Dodaj do ulubionych

Ksiądz ochrzcił … Alana

27.11.22, 16:30
Będąc na dzisiejszej mszy św w jednej z podpoznanskich parafii byłem świadkiem chrztu Trojga dzieci - Helenki Nikodema i … Alana . O ile Helena nie budzi żadnych moich zastrzeżeń Nikodem w zasadzie tez to ten ostatni… myślałem ze die przesłyszałem. Byłem pewnie ze ten trzeci to Adam niestety kiedy ks powiedział zalanie ja ciebie chrzce … osłupiałem ! Przecież to nie jest ani polskie ani w ogóle chrześcijańskie imię ! Kiedyś były oszem nadawane takie imiona śle w pRzez innymi bardziej klasycznymi imionami np Żaneta Anna czy Sandra Kamila Przemyslaw Piotr itd a tu było to jedno imię bez drugiego chrześcijańskiego. Rodzice Alana nie wyglądali mi na cudzoziemców … kiedyś nie do pomyślenia było by takie imię nadać dziecku bez tego drugiego bardziej cywilizowanego. O tempora! o mores!
Obserwuj wątek
    • zaczarowanyogrod Re: Ksiądz ochrzcił … Alana 27.11.22, 17:05
      Też masz problem. Moja siostrzenica ma nie polskie imię. Nie uważam tego za dziwne. Drugie imię dostała jak to uważasz polskie po prababci, bo siostra była bardzo zżyta z babcią. Księża mieli problem i z tamtej parafii i z mojej jak poszłam po zaświadczenie żeby być chrzestną. Nie napisze jakie. Alanów w mojej okolicy ostatnio dużo i rodzice też są z Polski. Helena ani Nikodem to też nie są polskie imiona. Kiedyś napewno ludzie też mieli z tym problem. Rodzice dają takie imię jakie się im podoba i jakie nie ośmiesza dziecka.
    • yoma Re: Ksiądz ochrzcił … Alana 27.11.22, 17:44
      A który św. Alan ci się nie podoba, bo ja znam dziesięciu?
      deon.pl/imiona-swietych/alan,296
    • privus Re: Ksiądz ochrzcił … Alana 28.11.22, 23:15
      Kolejne świętych obcowanie trafiło po katolicku nosem w gniazdo dobrotliwych pszczół :)
      Kościół głosi, że obejmuje wszystkich ludzi i wszystkich czasów. Co na to święta teologia, która na pozór wydawała by się to potwierdzać?

Drugie przykazanie dekalogu mówiło o ochronie przed szarganiem tego, co święte, przed wikłaniem Boga w brudne ludzkie sprawy, o konkretnych grzechach przeciwko temu przykazaniu.

Żadne imię parafialny grzmocie nie jest pustym dźwiękiem. Zazwyczaj coś znaczy lub niesie ze sobą jakąś treść, np.:
      - imię Dominika - z łaciny to „Pańska”, w sensie „należąca do Pana”;
      - Agnieszka – też z łaciny – to „Barankowa”, należąca do Jezusa, Baranka Bożego;
      - Katarzyna to z greckiego „Czysta”;
      - Zofia to „Mądrość”;
      - Paweł – Paulos, to z greki „Krótki”;
      - Michał – z hebrajskiego „Któż jak Bóg”;
      - Bogdan czy Bogumił – znaczenie widać bez odniesień do obcych języków.

Smutną częścią współczesnego katolicyzmu jest nie tylko bezmyślna nienawistna krytyka niechrześcijańskich imion, ale także używanie chrześcijańskich imion dla domowych zwierząt – psów, kotów czy chomików.

Dlaczego Kościół usunął ze sławetnego dekalogu drugie przykazanie dane Mojżeszowi przez Boga: Nie będziesz brał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, bo nie dozwoli Pan, by pozostał bezkarny ten, kto bierze Jego imię do czczych rzeczy?

Na jakiej podstawie w V wieku n.e. Kościół doszedł do wniosku, że lepiej wie, jakimi przykazaniami Bóg obdarzył Mojżesza?

Chłopie, coraz wyraźniej robisz z siebie parafialnego durnia.
      Co powiesz na temat św. Kwadratu zwanego Apologetą, który żył w II wieku n.e.?
      Jak ci się widzi święty Seksburg?

Mnóstwo świętych pozostaje w Polsce i w naszym regionie całkowicie nieznanych. Przykładowo, czy słyszałeś durniu o św. Gawle czy św. Emmeramie? A to są przecież chrześcijańscy święci w sąsiadujących z nami krajach niezwykle w swoim czasie popularni.

Przykładową galerię świętych o niekatolickich imionach możesz sobie przejrzeć np. na:
      www.google.pl/search?source=univ&tbm=isch&q=%C5%9Bwi%C4%99ci+o+niekatolickich+imionach&fir=9FuyImRu6TjKLM%252CWSUnwhjwL_tI7M%252C_%253Bo541CoyvQ2BYWM%252CWUkcBaUa0hkzTM%252C_%253BvIlBhBTS-2kTtM%252ClRG-qkzdqH3OGM%252C_%253BsBTwq4DNO1T6JM%252CPSDIgt2IINMJ-M%252C_%253BfjH0TEbCt_B6TM%252ChxhiHgyWfROVgM%252C_%253Bpu2FdbqjbTH1CM%252CIL4OkZkAQ1f1eM%252C_%253BO1_JCg_1gx5_vM%252CnZZECmnZQGXxIM%252C_%253BRnhHDTk56qDT7M%252C5HNmcW5BSYukyM%252C_%253BX5xslonzII6bdM%252CWUkcBaUa0hkzTM%252C_%253B43g9ucC22TbGQM%252CjQp1PSW_L1Xz3M%252C_&usg=AI4_-kRl7vMAcqAkF4GhhUFkyDQ2mxJG3A&sa=X&ved=2ahUKEwiA1oCH6NH7AhUai8MKHa-qB44QjJkEegQILxAC&biw=1024&bih=625&dpr=1
    • wariant_b Re: Ksiądz ochrzcił … Alana 28.11.22, 23:25
      To jeszcze nic - księża w innych krajach chrzczą Jezusa.
      • yoma Re: Ksiądz ochrzcił … Alana 28.11.22, 23:35
        Trafne :D
      • oszol-lom-z-rm Re: Ksiądz ochrzcił … Alana 29.11.22, 19:43
        W Hiszpanii …
    • yoma Re: Ksiądz ochrzcił … Alana 29.11.22, 16:18
      Oszoł!!! Gdzie jesteś!!!
      • oszol-lom-z-rm Re: Ksiądz ochrzcił … Alana 29.11.22, 19:44
        Nie słucham satanistycznych utworów
        • wariant_b Re: Ksiądz ochrzcił … Alana 29.11.22, 20:01
          oszol-lom-z-rm napisał:

> Nie słucham satanistycznych utworów

Dla ciebie album poświęcony pamięci kobiet z Iranu, które padły ofiarą fanatyków religijnych
          to satanizm? Wolałbym, żebyś w takim razie nie dołączał linków do swoich hymnów religijnych.
        • yoma Re: Ksiądz ochrzcił … Alana 29.11.22, 20:30
          A kogo to obchodzi, czego ty nie słuchasz? Miałeś powiedzieć, którego św. Alana nie lubisz i dlaczego.
          • yoma Re: Ksiądz ochrzcił … Alana 29.11.22, 22:03
            Ciekawe. Wymienienie imienia świętego powoduje, że oszoł dostaje konwulsji i znika.
            • privus Re: Ksiądz ochrzcił … Alana 04.12.22, 23:29
              Tak zawsze się kończy, gdy wyjdzie na durnia.
    • edico A co powiesz baranie ... 02.12.22, 03:35
      ... na temat wyświęcenia Indianina Cuauhtlatoatzin (Mówiący orzeł lub Ten, kto mówi jak orzeł) urodzonego się w indiańskiej wiosce Tlayacac?
      Był człowiekiem świeckim i ojcem rodziny!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka