Dodaj do ulubionych

Jest li dziś od roboty wolna niedziela?

05.02.23, 09:12
Znacie wy pismo święte ?
Bóg pracował tydzień mozolnie,
skończył, rzucił robotę ze wstrętem,
i postanowił wziąć wolne.
Więc trza mieć intelekt kota
by klepać koronek tasiemce
któremu tak obca dziś robota
że pod zadkiem trzyma ręce

A i dobrodziej,wzorem pana,
tyrał od poniedziałku do soboty
i też chciałby dziś od rana
mieć wolne od roboty.
Obserwuj wątek
  • elka-sulzerowa2 Re: Jest li dziś od roboty wolna niedziela? 05.02.23, 12:48
   Sama sobie panem
   I w zaleznosci od sytuacji
   Robie sobie wolne od roboty
   Kiedy sytuacja na to pozwala.
   Raz to bedzie w srodku tygodnia
   A innym razem w niedziele.

   • ireneo Re: Jest li dziś od roboty wolna niedziela? 05.02.23, 13:10
    Czyżby? Obiektywnie to w niedzielę Polska jest zamykana dlaniemał każdego za wyjątkiem strażników tych zamknięć, którzy bardzo efektywnie pracują, jakby nadrabiali zaniedbane zbiórki z tygodnia.
    Gdyby w ten dziień bozego odpoczynku dali wolne tacy, pewnie pochyliłbym przed nimi czoło. Korzystając z wolności pisania na forum dorzucam pozdrowienia:-)
    • elka-sulzerowa2 Re: Jest li dziś od roboty wolna niedziela? 05.02.23, 15:37
     Co kraj to obyczaj, jak widac ... nawet wsrod szczerych mitomanow. Wedle statystyki, na wyspie obecnie nasz goszczacej, 65% tubylcow deklaruje sie katolikami. Ksiedza jeszcze nie widzialam, nawet kolo kosciola, choc cztery sezony juz tu jestesmy. Po koledzie posrednicy miedzy nami a bogiem tu tez nie chodza.
     Niedziela zauwaza sie zdecydowanie mniej ruchu ulicznego ale za to plaze staja sie tloczniejsze. Co jest popularne? "Liming"...
     czego doslownie nie da sie przetlumaczyc. Z cytrusowym owocen ten termin nie ma nic wspolnego. "Liming" ... to grupowe spotkania, bez daty czy godziny, gdzie ludzie spotykaja sie, dyskutuja, pichca, pija piwo i psiocza na politykiw.     • elka-sulzerowa2 Re: Jest li dziś od roboty wolna niedziela? 05.02.23, 15:57
      Jeszcze jeden fajny lokalny termin ... hash (hasz), hashing (haszing) ... ktory z narkotykiem nie ma nic wspolnego.
      Pamietam pierwsze zaproszenie na hasz ... i oniemialam ... myslac, ze mnie na palenie niedozwolonej substacji zapraszaja.
      W sobotnim haszu bierze udzial wiecej ludzi niz ja kiedykolwiek widzialam tutaj w kosciele.
      Hasz ... to co zorganizowany, prawie dwukilometrowy trucht po bezdrozach Grenady ... uwieczeniem ktorego jest wielka biesiada zmeczonych, ubloconych uczestnikow, ukwiecona opowiadaniami o upadkach, poslizgach, trudnej wspinaczce itd.
      Zaskoczyla mnie liczba haszystow po ...60ce.
      • ireneo Re: Jest li dziś od roboty wolna niedziela? 05.02.23, 16:33
       Z polskiej parafialnej perspektywy wydawać się może zadziwiające, że kraj na wskroś tradycyjny, osadzony autentycznie na wartościach potrafił tak się wpisać w szeroko rozumianą tolerancję.
       Zdarzyło się że homoseksualny został prezydentem miasta, ale to nawet nie jaskółka wobec powodzenia kampanii - strefa wolna od…W Londynie "ciapaty" burmistrzem dla 14 milionów, a homoseksualny z tytułem szlacheckim.
       Potrzeba spełnienia obowiązków religijnych może się spełniać dzięki bezpłatnym urlopom. Bóg w odpowiednim czasie raczej to doceni, a tak miłosierny jak go rysują, to na pewno.
       • elka-sulzerowa2 Re: Jest li dziś od roboty wolna niedziela? 05.02.23, 21:12
        Przy naszych religijnych rozwazaniach na temat homoseksualizmu ... nalezy pamietac ze w czasie naszego embrionicznego rozwoju
        feminizacja naszego mozgu jest utrzymywana przez aktywne tlumienie maskulinizacji ... poprzez metylacje DNA. A prosciej ... my wszyscy bylibysmy chlopcami gdyby nie aktywne tlumienie meskiej ekspresji. Wystarczy, ze w tym procesie "tlumienia" ... cos nie jest zegrane i nasza seksualnosc stawia znaki zapytania.

        • ireneo Re: Jest li dziś od roboty wolna niedziela? 06.02.23, 09:33
         Zapewne masz rację co do genezy tej "odmienności". Póki co mamy taki stan i nie jest wyjątkowy w swiecie żywych gdyż zjawisko to znane jest w swiecie zwuerząt, które tak mają nie wskutek zapatrzenia się na parady czy chęci podążania za modą. Mnie to nie wadzi, a nawet byłbym za wzrostem liczby gejów gdyż jako hetero miałbym znacznie mniej liczną konkurencje.
    • qwardian Re: Jest li dziś od roboty wolna niedziela? 05.02.23, 16:06
     W niedzielę obieg gotówki przebiega sprawnie na Allegro, automaty wypłacają pieniądze i cenzor na gazeta.pl nie próżnuje..

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka