Dodaj do ulubionych

Wybieracie piec, czy wycinanie krwawego orła?

13.11.22, 11:53
Księga Malachiasza Starego Testamentu - Bo oto nadchodzi dzień palący jak piec, a wszyscy pyszni i wszyscy wyrządzający krzywdę będą słomą, więc spali ich ten nadchodzący dzień, mówi Pan Zastępów, tak że nie pozostawi po nich ani korzenia, ani gałązki. A dla was, czczących moje imię, wzejdzie słońce sprawiedliwości i uzdrowienie w jego skrzydłach..

Vikingowie mieli inny rytuał karania bezbożnictwa, prezentuję go poniżej, ciekawe jaki scenariusz wybiorą uczestnicy Forum Religia..

Ivar, którego niejednokrotnie nazywano „najbrutalniejszym z wikińskich przywódców”. W 870 roku, po pokonaniu armii króla Edmunda we Wschodniej Anglii, zażyczył sobie, by pojmany europejski władca wyrzekł się swojej wiary. Polecił więc swoim wojownikom przywiązać go do drzewa i wychłostać. Kiedy to nie pomogło – Edmund miał bez przerwy wzywać Chrystusa, co w takiej sytuacji nie wydaje się specjalnie dziwne – obrzucono monarchę kamieniami, a następnie potraktowano jako tarczę strzelecką. Ostatecznie zrezygnowany Ivar kazał ściąć ofiarę.

Inna relacja Passio Sancti Eadmundi, Abbo z Fleury, pisał, że po wychłostaniu skóra na plecach króla popękała i żebra stały się widoczne, co z kolei przypominało „krwawego orła”, a więc mamy już pełen zestaw okrucieństw…

ciekawostkihistoryczne.pl/2019/02/18/tortury-wikingow-krwawy-orzel-patroszenie-zjadanie-jadowitych-wezy/
Obserwuj wątek
    • snajper55 Wybieracie chrzest czy stos? 13.11.22, 18:06
      Chrześcijanie zazwyczaj dawali innowiercom wybór między chrztem i stosem.

Spotkałem się z poglądem, że chrześcijan należy traktować po chrześcijańsku i dawać im do wyboru apostazję albo stos.

S.
      • snajper55 Re: Wybieracie chrzest czy stos? 13.11.22, 18:10
        snajper55 napisał:

> Spotkałem się z poglądem, że chrześcijan należy traktować po chrześcijańsku i d
        > awać im do wyboru apostazję albo stos.

Niemcy nie są tak krwiożerczy i dają chrześcijanom wybór między podatkiem kościelnym a wyrzeczeniem się wiary. Jak pokazują statystyki ogromna Polaków woli się wyrzec wiary niż płacić groszowy podatek. Tak więc nie trzeba stosu aby polscy chrześcijanie machnęli ręką na Jezuska, Maryjkę i inne katolickie bajki. Co wskazuje na rozsądek Polaków.

S.
      • qwardian Re: Wybieracie chrzest czy stos? 13.11.22, 19:22
        Jak oceniasz swoje szanse Snajperze na uniknięcie piekielnego ognia, ten ziemski stos czyści z grzechu, więc sprawiłbym Tobie satysfakcję na którą nie zasługujesz, bo zgrzeszyłeś przeciw Duchowi Świętemu.
        • feelek Re: Wybieracie chrzest czy stos? 13.11.22, 23:38
          qwardian napisał:

> Jak oceniasz swoje szanse Snajperze na uniknięcie piekielnego ognia, ten ziemsk
          > i stos czyści z grzechu, więc sprawiłbym Tobie satysfakcję na którą nie zasługu
          > jesz, bo zgrzeszyłeś przeciw Duchowi Świętemu.
          >
          Nie, Snajper nie zrobił niczego przeciw komukolwiek.
          Qwardian uzurpujesz sobie szafowanie jakimiś rzeczami wobec jakichś ludzi - jak tu wobec Snajpera.
          Nie masz do tego żadnego prawa.
          Jeśli będziesz to robił, będzie to wyłąćznie śmieszne.
        • snajper55 Re: Wybieracie chrzest czy stos? 14.11.22, 10:40
          qwardian napisał:

> Jak oceniasz swoje szanse Snajperze na uniknięcie piekielnego ognia, ten ziemsk
          > i stos czyści z grzechu, więc sprawiłbym Tobie satysfakcję na którą nie zasługu
          > jesz, bo zgrzeszyłeś przeciw Duchowi Świętemu.

Ja nie grzeszę. Ale ty możesz sobie stosik przygotować aby grzechy odpokutować i, jak wy to nazywacie, udać się do domu ojca.

S.
          • qwardian Re: Wybieracie chrzest czy stos? 14.11.22, 13:19
            Oszukać Boga na Forum Religia to raczej trudna sztuka i Śmiertelny Grzech numer trzy, poza Bezbożnictwem i Grzechem przeciw Duchowi Świętemu, było się nie odzywać..
      • prze.nick Re: Wybieracie chrzest czy stos? 13.11.22, 22:03
        sztetl.org.pl/pl/miejscowosci/w/18-warszawa/116-miejsca-martyrologii/52278-kosciol-pw-wszystkich-swietych-miejsce-ukrywania-zydow-pl-grzybowski-35

dzięki Kościołowi tacy mogli później robić "apostazję"
        czy warto było nadstawiać karku panie snajper?
        • snajper55 Re: Wybieracie chrzest czy stos? 14.11.22, 10:59
          prze.nick napisał:

> sztetl.org.pl/pl/miejscowosci/w/18-warszawa/116-miejsca-martyrologii/52278-kosciol-pw-wszystkich-swietych-miejsce-ukrywania-zydow-pl-grzybowski-35
          >
          > dzięki Kościołowi tacy mogli później robić "apostazję"
          > czy warto było nadstawiać karku panie snajper?

Ktoś uratowany w czasie wojny decydował się na apostazję? Kiedy? W jakim wieku? Nienawiść rozum niektórym odbiera.

Ale oczywiście wszystkie apostazję są dzięki kościołowi katolickiemu. Gdyby nie łamanie wszystkich przykazań swojej wiary przez księży, gdyby nie ich pycha, buta, pedofilia, to apostazji pewnie byłoby mniej. A przede wszystkim gdyby nie chrzczenie niczego nieświadomych dzieci, bez ich wiedzy, woli i wiary.

S.
          • prze.nick Re: Wybieracie chrzest czy stos? 14.11.22, 14:20
            snajper55: Chrześcijanie zazwyczaj dawali innowiercom wybór między chrztem i stosem.
            Spotkałem się z poglądem, że chrześcijan należy traktować po chrześcijańsku i dawać im do wyboru apostazję albo stos.

Podałem przykład jak chrześcijanie dali wybór żydom - "chrzest" (lewe zaświadczenia) albo stos. Choć mogli sami za to zginąć.
            Ktoś tu błędnie zinterpretował to co napisałem, ale "Nienawiść rozum niektórym odbiera".

snajper: Nienawiść rozum niektórym odbiera.

• privus Re: Wybieracie chrzest czy stos? 14.11.22, 12:48
          Wróciłeś z manewrów liczenia wróbli na dachu? :)
          • prze.nick Re: Wybieracie chrzest czy stos? 14.11.22, 14:12
            zabłysnąłeś tą uwagą jak mucha w pelerynie
            bardzo merytoryczna
    • mim1656awo Re: Wybieracie piec, czy wycinanie krwawego orła? 13.11.22, 18:10
      Bóg, ojciec nasz który jest w niebie, kocha nas bardzo !

STARY TESTAMENT Księga Kapłańska

Skutki przekleństwa: choroby i wojny
      14 Jeżeli zaś nie będziecie Mnie słuchać i nie będziecie wykonywać tych wszystkich nakazów, 15 jeżeli będziecie gardzić moim ustawami, jeżeli będziecie się brzydzić moimi wyrokami, tak że nie będziecie wykonywać moich nakazów i złamiecie moje przymierze, 16 to i Ja obejdę się z wami odpowiednio: ześlę na was przerażenie, wycieńczenie i gorączkę, które prowadzą do ślepoty i rujnują zdrowie. Wtedy na próżno będziecie siali wasze ziarno. Zjedzą je wasi nieprzyjaciele. 17 Zwrócę oblicze przeciwko wam, będziecie pobici przez nieprzyjaciół. Ci, którzy was nienawidzą, będą rządzili wami, a wy będziecie uciekać nawet wtedy, kiedy was nikt nie będzie ścigał.
      Posucha i nieurodzaj
      18 Jeżeli i wtedy nie będziecie Mnie słuchać, będę w dalszym ciągu karał was siedem razy więcej za wasze grzechy. 19 Rozbiję waszą dumną potęgę, sprawię, że niebo będzie dla was jak z żelaza, a ziemia jak z brązu. 20 Na próżno będziecie się wysilać - wasza ziemia nie wyda żadnego plonu, a drzewo na ziemi nie da owoców.

Dzikie zwierzęta

21 Jeżeli [nadal] będziecie postępować Mnie na przekór i nie zechcecie Mnie słuchać, ześlę na was siedmiokrotne kary za wasze grzechy: 22 ześlę na was dzikie zwierzęta, które pożrą wasze dzieci, zniszczą bydło, zmniejszą zaludnienie, tak że wasze drogi opustoszeją.

Wojna, zaraza i głód

23 Jeżeli i wtedy nie poprawicie się i będziecie postępować Mnie na przekór, 24 to i Ja postąpię wam na przekór i będę was karał siedmiokrotnie za wasze grzechy. 25 Ześlę na was miecz, który się pomści za złamanie przymierza. Jeżeli wtedy schronicie się do miast, ześlę zarazę pomiędzy was, tak że wpadniecie w ręce nieprzyjaciół. 26 Rozbiję wam podporę chleba2, tak że dziesięć kobiet będzie piec chleb w jednym piecu. Będą wam wydzielać chleb na wagę, tak że jedząc nie będziecie syci.

Zagłada i wygnanie

27 Jeżeli i wtedy nie będziecie Mi posłuszni i będziecie Mi postępować na przekór, 28 to i Ja z gniewem wystąpię przeciwko wam i ześlę na was siedmiokrotne kary za wasze grzechy. 29 BĘDZIECIE JEDLI CIAŁO SYNÓW I CÓREK WASZYCH 30 Zniszczę wasze wyżyny słoneczne, rozbiję wasze stele, rzucę wasze trupy na trupy waszych bożków, będę się brzydzić wami. 31 Zamienię w ruiny wasze miasta, spustoszę wasze miejsca święte, nie będę wchłaniał przyjemnej woni waszych ofiar. 32 Ja sam spustoszę ziemię, tak że będą się zdumiewać wasi wrogowie, którzy ją wezmą w posiadanie. 33 Was samych rozproszę między narodami, dobędę za wami miecza, ziemia wasza będzie spustoszona, miasta wasze zburzone.
      Miłość boska jest bez granic.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka