Dodaj do ulubionych

Czy tytuł świętego może być cofnięty?

04.02.23, 17:52
Wszystko wskazuje na to, że Karol Wojtyła nie powinien był zostać świętym. Kanonizacja tuszujacych pedofilię będzie zabójcza dla kościoła.
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,29431861,kanonizacja-jana-pawla-ii-nie-powinna-sie-odbyc-mamy-coraz.html#do_w=77&do_v=824&do_st=RS&do_sid=1073&do_a=1073&e=RelRecImg3
Obserwuj wątek
  • snajper55 Re: Czy tytuł świętego może być cofnięty? 04.02.23, 18:22
   ytartu napisał:

   > Wszystko wskazuje na to, że Karol Wojtyła nie powinien był zostać świętym. Kano
   > nizacja tuszujacych pedofilię będzie zabójcza dla kościoła.

   To jest pozytywny aspekt tej kanonizacji i dlatego uważam, że nie powinna być cofnięta. Ona pokazuje czym jest kościół katolicki, a jest organizacją mężczyzn odmiennych seksualnie.

   S.
   • dunajec1 Re: Czy tytuł świętego może być cofnięty? 04.02.23, 20:10
    "To jest straszliwy atak na naszego swietego i nasz ksciol i ludzi w nim, to jest niedopuszczalne.."
    Taka bedzie odpowiedz wielebnych.

    A tego swietego co to walczyl ze smokami nie zrzucili z oltarzy?
    • snajper55 Re: Czy tytuł świętego może być cofnięty? 04.02.23, 21:53
     dunajec1 napisał:

     > A tego swietego co to walczyl ze smokami nie zrzucili z oltarzy?

     A tego świętego, który we Wrocławiu palił żywcem Żydów, którzy nie chcieli się ochrzcić?

     "Wrocławskie kazania [św] Kapistrana, częściowo skierowane przeciwko Żydom i judaizmowi, doprowadziły do wygnania z miasta ludności żydowskiej i do spalenia na stosie 41 wrocławskich Żydów."

     S.
  • krzy-czy Re: Czy tytuł świętego może być cofnięty? 04.02.23, 20:14
   coś tam u kosidowskiego było że paweł number 6
   wykreślił coś 600 świętych.
   o ile pamiętam loś ten dotknął też
   ulubieńc a dzieciaków MIKOŁAJA.
   owszem istniał ale coś nikt się doliczył jego wielkich uczynków.
   no to się obraził i przeniósł się do coca coli.
   • antares504 Re: Czy tytuł świętego może być cofnięty? 04.02.23, 22:15
    Wiesz ~krzy-czy, jak tak czasem analizuję wypowiedzi papieża Franciszka, to chyba jest to jedyna osoba co świętości JP2 by pozbawiła. Ale jest tutaj jedno ale co do JP2. Nawet jeśli by go pozbawić świętości to i tak w Polsce będzie silny kult JP2. Nie ważne czy wiedział o pedofilach i czy im pomagał, dla polskich zaślepionych, zbyt mocno bogobojnych wiernych nadal będzie to jedyny papież i święty za życia i po śmierci !!!. Dziwisz mógłby dużo powiedzieć ale sam na plecach Wojtyły się dorobił i też ma dużo brudu za paznokciami. Bym się nawet nie zdziwił jakby polski kościół po czymś takim się nie oddzielił od Watykanu, po co jakieś zagraniczne lobby ma nam mówić jak ma wyglądać wiara, nasza polska wiara. Ile to razy słyszałem od polskich wyznawców, że jak papież to tylko nasz Polak a ci zagraniczni to już nie. Włoch, Niemiec, to nie nasze - obce. Jezus Chrystus Królem Polski a Maryja Królową Matką, w Sejmie by to przeszło. Rydzyk i inni byliby wniebowzięci bo nikt obcy im by się nie wtrącał w biznes.
  • antares504 Re: Czy tytuł świętego może być cofnięty? 04.02.23, 21:58
   Jezu Maria, ~ytartu, jak Ty możesz nawet myśleć o podważaniu świętości naszego JP2 i to w momencie jak obecny świat niczym nie różni się od Sodomy i Gomory i takiż los go czeka. Kolego... jest jednak kraj, historycznie doświadczony, odwieczny bastion Chrześcijaństwa w Europie - Polska. Powiesz mi, że wiara w Polsce też nie ma się najlepiej, jednak na tle innych państw Europy i wobec wszechobecnego pogaństwa, Polska ciągle jest wierna Bogu. Pomimo nachalnej ateizacji serwowanej nam przez pół wieku przez ZSRR, a teraz przez Związek Socjalistycznych Republik Europejskich wiara w narodzie nie ginie. Ze względu na tragizm dziejowy jaki nas dotknął i misję dziejową narodu polskiego, którą jest niesienie wolności innym narodom - "za wolność naszą i waszą" - Polska jest określana mianem Mesjasza Naród, a naród polski - narodem wybranym. Kolego ~ytartu, Ty wiesz jaki w to wkład miał JP2 ???. OK, o ile wybraństwo Żydów jest związane ze Starym Testamentem, to wybraństwo Polaków z nowym. Potwierdzają to również słowa naszego Pana Jezusa Chrystusa wypowiedziane do św. Faustyny: "Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje". Przepowiedzianą iskrą jest idea, która ogarnie świat. W ten sposób Polska dopełni swego posłannictwa jako Mesjasz Narodów. Właśnie nasz JP2, to była ta iskra i idea doskonała, to było światło, które rozświecilo nasze polskie dusze. Wiesz ~ytartu, zaraz pomodlę się za Ciebie. Chyba otumaniły Cię media, bo one nigdy nie opisują pozytywnych skutków działalności JP2 i chrześcijaństwa w Polsce, a prawie zawsze piszą o nim negatywnie wyciągając afery oraz skandale. W trakcie chrześcijańskich świąt forsują programy oraz filmy, z których wynikają rzeczy obraźliwe dla chrześcijan, zaś w prasie serwują informacje o tym, że Jezus nigdy nie istniał oraz badania zgodnie z którymi niewierzący są szczęśliwsi, zdrowsi i żyją lepiej, a wszystko okraszone artykułem np. o jakimś bohaterskim ateiście ze wsi, który ukradł tabernakulum. Widzisz ~ytartu, ja jestem gorącym katolikiem, jutro na mszy pomodlę się za JP2, za Ciebie też, do tego pooglądam jak kto jest ubrany, policzę ile osób by zabił ten wiszący wielki żyrandol na suficie jakby się urwał, ile pobiera mocy, policzę na podłodze płytki czarne i białe a po mszy zagadam do takiej blondynki Elwiry zgodnie z poradnikiem podrywu. Bo nie prawdą jest, że rozkosz facetowi daje tylko anal z niebinarnym gejem, świeżo po stosunku z chłopobabą, co powiedział pewien polityk z Brukseli. Przez tą Elwirkę to raz codziennie chodziłem do kościoła.
  • oszol-lom-z-rm Re: Czy tytuł świętego może być cofnięty? 11.02.23, 12:10
   Może - zdegradowani zostali M in św Mikołaj i s gmin Slupnik
   • oszol-lom-z-rm Re: Czy tytuł świętego może być cofnięty? 11.02.23, 12:58
    Szymon Slupnik
    • wariant_b Re: Czy tytuł świętego może być cofnięty? 11.02.23, 14:31
     oszol-lom-z-rm napisał:

     > Szymon Slupnik

     Który Szymon Słupnik - Starszy, czy Młodszy?
     • krzy-czy Re: Czy tytuł świętego może być cofnięty? 13.02.23, 18:39
      WG.TADEUSZA CHYŁY
      a na końcu na ostatku
      sam najświetszy szymon słupnik
      z wielkim SŁUPEM W ZADKU.
      tralalala....
  • privus Święty to tytuł uznaniowy i do tego ruchomy 13.02.23, 12:41
   Każdemu w każdej chwili może być tak samo nadany jak i odebrany. Coraz głośniej zaczyna być o nieświętych świętych powznoszonych przez tzw. Stolicę Apostolską, Krytyczne głosy podnoszą się także o Janie Pawle II.
   W sumie stwarza to bardzo nie elegancką hipotezę wszystkowiedzącego Boga, który nad wszystkim niby miał czuwać.

   Czy można uznać, że dostatecznie jasno i przekonująco widać na co dzień to, że ta rzekoma doskonałość boża jaka z założenia powinna znajdować się w Biblii, ma się nijak (albo inaczej mówiąc: nie dorasta do pięt), do rozumowego wyobrażenia doskonałości, przejawiającej się w cechach Boga Absolutu — Ideału?

   Dlaczego więc nie tylko Bóg nic nie robi aby zapobiec upadkowi człowieka wysłanego przez swoich niby zastępców na ziemi wprost do obiecanego raju?
   Wręcz odwrotnie: robi chyba wszystko, aby czasem nie przesadzić z niebiańskim przeludnieniem takich ziemskich przybyszów.

   Jeśli więc ta "najprawdziwsza doskonała rzecz musi być lepsza niż jakiś głupi wytwór wyobraźni", to najwyraźniej nią nie jest i nie będzie. Bóg przedstawiony w Biblii nie może być prawdziwym i realnym bogiem, a co najwyżej jednym z rozumowych wyobrażeń doskonałości.
   A w tym przypadku bardzo od niej odległym i ułomnym sprowadzonym do poziomu wyobraźni autorów tych legend..
   • wariant_b Re: Święty to tytuł uznaniowy i do tego ruchomy 13.02.23, 15:30
    privus napisał:

    > Każdemu w każdej chwili może być tak samo nadany jak i odebrany.

    Odebrany być nie może i kanonizowani po roku 1234 mogą czuć się prawie bezpieczni,
    a ci, których kanonizowano po roku 1632 całkowicie bezpieczni. Oczywiście pod warunkiem
    że czegoś w procesie kanonizacyjnym nie pominięto lub nie wykonano właściwie, bo wtedy
    (podobnie jak w przypadku małżeństwa) można kanonizację uznać za nieważną i niebyłą.
    Wcześniejsi święci, zwłaszcza ci legendarni, świętymi mogą przestać być, bo formalnie
    nigdy nimi nie byli. Istniał jedynie kult. Na razie nie ma czegoś takiego jak dekanonizacja.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka