Dodaj do ulubionych

"Ornitolodzy" w Krk wyrastają jak grzyby

  • takaprawda5438 Re: "Ornitolodzy" w Krk wyrastają jak grzyby 04.10.22, 16:41

   Pustoszejące i likwidowane diecezjalne seminaria duchowne . Pustoszejące i też likwidowane zakonne seminaria duchowne . Aresztowania księży diecezjalnych i księży zakonnych za to i owo . Porzucanie sutann i habitów . Istna plaga samobójstw w tym fachu .
   Jeszcze trochę a jeden wiekowy ksiądz bedzie obsługiwał w niedzielę 3 różne tace w różnych wioskach do ktorych będzie popylał zdezelowaną 20-letnią Toyotą .


   -
   "W białostockim seminarium mówiło się że kardynał Henryk Gulbinowicz "lubi złapać za kutasa , ale tylko Sławoj Leszek Głódż wie co z tym zrobić ". Głódż został sekretarzem i kierowcą Gulbinowicza , a potem jednym z najważniejszych hierarchów " - "Newsweek" nr 40 / 3-9 X 2022
   • snajper55 Re: "Ornitolodzy" w Krk wyrastają jak grz 04.10.22, 17:07
    takaprawda5438 napisała:

    > Jeszcze trochę a jeden wiekowy ksiądz bedzie obsługiwał w niedzielę 3 różne tac
    > e w różnych wioskach do ktorych będzie popylał zdezelowaną 20-letnią Toyotą .

    Przecież tak jest już od dawna. Jest wiele wiosek z kościołem, w którym ksiądz bywa jedynie przejazdem. Na przykład Karwik koło Pisza.

    S.
    • edico Re: "Ornitolodzy" w Krk wyrastają jak grz 04.10.22, 18:11
     Negacja kruchcianych owoców pychy, arogancji i obłudy zatacza coraz szersze kręgi.
   • edico Re: "Ornitolodzy" w Krk wyrastają jak grz 04.10.22, 18:39
    Grzyby wyrastają na podłożu w miarę lekkim, przepuszczalnym, próchniczym oraz bogatym w składniki pokarmowe.
    • privus Re: "Ornitolodzy" w Krk wyrastają jak grz 05.10.22, 03:29
     Czyli na pustyni nie rosną ze względu na czynniki odżywcze. Teraz już wiem, dlaczego na Saharze nie ma żadnego kościoła.
   • edico Re: "Ornitolodzy" w Krk wyrastają jak grz 05.10.22, 15:47
    Parodia celibatu

    Ksiądz publikuje zdjęcia żony i dzieci. Ludzie nie dowierzają
    • privus !3-latka na "warsztacie" księdza 06.10.22, 11:22
     tvn24.pl/katowice/czestochowa-ksiadz-aresztowany-zarzuca-mu-sie-wielokrotne-kontakty-seksualne-z-dziewczyna-ponizej-15-roku-zycia-6083540
  • edico Re: "Ornitolodzy" w Krk wyrastają jak grzyby 05.10.22, 17:00
   Parodia celibatu

   Ksiądz publikuje zdjęcia żony i dzieci. Ludzie nie dowierzają
  • takaprawda5438 Re: "Ornitolodzy" w Krk wyrastają jak grzyby 06.10.22, 14:31
   To wszystko przez ten sprzeczny z naturą człowieka celibat .
   Zaprawdę powiadam wam że celibat jest do upy i prowadzi do różnych zboczeń .

   pl-pl.facebook.com/rafal.betlej.betlejewski/
   • snajper55 Re: "Ornitolodzy" w Krk wyrastają jak grz 07.10.22, 10:35
    takaprawda5438 napisała:

    > To wszystko przez ten sprzeczny z naturą człowieka celibat .
    > Zaprawdę powiadam wam że celibat jest do upy i prowadzi do różnych zboczeń .
    >
    > pl-pl.facebook.com/rafal.betlej.betlejewski/

    Nie zgadzam sie. Celibat to parawan zaslaniajacy brak zainteresowania kobietami. To wabik dla wszystkich odmiennych seksualnie mężczyzn - homosi, pedofilów, zoofilów, nekrofilów itd. Dzieki celibatowi kościół katolicki skupiał w swych szeregach tych wszystkich odmieńców służąc im ochroną.

    S.
  • takaprawda5438 Re: "Ornitolodzy" w Krk wyrastają jak grzyby 06.10.22, 14:40
   Warmiński jezuita kardynał Stanisław Hozjusz patrząc na to olsztyńskie "Hosianum" przewrócił się w trumnie z tych nerwów na lewą stronę , dobrze mu tak , ma za swoje kontrreformacyjne brednie i nagonki . Po kilkuset latach się doczekał ale dobre i to . Co uciecze to się nie odwlecze . Brawo niegdysiejsza katolicka Warmio !!! Bravissimo !

   pl-pl.facebook.com/rafal.betlej.betlejewski/
   • edico Re: "Ornitolodzy" w Krk wyrastają jak grz 06.10.22, 15:09
    Stanisław Hozjusz przyjął święcenia kapłańskie w roku 1543 jako wojujący cywil i zwolennik kontrreformacji. W sześć lat później został wyniesiony na biskupstwo chełmińskie, a w roku 1551 mianowano go biskupem warmińskim.
  • takaprawda5438 Re: "Ornitolodzy" w Krk wyrastają jak grzyby 06.10.22, 17:33
   1 II 1979 roku ajatollah Chomeini przyleciał do Iranu .
   1 IV 1979 proklamował Islamską Republikę Iranu

   VI 1979 ajatoll...znaczy sie papież JP2 przyleciał do Polski
   VI 1979 papież : "Niech zstąpi duch twój .... i odnowi ziemię , tę ziemię"


   Dominikański dwumiesięcznik "W drodze" , nr X-XI 1987 , str.31 , cyt. :
   Tadeusz łepkowski
   "Słyszałem zdania ludzi , którzy papieża nie rozumieją /mam nadzieję że kiedyś zrozumieją/ , że JP2 chciał umocnić triumfalistyczny klerykalizma polski i że to Mu się udało , że Polska stała się - po Izraelu i Iranie - trzecim na świecie krajem teokratycznym . Jest to strzał obok tarczy . JP2 z pewnością sprzeciwiał się teokratyzmowi . Jest tym , dla którego klerykalizm stanowi ciężki grzech na równi z antysemityzmem i brakiem tolerancji wobec innych wyznań i religii "

   Czyżby panie Tadeuszu łepkowski tak było jak pan naiwnie i jako pięknoduch piszesz ? Czyżby ?
   Czyżby JP2 nie zazdrościł ajatollahowi Chomeiniemu ? Czyżby się na nim nie wzorował ?
   I ten zbieg dat , te triumfalistyczne pełne pychy miny , te ajatollahowe pyszne gesty , te sztuczne niby zamyślenia już na lotniku Okęcie , ten sztucznie i aktorsko kładziony palec na ustach , te "odnowi ziemię , tę ziemię" ?
  • takaprawda5438 Re: "Ornitolodzy" w Krk wyrastają jak grzyby 07.10.22, 09:43
   Czekam teraz na reakcję polskiego Kościoła. Dla naszych katolickich fundamentalistów Kościół niemiecki i jego Droga Synodalna od dawna jest przykładem zachodniego liberalnego zepsucia i demoralizacji. Branie pod uwagę głosu wiernych, demokracja, szacunek dla kobiet, rozwodników i homoseksualistów, ubóstwo i pokora - to wszystko dla polskich miłośników Kościoła panującego są jakieś niebywałe herezje. Im bardziej podoba się postawa rosyjskiej Cerkwi - skrajny konserwatyzm, nacjonalizm, bogactwo, pycha i bliski związek z władzą. I raczej w tę stronę chcą iść.
   Rejtan
   • edico Re: "Ornitolodzy" w Krk wyrastają jak grz 07.10.22, 12:07
    takaprawda5438 napisała:

    > Czekam teraz na reakcję polskiego Kościoła.

    To musisz być wielkim optymistą, mieć bardzo dużo czasu i cierpliwości na oczekiwanie, czego Ci życzę.

    Sobór Watykański II uważany jest za najważniejsze osiągnięcie w XX w. wydarzenie w Kościele katolickim.
    Może i tak, ale co z tego wynika?

    Nadal jest takim samym dwudzielnym kościołem sklerykalizowanym - czyli kościołem nauczającym (duchowieństwo) oraz kościołem słuchającym (bezwolni i bezgłośni świeccy wierni).
    Jeśli do tego wszystkiego dodamy nostalgicznych miłośników tradycjonalizmu kościelnego, dla których ten Sobór to nieszczęście i początek zamętu, będziemy mieli rzeczywisty obraz stanu Kościoła katolickiego łącznie z jego starymi i nowymi nawykami oraz zmęczonymi dołami o wpojonej „wiecznie oblężonej mentalności".

    Kościół „na górze" jest zbyt wyalienowany od Kościołów „na dole", a pojawiający się postulat „dekolonizacji" Kościołów lokalnych jest tak samo wiarygodny, jak i wiele mówiący o rozgoryczeniu w nim panującym. Mam też przekonanie, że tylko pozornie udało się JP2 zwalczyć tzw. teologię wyzwolenia w Ameryce Łacińskiej. Na dzień dzisiejszy coraz wyraźniej zaznacza się także dodatkowo teologia feministyczna zwalczana wszelkimi dostępnymi sposobami.

    W Polsce występuje jeszcze dodatkowo ułatwiona wewnątrz eklezjalna komunikacja między Kościołem a „dzierżącymi władzę", co dokłada wcale nie mało społecznych rozgoryczeń nie tylko wśród bardziej katolicko-uświadomionych wiernych.

    Kard. Ratzinger pisał: „Z dzisiejszego kryzysu wyjdzie Kościół jutra. Kościół, który wiele utracił, stanie się maluczkim i będzie musiał zaczynać od początku. Nie będzie już mógł wypełnić wiernymi swych świątyń, które zostały zbudowane w okresach wysokiej koniunktury". Wizja kresu epoki eklezjalnego samouwielbienia została w tej wypowiedzi bardzo dobrze zauważona i podkreślona.

    Rozstanie się z pradawną ultra zachowawczą "trydenckością" w Kościele katolickim czeka jeszcze przede wszystkim zburzenie dogmatu konieczności wyszukiwania i niszczenia swoich wyimaginowanych ewangelizacyjnych przeciwników. Jeśli np. abp Michalik źródeł pedofilii wśród księży funkcjonujących w polskim Kościele katolickim dopatruje się jedynie po stronie dzieci, przemyślana i samodzielna wysiadka z tego "religijnego okrętu" jest więcej niż wątpliwa.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka