Dodaj do ulubionych

Chrześcijaństwo szkodzi zdrowiu

17.12.22, 14:13
Jak podaje Agnieszka Kaczorowska (Bożenka z serialu Klan), sakramenty zamykają czakry. Między innymi dlatego nie ochrzciła dzieci.

rozrywka.radiozet.pl/plotki/agnieszka-kaczorowska-nie-ochrzci-dzieci-sakramenty-zamykaja-nasze-czakry
Dla nieznających się na czakrach mały fragment wypowiedzi kompetentnej osoby:

"Człowiek posiada siedem głównych czakr. To centra energetyczne, które przewodzą po naszym ciele życiodajną energię prosto ze Źródła. Cztery z nich łączą nas z wyższym wymiarem. To Czakra Korony na szczycie głowy, Czakra Trzeciego Oka na czole, Czakra Gardła i najważniejsza Czakra Serca. Jeśli nasze serce jest czyste, czujemy wszechogarniająca miłość, światło stamtąd wędruje ku górze i rozprzestrzenia się wyżej przez Czakrę Korony aż do niekońca WSZECHŚWIATA. Wtedy mamy połączenie ze Źródłem. Czyste serce otwiera nasze Trzecie Oko, odżywia szyszynkę produkującą DMT, czyli substancję, dzięki której łączymy się z wyższym wymiarem. Wtedy czujemy się wolni i wszechwiedzący.

Ale przychodzi czas sakramentów. Chrzest nakłada pierwszą pieczęć na czakrę Trzeciego Oka, byśmy przestali widzieć z poziomu Duszy wyższy wymiar rzeczywistości. Sakrament tzw komunii świętej to nic innego jak zamknięcie serca. "

Zamknięcie czakr ma oczywiście swoje smutne konsekwencje. Ale nie martwcie się, oślepieni mentalnie przez chrzest, ze skamieniałym sercem po komuniach, po zniewoleniu przez bierzmowanie mają jeszcze szansę na normalne życie. Istnieje Rytuał Uwolnienia, dziki któremu "pieczęci kościelne spadają z naszych czakr jak pozłacane, odpustowe monety. Energia rytuału jest tak silna, że spala schematy myślowe wbijane nam do głowy od dziecka, niwelując tym samym blokady w ciele i w okolicznościach. Poprzez kontakt ze Źródłem podczas rytuału oraz dzięki asyście Archaniołów Wszystkich Siedmiu Boskich Promieni rytuał jest bezpieczny."

akademiaducha.pl/co-to-jest-rytual-uwolnienia/
S.
Obserwuj wątek
  • oszol-lom-z-rm Re: Chrześcijaństwo szkodzi zdrowiu 17.12.22, 15:07
   Okultysta !
   • pocoo Re: Chrześcijaństwo szkodzi zdrowiu 05.01.23, 09:06
    oszol-lom-z-rm napisał:

    > Okultysta !

    Co obce, to be.
    A ten facet w sukience latający z kropidłem to czarodziej? A moc wody poświęconej przez czarodzieja, znasz?
  • qwardian Re: Chrześcijaństwo szkodzi zdrowiu 17.12.22, 16:02
   AIDS leczy pedalstwo, w latach 80-tych San Francisco było pełne dewiantów, pozostały po nich tylko mogiłki.
   • krzy-czy Re: Chrześcijaństwo szkodzi zdrowiu 17.12.22, 17:32
    między niemi było sporo KArTOfLI.
  • feelek Re: Chrześcijaństwo szkodzi zdrowiu 17.12.22, 16:20
   " Gwiazda wyznała, że nie jest w żaden sposób powiązana z Kościołem ...."
   ....
   Sorry, ale o jaki Kościół chodzi?
  • oszol-lom-z-rm Re: Chrześcijaństwo szkodzi zdrowiu 17.12.22, 21:52
   Za to komunizm to samo zdrowie kurna….
   • pocoo Re: Chrześcijaństwo szkodzi zdrowiu 05.01.23, 08:53
    oszol-lom-z-rm napisał:

    > Za to komunizm to samo zdrowie kurna….

    Wolność, to zdrowie . Skąd o tym masz wiedzieć niewolniku? Od pana swego?
   • privus Re: Chrześcijaństwo szkodzi zdrowiu 20.01.23, 19:36
    oszol-lom-z-rm napisał:

    > Za to komunizm to samo zdrowie kurna….

    Młodzi potwierdzają to spostrzeżenie wyrażając je nogami:
    portalstatystyczny.pl/kosciol-katolicki-w-polsce-spada-religijnosc-wsrod-mlodych-osob/
  • pkt4a Re: Chrześcijaństwo szkodzi zdrowiu 18.12.22, 09:28
   każda religia i te różne czakry-srakry ryją beret


   .
   pl-pl.facebook.com/rafal.betlej.betlejewski/
   • snajper55 Re: Chrześcijaństwo szkodzi zdrowiu 18.12.22, 14:08
    pkt4a napisała:

    > każda religia i te różne czakry-srakry ryją beret

    Ale jakiż mamy bogaty wybór! :D

    S.
  • zaczarowanyogrod Re: Chrześcijaństwo szkodzi zdrowiu 18.12.22, 12:24
   Jej to zaszkodziły te otwarte czakry.
   • olszak-przytycki Re: Chrześcijaństwo szkodzi zdrowiu 18.12.22, 13:35
    A niech sobie wierzy nawet w krasnoludki.Wolny kraj,można wierzyć w coś się chce.
  • prze.nick Re: Chrześcijaństwo szkodzi zdrowiu 19.12.22, 15:51
   Judaizm i Islam są również szkodliwe panie 'moderatorze"
   theconversation.com/unethical-and-harmful-the-case-against-circumcising-baby-boys-1543
   to o negatywnych skutkach obrzezania
   • snajper55 Re: Chrześcijaństwo szkodzi zdrowiu 19.12.22, 22:17
    prze.nick napisał:

    > Judaizm i Islam są również szkodliwe panie 'moderatorze"
    > theconversation.com/unethical-and-harmful-the-case-against-circumcising-baby-boys-1543
    > to o negatywnych skutkach obrzezania

    Nie interesuję się problemami związanymi z obrzezaniem podobnie jak problemami wyznawców voo doo. Polska jest krajem katolickim i dla Polaków ważne są negatywne skutki kultywowanie tej religii i krzywdy przez nią powodowane.

    Ale ponieważ ciebie interesuje ten temat sięgnąłem do opinii medyków.

    "Zgodnie z obecną wiedzą medyczną mężczyźni obrzezani mają o ok. 50% mniejszą szansę na zarażenie się wirusem HIV oraz wirusem HPV.

    Zakażenie wirusem HPV jest związane z rakiem szyjki macicy oraz rakiem prącia, więc obrzezanie zmniejsza też występowanie tych chorób.

    Obrzezani mają też mniejszą skłonność do infekcji układu moczowego."

    www.mp.pl/pacjent/urologia/277224,obrzezanie

    "Warto nadmienić, że American Academy of Pediatrics (AAP; Amerykańska Akademia Pediatryczna) w 2012 r. opublikowała wytyczne dot. obrzezania (Task Force on Circumcision), według których korzyści obrzezania przeważają nad ryzykiem. Stanowisko zostało poparte przez American College of Obstetricians and Gynecologists (ACOG).

    Jeśli chodzi o plusy obrzezania, to wśród zalet zabiegu obrzezania wymienić należy przede wszystkim skuteczność w leczeniu stulejki – metoda stanowi gwarancję, że problem nie powróci.

    Wielu autorów podkreśla skuteczność obrzezania w profilaktyce wirusowych STD (sexually transmitted diseases – chorób przenoszonych drogą płciową). Wyniki badań wskazują, że procedura zmniejsza ryzyko zakażenia HPV (wirusem brodawczaka ludzkiego) o ok. jedną trzecią, a ryzyko infekcji HSV-2 (opryszczki narządów płciowych) o 28 proc.

    Obrzezanie chroni przed infekcją wysokoonkogennymi typami wirusa HPV, którego DNA wbudowuje się w DNA komórek nabłonka szyjki macicy. Dlatego obrzezanie może stanowić element profilaktyki nowotworu szyjki macicy (u partnerek seksualnych). Zabieg obniża poza tym ryzyko zakażenia Trichomonas vaginalis (rzęsistkiem pochwowym – wywołującym rzęsistkowicę), Treponema pallidum (krętkiem bladym – kiła) i Haemophilus ducreyi (pałeczką wrzodu miękkiego).

    Obrzezanie w znacznym stopniu zmniejsza ryzyko raka prącia (stosunkowo rzadka choroba nowotworowa, na którą najczęściej cierpią pacjenci między 50. a 75. rokiem życia).

    OBRZEZANIE A HIV

    Uważa się, że obrzezanie może chronić przed zakażeniem HIV, na co (prawdopodobnie) wpływa wiele czynników. Usunięcie napletka zmniejsza częstość zakażeń HPV i Trichomonas vaginalis (koinfekcja tymi patogenami zwiększa ryzyko transmisji HIV).

    Napletek (ze względu na obecność mastki) wydłuża czas kontaktu z wirusem. Poza tym jego budowa (zwłaszcza słabo skeratynizowana błona wewnętrzna) może ułatwić dostęp HSV-2 i HPV do komórek nabłonka. Jednak po chirurgicznym wycięciu napletka i keratynizacji blizn ryzyko zakażenia nabłonkowego jest prawdopodobnie zmniejszone.

    Redukcja flory bakteryjnej w przestrzeni podnapletkowej zmniejsza stymulację komórek układu odpornościowego. W napletku znajduje się stosunkowo dużo makrofagów, komórek Langerhansa i limfocytów CD4+, czyli komórek, które stanowią cel ataku wirusa HIV (podstawowy cel to limfocyty CD4).

    Cząsteczka CD4 występuje przede wszystkim na subpopulacji limfocytów T, które są głównym miejscem replikacji wirusa i które pełnią role pomocnicze lub indukujące w układzie immunologicznym. Ale ekspresja CD4 obecna jest też na makrofagach i komórkach Langerhansa (komórkach wrażliwych na zakażenie HIV).

    Cząsteczki CD4 wiążą białka wirusa HIV (glikoproteinę gp120), dzięki czemu wirus może wniknąć do wnętrza komórek i zacząć się namnażać (prowadząc do ich śmierci) lub pozostawać w stanie utajonym (i namnażać się później).

    Redukcję częstości zakażeń HIV u mężczyzn obrzezanych potwierdziły badania kliniczne (3 randomizowane badania prowadzone w Afryce); wskazano jednak błędy metodologiczne tych badań, w tym niewłaściwą randomizację. Należy również nadmienić, że istnieją doniesienia, które nie potwierdzają tej zależności. Plusem jest jednak, że WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) zaleca obrzezanie jako rutynową profilaktykę HIV w rejonach świata szczególnie zagrożonych rozprzestrzenianiem się wirusa.

    Obrzezanie nie redukuje częstości zakażenia wirusem HIV podczas stosunków homoseksualnych."

    MINUSY OBRZEZANIA

    Minusy obrzezania? Zapewne ryzyko komplikacji, które wiąże się z każdą procedurą chirurgiczną. Jednak odsetek poważnych powikłań po cyrkumcyzji jest niewielki. Zakażenia ogólnoustrojowe i śmiertelne krwotoki to efekt zabiegów wykonywanych w niehigienicznych warunkach, przez osoby bez przygotowania medycznego.

    Wśród powikłań wymienia się stan zapalny oraz zrośnięcie napletka z żołędzią. W pojedynczych przypadkach może dojść do uszkodzenia okolicznych struktur anatomicznych (wyższe ryzyko towarzyszy zabiegom przeprowadzanym przez operatorów bez odpowiedniego doświadczenia). Rzadko istnieje konieczność rewizji (chirurgicznego otwarcia rany) lub reoperacji. U niektórych pacjentów mogą wystąpić zaburzenia funkcji seksualnych (wytrysk przedwczesny, zaburzenia wzwodu).

    Należy nadmienić, że ryzyko powikłań rośnie, jeśli pacjent nie przestrzega okołozabiegowych zaleceń lekarskich (np. po obrzezaniu przedwcześnie podejmuje aktywność seksualną).

    Niektórzy jako minus zabiegu wskazują ból pooperacyjny. Jednak w badanych dot. odczuwania bólu (u dorosłych) niecałe 50 proc. pacjentów zgłaszało lekkie dolegliwości bólowe w dniu obrzezania; 8. dnia lekki ból doskwierał tylko ok. 11 proc. mężczyzn, a u pozostałych nie występowały żadne objawy bólowe. Aktywność zawodową trzeciego dnia po zabiegu podjęło 96 proc. badanych. (Po upływie miesiąca 99,5 proc. mężczyzn uważało zabieg za bardzo zadowalający.)

    Wielu autorów podkreśla, że konieczne są dalsze, duże badania dot. medycznych efektów obrzezania na populacjach zachodnich. Badania, na których opierają się WHO, AAP czy CDC (Centers for Disease Control and Prevention; amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób) przeprowadzone zostały na populacji afrykańskiej, więc ich wyniki mogą nie być reprezentatywne dla populacji europejskich. Poza tym (obowiązujące w nich) rygorystyczne kryteria wejścia budzą wątpliwość, czy dane uzyskane z badań empirycznych w subsaharyjskiej Afryce można przenieść na populację ogólną. Dlatego pacjenci decydujący się na zabieg cyrkumcyzji ze względów profilaktycznych są wcześniej informowani, że wyniki badań w tej kwestii nie są jednoznaczne."

    www.arsestetica.pl/blog/co-to-jest-obrzezanie-i-na-czym-polega/
    Wydaje mi się, że cytowany przez ciebie artykuł napisała osoba negatywnie nastawiona do obrzezania (a może do ludzi obrzezanych?) i stąd tyle w nim przeinaczeń i kłamstw.

    S.
    • yoma Re: Chrześcijaństwo szkodzi zdrowiu 19.12.22, 23:13
     To na cholerę Pan Bóg napletek stworzył?
     • snajper55 Re: Chrześcijaństwo szkodzi zdrowiu 20.12.22, 00:01
      yoma napisała:

      > To na cholerę Pan Bóg napletek stworzył?

      A po co wyrostek robaczkowy? A nie, wyrostek przydaje się do karania grzeszników zapaleniem wyrostka. :D

      S.
      • yoma Re: Chrześcijaństwo szkodzi zdrowiu 20.12.22, 00:20
       A widzisz ;)
     • pocoo Re: Chrześcijaństwo szkodzi zdrowiu 05.01.23, 08:56
      yoma napisała:

      > To na cholerę Pan Bóg napletek stworzył?
      >
      Tak dla jaj.
      • snajper55 Re: Chrześcijaństwo szkodzi zdrowiu 10.01.23, 13:21
       pocoo napisała:

       > yoma napisała:
       >
       > > To na cholerę Pan Bóg napletek stworzył?
       > >
       > Tak dla jaj.

       Nie, dla jaj to stworzył mosznę :D

       S.
    • prze.nick Re: Chrześcijaństwo szkodzi zdrowiu 20.12.22, 14:58
     nie uwzględniłeś innych negatywnych aspektów obrzezania
     Pewien rabin tak wyssał krew z obrzezanego dzieciaka że zaraził je poważną chorobą
     www.cnn.com/2013/04/07/health/new-york-neonatal-herpes/index.html
     Opryszczka niemowląt związana z praktyką obrzezania
     Nowy Jork
     CNN

     Według Departamentu Zdrowia Nowego Jorku dwoje kolejnych niemowląt zaraziło się wirusem opryszczki po przejściu ultraortodoksyjnego żydowskiego typu obrzezania, co zostało powiązane z rozprzestrzenianiem się potencjalnie śmiertelnego wirusa na nowonarodzonych chłopców.

     W rytuale zwanym metzitzah b’peh, po usunięciu napletka z prącia osoba wykonująca zabieg przykłada usta na krótko do rany, wysysając niewielką ilość krwi, którą następnie odrzuca. Nakłada się maść antybakteryjną i bandażuje ranę. Departament zdrowia twierdzi, że procedura jest niebezpieczna, ponieważ kontakt z ustami może przenosić choroby, takie jak opryszczka.

     W Nowym Jorku rząd nawet udziela instrukcji jak uniknąć kolejnych problemów
     www.nyc.gov/site/doh/health/health-topics/safe-bris.page
     Kiedy dziecko jest obrzezane, niektórzy rytualni żydowscy obrzezacze (mohelim) wykonują praktykę zwaną metzitzah b'peh. Metzitzah b’peh ma miejsce, gdy rzezak używa swoich ust do wysysania krwi z rany po obrzezaniu dziecka w ramach rytuału obrzezania. Po metzitzah b’peh niektóre dzieci mogą dostać infekcji.
     Jak Metzitzah B'peh (bezpośrednie odsysanie jamy ustnej) może powodować infekcję
     Eksperci ds. zdrowia publicznego odkryli, że metzitzah b’peh może narazić dzieci na ryzyko zarażenia się szkodliwym wirusem zwanym wirusem opryszczki pospolitej typu 1 lub HSV-1. Niektóre z tych dzieci poważnie zachorowały. U niektórych doszło do uszkodzenia mózgu, a inni zmarli. Nie ma sprawdzonego sposobu na wyeliminowanie ryzyka zakażenia HSV-1 poprzez bezpośrednie odsysanie z jamy ustnej, chociaż istnieją możliwości zmniejszenia tego ryzyka.

     Wielu dorosłych nosi HSV-1 w swoich ciałach. Mogą nie mieć żadnych objawów lub tylko łagodne objawy, takie jak opryszczka. W przeciwieństwie do dorosłych dzieci są zbyt małe, aby walczyć z wirusem. Kiedy dziecko zarazi się wirusem, może doznać uszkodzenia mózgu, stać się niepełnosprawne przez całe życie lub, w niektórych przypadkach, umrzeć.

     Dziecko może zarazić się wirusem, gdy ślina rzezaka dostanie się na skórę dziecka i ranę po obrzezaniu. Jeśli rzezak robi metzitzah b’peh, choćby na chwilę, nie ma sposobu, aby uniknąć tego ryzyka. Nawet jeśli mohel nie ma żadnych objawów ani oczywistych oznak HSV-1, takich jak opryszczka w pobliżu ust, nadal może mieć wirusa i nie wiedzieć o tym.

     Ponieważ układ odpornościowy dziecka nie jest wystarczająco dojrzały, aby zwalczyć infekcję, HSV-1 stanowi poważne zagrożenie dla niemowląt. W przypadku zakażenia niemowlęta będą musiały być hospitalizowane przez co najmniej dwa tygodnie dożylnie, aby zwalczyć infekcję. Nawet przy leczeniu infekcja może spowodować niepełnosprawność na całe życie, a dzieci mogą nawet umrzeć z powodu infekcji.


     • prze.nick Re: Chrześcijaństwo szkodzi zdrowiu 20.12.22, 15:03
      a tak przy okazji - nie jest to czasem rytualne okaleczanie powiązane z przemocą seksualną dorosłego na dziecku? jakieś paragrafy na taką formę pedofilii powinny się chyba gdzieś znaleźć.
   • pocoo Re: Chrześcijaństwo szkodzi zdrowiu 05.01.23, 09:02
    prze.nick napisał:

    > Judaizm i Islam są również szkodliwe panie 'moderatorze"

    Judaizm i Islam...

    > to o negatywnych skutkach obrzezania

    Obrzezanie (biblijnie) jest dowodem na przynależność do narodu wybranego przez boga Jahwe.
    Ale się porobiło...
  • privus Re: Chrześcijaństwo szkodzi zdrowiu 04.01.23, 23:17
   Kobietom też dobrze nie służy nie tylko w kwestii zdrowia.
   • pocoo Re: Chrześcijaństwo szkodzi zdrowiu 05.01.23, 08:58
    privus napisał:

    > Kobietom też dobrze nie służy nie tylko w kwestii zdrowia.

    Ale mnie podpuściłeś. Nie spróbowałam. Muszę się spieszyć. W synagodze nie mam szans. Cholera!!!
    • elka-sulzerowa2 Re: Chrześcijaństwo szkodzi zdrowiu 05.01.23, 17:00
     Ba by tylko chrzescijanstwo szkodzilo zdrowiu. Wszelka wiara w zabobonne opowiesci i doktryny przymuszajace do czci i wiary w psychopatycznych, zadnych krwi i ludzkich ofiar postaci jest problemem dla ludzkosci. W tym przypadku odlegly, zydowski zombie nie jest wyjatkiem.
     • privus Re: Chrześcijaństwo szkodzi zdrowiu 17.01.23, 15:28
      Wiele dziedzin jest jeszcze w umysłach ludzi domeną Boga lub diabła. Tak właśnie jest w przypadku egzorcyzmów niezależnie od tego, czy odprawiane są salcesonem czy innymi podręcznymi gadżetami.
  • krytykantka0.07 Re: Chrześcijaństwo szkodzi zdrowiu 10.01.23, 12:53
   O rany! Co za bełkot. To myślenie bez myślenia szkodzi zdrowiu. Zwłaszcza gdy jest to pseudonauka. Eksperci od robienia nicości wokół siebie zabrali się za tłumaczenie chrześcijaństwa czy wypaczonego chrześcijaństwa? Bo prawdziwe chrześcijaństwo wcale skomplikowane nie jest. Wypaczone i owszem.
   • privus Re: Chrześcijaństwo szkodzi zdrowiu 17.01.23, 15:54
    krytykantka0.07 napisała:

    > To myślenie bez myślenia szkodzi zdrowiu.
    >
    Przed taką religijną manipulacją najlepiej broni nie jakieś abstrakcyjne „myślenie", lecz doświadczenie lub znajomość technik manipulacji. Myślę, że z tą astrologią religijną na tym forum źle trafiasz. W ten sposób doszczętnie zniszczyliście wiele swoich katolickich forów uprawiając na nich wolną religijną amerykankę nie szczędząc sobie przy okazji wszelkich "błogosławieństw".

    Leszek Szuman w „Astrologia i polityka" głosił m.in. zagładę Nowego Jorku, Vancouver i większej części Kalifornii w wyniku trzęsienia ziemi, zagładę Londynu w wyniku utopienia przez tsunami, w rekompensacie wyłonić się miała nowa wyspa na Morzu Północnym... Ostatnio pojawiają się też ezoteryczni katopisi "zhumanizowani astrolodzy" odkrywający na swój sposób koilejne przemilczenia Jehowy.
    • krytykantka0.07 Re: Chrześcijaństwo szkodzi zdrowiu 17.01.23, 16:33
     Paradny jesteś. Do kogo mnie porównujesz? Jak można głosić zagładę Nowego Jorku skoro Apokalipsa to brednie? No i objawienia też. Dlaczego trzeba było straszyć nowych wyznawców skoro wyznawanie tej religii jest dowodem dojrzałości emocjonalnej? Każdy przyjmował naukę Jezusa bo czuł się odpowiedzialny za innych i sam nie chciał grzeszyć. Bóg w chrześcijaństwie jest miłością. Jego nie oszukasz eufemizmami. Przecież objawienia i przepowiednie mogłyby tylko ostrzegać przed podzegaczami do wojny. Bo to oni dzięki wojnie realizują swoje przepowiednie. W średniowieczu się ludzie zatrzymali czy to tylko analfabetyzm wtórny? Cierpienie ofiar ma uszlachetnić ofiary a nie kata? Wojna to nie jest kara za grzechy tylko skutek braku zapobiegania i skutek podżegania. Tyle to nawet papież wie. Dla Boga wszystkie dzieci są tak samo ważne. Więc kazałby karać tylko tych, którzy by ich chcieli skłócić. Nie znasz opowiadania pt. " Gdzie diabeł nie może tam babę pośle"? Wiesz jak skłóciła udane małżeństwo? A w swoim czasie w baśniach tybetańskich coś podobnego widziałam na przykładzie zwierząt. Tam tygrysa i lwa chciał skłócić szakal. Ale nie dał rady, bo mądrość wschodu to mądrość :).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka