Dodaj do ulubionych

A to sie klecha po Tinie przejechał

29.05.23, 19:04
Skwitował kres jej wędrówki po życie krótko - przyszla kryska na matyska. Jakoś nie wygladał na fana. A ksiądz on...A oceńcie sami po jego refleksji co ze zmałą:
"Pan Jezus ją już sądzi, jest albo w niebie, albo w piekle, albo w czyśćcu. Odpowie owa damulka, 82 lata czy 83 jak umiera, za wszystkie swoje piosenki,"
Klecha zlikwidował sąd ostateczny
I co na to ciemny lud złakniony wieczności statecznej, kiedy słyszy taką herezję swojego utrzymanka. Wzorem dojnych, za pierdy pewnikiem zażyczy od dostojnych tęgosci awansu, a od parafian większego co łaska.
Spróbuję zgadnąć dla ilu będzie to świadectwem, ze jest robionych przez wydrwigroszów całe życie w bambuko - dla żadnego...?
Obserwuj wątek
  • ireneo Re: A to sie klecha po Tinie przejechał 29.05.23, 19:08
   Skwitował kres jej wędrówki po życiu krótko - przyszla kryska na matyska. Jakoś nie wygladał na fana. ...A oceńcie sami po jego refleksji co ze zmarłą:
   "Pan Jezus ją już sądzi, jest albo w niebie, albo w piekle, albo w czyśćcu. Odpowie owa damulka, 82 lata czy 83 jak umiera, za wszystkie swoje piosenki,"

   Klecha zlikwidował sąd ostateczny
   I co na to ciemny lud, złakniony wieczności ostatecznej, kiedy słyszy taką herezję swojego utrzymanka. Wzorem dojnych, za pierdy pewnikiem zażyczy od dostojnych tęgosci awansu, a od parafian większego co łaska.
   Spróbuję zgadnąć dla ilu będzie to świadectwem, ze jest robionych przez wydrwigroszów całe życie w bambuko - dla żadnego...?
   • ireneo Re: A to sie klecha po Tinie przejechał 30.05.23, 07:09
    To że pogonił Jezusa do roboty, nie dziwi. Oni już z ducha swiętego mają tę władczość. Już to - przyszła kryska na matyska - powinno oburzać parafian, bo tak właśnie traktują swoich, drogich do czasu, przytacowych.
    • antares504 Re: A to sie klecha po Tinie przejechał 30.05.23, 22:52
     Kolego ~ireneo, sam sobie odpowiadasz, coś spokojnie na tym Forum. No dobra, napisałeś coś takiego " Oni już z ducha swiętego mają tę władczość ", chodzi mi o tego Spiritus Sanctus a właściwie o pojęcie Trójcy Świętej. Hmm, powiem, że mnie w tym Kościele już od dawna wkurzają fikołki intelektualne Kościoła aby plebsowi zamącić w głowie. Tak chyba zrobiono manewr z tą Trójcą by utrzymać status religii monoteistycznej. No bo trzech Bogów to trochę za dużo. Tylko z samego matematycznego spojżenia dochodzi z tą Trójcą do bzdury, gdyż wynika, że 1+1+1=1. OK, może jest tak, że 1/3 + 1/3 + 1/3 = 1. Ale powiem Ci, że gdybym był np. tym Synem Bożym, to bym się wkurzył, bo dlaczego miałbym być 1/3, zaraz bym się kłócił z Duchem Świętym o to aby on był np. 1/5 a ja 7/15. Ale chwała Bogu jest stabilnie i wesoło.
     • dunajec1 Re: A to sie klecha po Tinie przejechał 31.05.23, 02:46
      No tak, 1+1+1= oczywiscie jeden, ale zapomnieli powiedziec ze ten jeden ma trzy glowy.
      • antares504 Re: A to sie klecha po Tinie przejechał 31.05.23, 13:52
       Hejka ~dunajec1, masz rację w tym co napisałeś, ja z tą matematyką wyskoczyłem tak do pośmieszkowania sobie. Ale powiem Ci poważnie, że nawet z matematycznego punktu widzenia można wykazać, że z tą Trójcą wszystko jest OK. Bo w Biblii Bóg jest określany jako nieograniczony, czyli nieograniczony np. w przestrzeni i czasie. Dzisiaj byśmy powiedzieli, że jest nieskończony. Czyli jak przez literę "N" oznaczę nieskończoność, to N + N + N = N. I wszystko gra.
     • ireneo Re: A to sie klecha po Tinie przejechał 31.05.23, 07:48
      antares504 napisał:

      > Kolego ~ireneo, sam sobie odpowiadasz, coś spokojnie na tym Forum. No dobra, na
      > pisałeś coś takiego " Oni już z ducha ++++++
      Wiesz, ant,jak się nazywa klient taki,
      co w sklepie z butami pyta o flaki?
      Ja jednak wolę by nazywać go trollem.
      • antares504 Re: A to sie klecha po Tinie przejechał 31.05.23, 13:42

       Wybacz ~ireneo, jakiś przymulony jestem i nie zrozumiałem dosadnie Twojego wpisu. Tak zapytam... to ja jestem niby tym trollem ???. My chyba nawet znamy się z dawnego Forum Interii, ja tam dostałem 2 razy bana za wpisy, 2 razy musiałem zmieniać nick, raz przez 30 dni miałem zablokowany IP kompa. Ale to nie przez trollowanie, tam była inna kwestia.
  • privus Re: A to sie klecha po Tinie przejechał 31.05.23, 20:45
   Zrzeszył, bo myślał :)
   • privus Re: A to sie klecha po Tinie przejechał 01.06.23, 11:20
    P.S. Miało być:

    > Zgrzeszył, bo myślał :)
    • ireneo Re: A to sie klecha po Tinie przejechał 01.06.23, 12:09
     privus napisał:

     > P.S. Miało być:
     >
     > > Zgrzeszył, bo myślał :)
     +++
     Jeśli ja rozszyfrowalem, to i teszta userów też.
     ------
     Nie odkładaj na jutro życia,
     bo nieznana ta pora,
     kiedy jutro - twoje dzisiaj,
     nigdy już nie będzie wczoraj

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka