkiem.
Zabijając kata czynimy dobro dla siebie i zło dla kata.
Obserwuj wątek
  • privus Krótkie studium ignorancji 29.09.22, 14:00
   Powinno to Cię zainteresować:

   Mity i prawda o katechezie. youtu.be/VihUugud9W8

   Proponuję w dobrej wierze głęboko przemyśleć tę swoją absurdalną misję na forum i to z wielu przyczyn.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka