Dodaj do ulubionych

Czy wirus może zarazić duszę?

23.05.23, 23:28
Na nasze zachowanie, naszą świadomość mają wpływ różne czynniki. Jednym z tych czynników są wirusy, które potrafią zmienić naszą świadomość. Innym - środki psychoaktywne. Czy w takim razie wirusy i tabsy działają na nasze dusze? Czy też może po prostu działają na nasz mózg, którego pochodną jest nasza świadomość?

S.
Obserwuj wątek
  • charyzmatyk Re: Czy wirus może zarazić duszę? 25.05.23, 08:28
   Witaj .Myślę ,że wirus nie może zarazić duszy. Leki pomagają zwalczyć chorobę na którą jesteśmy chorzy.
   • elka-sulzerowa2 Re: Czy wirus może zarazić duszę? 25.05.23, 14:47
    Czy wirus moze zarazic dusze?
    Nie tyle "dusze" ... bo cos takiego nie istnieje, ale zdecydowanie moze zaburzyc funkcjonowanie biochemicznego kobinatu jakim jestesmy a to z kolej efektywnie zmienia nasza osobowosc, nasze odbieranie i reagowanie na wewnetrzne jak i zewnetrzne bodzce.
    • antares504 Re: Czy wirus może zarazić duszę? 25.05.23, 15:48
     Witaj droga ~elka-sulzerowa2, napisłaś tak : "zmienia nasza osobowosc, nasze odbieranie i reagowanie na wewnetrzne jak i zewnetrzne bodzce". I masz rację, przez ten wirus Marta Kaczyńska zachowała swoje cnoty niewieście dla 3 mężów. Ja nawet podziwiam katoliczki głęboko wierzące w Boga. Jesteś bystra dziewczyna to mam dla Ciebie zagadkę. Jaka to katoliczka ???. Jej druga córka z drugiego męża, która ma starszą siostrę z pierwszym mężem swojej matki, który jest jej ojcem, pcha wózek z młodszym bratem, który jest prawdopodobnie synem trzeciego męża jej matki wielkiej katoliczki.
    • snajper55 Re: Czy wirus może zarazić duszę? 25.05.23, 22:41
     elka-sulzerowa2 napisała:

     > Czy wirus moze zarazic dusze?
     > Nie tyle "dusze" ... bo cos takiego nie istnieje

     To jest pytanie do tych, którzy w istnienie duszy wierzą.

     Skror wirus zmienia nasza świadomość, naszą osobowość, zmienia to, kim jesteśmy, to musi też zmieniać duszę.

     S.
    • privus Re: Czy wirus może zarazić duszę? 09.08.23, 16:19
     Może
     www.youtube.com/watch?v=y2aW4BgWrJo
  • tade-k53 Re: Czy wirus może zarazić duszę? 25.05.23, 14:52
   Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle. Mt 10.28
   "Albowiem cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, a na duszy swej szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za duszę swoją?" Mt 16:26
   tradycja2012.blogspot.com/
   • privus Re: Czy wirus może zarazić duszę? 27.05.23, 23:20
    Wirus katolicyzmu w Irandii mów zupełnie o czymś innym, czego nie możesz lub nie chcesz dostrzec.
  • antares504 Re: Czy wirus może zarazić duszę? 25.05.23, 15:20
   Hejka ~snajper55, powiem Ci, że znam taki wirus który zaraża katolicką duszę. Są to fikolki Kościoła katolickiego. Np. jak unieważnić wyrzuty sumienia przy okazji unieważnienia ślubu i pozbycia się żony. W przypadku pana Kurskiego, Kościół odstawił 2 fikołki, jak by tu to wszystko zgrać żeby dało się nowy ślub przeprowadzić i stosowną wysoką opłatę uiścić. Inny fikołek Kościoła to dla mnie kult cierpienia, chorób i śmierci. I teraz teoretycznie, jeśli Bóg kogoś kocha, to czy chciałby żeby ten ktoś cierpiał czy żeby ten ktoś był szczęśliwy ???. Jednak Kościoł zaleca coś takiego jak celowe chodzenie w za małych butach. Jesteś szczęśliwy jak je w końcu zdejmiesz po całym dniu, w tym przypadku jak Ci je po śmierci ściągną.
   • mim1656awo Re: Czy wirus może zarazić duszę? 25.05.23, 18:07
    Czy wirus może zarazić duszę? snajper55 23.05.23, 23:28
    Na nasze zachowanie, naszą świadomość mają wpływ różne czynniki. Jednym z tych czynników są wirusy, które potrafią zmienić naszą świadomość. Innym - środki psychoaktywne. Czy w takim razie wirusy i tabsy działają na nasze dusze? Czy też może po prostu działają na nasz mózg, którego pochodną jest nasza świadomość?
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Pytanie bardzo trafne, odpowiedź złożona.
    Piszesz : „wirusy, które potrafią zmienić naszą świadomość”.Jeśli to jest stwierdzenie, to na jakiej podstawie? Kto, kiedy udowodnił, stwierdził, że wirusy (proteina RNA lub DNA) może wpływać bezpośrednio na duszę? Wirusy, tak jak Kościół rzymsko Katolicki, nie mają możliwości (jak np. bakterie ) do samodzielnego życia.Muszą (wirusy i KrK) opanować kompletny system zdolny do samodzielnego życia, komórkę, osobę żywą, wejść do niego i zawładnąć dla własnego przeżycia jego mechanizmami kontroli.
    Wirusy, KrK, wpływają na środowisko które je utrzymuje, zmieniając jego funkcjonowanie dla własnych potrzeb.Wirusy, KrK, mogą doprowadzić do śmierci organizmu, które wykorzystują i potem przenięść się, opanować inny system zdolny do samodzielnego życia.Mogą też, utrzymywać się przez całe życie organizmu które opanowały, przez dziesiątki lat.
    Cechą charakterystyczną wirusów jest ogromnie szybka mutacja, która pozwala im na przeżycie, bo nie stają się wrażliwymi na leki, dostosowują się błyskawicznie do zmian w środowisku które wykorzystują. Nie jest tak z wirusem KrK.Tam „mutacje” są prawie niemożliwe, gdyż doprowadzają do rozpadku, czasami śmierci (w pewnych środowiskach) wirusa KrK.Ta niezdolność do mutacji, ergo do dostosowania się do szybko zmieniającego się organizmu które wykorzystuje, daje nadzieję na naturalną śmierć tego wirusa.
    Wirusy, KrK, wpływają na funkcjonowanie organizmu, a w konsekwencji organizm jest niezdony do zdrowego, prawidłowego funkcjonowania i to wpływa na rodzaj, jakość myśli.Mens sana in corpore sano.
    Wirusy niszczą zdrowie płodów, są przyczyną wad wrodzonych dzieci, przenoszą się w czasie ciązy z matki na płod.Zarażone wirusem KrK czy HiV małe dziecko, będzie nosiło tą tarę przez całe życie.
    Jedyne wyjście do zapobieganie zarażeniu, a jeśli zdaży się to tylko natychmiastowa diagnoza i silna terapia doprowadzą, w większości wypadków do uzdrowienia.
    Uświadamiać ludzi, kobiety, dzieci, robić zapobieganie, dezynfekcję, unikać kontaktu ze środowiskami gdzie wirusy DNA, RNA, KrK są obecne.
    Wirus DNA, RNA nie ma możliwości bezpośredniego zarażenia duszy, ponieważ ta nie jest żyjącą komórką, lecz czymś (?) niematerialnym (co to jest „dusza”?).Wirus Kościoła rzymsko Katolickiego wszczepiany zaraz po urodzeniu dziecka, jak zaraza, ZOSTAJE NA CAŁE ŻYCIE i zaraża bezpośrednio „duszę”.Potem, osoba dorosła, mająca pełną świadomość, może produkować przeciwciała neutralizujące.Niestety, nie wszyscy.U nich choroba ma charakter chroniczny, z zaostrzeniami i bez okresów remisji.Wirus Kościoła rzymsko Katolickiego ma na celu utrzymanie jak najdłużej takiego ”trupa umysłowego” z racji korzyści jakie czerpie i nawet udziela takiemu prewentywny sakrament ostatniego namaszczenia, aby jak najdłużej żył, pracował dla KrK i, najważniejsze, płacił.
    • antares504 Re: Czy wirus może zarazić duszę? 25.05.23, 19:14
     Witaj ~mim1656awo, Twoja odpowiedź jest bardzo interesująca, masz we wszystkim rację, tylko do diabła dlaczego my tutaj na Forum podejmujemy te tematy a nie naukowcy. Czy nawet teolodzy i filozofowie. Ty np. wspomniałeś o DNA. Ja nie tak dawno to siedziałem z 7 godzin nad artykułem, jak jakiś naukowiec wykazał, że gdyby nie taki a taki ładunek elektronu, czyli −1,6 razy 10 do potęgi −19 Culomba to DNA nigdy by nie powstało. Mało tego, dla elektronów potem to DNA jest takim drutem miedzianym, płyną w nim aby niszczyć mutacje DNA. Czyli co ???. Skoro elektrony powstały gdzieś po czasie 1,1 sekundy po tym niby Wielkim Wybuchu, to już wtedy jakaś siła (Bóg ???) tak zaprojektowała cząstki elementarne, aby po tych 14 miliardach lat powstało życie na Ziemi ???. Bo przypadku raczej nie było. Teraz zajadam sobie na kolację jajko na twardo i rozmyślam, że skoro kura ma świadomość a nie ma samoświatomości, to czy samo jajko ma świadomość ???. Chyba nie. Więc w którym momencie do tego jajka wkracza to życie ???. Kiedy i skąd mózg kurczaka w jajku dostaje impuls by pracować ??? Bo Google wypowiada się tylko tutaj kulinarnie i zabawnie.
     • mim1656awo Re: Czy wirus może zarazić duszę? 25.05.23, 20:04
      antares504Re: Czy wirus może zarazić duszę?25.05.23, 19:14
      Teraz zajadam sobie na kolację jajko na twardo i rozmyślam,...
      --------------------------------------------------------------------
      Przy ogromnym wysiłku umysłowym, jak rozmyślanie, lepiej jeść ryby.Zawierają dużo fosfolipidyów, które "robią dobrza" na mózg.
      A si biri.
      • antares504 Re: Czy wirus może zarazić duszę? 25.05.23, 20:24
       Powiem Ci też ~mim1656awo, że na stole u mnie też stoi butelka bimbru podlaskiego, na etykiecie ma zalecenie aby najlepiej spożywać będąc w piżamie. Oj, chyba będzie reset mózgu, nawet zalecane Twoje ryby nie pomogą.
  • privus Re: Czy wirus może zarazić duszę? 26.05.23, 23:17
   Niestety, wirus mitomanii to potwierdza.
  • wawrzanka Re: Czy wirus może zarazić duszę? 27.05.23, 09:52
   snajper55 napisał:

   > Na nasze zachowanie, naszą świadomość mają wpływ różne czynniki. Jednym z tych
   > czynników są wirusy, które potrafią zmienić naszą świadomość. Innym - środki ps
   > ychoaktywne. Czy w takim razie wirusy i tabsy działają na nasze dusze? Czy też
   > może po prostu działają na nasz mózg, którego pochodną jest nasza świadomość?

   Oj Snajper, nie spodziewałam się takich pytań od Ciebie :-) Ale najpierw przyjrzyjmy się założeniu apriori, że świadomość jest pochodną mózgu. Najnowsze badania w kognitywistyce i neurobiologii sugerują, że jest akurat odwrotnie. Zatem robiąc założenie odwrotne - wirusy i tabsy działają na nasz mózg, który jest pochodną świadomości, też możemy się zastanawiać nad wpływem owych wirusów i tabsów na świadomość.

   Zgodnie z literaturą popularnonaukową autorstwa praktykujących neurochirurgów, psychiatrów, kardiologów, fizyków i innych naukowców związanych z tym tematem - tabsy i wirusy wpływają na świadomość tylko w takim zakresie, w jakim jest ona połączona z mózgiem. Świadomość może oddzielić się od mózgu i istnieć niezależnie od niego i wtedy wręcz może "obserwować" własne ciało, a sama w sobie nie znajduje się pod wpływem żadnych takich fizycznych substancji. Oficjalnie nauka nie zajmuje się takimi stanami świadomości, bo nie ma do tego narzędzi, ani aparatury pomiarowej. Do tego dochodzi wiele innych problemów, które utrudniają włączenie takich badań do głównego nurtu nauki.

   Stan ciała bezpośrednio wpływa na stan twoich myśli (a więc i świadomości), każdy zna to z autopsji. W drugą stronę działa to podobnie: myśli wpływają na procesy fizyczne w twoim ciele. Przede wszystkim w taki sposób, że wiedząc co jest dla ciebie zdrowe, a co nie - wybierasz to, co zdrowe. Twój organizm to całość, więc owszem - wirusy potrafią zmienić świadomość dopóki żyje ona w twoim ciele, a więc dopóki żyjesz ty. Gdy umrzesz - twoja podświadomość zachowa pamięć (informacje) o wszystkich stanach twojego ciała, również tych zmienionych wirusami i tabsami, ale sama nie będzie pod ich wpływem.
  • wariant_b Re: Czy wirus może zarazić duszę? 27.05.23, 13:48
   snajper55 napisał:

   > Czy w takim razie wirusy i tabsy działają na nasze dusze?

   Oczywiście - nie można założyć, że nasze dusze nie mają naturalnych wrogów:
   pasożytów, chorób, może nawet drapieżników nimi się żywiących.
   Czy będą to stadia duchowe naszych aktualnych wrogów - ciężko zgadywać.
   Na pewno wrogami dusz ludzkich mogą być dusze innych ludzi.

   Nie można również założyć, że dusze nie są wrażliwe na czynniki środowiskowe.
   • wawrzanka Re: Czy wirus może zarazić duszę? 27.05.23, 16:16
    wariant_b napisał:

    > Oczywiście - nie można założyć, że nasze dusze nie mają naturalnych wrogów:
    > pasożytów, chorób, może nawet drapieżników nimi się żywiących.

    Różnego rodzaju "choroby duszy" występują z określoną częstotliwością w określonych środowiskach. Dużo się ostatnio mówi o epidemii depresji wśród dzieci. Ale nie u dzieci w Somalii, czy w Indiach, tylko w krajach wysoko rozwiniętych. Wnioski nasuwają się same.
    • wariant_b Re: Czy wirus może zarazić duszę? 27.05.23, 17:30
     wawrzanka napisała:

     > Ale nie u dzieci w Somalii, czy w Indiach, tylko w krajach wysoko rozwiniętych.
     > Wnioski nasuwają się same.

     No tak - praca chroni dzieci przed depresją.
     • wawrzanka Re: Czy wirus może zarazić duszę? 28.05.23, 08:35
      wariant_b napisał:

      > No tak - praca chroni dzieci przed depresją.

      Owszem. Kto się mierzy z codziennym zagrożeniem życia w środowisku, gdzie gwałt jest normą, a liczni członkowie rodziny mrą co tydzień i co tydzień rodzą się nowi - nie ma w sobie przestrzeni na tak luksusową chorobę jak depresja.
      • wariant_b Re: Czy wirus może zarazić duszę? 28.05.23, 10:53
       wawrzanka napisała:

       > Owszem. Kto się mierzy z codziennym zagrożeniem życia w środowisku, gdzie gwałt
       > jest normą, a liczni członkowie rodziny mrą co tydzień i co tydzień rodzą się nowi
       > - nie ma w sobie przestrzeni na tak luksusową chorobę jak depresja.

       Mimo to Indie posiadają największą liczbę osób z depresją na świecie,
       wyprzedzając Chiny. Wielkość zobowiązuje.
    • elka-sulzerowa2 Re: Czy wirus może zarazić duszę? 27.05.23, 17:34
     wawrzanka napisała:

     >
     > Różnego rodzaju "choroby duszy" występują z określoną częstotliwością w określo
     > nych środowiskach. Dużo się ostatnio mówi o epidemii depresji wśród dzieci. Ale
     > nie u dzieci w Somalii, czy w Indiach, tylko w krajach wysoko rozwiniętych. Wn
     > ioski nasuwają się same.     Hmmm ... jak czesto syty zaglada glodnemu do garnka?
     Nigdy ... prawie nigdy.

     W wybiedzonych krajach, gdzie jedynie stala wartoscia jest religijne zastraszenie, choroby "duszy" istnieja tak samo jak w krajach rozwinietych ... ale nie staja sie wymierzalna statystyka.
     • wawrzanka Re: Czy wirus może zarazić duszę? 28.05.23, 08:31
      elka-sulzerowa2 napisała:

      > Hmmm ... jak czesto syty zaglada glodnemu do garnka?
      > Nigdy ... prawie nigdy.

      Są ludzie, którzy zaglądają (np. Melinda Gates).

      > W wybiedzonych krajach, gdzie jedynie stala wartoscia jest religijne zastraszen
      > ie, choroby "duszy" istnieja tak samo jak w krajach rozwinietych ... ale nie st
      > aja sie wymierzalna statystyka.

      Ależ właśnie o to chodzi. Nie ma nawet statystyk, o depresji nie wspominając. Depresja to choroba ludzi sytych. A choroby dusz wycieńczonych i niewykształconych istot ludzkich w najbiedniejszych krajach świata? Bardziej przypominają cierpienie wychudzonego drapieżnika powodowane głodem i ranami, niż elegancką melancholię i nieznośną lekkość bytu.
    • snajper55 Re: Czy wirus może zarazić duszę? 29.05.23, 19:36
     wawrzanka napisała:

     > Różnego rodzaju "choroby duszy" występują z określoną częstotliwością w określo
     > nych środowiskach. Dużo się ostatnio mówi o epidemii depresji wśród dzieci. Ale
     > nie u dzieci w Somalii, czy w Indiach, tylko w krajach wysoko rozwiniętych. Wn
     > ioski nasuwają się same.

     Mieszkańcy Somalii nie chorują także na serce, na nerki, i nie mają choroby hashimoto. Nie mają także problemów z dysgrafią czy dyskakulią. Typowy Somalijczyk jest zdrowy aż do śmierci. Po prostu jest cały czas zdrowy a w pewnym momencie zaczyna się źle czuć i po pewnym czasie umiera na nic nie chorując.

     S.
   • snajper55 Re: Czy wirus może zarazić duszę? 28.05.23, 12:44
    wariant_b napisał:

    > Nie można również założyć, że dusze nie są wrażliwe na czynniki środowiskowe.

    Najwyraźniej są, skoro czynniki zewnętrzne mogą zmienić naszą osobowość, świadomość a więc duszę. O ile, oczywiście, są.

    S.
  • lumpior Re: Czy wirus może zarazić duszę? 28.05.23, 09:20
   A może wiara to wirus?
   • snajper55 Re: Czy wirus może zarazić duszę? 28.05.23, 12:47
    lumpior napisał:

    > A może wiara to wirus?

    Wiara to efekt indoktrynacji najczęściej prowadzonej od wczesnego dzieciństwa.

    S.
   • privus Re: Czy wirus może zarazić duszę? 10.08.23, 11:45
    Wirus religii i wiary do dzisiaj powoduje niezbyt pożądane skutki społeczne.
  • ireneo Re: Czy wirus może zarazić duszę? 29.05.23, 23:31
   Udusić może ją we śnie.
  • tade-k53 Re: Czy wirus może zarazić duszę? 09.08.23, 17:19
   Celem życia zbawienie duszy! Niebo czy piekło? Nie każdy który mówi mi Panie , Panie! wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę Ojca mojego, który jest w niebie. Mt 7:21
   tradycja2012.blogspot.com/
   • snajper55 Re: Czy wirus może zarazić duszę? 09.08.23, 18:33
    tade-k53 napisał:

    > Celem życia zbawienie duszy!

    Nie. Celem życia każdej istoty jest zaspakajanie jej potrzeb.

    S.
    • feelek Re: Czy wirus może zarazić duszę? 09.08.23, 21:21
     snajper55 napisał:

     > tade-k53 napisał:
     >
     > > Celem życia zbawienie duszy!
     >
     > Nie. Celem życia każdej istoty jest zaspakajanie jej potrzeb.
     >
     > S.
     .....
     Nie.
     .........
     Ww jest celem życia psów, kotów, rybek w akwarium, krów, koni, kur, gęsi, kaczek i ludzi chorych na katatonię
     .....
     1.Celem życia jest: obrona ojczyzny.
     Ww. dotyczy istot, których celem życia jest obrona ojczyzny.
     2. Celem życia jest: poznanie, posmakowanie, zobaczenie, pokochanie, pomoc.
     Ww. dotyczy istot, których celem jest poznanie, posmakowanie, zobaczenie, pokochanie, pomoc
     3. celem życia jest odkrycie sposobu leczenia nieuleczalnych chorób
     Ww dotyczy istot, których celem życia jest odkrycie sposobu leczenia nieuleczalnych chorób....
     4.celem życia jest zdobycie Korony Ziemi.
     Ww. dotyczy tych, których celem życia jest zdobycie Korony Ziemi....
     ....
     ....
     • snajper55 Re: Czy wirus może zarazić duszę? 10.08.23, 10:45
      feelek napisał:

      > snajper55 napisał:
      >
      > > tade-k53 napisał:
      > >
      > > > Celem życia zbawienie duszy!
      > >
      > > Nie. Celem życia każdej istoty jest zaspakajanie jej potrzeb.
      > >
      > > S.
      > .....
      > Nie.
      > .........
      > Ww jest celem życia psów, kotów, rybek w akwarium, krów, koni, kur, gęsi, kacze
      > k i ludzi chorych na katatonię

      Nie. Wszystkich ludzi. Jeśli cos robimy, to robimy to chcąc zaspokoić swoje potrzeby. Tak jak żyrafa, żubr czy żaba.

      > 1.Celem życia jest: obrona ojczyzny.
      > Ww. dotyczy istot, których celem życia jest obrona ojczyzny.

      Celem ich życia jest zaspokojenie potrzeby bronienia ojczyzny. Ja takiej potrzeby nie odczuwam, więc ojczyzny nie bronie.

      > 2. Celem życia jest: poznanie, posmakowanie, zobaczenie, pokochanie, pomoc.
      > Ww. dotyczy istot, których celem jest poznanie, posmakowanie, zobaczenie, pokoc
      > hanie, pomoc

      Celem ich życia jest zaspakajanie potrzeb poznania, posmakowania, pokochania, pomocy. Ja te potrzeby odczuwam, więc staram się je zaspokoić.

      > 3. celem życia jest odkrycie sposobu leczenia nieuleczalnych chorób
      > Ww dotyczy istot, których celem życia jest odkrycie sposobu leczenia nieuleczal
      > nych chorób....

      Celem ich życia jest zaspakajanie potrzeby odkrycia leczenia nieuleczalnych chorób. Ja takiej potrzeby nie odczuwam, dlatego tego nie staram się jej zaspokoić.

      > 4.celem życia jest zdobycie Korony Ziemi.
      > Ww. dotyczy tych, których celem życia jest zdobycie Korony Ziemi....

      Celem ich życia jest zaspokojrnue potrzeby zdobycia Korony Ziemi. Ja tej potrzeby nie czuje, więc nie staram się jej zaspokoić.

      Wiesz dlaczego piszesz na forum? Bo czujesz taka potrzebę. Więc piszesz, aby ją zaspokoić.

      S.
      • feelek Re: Czy wirus może zarazić duszę? 10.08.23, 14:45
       snajper55 napisał:
       > Wiesz dlaczego piszesz na forum? Bo czujesz taka potrzebę. Więc piszesz, aby ją
       > zaspokoić.

       f.: Nie.
       Ja nie piszę bo czuję potrzebę pisania.
       Ja piszę na forum wtedy gdy mam coś do napisania.
       ......
       Często wydaje mi się, że zabranie głosu byłoby niepotrzebne bo już ktoś o tym być może pisał, bo się nie znam.
       Często temu pisaniu towarzyszy niechęć:
       bo hejt,
       bo usuwane są wpisy,
       bo niezrozumienie.
       ......
       To jak to: zaspokajam potrzebę pisania gdy uważam, że zabranie głosu byłoby niepotrzebne?
     • privus Re: Czy wirus może zarazić duszę? 10.08.23, 12:23
      feelek napisał:

      > 1.Celem życia jest: obrona ojczyzny. ...

      Ojczyzna to nie tylko wspólnota językowa czy państwo urodzenia. Jest synonimem domu czy miejsca, w którym czujemy się bezpiecznie i u siebie. Naród, ojczyzna i patriotyzm są pojęciami mocno oddziałującymi na siebie i często użycie jednego z nich wymaga użycia pozostałych. Niezbędne jest tu jednak zachowanie świadomej równowagi między tymi pojęciami, aby taka ojczyzna mogła istnieć. Nie szermowanie hasłami jest tu istotne, ale świadomość kontekstu ich używania.
      • wariant_b Re: Czy wirus może zarazić duszę? 10.08.23, 13:18
       privus napisał:

       > Nie szermowanie hasłami jest tu istotne, ale świadomość kontekstu ich używania.

       W rzeczy samej - jako Polak czuję się jakby mi ktoś w gębę napluł, gdy dowiaduję się,
       że Pan Prezydent wybrał panią mgr Przyłębską na Prezesa TK.
       • feelek Re: Czy wirus może zarazić duszę? 10.08.23, 14:30
        wariant_b napisał:

        > privus napisał:
        >
        > > Nie szermowanie hasłami jest tu istotne, ale świadomość kontekstu ich uży
        > wania.
        >
        > W rzeczy samej - jako Polak czuję się jakby mi ktoś w gębę napluł, gdy dowiaduj
        > ę się,
        > że Pan Prezydent wybrał panią mgr Przyłębską na Prezesa TK.
        ......
        f.: Bad? Wrong? My country!
        Łatwo powiedzieć.

        • wariant_b Re: Czy wirus może zarazić duszę? 10.08.23, 15:01
         feelek napisał:

         > Łatwo powiedzieć.

         Trudniej zrozumieć, jak szybko stajemy się Trzecim Światem.
         • privus Re: Czy wirus może zarazić duszę? 10.08.23, 15:20
          Jest to efekt nie odpowiedzialnego lansowania skrajnych mitomanii.
          • snajper55 Re: Czy wirus może zarazić duszę? 10.08.23, 17:57
           privus napisał:

           > Jest to efekt nie odpowiedzialnego lansowania skrajnych mitomanii.

           A czy nie jest to efekt tego, że większość Polakow nie interesuje sie polityka i po prostu nie wiedzą co się dzieje?

           S.
           • privus Re: Czy wirus może zarazić duszę? 10.08.23, 20:25
            W kurniku kury też jedyną domeną jest własny kogut :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka